Keresés

Részletes keresés

btotyi Creative Commons License 2001.11.14 0 0 6
Bocsi ! Igaz, tulajdonképpen mindegyik kernel szinten fut, csak a cardmanager tölti ki-be őket.
Egyébként ha cardbus-os kártyád van akkor a -cb végű modulokat nézegesd.
Előzmény: sdg (5)
sdg Creative Commons License 2001.11.14 0 0 5
Thx

Mint erdekesseg, a pcmcia keresi a szabvany kernel modulok kozott is a lehetseges drivert.

sdg

Előzmény: btotyi (4)
btotyi Creative Commons License 2001.11.07 0 0 4
Persze, hogy nem megy mivel az kernel szintu driver. Inditsd el a pcmcia szolgaltatast. Utana a cardctl (vagy valami ilyesmi) programmal meg lehet nezni, hogy milyen fajta kartya(k) van az adott slotban. A kapott azonosito alapjan mar tudsz magadnak faragni egy megfelelo driver leirast a pcmcia adatbazisaban (ez egy text allomany), felteve persze, hogy nem ismeri alapból. A pontos állományhelyeket és neveket szerintem megtalalod a disztribedben levő dokumentációban. (pld. /usr/share/doc/pcmcia)
Előzmény: sdg (3)
sdg Creative Commons License 2001.11.07 0 0 3
Thx, +proba.

Egyebkent a kartya : FMLAK-100N, elmeletileg Billionton gyartmany.
Van egy masik is: PLANET gyartmany, a winfos felismeri: RTL8139a, de a linuxos rtl8139 modul nem szereti. (8139too se)

help

Előzmény: btotyi (2)
btotyi Creative Commons License 2001.11.06 0 0 2
Hogyne lenne ! Csak egy kicsit utána kell nézni a a www.pcmcia.org-on. Egy kis munkával meg script faragással még mindig sikerült munkára bírni az adott eszközt ( ha nem is mindig könnyen)
Előzmény: sdg (1)
sdg Creative Commons License 2001.11.06 0 0 1
Kozben en is utana mentem, de a pcmcia kartyahoz nincs driver :(

thx

Előzmény: BOB (0)
BOB Creative Commons License 2001.10.11 0 0 0
Erosen kernelverzio-fuggo a dolog, mashogy oldando meg 2.2.* es mashogy 2.4.* kernelek eseten. Ugyhogy ezt az infot is lecci.
Előzmény: sdg (-)
sdg Creative Commons License 2001.10.11 0 0 topiknyitó
Tisztelt Mindenki,

Egy kis segitseget szeretnek kerni:

Debian R2.2 + laptop (Texas Instruments PCI-1225 CardBus vezerlo) van es szeretnem valahogy elerni, hogy a PCMCIA halokartya menjen (rtl81939 chipsetes)
Jo lenne, ha valaki reszletesen elmondana a dolgot, mert a PCMCIA linux alatt uj nekem.

Elore is koszonom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!