Keresés

Részletes keresés

originalqszi Creative Commons License 2020.09.14 0 0 107

A covid teszt

workout Creative Commons License 2011.12.25 0 0 106

Hi all, azt hiszem, ez a legjobb antivírus, hogy  http://theshhit.com/download-free/1-47920-AVG-Antivirus-Professional.html

Takoca_ Creative Commons License 2009.11.20 0 0 105
hát ez érdekes

nálam pont fordított a sorrend

nod nálam sok gépen igen jól működik
pandával meg mást sem csináltam csak szívtam (és az is akinek a gépén volt)
Előzmény: Öreg fiú (100)
zozdag Creative Commons License 2009.05.20 0 0 104
Sziasztok! A Kaspersky-ről csak annyit, hogy feltettem és nagyon jól dolgozik a tűzfal funkció, ugyanakkor a víruskereső olyan 56%-nál elakad és nem mozdul.. Nem tudom, hogy csak nekem van ilyen jellegü problémám, de ha vki tudna valami tanácsot adni ezzel kapcsolatban, azt megköszönném.
gabancs Creative Commons License 2009.05.04 0 0 103
Kimaradt a felsorolásból a Kasperski.
Karika1177 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 102
Két különböző verziót is leszedtem, de csak a kék halál jött. :-(
Előzmény: Karika1177 (101)
Karika1177 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 101
Klassz összefoglaló!
Én hiszek neked. :-)
Most akarok nortonról váltani, ki is próbálom a pandát.
Előzmény: Öreg fiú (100)
Öreg fiú Creative Commons License 2008.12.05 0 0 100

Sziaszok!

 

Egy informatikai Öreg Motoros kíván veletek tapasztalatot megosztani.

Az elmúlt bő tíz évben rengeteg víruskeresővel volt dolgom. Volt amikor gépeket, volt amikor hálózatokat kellett védeniük.

Nem mondom hogy az összessel volt dolgom, de nagyon sokkal.

Próbálok ranglistát felállítani azokból, amelyeket ismerek és amelyekkel volt dolgom huzamosabb ideig ismerkedni.

Kijelentem azt, hogy ezek az én véleményeim és az én tapasztalataim. Nem kell készpénznek venni, de én sok évet dolgoztam ezekkel a víruskeresőkkel.

Megjelölöm az erőforrás igényt, amely nálam a memóriahasználatban merül ki. E-betűvel fogom jelölni. Nem pontos, cask körülbelüli értékek).

Valószínüleg a gyártók más adatokat adnak meg, én a saját tapasztalataimat írom le.

7 víruskeresőről szeretnék írni és ezeket rangsorolni.

Nos lássuk a listát:

 

7. Listánk utolsó versenyzője a NOD32. A termék Smart Security verziójával

dolgoztam. Sajnos igen gyenge védelmet nyújt, de neki a legkisebb az erőforrás igénye. Észre sem lehet venni a gépen (sajna a tevékenységét sem...). Erőforrásokban szegény gépeseknek tudom ajánlani. E30MB

 

6. Utolsó előtti helyen nálam az AVG található. 8.0 verzióval dolgoztam. A NOD-nál valamivel jobb, de tényleg csak egy hajszálnyival. Viszont az Ő erőforrás igénye kb duplája a NOD-énak. E60MB

 

5. AVAST! Pontosan már nem emlékszem a verzióra, talán 4-es volt. Egész jónak tűnt, de sajnos nem volt megbízható a védelme, jelentős biztonsági rés volt rajta, sok kártevő átjutott a védelmén. Erőforrás igényére már nem emlékszem, kb AVG szintű.

 

4. F-secure. Itt sem emlékszem a verzióra, kb 2005-2006-ban dolgoztam vele. Nem volt rossz kereső, gyors, de ez a biztonság rovására ment. Itt is volt jelentős védelmi probléma. Erőforrás igénye valahol a NOD és AVG közötti, de nem mernék rá mérget venni.

 

3. VirusBuster. Az Internet Security Suite. NOD és AVG közötti memóriahasználat, egy elég jó védelemmel párosítva. Sajnos trójaiak átmászkálnak a védelmén.

 

2. Második helyen kettő keresőt említenék. Norton Internet Security 2009 és McAfee Internet Security.  Nagyon jó keresők, viszonylag magasabb memóriahasználattal. A Norton 100-120 MB, míg a McAfee a keresők között a legmagasabb, 140MB értéket ért el. A rengeteg jó tulajdonság és tudás ellenére mégis voltak károkozó programok, amelyek átjutottak. Honnan tudom? Mert az első helyezettem talált utánuk kártékony progikat. Szó ami szó nagyon jók, de nem a legjobbak. Némi biztonsági rés fellelhető ezeknél is.

 

1. És itt van a számomra favorit. Panda Global Protection 2009. Hihetetlen jól dolgozik, megbízható. Memóriaigény en kicsi, úgy 120-130MB körül mértem. De megéri. Szerintem és ez a termék a legjobb.

 

Ezek mind az én véleményeim és tapasztalataim!

 

Remélem tudtam segíteni!

 

További szép napot mindenkinek!

 

Sziasztok!

follower Creative Commons License 2004.05.04 0 0 99
Td valaki segíteni abban,hol lehet orvosolni azt a problémát, hogy vírusfertőzés után egy gépen letiltódott, pl:a symantec elérhetősége a böngészőben.
Hol vannak bejegyezve a letiltott URL-ek?

Köszi :ZOLI

értelmiségi Creative Commons License 2004.02.07 0 0 98
Ad-aware 6.0-ról mi a véleményetek?
DrAthlon Creative Commons License 2004.02.02 0 0 97
és melyik a legjobb freeware vírus kereső?

Erre a kérdésre nem könnyű röviden válaszolni.

Valószínüleg az alábbi 3 közül valamelyik. (Az "Avast! 4 Home"-mal vigyázni! Az uninstallal nagyot lehet szívni. Volt olyan pillanat, amikor azt hittem, hogy FORMAT C: lesz a vége.)

AVG Free Edition

AntiVir Personal Edition (H+BEDV)

Avast! 4 Home

Mindegyiknél Live Update.

A legtöbbet talán az Avast! 4 tudja, de egy kicsit komplikáltnak tartom a beállítását.

Számomra a H+BEDV volt a legszimpatikusabb. Kár, hogy a szervere, amiről az update történik, - az utóbbi időben - gyakran elérhetetlen. Főként emiatt használom most az AVG-t.

Előzmény: galacsindobáló (90)
Timna Creative Commons License 2003.10.20 0 0 96
én egyébként pár nappal ezelőttig AVG-t használtam (free) egy fél éven át, de mivel ugye updatelt rendszeren egy kis ésszel dolgozva semmi dolga nem volt csak lassította a filekezelést, leszedtem. Egyébként jó volt.
Előzmény: galacsindobáló (90)
franjo Creative Commons License 2003.10.20 0 0 95
Érdekes, pedig nálam most is csak a "page not found" oldalt (igaz a McAfee honlapján) adja ki.
A vírusfrissítés itt van:
http://download.mcafee.com/updates/4xa.asp
De nincs jelentősége, a lényeg, hogy sikerült.
Köszi újra.
Előzmény: rage (94)
rage Creative Commons License 2003.10.20 0 0 94
A linkek nem költöztek el onnan :-)

Épp most próbáltam ki, s a lap alján mindkét esetben ott a Download gomb.

Előzmény: franjo (93)
franjo Creative Commons License 2003.10.20 0 0 93
Kipróbáltam. A linkek már elköltöztek onnan, de gyorsan megtaláltam őket. Az engine az jó volt és a McAfee program is kiírta, hogy a letöltés után a legfrisebb verzió van fent.
Köszönöm még egyszer Rage.
franjo Creative Commons License 2003.10.20 0 0 92
Köszi Rage ! Kipróbálom még ma este, ha gondom lesz, akkor majd jelentkezem. Kösz.
Előzmény: rage (88)
rage Creative Commons License 2003.10.20 0 0 91
McAfee 6-os és 7-es teljesen jó, a 4-es 5-ös elég veszélyes volt, mig az új 8-as csak XP-vel működik rendesen.

De a 7-esre pl elmondható, hogy nincs vele semmi baj, s megbízható is, soha nem engedett át semmit.
Java script vírusokat sem, azokat is felismeri.

Sőt, képes felismerni olyan vírusokat is, ami még nincs benne az állományában, ami azért elég szép dolog tőle.
Nortont nem használtam még.

De abból is van már 2004-es..

Tűzfal ? A McAfee-nak is van sajátja, nem volt problémám azzal sem, de mivel Sygate Home Network-kel osztom meg a netet, ezért a hozzá való Sygate Firewall PRO-t használom inkább.

Azzal is meg vagyok elégedve, a főpróbája akkor volt, amikor nem engedte be a frissen megjelenő Blastert.

Előzmény: goldfinger (89)
galacsindobáló Creative Commons License 2003.10.20 0 0 90
és melyik a legjobb freeware vírus kereső?
goldfinger Creative Commons License 2003.10.20 0 0 89
Legjobb?
Nos, az az F-secure 5.30. Én kipróbáltam minden ismertebb vírusirtót, ezért maradok mindmáig e típus mellett. Mindent megtalál, még az apróbb javascript csínyekre is azt mondta, hogy itt bizony vírus van, míg a többi csak nézett nagy bambán. Mikor egyszer olvastam egy újság vírusirtó tesztjében az eredményeket, akkor is megveregettem a vállam, hogy jól választottam annak idején. Az F-secure találta meg a legtöbb kis aljast.
Testvére, az AVP ugyanolyan profi (vagy inkább profibb), viszont bonyolultabb a kezelőfelülete és nehezebben crackelhető.
A két sláger-vírusirtót, a Nav-ot és a McAffe-t messzire elkerülöm, rossz velük a tapasztalatom. De főleg a Nav-tól rázott ki a hideg annak idején.

Tűzfalban kb. egy tucatot próbáltam ki, ott a legjobbnak a Tiny personal firewall-t tartom. Kicsi és vérprofi.

rage Creative Commons License 2003.10.19 0 0 88
A McAfee 7.03-as jelenleg mindenféle vírus felismerésére képes

Nem tudom, melyiket használod , lehet, hogy még a 6-ost, de végül is teljesen mindegy.

Az, hogy lejár a license , csak annyiban rossz, hogy az online update nem működik, de ettől még ha saját magad letöltöd a frissítlést egy EXE formájában, ugyanúgy tudod hetente frissíteni.

A McAfee-nak kettő féle DAT file-ja van
Az elsőt Superdat-nak hívják, ami tartalmazza az aktuális víruskereső engine-t (ami épp most a 4.2.60-as), illetve a legújabb vírusállományt , ami épp most a 4298-as.

Amennyiben az engine-ed régebbi, akkor javasolt ezt feltenni.
Ha nem, egész odáig, amig nem jelenik meg engine, elég letölteni hetente (pénteken általában) az XDAT file-t, ami csak a vírusállományt tartalmazza.

Adok két linket:

Innen leszedheted az aktuális XDAT-ot bármikor:

http://download.mcafee.com/updates/4xa.asp

Innen pedig a SuperDatot:

http://download.mcafee.com/updates/superDat.asp

Így nyugodtan használhatod a McAfeet még jó ideig, pláne ha 6-os, vagy 7-es verziód van.
Az XDAT pedig 4.03 felett mindenhez jó

Üdv,
rage

U.I:
A Norton update-jei ugyanígy manuálisan letölthetőek!!

Előzmény: franjo (87)
franjo Creative Commons License 2003.10.19 0 0 87
Köszönöm a válaszokat. Alapvetően igazad van, de már nagyon hozzászoktam, hogy a beérkező leveleim - amelyek között sok csatolt file is van - mindig leellenőriztetem a levelezőprogramomba (Outlook) beleépült McAfee-vel.
Idegen felhasználótól jövő mail általában vírusos, de már kaptam ismerőstől is, mert megfertőződőtt a gépe és a tudtán kivül szanaszét szóródott a vírus a címlistájában szereplő embereknek.
Másrészről a McAfee egyből meg tudta mondani, hogy milyen vírus és egy csomó opciót ajánlott fel a kezelésükre.
Egyszóval jó volt, sajnálnám ha le kellene mondanom róla.
A héten már jött olyan vírus (feladó:microsoft, csatolt file:patch exe, ismerős már...) amit már nem ismert fel a jelenlegi vírustudásával a McAfee mert nem volt meg a víruskönyvtárában.
Akkor nincs megoldás, csak a bankkártya?
Előzmény: Timna (86)
Timna Creative Commons License 2003.10.19 0 0 86
szerintem otthoni gépre felesleges víruskereső.
jól frissített rendszer kell és egy józan felhasználó + jól konfigolt tűzfal és nem lehet gond. Tapasztalatból mondom.
Locadia Creative Commons License 2003.10.19 0 0 85
Nem tudom, hogy a McAfee víruskeresőnél hogy van, de Nortonnál évenként megveszem az új változatot, mert nem enged frissíteni. Biztos van aki tud többet erröl és válaszol neked itt.
Előzmény: franjo (84)
franjo Creative Commons License 2003.10.19 0 0 84
McAfee víruskeresőm van és mintegy másfél év után nen tudom frissíteni a víruskeresőm, mert azt írja ki, hogy lejárt a licenszidőm, vásároljam meg a frissítés jogát
Van más mód hozzájutni a frissítésekhez vagy a pénztárcámba kell nyúlnom?
Köszi a segítségeteket.
egeerke Creative Commons License 2003.10.08 0 0 83
Sziasztok!

A Problémám megoldódott, de köszönöm a segítséget.
Valamit beállítottak nekem és azóta nem indította újra magát.

Üdv:
Egeer

egeerke Creative Commons License 2003.10.08 0 0 82
Szia!

Köszi szépen a segítséget, de tudnod kell holt
béna vagyok ezekhez a dolgokhoz, és nem tudom,
hogy azon az oldalon mit kell csinálnom, vagy hogy tudok letölteni bármit is.

Ha tudsz, akkor légyszi segíts ebben is.

Köszi

Egeer

Előzmény: SzappanosGabor (80)
tüzes fal Creative Commons License 2003.10.08 0 0 81
F-Prot
www.f-prot.com

ingyenes a dos verzió

SzappanosGabor Creative Commons License 2003.10.08 0 0 80
A Windows XP-hez kiadott biztonsagi javitast is fel kellene telepitened, akkor megszunne az ujraindulas.
Itt nezhetsz utana:
http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/ms03-026.asp

Szapi

Előzmény: egeerke (79)
egeerke Creative Commons License 2003.10.08 0 0 79
Sziasztok!
Egy nagy problémával fordulok hozzátok!
Ami a következ?: Kb. szombat óta egy fura hibaüzenetet küldött a gép, amikor elindítottam, de az F1-gyel tovább tudtam lépni, ezért (tudom hiba volt) nem nagyon foglalkoztam vele.
Aztán vasárnap be lett kötve az ADSL.
Hétf?n tudtunk el?ször fellépni a netre, de akkor meg ki írt a Windows XP egy hibaüzenetet, aztán meg 1 perc múlva a gép újraindította magát.
Ezután letöltöttem a Norton antivirus 2004-et. Ki is jelzett 3 hibás fájlt. Kiírta, hogy a W32blasterworm vírus fert?zte meg. Sikerült koorigálni a 3 fájlt, de azóta is csinálja ezt a gép, hogy újraindítja magát. Már minden vírusírtót próbáltam, de egyik se segített! Kérlek segítsetek! Már nagyon tele a hócip?m...
Segítségeteket el?re is köszönöm!
Üdv
Egee
rali Creative Commons License 2003.04.14 0 0 78
van ingyenes vírustekerő is,avval nem próbálkozol meg?
Előzmény: ENGINEER (76)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!