Nekem is kettő modell volt a gyerekkoromban vásárolt Matchbox 400 Track szetthez,és most is amikor felnőttként vásároltam újból meg,abban is kettő modell volt van!
Pár éve egy Floridai idős gyűjtőtárs mondta amikor vásároltunk tőle több modellt,hogy van minimum kettő aranyszabály a gyűjtéskor: Egy türelmesnek kell lenni a gyűjtésben.Kettő addig érdemes gyűjteni amíg az öremet szerez! Persze lehetnek kivételek.
A kanadai kiadású Matchbox szetteket talán csak Kanadában lehet beszerezni a legnagyobb eséllyel.Az a srác aki ezt a fórum oldalt alapította ő azt hiszem Kanadába diszidált,de biztos van aki ismeri is,lehet vele kellene beszélned ő különféle kanadai bőrzéken lehet találkozott már ezekkel a szettekkel.
Próbáltam utánanézni,és arra a következtetésre jutottam,hogy a Matchbox 300 "Sky-Jack" autópálya a rácsos az Kanadai kiadású változat lehet!
Megtaláltam az 1971-es Matchbox Lesney Canada Dealer Trade katalógusban,méghozzá az akkori bevezető árat is mellékelték.
Tudni kell,hogy Kanadában sok autópályát más változatban adott ki a Lesney cég!
Példáúl nem csak karton csomagolás,hanem volt mosható vinil is,de volt olyan szett is' teszek fel képet róla' a Matchbox Track 400-as szett,ahól a 2 modell helyett 5 modell volt a szett-hez,
vagy a Matchbox Track 200-as szett plusz ugratóval.
Így könnyen elképzelem,hogy a szett nem prepró,hanem csak is Kanadában forgalmazták méghozzá a MATCHBOX LESNEY CANADA Vállalat!
Sziasztok! Jelenleg így áll a magyar Metalbox Corgi gyűjteményem. Tudom hogy rengeteg variáció létezik még, ezért ha esetleg valakinek van olyan amit nem lát a képeken és eladó, akkor kérem írjon. Legfőképpen ugyan ezek a castingok érdekelnének. Bontottan a legjobb, de bontatlanul is megfelel. :) Email: matecorgi@gmail.com
Sajnos csak tipp a részemről és gondolom Te is erre jutottál, hogy ez egy pre-production verzió lehetett, a szériába már nem ez került. Ettől függetlenül néhány darab kék ráccsal előfordulhat gyűjtőknél, de nyomát nem találni. Nagyon elvetemült ötlet, de lehet, hogy érdemes lenne rákérdezni világhírű gyűjtőknél, akik így vagy úgy elérhetők pl. Charles Mack a FB-on.
Köszönöm a szorgalmadat, de kérlek, nézd meg jobban a feltöltött katalógusfotót: a liftnek KÉK RÁCSOS oszlopa van. Hogy általában létezett a SkyJack, azzal természetesen tisztában vagyok, az egyik osztálytársamnak is volt :-)
Szóval, engem kifejezetten a katalógusfotón szereplő változat (legelső, esetleg nulladik?) érdekel.
Vajon létezett a valóságban is ez a fajta lift (SkyJack, a kék rácsos oszloppal), vagy csak az 1971-es katalógusfotón? Vectis, Harveys „üres”, akit a börzén megkérdeztem (és árult pályatartozékokat) se tudott róla.
Úgyszintén, és ez szinte egyszerre két bolt: a Játékudvar* meg az Autómánia :-( A Móricz Zsigmond körtérnél van egy üzlet, aminek a bejáratán ott virít a Matchbox logó, de elég gyenge a kínálata. Maradnak a börzék, bolhák.
*A Játékudvaros öregúrral beszélgettem jókat mindig, egyszer pl. kénytelen volt elviselni, hogy egyfolytában negyed órát röhögjek hangosan az itt OFF pénzverdei mozdonyon, amit az előző tulaja „aktualizált”, és az eredeti sötétzöldről a mostani színtervre (kék, sárga orral) fesse át :-D
Sajnálom, hogy bezárt. Elég frekventált helyen volt (ez előny és hátrány is egyben), viszont egyrészről a „kisautók” gyűjtése eléggé réteg hobbi, másrészről szerintem ma már tisztán „analóg” módon (be kell mennem, meg kell néznem mi van, aztán vagy veszek valamit vagy nem) egy ilyen jellegű kis üzlet nem tud megélni, csak egy jól működő webshop-pal kombinálva. Mondom ezt úgy, hogy nekem nagyon fontos a személyes kontaktus, imádom a kis boltokat, ahol az ember embernek érzi magát.
Ma konstatáltam (épp arra vitt a dolgom), hogy az Autómánia bolt sincs már meg a Ferenciek terén :-( Beszerzésre akkor maradnak a börzék, ezek szerint, senkinek nem éri meg régi Matchboxot „üzletszerűen”, azaz bérleti díjat, rezsit fizetve árusítani? :-(
Igazad van, az öntvény különbségek nem igazán hoznak lázba engem sem és nagyon kevés olyan Matchbox modell van, aminél ilyen látványos és markáns eltérés lenne a verziók között.
Jó persze, olyasmivel én se foglalkozom, hogy 1 vagy 1,5 mm széles-e a kocsi alján a valami, ami egyébként 3 mm hosszú mindössze, de ez a tetőívelés pont az elsősége miatt poén.
Amin csodálkoztam, hogy a „legelső”-ként feltüntetett Road Roller az egyenes tetőaljú, a ritka íves aljút (ami valóban a legeslegelső volt) nem említi.
Bolodg Új Évet kívánok minden gyűjtő társamnak! Hozzájutottam Charlie Mack: Collecting Matchbox Regular Wheels 1953-1969 kiadványához és szívesen megosztom Veletek:
Marhamód piszkálja a csőrömet, hogy a Matchbox Skyjack (az a bizonyos liftes pálya) legelső generációja valóban létezett-e, vagy csak a prospektusfotók erejéig? A rácsos kék oszlopú liftre gondolok: az 1971-es katalóguson kívül sehol nem akadtam a nyomára.
Ha valakinek van használható válasza, linkje, megköszönöm!
Kézbe fogva annyira "Matchboxos"; Talán azért tetszik annyira. Plusz végre nem festettek a lámpák/fényszórók. Kidolgozott a belső: sportülések, bukókeret.
És van visszapillantó is!
Muszáj volt kibontani és kézbe venni. Jó a kerékválasztás is, habár megnézném a fekete verzióéval is.