Keresés

Részletes keresés

CanonBajonett Creative Commons License 9 órája 0 0 21743

Eladó Kiev-88 magazin.

5eft

Rőth Sándor Creative Commons License 25 órája 0 0 21711

Kijev 88 prizmat keresek, imelben vagyok elerheto.

moTmeN Creative Commons License 2019.09.10 0 2 21741

Akkor rossz linket kuldtem, vagy az IT megint elb.szott valamit. :)

Mert hogy letezik ilyen kep, bar privat. Marmint amikor egy kinai rendezvenyen kp-val fizet a T. vasarlo ket hatlapert. Pl. 

De igen, valoban nem olcso mulatsag. A kamera onmagaban $6000, egy lencsevel $12000. Ha egy IQ4 150-es hatlapot vesz a T. vasarlo, akkor $10000-ben megall egy objektivvel a tortenet. Plusz a hatlap ara persze.

Előzmény: Rőth Sándor (21739)
-Minarik- Creative Commons License 2019.09.10 0 0 21740

Valószínűleg te látod jól. 

Előzmény: Rőth Sándor (21739)
Rőth Sándor Creative Commons License 2019.09.10 0 1 21739

Engem is atvert, en csak egy iszonyatosan nagy penzkupacot latok.

Előzmény: moTmeN (21738)
moTmeN Creative Commons License 2019.09.10 0 0 21738

Az index forummotorja atvert. A link klikkelheto formaban:
https://www.phaseone.com/en/Photography/XT-Camera-System

Előzmény: moTmeN (21737)
moTmeN Creative Commons License 2019.09.10 0 0 21737

Buszken teszem kozze - bar nekem igencsak szormenten volt hozza kozom:
https://www.phaseone.com/en/Photography/XT-Camera-System

BNSfoto Creative Commons License 2019.09.09 0 0 21736

Bronica s2-höz keresek 50-es nagylátót, esetleg 150-es kis telét.

moTmeN Creative Commons License 2019.09.06 0 0 21735

Az atlagolas valoban a szenzor tobbszori kiolvasasa, majd a digitalizalt jel atlagolasa. Expozicio kompenzacio viszont nincs benne.

Viszont ha az egyedik kepkockak zarsebessege nem tobb, mint a kiolvasasi sebesseg (1/4, vagy 12 bites kiolvasas eseten akar 1/9, ha jol emlekszem), akkor szinte folyamatos az adatgyujtes (magyaran amint egy pixelsor kiolvasasra kerul, 1-2 mikromasodpercen belul ujra gyujtu a fotonokat), igy olyan esetekben is hasznalhato, amikor a tema valamilyen harmonikus frekvenciaval rezeg.

Előzmény: Rollei (21734)
Rollei Creative Commons License 2019.09.05 0 0 21734

Húúúúh. Már megijedtem, hogy az érzékelőtervezésbe is betette a lábát a Soros keze. Az átlagolás jelen esetben ugye a multiexpozíciót jelenti az expozíciók értékek automatikus kompenzációjával?

Előzmény: moTmeN (21733)
moTmeN Creative Commons License 2019.09.05 0 1 21733

Koszi (mindanyiotoknak).
Ceges politika. Van n mernokora per ev. Van N (>>n) mernokoranyi fejlesztesre igeny per ev. Valahol ezen igenyek sorba kell, hogy rendezodjenek, es ebben van nemi ceges politikanak szerepe. :)

Előzmény: Rollei (21731)
czy Creative Commons License 2019.09.05 0 0 21732
Alsó nagyon tetszik.
Előzmény: moTmeN (21729)
Rollei Creative Commons License 2019.09.05 0 0 21731

Jójazaz alsó kép. De mi a fenét lehet politikai játszmázni pixelhegesztés közben?

Rőth Sándor Creative Commons License 2019.09.05 0 0 21730

Baba!

moTmeN Creative Commons License 2019.09.05 0 3 21729

He, a Phase One lemaradt! Mosoly.
(Meg a Contax 645)

Ez egy IQ4 150MP Achromatic hatfallal keszult, B+W 091-es sotetvoros szurovel

Ez meg egy szinessel, mindenfele ND szuro nelkul - miutan nehany ev politikai jatszma soran sikerult idot kanyaritani arra, hogy a hatlapon belul atlagoljunk kepkockakat.

Előzmény: Rőth Sándor (21728)
Rőth Sándor Creative Commons License 2019.09.04 -1 1 21728

En nem a netrol gyujtom az infot, hanem volt es van tobb kozepformatumu rendszerem. Volt Six-em is, tokkal vonoval. 
Ha egyszer belekostolsz egy masikba, Pentax, Bronica, Hasselblad, Rolleiflex, Mamiya stb., akkor megerted miert aggal mindenki ellene. mosoly

Előzmény: baliko david (21727)
baliko david Creative Commons License 2019.09.04 0 0 21727

nem azert zebraztam, mert azt jobbnak gondolom, csak jeloltem a tipust, sajnos a 65mm -es 2.8 -as

mar nem keszult mc bevonattal, ami van helyette az az 50mm -es 4-es, viszont annal a kepszel nem

olyan eles mint a 65mm -esnel, ok kozepen allitolag jobb

befenyelest nem tapasztaltam, a pentaconsix.com oldalrol amugy kiokoskodhato, hogy van a six -hez

ilyen fenyzaro ragasztos szovet (nekem van ilyen a gepben), plusz az aknat is inkabb ilyen matt

festekkel lattak el, most egy nagyon regi fenyes fekete aknanal hianyzo fenyzaro cuccal lehet,

hogy bezavar a feny ebben nem tudok nyilatkozni

ok, akkor roll -nal nem prizmazunk es kulon merjuk a fenyt :)

az allvany rogzitest azt en kulon oldottam meg, mert az a kis koralaku nekem sem volt megfelelo

(en azt csinaltam, hogy egy szabvanyos allvany-talpba esztergaltam bele a six korkoros rogzitojet

plusz kapott harom atmeno csavart, szoval most fixen mindig rajtavan)

nem akarok en itt a six "vedoje" lenni :) viszont azt ne vitassuk el, hogy ugyan a tukret nem lehet

felcsapatni, viszont a tobbi gephez kepes eleg finoman huzza fel a tukret szoval nem igazan

szukseges (bar egy nagyon egyszeru atalakitassal megoldhato) a tukor-visszahuzas

a berezgesekrol annyit tudok mondani, hogy a tobb kilos 300 -as optikaval voltak egyedul

problemaim, na ott berezgett :) viszont a tobbinel tettem fel egy lazer-mutatot a gepre es

figyeltem, hogy mennyit rezonal exponalaskor: teljesen jo eredmenyt produkalt (mondjuk az allvanyra

ugy kell feltenni, hogy a gepet nyomni kell lefele es ugy kell meghuzni az allvany nyakat, ha igy sem

menne, akkor vinni kell babzsakot :) plusz az allvanyt is le lehet huztni pl. taskaval vagy kovekkel

amitol meg feltem, hogy mikor megnyomom az exponalo gombot, akkor en fogom berezgetni a gepet,

eppen ezert kioldoval hasznaltam elsonek, utana rajottem, hogy hatarozottan meg kell fogni

az allvanyon a gepet es utana kell egyet exponalni, de oszinten nekem teljesen rendesen viselkedik

szoval igy fogom hasznalni, ha meg tenyleg megbokrosodik es hatraltatni fogja a munkamat

akkor meg megy a szemetre :) az optikakakat persze megtartom :)

Előzmény: Rőth Sándor (21723)
fecskea1 Creative Commons License 2019.09.04 0 0 21726

Pótoljuk.

Előzmény: Rőth Sándor (21725)
Rőth Sándor Creative Commons License 2019.09.04 0 0 21725

Lemaradt a mosoly.

Előzmény: fecskea1 (21724)
fecskea1 Creative Commons License 2019.09.04 0 0 21724

"amugy csak halkan jegyeznem

meg, hogy ezek az optikak nagysagrendekkel jobbak mint nemelyik felfuttatot modern "csoda"

Nem is az optikákkal van a baj.Maga a váz konstrukciója olyan, hogy akármit csinálsz is, berázódik.

Node nem akarlak lebeszélni, a puding próbája ugyis az evés.

Előzmény: baliko david (21721)
Rőth Sándor Creative Commons License 2019.09.04 -1 1 21723

Az RB egy valoban nehez gep, csereben nincs benne semmi elektronika, es rendkivul megbizhato. Ha elromlik javithato, de nagyon nem jellemzo ra, hogy elromoljek, ugyanugy, mint 645-osokre sem. 
A Six objektivjei jok, azzal nincs gond, de pld. az RB Sekorjai erezhetoen jobbak. 
Ez a zebra mania egy hulyeseg, az MC verzio semmivel sem rosszabb. Miert is lenne az, mikor fiatalabb, javitott bevonattal.
A P. Six az allvanyon nem ul meg rendesen, a tukret nem lehet elozetesen felcsapni. A 1/125 sec ido rendre elszall, a filmtovabbitas bizonytalan. A tukorakna mellett orrba-szajba befenyel, ami megneheziti a fokuszalast, komponalast.
A TTL prizma primitiv meresu, es bumfordi, ebben az RB sem jobb, a 645 annal inkabb. 
Termeszetesen azt veszel, amit akarsz, de olyan maszlagot ne vegyel be, hogy fiatal P. Six, mar felnott emberek, akik az ujraegyesites utan szulettek Nemetorszagban. Sajnos a Six alltaban is oregszik, nem filozofiai, hanem fizikai ertelemben. 
Ha az emlitett filmekre fotozol, akkor vegkepp nem erdemes kockaztatni, tobbe kerul a film, mint megvenni egy jo gepet.
Az a vicc, hogy gyakran dragabb a Six, es az objektivjei, mint egy RB. 

-Minarik- Creative Commons License 2019.09.04 0 0 21722

RB-ben nincs elektronika. 

A legnehezebb a döntést meghozni. 

Meghoztad.

A következő lépés az önigazolás, hogy jó döntést hoztál. 

Azt majd az idő eldönti. A képnek mindegy mivel készült. 

Ne agyalj a gép miatt többet. Használd. Idővel rájössz, hogy a legjobb állványozni a gépet, ha ki akarod rendesen hasznalni. 

baliko david Creative Commons License 2019.09.04 0 0 21721

igen, az egesz internet tudja, hogy a pentacon six -nel nincsen rosszabb kozepformatumu

fenykepezogep, ezt lattam en is mikor bepotyogtem, hogy pentacon six :) viszont volt/van

egy oldal a pentaconsix.com ahol a ficko eleg rendesen "megvedi" a gepet, innen jott

a batorsagom, hogy rendeljek egy viszonylag fiatal peldanyt nemetorszagbol, a masik

lehetoseg lett volna a 645 viszont az soha nem jott be nekem (nem azert valasztok nagyobb

filmet, hogy a vegen kisebb legyen :) akkor ugye ott van meg a mamiya rb67, ami nagyon nehez

plusz az elektronika ebben is barmikor meghalhat, plusz a mechanika, akkor mi van meg?

ami minimum a 6x6 -ot tudja (6x12 is lehet :) es slr?

maga a ket optikam ami jo, az mc 80mm es a zebra 65mm azokkal meg vagyok elegedve

mondjuk azt nem art tudni, hogy mit bir maga a film, meg ugye hogy milyen film, en szines

negativnal ektar 100 -at hasznalok, dianal velvia 100 -at, fekete fehernel tmax 100 -at

ezen tulmenoen nem erdemes a felbontast boncolgatni, amugy csak halkan jegyeznem

meg, hogy ezek az optikak nagysagrendekkel jobbak mint nemelyik felfuttatot modern "csoda"

meg ugye itt az aberraciot nem a szoftver veszi ki, hanem eleve nincsen is ott :)

a prizmara azert lenne szuksegem, hogy a szemem ele tudjam venni a gepet, ha mar olyan

kezi fenykepezogep formaja van neki :) most, hogy mit tudna merni azt nem tudom, a spot

meres nalam alap, ha diara dolgozok

szoval lehet csak egy sima prizma kene meg vinni spot merot

fecskea1 Creative Commons License 2019.09.04 0 0 21720

Nem is tudom... Nekünk valamikor nem volt más választásunk, ha rollra akartunk dolgozni, csak a Six. És minden bajunk volt vele, de nyomtuk az expógombot. Ma már olyan sok jó középformátumúból lehet választani, hogy a Sixet nem érdemes megvenni. Persze értem én, olcsók hozzá az objektívek, kevés pénzből is megvan a sor. De ha egyszer véletlenül összehúz a kar, egy kezemen sem tudom megszámlálni, ki javítja meg. És javaslom: az első tekercset szkenneld be, nézd meg nagy nagyításon, milyen a vonalélesség. Nem leszel elragadtatva tőle.

Előzmény: baliko david (21716)
Rollei Creative Commons License 2019.09.04 0 2 21719

Arról nem is beszélve, hogy létezik Mamiya 645 - Pentacon Six adapter is, amivel a Six, meg Kiev objektíveket lehet a Mamiyához használni. Ha már megvannak a Six obik, ez a járhatóbb út, mint egy fapados Pentaconnal bíbelődni, aminél a bizonytalanság a legnagyobb probléma  - soha nem tudhatod, hogy mikor kakkant be a tekercs közepén.

Előzmény: moTmeN (21718)
moTmeN Creative Commons License 2019.09.03 0 0 21718

Raadasul a 645-hoz igen kivalo objektiveket lehet kapni... A Sekor C vonalon van nehany legendas darab (pl a 80/1.9), de a joarasitott objektivek is szepen rajzolnak - mar amennyire en bevizsgaltam nehany vintage darabot. Birtokolni csak egy 500/5.6-ot bitorlok, de az is szep eles (150 megapixelen) - csak a kromatikus abberacioval vannak gondok.

Előzmény: képfaragó (21717)
képfaragó Creative Commons License 2019.09.03 0 0 21717

Nem kell fénymérős prizmával tuningolni a Sixet, ennyi van benne és kész. Ha tanácsom ellenére még is megtennéd, akkor is lassú és manuális marad.

Ha automata gépet akarsz, vegyél Mamiya 645 supert vagy pro-t.

Előzmény: baliko david (21716)
baliko david Creative Commons License 2019.09.03 0 0 21716

ezt nem is tudtam, hogy a 120 az direkt ilyen, meg jo, hogy nem soft-focus optika :) biztos elcsodalkoztam volna :)

amugy nem az eredeti pentacon prizmara gondoltam en sem, mert tenyleg sok rosszat olvasni rola, hanem

az ukran merore:

https://araxfoto.com/accessories/ttl-prism-60-2/

olyan 30e ft korul lenne postaval, plusz ra kell okoskodni a vazra es akkor jon a kerdes, hogy

mit muvel?

Előzmény: képfaragó (21715)
képfaragó Creative Commons License 2019.09.03 0 1 21715

A Sixes korszakból már nem emlékszem mindenre, de  néhány dolog:

Először is kötelező a lassú, megfontolt figyelmes filmbefűzés. Ha a film a nem jó behelyezés miatt megfeszül az orsón, megterheli a mechanikát, alkatrész nincs, a hozzáértés pedig hiánycikk. A befűzéskori ,,kocsizást" kivéve mindig ütközésig kell tekerni a felhúzókart, és szépen finoman újjal fékezve visszaengedni.  A Six nagyon kényes a kezelésre, nem barátja fakezű fotósoknak.  Az egyenlőtlen kockaközök mutatják, hogy a mechanika máris megviselt állapotban van.

Ne vágyj fénymérős prizmára, az egy sz@r. Sokat vág a képmezőből, lassú és kényelmetlen. Trampli is, de az más kérdés. Nyugodtan mérj fényt a digivel, illetve annak hisztogramjával, vagy vegyél egy rendes fénymérőt. Úgyis ajánlott megnézni a témát, hogy érdemes-e rá filmet pazarolni. Tedd  a digit fekete-fehérre, hogy jobban lásd, milyen lesz a filmes kép.

A jó optikák: 50 - 80 - 120 - 180  A többivel felesleges köröket futni. A 120-as portréobjektív, nem karcolja túl a digit.

Előzmény: baliko david (21713)
-Minarik- Creative Commons License 2019.09.02 0 0 21714

A keptavolsagon ne aggodj, amig nem huzza egymasra a kepeket. 

Előzmény: baliko david (21713)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!