Keresés

Részletes keresés

mpd Creative Commons License 2001.10.18 0 0 24
Volt már egy ilyen topic. Oda is beírtam eztet:
A legnagyobb szívatás a közművesítés.
Ha van egy telked, amire építeni akarsz, és neaggyisten, az utcában még nincsenek közművek (pl. most mérték ki a portákat, miután belterületbe vonták a területet), az alábbi a teendőd:
1. megtervezteted a víz-, a gáz-, és a villanyhálózatot, persze, ha jót akarsz, a szolgáltatóval,
2. a terv alapján megépítteted a közműveket saját pénzeden. Kifizeted a közműfejlesztési hozzájárulást is.
Mikor ez megvan, és jóváhagyták, minden azonnal átkerül a szolgáltatók tulajdonába(!!!).
És a te költségeden megépült, einstandolt vezetékeken kegyeskednek neked szolgáltatni a méregdrága energiát.
Ha szerencséd van, néhány milliócskából megúszod.
Az általad megépíttetett vezetékek pedig, a demokrácia nagyobb dicsőségére, növelik a szolgáltató könyv szerinti vagyonát, magyarul hozzájárultál a gyarapodásához is!!!!!
Előzmény: Geyza (21)
waxxablaze Creative Commons License 2001.10.18 0 0 23
ott nagy a pangás...
Tőszavakba':provitamin, intelige's mosópor, kupakgyüjtés (bezzeg a pillét nem gyüjti senki)....
Előzmény: jarlaxe (22)
jarlaxe Creative Commons License 2001.10.18 0 0 22
ennek a topiknak véletlenül nem az érdekvédelem fórumban lenne a helye?
Geyza Creative Commons License 2001.10.18 0 0 21
Hasonló "jó kis lopás" a kéményseprési díj.
Pl. a mi társasházunk fizet havonta ha jól tudom 1300 Ft-ot, de soha nem seprik a kéményt (gázfűtés van, mellesleg).

Néhány éve új cirkogejzirt (-gejzert?) vettem a lakásomba. Mikor felszerelte a cég, mondta, hogy kell egy szemle a kéményseprők részéről, hogy üzemelhet-e. A kéményseprő kijött, csak bekukkantott a lakásba, majd azt mondta, minden rendben, fizessek ki valamilyen díjat és otthagyott egy csekket. Én utána elutaztam és elfelejtettem befizetni a csekket. Erre néhány hét múlva kapok egy levelet, mely szerint a lakásomban a gáz életveszélyes, nem szabad használni az esetleges halálesetekért én vagyok a felelős. Kissé betojtam (még kezdő voltam) és berohanok a Kéményseprő Vállalathoz, hogy most mi van? Miért életveszélyes a gázom? És miért nem mondta ezt az emberük amikor ott járt?

Ó, semmi, nyugtatott meg a dolgozó, ez csak egy szabványlevél. Csak tessék befizetni a csekket, minden OK. És már nyomta is a kezembe a tanúsítványt, hogy kiválóan működik a cirkóm...

Előzmény: székkutas (14)
wizes Creative Commons License 2001.10.18 0 0 20
a zsebmetszők a tükör előtt dolgoznak?
S a politikusok?
Zsebtükör az üveg helyett.
kisparlamentjünkfeléjemségükben?

Előzmény: Törölt nick (18)
wizes Creative Commons License 2001.10.18 0 0 19

Előzmény: fenevad (15)
Dr.Gordon Shamway Creative Commons License 2001.10.18 0 0 16
Ne adj ötleteket, ha lehet Kaltenbach Jencinek!!!!!
Előzmény: fenevad (15)
fenevad Creative Commons License 2001.10.18 0 0 15
apropó ombucman és zsebmetszők.
Ha beteszek a télikabátom zsebébe egy vidravasat, majd ez ripityomra tördeli a véletlenül pont az én zsebemben turkáló zsebmetsző mind az öt ujját, megsértem-e szegény megélhetési egészséghez és munkához való jogát?
Ha igen, kötelezhet-e a bíróság az áldozat kiesett keresetének pótlására? Esetleg életjáradék fizetésére, mivel a törött ujjaival már valószínű sohasem fogja tudni már szakszerűen végezni munkáját?
Előzmény: Geyza (3)
székkutas Creative Commons License 2001.10.18 0 0 14
Én -lehet, hogy tudatlanságom miatt- az új "Zöld kártya" rendszeren vagyok kiakadva.
Úgy tudom, a nem katalizátoros autóknál az évenkénti mérés azt szolgálta, hogy az előírt értéknél nagyobb károsanyagkibocsájtás esetén javíttassuk meg az autónkat. Tehát a mérésért fizettünk. Minden évben bosszantott, hogy a mérés eredményét igazoló kártyát (hiába volt több évre szóló pecséthely benne) külön költségért kicserélték.
Most pedig átalakították az árakat, mégpedig a gépkocsimotor mérete szerint. Vagyis emelték. Ugyanaz a próbapad, ugyanúgy a kipufogócsőbe helyezett szondával mér, ugyanazt a nyomtatványt kell kitölteni, és mégis többezer forintos árkülönbségeket kreáltak. Pl. egy Trabant 3500 ft, egy 1500 köbcentis négyütemű-injektoros 6000 ft.
Ez egy újabb adó, vagy mi a túró?
Van ismerősöm, aki azt mondja, az új árak csak január 1-től érvényesek. Nekem a múlt héten már ezzel számoltak.
Dr.Gordon Shamway Creative Commons License 2001.10.18 0 0 13
Xanax
Előzmény: Uzbencevolt (11)
wizes Creative Commons License 2001.10.18 0 0 12
?
wizes.
Előzmény: Uzbencevolt (11)
Uzbencevolt Creative Commons License 2001.10.18 0 0 11
S következik :
Ezt is az a mocskos SZDSZ találta ki, ő támogat ilyeneket , meg az ombutsmant is Ő akatja a hivatalában tartani.
S ezt a hülye reklámot is biztos a zsidók találták ki , hogy szegény magyar ember zsebéből kihúzzák a pénzt.
Viszont van más lehetőség :
Reklámot nem nézek , reklám olvasatlanul a kukába .
Előzmény: Geyza (3)
Geyza Creative Commons License 2001.10.17 0 0 10
Ez bizony így van. Majd egyszer írok belőle egy horror-novellát.
Előzmény: Törölt nick (7)
Geyza Creative Commons License 2001.10.17 0 0 9
Bocs. Ennyit html-tudásomról...:(((
Előzmény: Geyza (8)
Geyza Creative Commons License 2001.10.17 0 0 8
Kedvenceim a biztosítók, azok között is legjobban utálom a

Nationale Nederlanden-t.

(Ez itt igenis a negatív reklám helye!)

Amikor azt írják: ha az infláció magasabb 10 %-nál "lehetőséged van" növelni a befizetést. (Mert ők olyan jók.) Ezzel kivéded az inflációt! De ez egy nagy hazugság, természetesen: ugyanis azzal, ha mondjuk az inflációval, pl. 12%-kal többet fizetsz be és ugyanennyivel (12%-kal) többet kapsz, természetesen nem védted ki az inflációt,mert a kamat nem lett mgasabb - csak több befizetés után természetesen tööbet is kapsz vissza. Még szép!

Dr.Gordon Shamway Creative Commons License 2001.10.17 0 0 6
A legbrutálisabb, amit próbáltak velem, az az volt, hogy valami kertrendezési biszbaszt küldtek el (három kártya, hogy pl. hogyan nyomjuk ki a begónia mitesszereit stb..),és a mellékelt tájékoztatóban azzal fenyegettek, hogyha nem küldöm vissza ( saját költségen) a cuccot, és nem jelzem telefonon, hogy NEM kell, akkor továbbra is küldik és fizethetek, mint a köles.
Aztán telefonáltam a megadott számra, és olyan üzenetet hagytam ( mert persze rögzítő volt ), amelyben részletesen és naturálisan elmagyaráztam nekik, mit tegyenek a kártyáikkal meg a begóniáikkal. Azóta néma csönd.
Szittya Creative Commons License 2001.10.17 0 0 5
Cipőt a cipőboltból! :-))
Előzmény: Geyza (4)
Geyza Creative Commons License 2001.10.17 0 0 4
Még Te is rajtam tiporsz?:)))
Előzmény: Szittya (2)
Geyza Creative Commons License 2001.10.17 0 0 3
Az egyik legnyálasabb a Reader's Digest húzása volt:
A telefonkönyv alapján tízezreknek kiküldték a borítékot: "Ön már túljutott 2 fordulón, bekerült a végső sorsolásba, fizessen elő és autót nyerhet".

Az ilyen gennyes dolgokkal miért nem foglalkozik az ombucman?
Ha már a zsebmetszők jogainak a megvédésével végzett, persze csak akkor!
A fontossági sorrendet tartsuk be!!!

Szittya Creative Commons License 2001.10.17 0 0 2
Geyza! Nagyon apolitikus ez a belépő! Csak nem szálltál magadba a moderák virtuóz sasszéi következtében? :-))
Előzmény: Geyza (-)
geszthi Creative Commons License 2001.10.17 0 0 1
Ujsagoknal, magazinoknal lattam olyat angliaban, hogy pl. az extra valtozatban van ajandek CD.
Mindossze ugyanaz a valtozata tobbe kerult az ujsagnak mint a Cd nelkuli...
Biztos a nylon zacskot kellett megfizetni, nem az ajandekot...

Aztan ami itthon megy hulyites az a vasar, leertekelesek.
Ruhazati cikkeknel figyelheto meg, hogy tenyleg leertekeltek x%-kal.
Mindossze az ara ment fentebb az akcio elotti hethez kepest...

Előzmény: Geyza (-)
geszthi Creative Commons License 2001.10.17 0 0 0
Na ne hulyits! :-))
0
Előzmény: Geyza (-)
Geyza Creative Commons License 2001.10.17 0 0 topiknyitó
Mindenütt hülyének nézik az embert - a kérdés csak az, hogy szimpla átveréseket alkalmaznak-e vagy egy kis energiát, fineszt is fektetnek-e a dologba.

A hülyítés fő terepe természetesen a reklám.

A topikhoz az apropót az adta, hogy ma este láttam az éjjel-nappali közért hűtőjében egy doboz sört, rajta egy vonal és föléírva: ajándék! Azaz csak a vonal alatti részt fizettetik ki velem, a többit puszta szívjóságból adják hozzá. Ez különösen remek annak fényében, hogy lényegében minden termék szabadáras, tehát a közért annyiért adja a sört, amennyiért akarja, nyilván a nagyobb dobozt drágábban. Hülye lenne, ha nem így tenne!

További példákat kérek!

nekem még van bőven...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!