Keresés

Részletes keresés

Justis_4_US Creative Commons License 2003.04.11 0 0 424
Aktuális...

Helloween: Judas

You promised us all a bright golden future
You say you will save the world
That there will be no more hunger and pain
But we only see your golden hands
You say you take care of our survival
Sending us missiles instead
But you just betray us, deny us and lie
And you always say you would

Fight for freedom, fight for rights
I see treason in your eyes.

Judas - rulin' with an iron hand
Judas - sittin' in the government
Judas - I am not a Jesus Christ
Judas - you will be the one who's crucified

Your worship money and economy
There's nothing that you wouldn't do
If the payment is right you don't care about life
'Cause economy is your truth
You are the one selling terror and pain
In all the parts of the world
You are preparing the final grand slam
But you keep on tellin' you'll

Fight for freedom, fight for rights
I see treason in your eyes.

Judas - rulin' with an iron hand
Judas - sittin' in the government
Judas - I am not a Jesus Christ
Judas - you will be the one who's

sanyaaa Creative Commons License 2003.01.19 0 0 423
Mithrandir_ Creative Commons License 2002.06.06 0 0 422
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
blackhole Creative Commons License 2001.11.11 0 0 421
Csekkdizaut -> Amin Maalouf: A keresztes háborúk arab szemmel, Európa, 1997. Ontopik és aktuális könyv.
Sárkány Creative Commons License 2001.10.24 0 0 420
Van még jópár, főleg a politikában, de azok is halódnak. Már nem nagyon téma a dolog. Pedig most lesz a haddelhadd igazán, ha megkezdődik a szárazföldi invázió. Bár ezekről is ellentétes hírek látnak napvilágot. Egyrészről az, hogy ausztrál, angol meg mindenféle haderők fognak benyomulni a porig (szikláig) letarolt országba. Másrészről kis létszámú elit force (delta és csak norrisz) fog titokban jönni-menni, megfigyelni, elfogni, és távcsöves-lézeressel lepuffantani. Kíváncsi leszek mi lesz...
Előzmény: zsunya (417)
zsunya Creative Commons License 2001.10.24 0 0 419
Ha igy megy tovább karácsonyra meglesz...
Előzmény: maczilaci (418)
maczilaci Creative Commons License 2001.10.24 0 0 418
Szerintem még messze 6000 alatt...
Előzmény: zsunya (415)
zsunya Creative Commons License 2001.10.24 0 0 417
Ellentábor elhellgatott itt? Rég jártam erre. Föladtam a hadakozást. Van még topik ahol ebben a témában folyik vita, és nem a politikán van?
Előzmény: Sárkány (416)
Sárkány Creative Commons License 2001.10.24 0 0 416
Szerintem meghaladta az ezret...
Állítólag kórházat is eltaláltak.
Előzmény: zsunya (415)
zsunya Creative Commons License 2001.10.24 0 0 415
Hol tart a civil áldozatok száma?
pancho Creative Commons License 2001.10.11 0 0 414
A dokumentumfilmet nem afgánok készítették, hanem egy amerikai (félig afgán, az igaz) újságírónő, többek közt azt is bemutatta, hogy elpusztították a tálibok az egykor virágzó afganisztáni üdülőhelyeket - szóval nem nagyon lehetne azzal a váddal illetni, hogy szereti a tálibokat.
Más kérdés, hogy villany úgyse nagyon van arrafelé, a tévé meg nem megy petróleummal. A Junoszt se (bár autó-szivargyújtóról működtethető).
Előzmény: sörhastáncosnő (359)
Sárkány Creative Commons License 2001.10.11 0 0 413
Kedves Dongenaro!
Amikor arról volt szó nemrég nemzetközileg hogy megsemmisítik a biológiai fegyvereket, megegyezés született hogy azért nem kéne teljesen mindent. Kitalálták hogy 2 vagy 3 szigorúan őrzött szuperbiztonságos laborban azért tárolni fognak vírusokat meg bacikat. Ha jól emléxem az USA-ban 2 helyet jelöltek meg és az oroszoknál 1-et.
Az AIDS vírus eredetét sem sikerült még megtalálni aszem. Aztán volt a kergemarhakór és hasonlók. Azok viszont bizonyítottan a hatóságok hibájából terjedt el.
Előzmény: dongenaro (411)
dongenaro Creative Commons License 2001.10.11 0 0 412
Kedves Ernesto Serra!!!
Azt hiszem, igazad van, hogy ez a "tényfeltáró" műfaj végképp alkalmas a nézők manipulálására. Van viszont néhány téma, melyekről egyszerűen nem lehetett több irányból, vagy forrásból származó információkat szerezni; egyediségük miatt. A volt CIA-főnökről nehezen tudnám elképzelni, hogy valamilyen okból megpróbálná lejáratni a saját hazáját, amiért nyugdíjas koráig annyit tett: ő maga is mondta, hogy amikről beszámol, azok az események, adatok sajnos nem ellenőrizhetőek az információk titkos és titkosított jellege miatt...
Az amerikai elnök pl. soha nem ad írásos utasítást egy-egy titkos akció indítására: csak telefonál, hogy "kezdjétek, fiúk!". Így később nem bizonyítható, hogy tudott-e az ügyről, vagy esetleg éppen ő adta ki a parancsot.
dongenaro
Előzmény: Ernesto Serra (409)
dongenaro Creative Commons License 2001.10.11 0 0 411
Kedves Sárkány!!!
" És mint lentebb írtam a szuperlépfene vírust amit nem nagyon lehet gyógyítani mert olyan gyorsan hat, az USA katonai laborjában fejlesztették ki. "
Lám-lám, milyen érdekes az élet!!!
N db. akciófilmet gyártottak arról, véletlenül épp az USA-ban, hogy titkos laborokban készített és tárolt, tömegpusztításra szánt vírusok elszabadulnak, aztán a pokol is....
S ezek a filmek mind-mind a fantázia szüleményei!!
Lehet, hogy mégis igaz a mondás:"nem zörög a haraszt..."?
dongenaro
Előzmény: Sárkány (406)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.11 0 0 410
"Azt, hogy ezt milyen eszközökkel éri el? Az egyetlen olyan nyelven, amit a terroristák értenek. "

Az a baj, hogy ennek a mondatnak van megfordítása is, és az is értelmes:

"Azt, hogy ezt milyen eszközökkel érik el? Az egyetlen olyan nyelven, amit a Amerika ért. "

Előzmény: askdas (383)
Ernesto Serra Creative Commons License 2001.10.11 0 0 409
Kedves dongenaro!

Gondolom láttad "Az igazi Mao" című filmet, épp tegnap jött szóba egy másik hasonló témájú topikban. Ott is mindenki nyilatkozott, CIA ügynöktől, öreg kínai "sokat látott" bölcseken keresztül, amerikai maffia családok életben lévő tagjaiig mindenki. Természetesen mindegyik színész volt, egy bevallottan áldokumentum filmben. Számomra egy ilyen "tényfeltáró riportfilm" sokkal inkább alkalmas manipulálásra, mint egy hírműsor, ahol esetleg csak a hírmagyarázással lehet felültetni az embereket, de viszonylag sok hírforrás van, ha mindegyiket figyeled kevésbé tudnak manipulálni.

Előzmény: dongenaro (402)
Sárkány Creative Commons License 2001.10.11 0 0 408
Tegnap sok helyen azt mondták alig volt a tálibok részéről katonai áldozat...
Meg hogy elfogynak lassan a célpontok...
Nem igazán tudom ezeket a dolgokat hova tenni. Mi lesz ezután???
Előzmény: Cyberius (407)
Cyberius Creative Commons License 2001.10.11 0 0 407
"legyen akár egy hegygyomorban"
Nem rossz. Ki kellene próbálni :-)
Előzmény: Sárkány (406)
Sárkány Creative Commons License 2001.10.11 0 0 406
Jóóreggelt.
Én láttam olyan dok.filmet amelyben az oroszok ledobták az atomot egy falura és nézték mi történik. Olyat is láttam, amelyeikben az USA-ban folyó sterilizációs programról volt szó, amit a 70-es évek közepéig folytattak. És mint lentebb írtam a szuperlépfene vírust amit nem nagyon lehet gyógyítani mert olyan gyorsan hat, az USA katonai laborjában fejlesztették ki.
A legújabb szuperbomba a levegőben robbanó fehérjelebontó. Ami azt jelenti, hogy mindent amiben van fehérje (ember, állat) felforr és eltőnik, legyen akár egy hegygyomorban. Minden más a helyén marad, és pár nap (!) múlva már oda lehet menni mert a sugárzás minimális.
dongenaro Creative Commons License 2001.10.11 0 0 405
Szó szerint ugyanez az én véleményem is, csak a "megszállott" szót én két l-lel írom :o))))
dongenaro
Előzmény: Cyberius (404)
Cyberius Creative Commons License 2001.10.11 0 0 404
Éni szeretem az értelmes véleményeket, de a megszálottakkal nem tudok mit kezdeni, nem vagyok pszichiáter.
Előzmény: dongenaro (403)
dongenaro Creative Commons License 2001.10.11 0 0 403
Kedves Cyberius!!!
1. Senki sem kényszerít Téged arra, hogy az általad ilyenformán elitélt emberek véleményével foglalkozz.
2. Szerintem mások véleményét hallani gazdagítja az ember látókörét, még ha az nem is tetszik, vagy nem ugyanaz, mint az enyém. Én ezért vagyok itt. Te miért vagy itt??
dongenaro
Előzmény: Cyberius (399)
dongenaro Creative Commons License 2001.10.11 0 0 402
Kedves Ernesto Serra!!!
Igazad van, kritikusan figyelem a híreket. Ami a lent elhangzottakat illeti, ezek nem a napi híradások között hangzottak el. Egy igen hosszú többrészes sorozatban mondta el a CIA volt főnöke, filmrészletekkel fűszerezve, hogy milyen akciókban vett részt személy szerint ő, mikre adott utasítást, milyen volt az amerikai politika a felszínen, és a mélyben, hogyan támogatta a titkosszolgálat Amerika érdekeinek megvalósulását...
Lehet, hogy mióta ezt a sorozatot láttam, vagyok (nem biztos, hogy a "cinikus" jó szó) annyira szkeptikus?
Nem drukkolok a USA ellen, de a mindennapokban tapasztalható nagyhatalmi gőg megnyilvánulásai bosszantanak. De ugyanígy voltam annak idején a Szovjetúnióval is, ha már ennyire az én személyem lett a számotokra fontos. Senki nem vádolhat elvakultsággal, azt hiszem! :o))))
dongenaro
Előzmény: Ernesto Serra (398)
dongenaro Creative Commons License 2001.10.11 0 0 401
Szép jó reggelt mindenkinek!!!
Kedves Snipper!!
1.Komolyan gondoltam, hogy arról, hogy az oroszok a saját katonáikon atomfegyver-kisérleteztek-e, bár könnyen elképzelhetőnek tartom, nem tudok biztosat.
2. Fenti állításomat nem indoknak szántam, csak elárultam átkos tájékozatlanságomat.
3. Kérlek, beszéld meg Micu olvtárssal(397), hogy szabad-e nekem olyan csatornákat nézni, ahol a fenti témában riportfilmek láthatóak, és nem rajzfilmek sugárzásával foglalkoznak.
Jó egészséget kíván:
dongenaro
Előzmény: Snipper (396)
Cyberius Creative Commons License 2001.10.11 0 0 400

400!

Cyberius Creative Commons License 2001.10.11 0 0 399
Ezt úgy hívják, hogy elvakultság. Én már nem is foglalkozok Velük, vannak emberek, akikkel egyszerűen nem érdemes vitába szállni.
Előzmény: Ernesto Serra (398)
Ernesto Serra Creative Commons License 2001.10.11 0 0 398
"Láttam már olyan riportfilmeket is, amik arról szóltak, hogy egy-egy "éles" permetezés következtében egy gimnázium épületében tartózkodó összes diákok közül ma már csak egyetlen egy él; egy hölgy, tolókocsiban, mozgásképtelenül, csak beszélni tud már, ez az ő összes kapcsolata a külvilággal... "

tudod, hogy min gondolkodok: mitől van az, hogy te, aki olyan cinikusan és kritikusan fogadja a híreket és nem hisz el semmit sem, az miért fogadja kész ténynek, amit egy Nemere stílusú szenzációhajhász riportfilm állít valami titokzatos összeesküvésről? Miért van az, hogy azokat az információkat hiszed el, amik az USA szempontjából hátrányosak, míg azokat, amik az USA ellenségei szempontjából hátrányosak, azok hazugságok? Mi alapján szelektálsz ilyen biztonsággal?????

Előzmény: dongenaro (368)
micu Creative Commons License 2001.10.11 0 0 397
Rosszult tudod. Ha jól emléxem ugyanezt valamelyikük (mindketten ?) szintén eljátszották csak valamivel kisebb méretekben. Az oroszoknál viszont nagyüzemben ment ez, vannak falvak akiket kimondottan így teszteltek anélkül hogy tudtak volna róla, atomerőmű segítségével szennyezték a környezetet szándékosan, valamelyik falu mellett ma is megvan az a finom kis tavacska aminek a partján 1 óra séta = halálos sugárfertőzés, a falu meg ott van pár kilométerre. Ez egyébként napjaink egyik környezeti időzített bombája is mivel ugye talajvíz is van, ráadásul a közelben a tenger. A Spectrumot és a Discovery Channelt is kell nézni néha nem csak a Cartoon Networks-t ;-)
Előzmény: dongenaro (393)
Snipper Creative Commons License 2001.10.11 0 0 396
"Az oroszok lazán megtehették, de erről nem láttam filmet... "
Ezt Te komolyan gondoltad? Ha neked ez indok,hogy nem láttál róla filmet, akkor marha sötét egy gyerek lehetsz....
gumipapucs Creative Commons License 2001.10.10 0 0 395
Látod.. éppen ezért az atomfegyver bevetése nem más mint üres fenyegetés. (legalábbis remélem mindannyiunk nevében)
Amúgy Kina és az oroszok sem örülnének és nem is engednék, hogy az USA atomfegyverrel dobálozzon a közvetlen szomszédságukban.
Viszont a tálibok is a fejükhöz kaphatnának és nem a turbán miatt, hanem azért mert ezt a háborút nem nyerhetik meg. NULLA esélyük van a győzelemre. Totálisan el vannak szigetelve és a nemzetközi közösség 90% elitélte őket.
Magyarul: "Széllel szemben nem lehet pisálni"

Még a végén tényleg igy fog kinézni a térkép

Előzmény: dongenaro (392)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!