Keresés

Részletes keresés

ZULLU Creative Commons License 2021.10.09 0 0 63

Ez meg mi lehet? Ja: A sáskát csak itthon vettem észre a képen, pedig elég közelről fotóztam.

gns Creative Commons License 2019.08.18 0 0 62

Kb. 9-10 mm lehetett

Sziasztok!

 

a képen szereplő pókot találtam, szerintetek milyen fajta lehet? 

ElGreen Creative Commons License 2008.08.17 0 0 61
Én szerintem ez Valami farkaspók lehet. De szerintem ha tudod vidd be valamelyik rovaros tanszékre, vagy a TTM rovartárába ott biztos megmondja valaki hogy mi lehet.
Szerintem nem vészes a mérge mivel Mo.-on kevés endemikus mérgező pókunk van.
A legegyzerűbb ha folyamatosan nézitek a pecót és a repedéseket bejáratokat eltömitek.

De a szakik biztos többet mondanak majd.
Előzmény: Törölt nick (60)
ElGreen Creative Commons License 2008.06.26 0 0 59

Sziasztok,

 

Tudnátok nekem segíteni egy pók beazonosításában?

Egy adventív faj (szerintem) növényházban külföldről behozott növények között találtam.

 

Valaki kompetens pókügyben?

rovarász Creative Commons License 2008.02.28 0 0 58
ezen már én is gondolkodtam
Előzmény: h-alga (37)
h-alga Creative Commons License 2007.06.14 0 0 56
Egy másik topikban most találtam választ kérdésemre.
Szemetes zugpoloska (Redivius personatus)
Előzmény: h-alga (49)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.22 0 0 55
de hol lehet ilyen rovarokat venni????
Ilycsin Creative Commons License 2003.11.28 0 0 54
Sziasztok, engedjetek meg némi reklámot :-)
Annyi izeltlabút mint ezen a kiallításon, kis hazánkban még nem állitottak ki egyszerre!
h-alga Creative Commons License 2003.06.05 0 0 53
Szóval olyan sok poloskafaj él nálunk, mely az álcázásnak ezt a módját alkalmazza?
Nem ismerem ezeket, de nem is találtam még róluk semmit. Ehhez vártam segítséget.

(a jószándékú, jószívű segítséged inkább rémisztgetés volt)

Előzmény: Puding 1 (52)
Puding 1 Creative Commons License 2003.05.30 0 0 52
Agyarakat vissza hékás! Bosszant a fene téged! :-)
Azt, hogy te mennyire vagy felkészült entomológiából (azaz mit, minek nézel) egy nick alapján nehéz eldönteni. Pusztán jószándékulag próbáltam segíteni, mert jó ha tudod, mostanában ujra látens probléma a lakások elpoloskásodása.
(Igazán érdemes volt jószívvel segíteni próbálni!)
De látom ez neked "komolytalan válasz", mert bizonyára egy egész tanulmánysorozatot vársz csekély információdra! :-)
Na azt itt várhatod...
Előzmény: h-alga (51)
h-alga Creative Commons License 2003.05.30 0 0 51
Jaj, ne bosszants! Nem ő az. Komoly választ várok.
Ágyi poloska
Előzmény: Puding 1 (50)
Puding 1 Creative Commons License 2003.05.29 0 0 50
Jajajajj!
Nem akarlak elkeseríteni, de...
Ha peched van sikerült valahonnét behurcolnod egy ágyi poloskát! :-(
Vérszívó, igen szapora, rém kellemetlen rovar!
Ajánlom nézesd meg valakivel mit fogtál, mert ha valóban az, jobb minnél elöbb megkezdeni a szisztematikus irtását!

Üdv!

Puding

Ui.: Ezek a dögök éjjel aktívak, és igen csúnya csípésnyomokat hagynak az alvó emberen. Nappal repedésekbe, résekbe (bútor, padló stb.) húzódnak.

Előzmény: h-alga (49)
h-alga Creative Commons License 2003.05.29 0 0 49
Köszi!

Más:

Találtam este a lakásban egy furcsa poloskát.
Kábé 5 mm a testhossz.
A teljes testfelülete be volt borítva álcázást szolgálóan szürke porral/homokszemcsékkel.
Nem fürdettem meg, így eredeti színét nem ismerem. :o)

Ismeri valaki milyen faj lehet ez?

Előzmény: Puding 1 (46)
Ördögpirula Creative Commons License 2003.03.01 0 0 48
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.26 0 0 47

Senki sem tudja..?:-(

Előzmény: Törölt nick (40)
Puding 1 Creative Commons License 2003.01.22 0 0 46
Néhány adalék a cselőpókról:

"A fajt Laxmann 1770-ben az Oroszországhoz tartozó Dzsungária tartományban találta és írta le, és a gyüjtőhely közelében lévő Szingora folyóról nevezte el (Lycosa singoriensis)"

Idézet Dr.Szinetár Csaba: "Első védett pókfajunk a szongáriai cselőpók" című munkájából. (Madártávlat-kézirat/1997.09.28.)

Hogy a szingóriai mikor, és miért lett szongáriai? Ez továbbra is kérdés maradt. Talán a Dzsungária, és Szingora főnevek furcsa hibridjét, keverékét tisztelhetjük benne? Esetleg csak a nyelvújitás hőskorában, a "magyarosabb" hangzás érdekében változtaták meg? Már a fene se tudja...

Ha netán mégis akad valaki, megírhatná!

Előzmény: metaego (38)
boomo Creative Commons License 2003.01.15 0 0 45
kössönöm az infot
Előzmény: Laci1 (44)
Laci1 Creative Commons License 2003.01.15 0 0 44
Az enyémek még a szedernél is jobban imádják a rózsát, virágboltban, hulladék rózsalevelet szoktam kunyerálni nekik, meg ilyenkor télen cserépbe ültetett kis szeder, málna néhány naponta cserélni kell ezeket a terráriumba, és pár hétig újra hajtatni. Kisérleteim szerint, megeszik a pletykát is, meg finnyogva a friss tölgyfalevelet (tavasszal).
Az enyémek két terráriumban vannak, Kb. 20*40 cm az alap, 30 cm a magassága, az alján kavicsok, egy pekec a rózsaleveleknek, meg 1-2 kis cserép a fenti növények valamelyikével. Végso esetben pár db. egy nagy uborkás-dunsztosüvegben is elél, már voltak olyanban is, de csak addig igazán jó, amíg picik.
Levélutánzóim nincsenek, ha valakinek van írhatna, mert párat bevállalnék. Másik fajtát adok ingyen, csak vigye már valaki oket.
Előzmény: boomo (43)
boomo Creative Commons License 2003.01.14 0 0 43
Érdekes állatok a sáskák kár hogy csak szederlevelet kajáznak hivatalosan .Menyibe kerülnek a levél utánzok , milyen terárrium kell nekik?
ANTITÁNIUM Creative Commons License 2003.01.12 0 0 42
hi.
felszámolom a madárpókgyűjteményemet:
emilia:15.000ft
rosea:7000ft
usambara:5000ft
parahybana(hím):13.000ft
gehiculata:16.000ft
szép nagyok,jól tápláltak.ivarérettek.
tel:06-20-99-50-234
hívj,megegyezünk!
Laci1 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 41
A Monthytól kapott sáskák idoközben felnottek, szaporodtak, újra nonek, és újra szaporodnak és irdatlan sokan vannak. Ha valakinek kell írjon! Sürgos, mert sajnálom oket kidobni, a legújabb "népszámlálás" szerint 215 db pici van. Ha valaki 100-nál többet elvisz, kap ajándékba egy nagyot is.
Annyi érdekességük volt, hogy volt közöttük 1 hím (a szakirodalom szerint 1000-bol 2-3), és volt szerencsém az ivaros szaporodásukat végignézni, késo este, szexfilm helyett.

Törölt nick Creative Commons License 2002.11.17 0 0 40

Nem semmi....

Tényleg, nem tudná nekem valaki megmondani, hogy a pókoknál (egész pontosan a keresztespóknál) kb. mi az a minimum hőmérséklet, amit még élve kibírnak?

Kierrekiarra Creative Commons License 2002.11.06 0 0 39
metaego Creative Commons License 2002.11.05 0 0 38
a szongáriai cselőpók valszeg egy song áriáról kapta e nevét. mi is lehetne lehetne más?

a Songaria = Zungaria (ez biztos), és ha megnézed a The Columbia Encyclopediát (Sixth Edition), ott a Zungaria és Dzungaria címszó alatt is előfordul, szóval valószínűsíthető, hogy egy földrajzi fogalom.
Dzungaria
(zn-gâr´) (KEY) or Junggar (jng´gär´) (KEY) , physical region (c.300,000 sq mi/777,000 sq km) of Xinjiang Uygur Autonomous Region, NW China.

tehát valami olyasmi eredetű elnevezés, mint a yorkshirei koca, vagy a kolrádó bogár; sokféle állat van szép tájakhoz, ózondús levegőjű hegyekhez, biztonságos völgyekhez, mocskos városokhoz kapcsolva. talán songáriában pillantották meg először, onnan hurcolták be, vagy terjedt el, meg ilyesmik. én erre tippelnék.

Előzmény: h-alga (37)
h-alga Creative Commons License 2002.10.03 0 0 37
Halihó!

Egy ismerősöm lefotózott egy pókot, s kérdezte tőlem, hogy mi az. Megneveztem: szongáriai cselőpók, és elmondtam neki, amit tudok róla, de aztán megkérdezte, hogy mi az a szongária?
Erre már nem tudtam a választ. Ki tudja?

Pá!

zsigrai76 Creative Commons License 2002.08.04 0 0 36
A szobánkban találtunk egy kb. 6cm hosszú imádkozó sáskát. Zöld. Nem tudunk vele mit kezdeni, valaki mentse meg.
Köszönöm. zsigrai@chello.hu
Laci1 Creative Commons License 2002.05.06 0 0 35
Köszi az állatkákat. Jól vannak, a két pici a múlt héten már vedlett is:-)))
Előzmény: Monthy (34)
Monthy Creative Commons License 2002.03.29 0 0 34
mail ment
Előzmény: Monthy (33)
Monthy Creative Commons License 2002.03.28 0 0 33
kb olyan hosszúak mint a kisujj első perce. Baromi törékenyek ugyanakkor.
Előzmény: Laci1 (32)
Laci1 Creative Commons License 2002.03.27 0 0 32
Persze, hogy kell! Majd e-mailban írd meg, hogyan találkozhatnánk. Sajna közben a légycsapóim kipurcantak, de a harmatfüvek remekül érzik magukat. Mekkora egy ilyen picisási?
Előzmény: Monthy (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!