Keresés

Részletes keresés

figyeljbefele Creative Commons License 2010.10.29 0 0 10
Az isteni lélek a tiszta tudatosság. A mi legmélyebb önvalónk szintén a tiszta tudatosság. www.TUDATOSSAG-TUDATABAN.blogspot.com
Alcyon2 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9
"Azt viszont nem árt figyelembe venni, hogy drasztikusan fogy a következő életek lehetősége. Olyan hatványozott ez a csökkenés, hogy...."

Ezt honnan tudod? Milyen jelek utalnak erre?
Előzmény: TheRainbowGirl (7)
Biga Cubensis Creative Commons License 2010.10.28 0 0 8
Nem hiszek már ebben. Ezerszer olvastam ilyen szövegeket, de soha nem működött.
Sőt, azt figyeltem meg, aki ilyen nagy hévvel magyarázza, az igazából saját magát próbálja lelkesíteni, a kételyeit elűzni, mert neki sem megy.
Előzmény: TheRainbowGirl (7)
TheRainbowGirl Creative Commons License 2010.10.28 0 0 7
Kedves Biga Cubensis!
- Lehet, hogy csak úgy érzi, hogy őszinte, de valójában érdek, vagy valami más által vezérelt. Ezen esetekben, bizony, sajnos téved.
Alapvető kell legyen ugyanis a teljes őszinteség, ami járulékosan más tulajdonságokat is bevonz maga mellé, ami szintén fontos.
- A helyes útra találván vagy így, vagy úgy, előbb, de legkésőbb utóbb (:-) megmutatkozik az Isteni lélek.
Helytelenül közelíted a témát. Nem az Isteni lélek az, amely képtelen utat találni az illetőhöz, hiszen neki nem kell út sem! Közvetlenül mutogatja magát folyamatosan mindenkinek. Éppen az illetők azok, akik képtelenek meglátni, megérezni, s ennek oka, mint írtam is, éppen bennük van.
- Akinek lesz következő élete, s ebben nem ért el az útján addig, ameddig ez megkívánja
számára, akkor a következő életében.
Azt viszont nem árt figyelembe venni, hogy drasztikusan fogy a következő életek lehetősége. Olyan hatványozott ez a csökkenés, hogy nem ringathatja magát senki egy-egy jól sikerült jelen élete bőségében és jólétében abban a hiszemben, hogy ráér a lelki dolgokat komolyabban venni majd a következőben.
Aki ennek eleve a tudatára jut, annak nincs pardon, s lehet, hogy éppen a kényelmeskedésével zárja ki magát ebből a lehetőségből. (de ez ide hosszú lenne...)
- Vannak, akiknek egyetlen életük van, s nincs lehetőségük maszatolni.
- És van még valami, ami nagyon fontos:
A legtöbb ember nem is kíváncsi az Isteni lélekre, eleve Istenre sem, mert tagadja,-nem hiszi,-nem akar tudni Róla.
Isten a lehetőséget nekik is ugyanúgy megadja, de nem erőszak a disznótor.
Az ember szabad akaratából dönthet saját sorsa felől.
DE CSAKIS A SAJÁTJÁRÓL! máséról nem!
Aki úgy dönt, hogy nem kell Isten, nem lesz neki.
Aki Istent félremagyarázza, vagy másokra erőlteti, az eleve nem ismeri Őt, az övé sem lesz Isten sohasem, legyen bármilyen álszent is.
Ugyanarra a sorsra vezérli magát, mint az Istent tagadók.
De ez nagyon hosszú...
A lényeg: ha akarod Őt, s nem hibázol,- hogy ki ne fuss a lehetőségedből, az idődből - hát meg is fogod kapni Te is.
Ha szerencséd és/vagy képességed, érzékelésed van, meg is gyorsíthatod ezt a folyamatot, akár hipersebességre is. (ez azért nem olyan egyszerű, de nem is lehetetlen)
Ha pedig nem kell Neked Isten, hát nem kapsz belőle. Ilyen egyszerű.
A döntés egyedül rajtad áll.
Előzmény: Biga Cubensis (6)
Biga Cubensis Creative Commons License 2010.10.28 0 0 6
Aki úgy érzi, őszintén teszi, de mégsem mutatja meg neki magát, az téved?
Ha így sem és úgy sem, akkor az Isteni lélek képtelen utat találni az illetőhöz?
Ha utóbb sem, akkor majd a következő életében?
Előzmény: TheRainbowGirl (5)
TheRainbowGirl Creative Commons License 2010.10.28 0 0 5
De igen. Így, vagy úgy, előbb, vagy utóbb, de megmutatja.
De csakis annak, akit ŐSZINTÉN (!!!) érdekel, és ezen a hangsúly.
Üdv!
Előzmény: Biga Cubensis (4)
Biga Cubensis Creative Commons License 2010.10.28 0 0 4
Vagy nem.
Előzmény: TheRainbowGirl (3)
TheRainbowGirl Creative Commons License 2010.10.27 0 0 3
Akit őszintén érdekel Isten lelke, annak megmutatja azt Isten.
Cipó Creative Commons License 2001.12.10 0 0 2
Engem érdekel. De úgy látszik mást nem. :o(
Előzmény: Dormi18 (1)
Dormi18 Creative Commons License 2001.12.10 0 0 1
nem igaz, hogy senkit nem érdekel ez az egész. nekem most az jutott eszembe, hogy mivel minden tudomány absztrakció, mi az, ami létezik, és el tudjuk létezése teljében fogadni?
Cipó Creative Commons License 2001.10.20 0 0 0
Tök jó téma.

"PL., ISMERJüK MI AZ IGAZI ISTENI SZERETET, BéKE, HIT éS STB. éRZéSéT? "

Igazad van szerintem sem ismerhetjük.
Ez olyan lehet mint a hétköznapi ember felfogása az univerzumról. Próbál elképzelni valami rohadt nagy és tág dolgot. De igazából göze sincs mekkora.

Valahogy az isteni béke és szeretet is ilyen. Próbáljuk elképzelni, de nagyon messze tapogatozunk.
Bár ebben az életben lehetséges megismerni milyen is az. Mert Isten ezt megengedte, lehetőséget adott, sött kér mindenkit, hogy éljen vele.
Hogy éljen azzal, hogy egyesüljünk vele a szeretetben. Az Ő szeretetében. A képmására formálódva.
De mivel olyan kevesen válalják fel az ezzel járó életet, olyan kevesen adják át Istennek életüket, kijelenthetjük: Az emberek nem Ismerik (velem együtt) Istent és az ő érzéseit.
Üdv Cipó

Előzmény: Dormi18 (-)
Dormi18 Creative Commons License 2001.10.20 0 0 topiknyitó
...SZERINTETEK MILYEN? MILYEN éRZéSEI VANNAK? MEGEYEZNEK-E EZEK A MI EMBERI éRZéSEINKKEL, VAGY VAN OLYAN, AMIT MI MéG NEM ISMERüNK?

PL., ISMERJüK MI AZ IGAZI ISTENI SZERETET, BéKE, HIT éS STB. éRZéSéT?

SZERINTEM NEM, HISZ CSAK EMBEREK VAGYUNK...PEDIG EZ NEM AZT JELENTI, HOGY KEVESET éRüNK. AZT JELENTI, HOGY ISTEN TöKéLETESB NáLUNK. VAGY NEM JO FELE MEGYEK?

SZOLJATOK HOZZáM!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!