Keresés

Részletes keresés

bagara Creative Commons License 2002.11.28 0 0 96
Na, ezt a topicot is beborítják - kezdve a téma indítójával - a rikoltozó-handabandázó neylonok.
Nem tesz ez jót e fórumnak. Tán attól félnek az "illetékesek", hogy a csürhe elhajtásával kevésbé lesz érdekes az Index?
Ki kellene próbálni.
c45 Creative Commons License 2002.11.28 0 0 95
A Kaltenbachot kritizáló topicot töröltették /Simpson család cigányozik/ tisztogatás helyett.

Azt a topicot is törölte a moderátor, melyet azzal a címmel nyitottam "Kaltenbach kézivezérli az indexet?"

Kaltenbachról nem lehet kritikát megfogalmazni? Hogy van ez emberek????

turul50 Creative Commons License 2001.11.28 0 0 94
Kaltenbach, magyarellenes elvtárs, megint lépett.
A gödörbe.
A rasszistázó fajtáját.
Mikor mondanak álljt, a magyarok ennek a szerencsétlen önadminisztráló karrierista komcsinak?
Rasszista vagy ám te kaltenbach elvtárs!
Megkérdeztem három embert.
Mindegyik ezt mondta.
Komolyan.
Barbarossa Isegrim Creative Commons License 2001.11.03 0 0 93

Ez a Derek gyerek nagyon büszke az ismeretségi körére, ezt hűspatak (ezek a fellengzős nevek, hehe) görényt is ösmeri. Hát erre aztán fene büszke lehecc, nagy ember, a hentesnél kilóra mérik a fajtáját. Ö
Előzmény: Törölt nick (92)
Barbarossa Isegrim Creative Commons License 2001.10.20 0 0 91

Basszamámeg!

A gyűlöletkeltés ma büntetendő magyarországon. Pont. Objektíven, a törvényben lefektetett keretek szerint, ami nem kedvez sem a gyűlöletkeltőnek, sem az esetleg a tv. visszaélni szándékozó csoport tagjának.

És ez így teljesen jó mindenkinek. A törvényt nem lehet megkerülni, a bíró kötve van hozzá. K. meg azt akarja hogy ne legyen.

Szerinted egy mijépes bíró hányszor fogja úgy ítélni, hogy közösség elleni izgatás áll fönn, ha bevezetik ezt a módosítást (mégegyszer, nem új törvényről, hanem az eddigi módosításáról van szó!)?

Most mégis melyik a jobb, ha a bíró a saját szája íze szerint egyszerre de facto megalkotja is és alkalmazza is a törvényt? Mert ha a bíró dönti el, hogy mi a gyűlöletkeltés, ez fog történni.
Hovatovább fajvédelem fog fennállni, hiszen BÁRMILYEN csoport támadhatatlanná és kritizálhatatlanná válik, akkor is ha a "gyűlöletkeltés" olyan kijelentés formájában jelenik meg, ami 1OO%-osan fedi az igazságot.

Bár ha belegondol az ember, mijép meg szadesz nélkül sokkal szebb lenne az ország, két szélsőség, amire nincs szükség (hoppá, ez pl. gyűlöletkeltés volt máris).

Előzmény: AmBesten (87)
fenevad Creative Commons License 2001.10.20 0 0 90
ott van az (51)-ben bővebben is, csak Pethor ostobácska kommentárjait kell kihagyni...
Előzmény: AmBesten (87)
tantris17 Creative Commons License 2001.10.20 0 0 89
Abszolut egyetertek az idezett mondataiddal. Problema csak ott van, hogy nacikezdemenyek valoban vannak; de hol lacc te Mo-n bolsevikot??
Előzmény: nurej (84)
Hy Creative Commons License 2001.10.20 0 0 88
Azé te is csurkista vagyol.
Előzmény: Barbarossa Isegrim (-)
AmBesten Creative Commons License 2001.10.20 0 0 87
Miért jó az szerinted, hogy a gyulöletkeltés nem büntetheto?
Előzmény: Barbarossa Isegrim (86)
Barbarossa Isegrim Creative Commons License 2001.10.20 0 0 86

Most mit kell ehhez hozzáfűzni? Hát hülye vagy baszdmeg, azon meg nem lehet segíteni.

De tökmindegy, mert

1, A OGY úgyis leszavazza
2, Ha meg nem, akkor az Alkotmánybíróság érvénytleníti, mert sérti a demokratikus alapelveket. Volt már rá precedens, az ÁFA kulcsok meghatározása és a KSH kapcsán.

Előzmény: Törölt nick (77)
PAPEN Creative Commons License 2001.10.20 0 0 85
Én úgy tudom, ma akkor történik uszítás, ha a felszólításra (Deszőnek meg kell halnia) a tömeg megy és megöli Dezsőt. Ha nem öli meg, akkor nincsen uszítás.
Előzmény: Barbarossa Isegrim (76)
nurej Creative Commons License 2001.10.20 0 0 84
"Pusztuljabnak a rohad nacik a kozeletbol"
"Igencsak itt az ideje annak, hogy legalább a legordenárébb fasiszták visszafogják magukat... "

Egyéb?
nurej

És így hogy hangzik:

"Pusztuljabnak a rohad bolsevikok a kozeletbol"
"Igencsak itt az ideje annak, hogy legalább a legordenárébb bolsevikok visszafogják magukat... "

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.20 0 0 82
kicsit jobban mint Te !
Hidd el !
;-)
Előzmény: Törölt nick (81)
nurej Creative Commons License 2001.10.20 0 0 80
Igencsak itt az ideje annak, hogy legalább a legordenárébb bolsik visszafogják magukat...

Csak persze a bolsik mondják meg, ki a fasiszta, és a fasiszták mondják meg, ki a bolsi.

Ebből egy jó törvény lehet!

nurej

Előzmény: PuPu (1)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.20 0 0 79
lyalyy bocsánat, most látom, hogy összekevertem Barbarossával !
Nem is értem, hogy történhetett... :-)))
Előzmény: Törölt nick (78)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.20 0 0 77
Javagyúgy !
Most már értem. Akkor nem olvastad Kaltenbachot, azért írsz róla ilyeneket.

Természetesen nem igaz amit írsz, de talán autentikusabb, ha magától Kaltenbachtól olvassuk, mi a szándéka és mire irányul a javaslata, nem pedig az Ostap féle értelmezésből:

"Az ügyészség rendre a Legfelsőbb Bíróság okfejtésére hivatkozik, amely szerint a gyűlöletkeltés nem büntethető, ha nem meríti ki az uszítás fogalmát. Uszítás pedig akkor valósul meg, ha valaki aktív, tevékeny gyűlöletre ingerel másokat. Nyugodtan becsmérelhetem a cigányokat, csak azt nem szabad mondanom, hogy gyilkoljuk meg, zárjuk karanténba vagy üldözzük el őket. Ezzel ugyanis már „aktív, tevékeny gyűlöletre” ingerelnék.

– Biztos vagyok abban, hogy a 269. paragrafus megalkotásakor a törvényhozók nem a gyűlöletkeltés következményeit kívánták büntetni – arra vannak más jogszabályok –, hanem a veszélyteremtéstől akarták visszatartani az elkövetőket. A Legfelsőbb Bíróság azonban módfelett szűkítő értelmezését adta ennek a paragrafusnak. Ilyen körülmények között kevés a valószínűsége annak, hogy a gyűlöletkeltő megnyilvánulásokkal szemben fellépjen az igazságszolgáltatás. A 269. paragrafus az esetek túlnyomó többségében alkalmazhatatlan. Holt betűk halmaza. Ezért nyújtottam be egy törvénymódosító javaslatot a parlament emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottságának. Indítványom szerint a jogszabály mellőzné az uszítás kifejezést, helyébe a gyűlöletre izgatás és a bűncselekményre való felhívás kerülne. Hivatalos személyek – miniszterek, parlamenti képviselők vagy például polgármesterek – esetében a büntetési tétel is magasabb lenne, elérhetné a nyolc évig tartó szabadságvesztést. A hivatalos személyek közszereplők, akiknek az átlagos embernél nagyobb a befolyásuk és a felelősségük. "

Egyébként az is nagyon beszédes, mely politikai áramlat képviselői sikoltoznak az új tv. javaslat ellen, veszélyben érzik magukat... teszem hozzá joggal.

Előzmény: Barbarossa Isegrim (76)
Barbarossa Isegrim Creative Commons License 2001.10.20 0 0 76

Nem. A törvénymódosítás lémyege, hogy a mindenki áltla egyértelműen eldönthető eddigi változatot lerombolják, és helyébe egy olyan változat kerüljön, amibe a jogalkalmazó dönti el, hogy törvénysértés történt-e vagy sem.

Hiszen eddig arra vonatkozott a tv., aki AKTÍVAN cselekvésre uszít adott csoport ellen ("vágjátok el a eszkimók torkát"). Ezt a törvény bünteti, jogosan, és nem lehetséges a visszaélés, mert a törvny világos és egyértelmű. Van jogbiztonság.

Ezzel szemben a módosított törvény magas börtönbüntetéssel sújtja azt, aki a t. jogalkamazó (gyk. bíró) uszított. Bekerül a képbe a szujektivitás, az ítélkező hatalom de facto törvényalkotó hatalommal is bír, azaz a demokrácia egyik alapja, a hatalommegosztás sérül. Nincs jogbiztonság, két példa balosnak meg jobbosnak:

Goldsteinglatz Péter hosszasan érvel magyar fasiszták mielőbbi kiírtása mellett. Bíróság elé állítják, kikap egy mijépes bírót. Az persze ezt közösség elleni uszításnak véli, és G. Pétert beutalja egy nemiség másságának tolerancia tréningjére egy 1OO+ kilós romavajda mellé, köcsögnek.

Másik:

Kovács 13 István MTK-Fradi meccsen Zakatol a vonat! kiáltást hallat. Bírája lészen dr. Fraunschönberger Ráchel, aki úgy véli hogy K. István uszított, és a G. Pétert már kissé unó romavajda legnagyobb örömére küld egy kis friss husit.

(Ez a demokrácia, tisztelt botcsinálta államelméleteket gyártó marhák (pl. Derek), nem az hogy a magukat demokratikusnak ellenfeleiket pedig diktatúrának kikiáltó hatalamak szabadon ölhetik halomra ellenségeiket! )

Kaltenbach az törvény objektív meghatározását, a jogbiztoságot akarja eltörölni, hogy utat nyithasson az önkénynek.

Előzmény: nazarene (68)
pindiy Creative Commons License 2001.10.18 0 0 75
Szegény Kaltenbach ezt a kis köcsögöt se tuggya már saját magától megmenteni::)))))
Na de hullik a férgese, ha nincs ki óvja....
Előzmény: Törölt nick (58)
fenevad Creative Commons License 2001.10.18 0 0 74
"Pusztuljabnak a rohad nacik a kozeletbol."

és persze azt, hogy ki a rohadt náci, te fogod megmondani...

Előzmény: bubis (69)
lujza Creative Commons License 2001.10.18 0 0 73
OFF
A T Szerk ! topicban nem tudunk törölni.
Ezért, ha meg akarsz örökíteni egy törölteni kívánt beírást, a legjobb módszer, ha oda bemásolod.

Sikerült megörökítened. Gratulálok. :))
Amennyiben onnan is töröltetni kívánod, a moderator@index.hu-ra küldj egy levelet, különben ottmarad.

ON

Figyelmeztetek mindenkit, a további offokat törölni fogom.

A téma : Kaltenbach úr..

Előzmény: shakuhachi (67)
shakuhachi Creative Commons License 2001.10.18 0 0 72
Egyetértek, szélsőbalos is lehet rasszista vagy fajgyűlölő, lásd sztálinék, vagy thürmer zsidózásai.
Előzmény: PÁC TIVALD (66)
bubis Creative Commons License 2001.10.18 0 0 71
Nazarene !

Te ezt nem etheted, mert nem ugy gondolkozol! Egy fajgyulolonek ez fajvedes! :) Ez felig komoly.

Udv.
Andras

Előzmény: nazarene (68)
shakuhachi Creative Commons License 2001.10.18 0 0 70
Biztos járatos vagy ebben is...
Végül is te húztad a röviddebet a tájékozatlanságodból kifolyólag, ugyanis a fajgyűlölő súlyosabb a fasisztánál, minthogy a fasizmusnak -ismét hangsúlyozom- nem volt fajelmélete és fajgyűlölő vonásai, ellenben Zeévi miniszternek(és pártjának) igen, és ezt nem is titkolta.Aki az arabokat vagy más népeket tetvez, az náci, ugyanúgy, mint aki deportálásukat szorgalmazza(önmgaában a fajgyűlölet még nem egészen nácizmus, bár majdnem az,de hát Zeévi ezen is túltett).Zeévi nem csak beszélt, de ölt is, terroristaként kezdte a haganában,majd később katonaként-politikusként azzal foglalatoskodott, hogy arabokat lövetett le és űzött el Cisz-Jordániából, helyet szorítandó a zsidó megszálló telepeknek.Zeévi a judaista felsőbbrendűség talaján állt, messze túltéve szélsőségben mondjuk egy Mussolinin.
Én magam adtam a nácinak a nagyon enyhe fasiszta jelzőt, te pedig túlbuzgó ballibsiként azonnal rábuktál a topikra és törölted(ha te voltál).
Most már a nácit nácinak fogom hívni, mert fajelmélete és tettei igazolják mivoltát.
Előzmény: kovvacs (65)
bubis Creative Commons License 2001.10.18 0 0 69
Kedves Barbarossa Isegrim!

Ti is probalkozhattok majd bortonbe csukatni ilyen alapon a politikai ellenfeleiteket. :)

Pusztuljabnak a rohad nacik a kozeletbol.

Kivanom neked, hogy maradj szabadlabon!

Udv.
Andras

Előzmény: Barbarossa Isegrim (-)
nazarene Creative Commons License 2001.10.18 0 0 68
a tisztelt isegrim hulyeseget mondott vala.
ugyanis a javaslat szerint az olyan szovegek terjesztoi, mint a "rekeszd ki oket", meg az "indul a vonat auschwitzba" vegre megkapnak a jol megerdemelt buntetesuket.
ez nem fajvedes.
plane, hogy ez eppen ellenkezoje annak, amit "fajvedelem" cimszo talalunk a tortenelem egyik undorito korszakaban.
persze, ertheto, hogy vinnyog es nyuszit az, aki abbol el, hogy magyar allampolgarok kozott etnikai, vallasi vagy szexualis alapon gyuloletet szit.
Előzmény: Barbarossa Isegrim (-)
shakuhachi Creative Commons License 2001.10.18 0 0 67
Tévedésben vagy, nem undoc ezek szerint törölt okádmányát másoltam vissza, hanem az én, nem törölt hozzászólásomat a megkérdeztük a polmodot topikból:

shakuhachi válasz erre | adatok | e-mail 2001.10.14 22:07 (15414)

Ebben van most is, nézd csakmeg,de tökmindegy8.

Előzmény: lujza (64)
PÁC TIVALD Creative Commons License 2001.10.18 0 0 66
Jézusom, de buta vagy!

A szélsőjobboldali miért volna feltétlenül azonosítható a fajgyűlölővel?

Eredj, tanulj még egy kicsit.

Előzmény: kovvacs (65)
kovvacs Creative Commons License 2001.10.18 0 0 65
off

a lovaszsidót ugyanúgy töröltem, mint ahogy egyetértettem a fasiszta jelző megváltoztatásával

de ezen alkalomból utánajárhatnál ezen szavak valódi jelentésének, mint
-fasiszta
-náci
mert bizony a definíció szerint egyik sem igaz az illetőre

imho a szavak valódi tartalmától eltérően csak azt akartad valszínűleg érzékeltetni, hogy az illető elfogadhatatlanul szélsőjobboldali számodra, ezt pedig a "fajgyűlölő" fogalom takarja

ha valaki szellemi színvonalát alacsonynak tartod, arra sem mondod hogy prosti, csak azért, hogy szidd

on

Előzmény: shakuhachi (55)
lujza Creative Commons License 2001.10.18 0 0 64
Miért, Te kaptál valamit, mert törölt hozzászólást visszamásoltál ? :O))

Asszem abbahagyhattyuk, itten a Kaltenbach úrról kéne cseverészni inkáb...

Előzmény: shakuhachi (63)
shakuhachi Creative Commons License 2001.10.18 0 0 63
Bravó.Amikor tiltakoztam, még vagy jó ideig ott maradt, különben is háromszor kellett tiltakoznom.
És kapott valamit undoc,aki nem először gyűlölködik?
Előzmény: lujza (62)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!