Keresés

Részletes keresés

lajos ferenc Creative Commons License 2015.06.16 0 0 3979

Üdv Mindenkinek !Kérésem lenne: van egy asus pro 60-as laptopom,kikapcsolás után állandóan visszakapcsol. Csak úgy tudom megoldani a kikapcsolást ha kiveszem az akkumulátort, illetve a tápegység csatlakozást. Tudna Valaki segíteni? Előre is köszönöm.

somytomy Creative Commons License 2015.06.03 0 0 3978

Nem sok jelölés van rajta, egy darab vonalkód van ráragasztva: MS1153016-M6PG80-A14-00896

Beüzemelni szeretném a gépet, ezért lenne jó a kézikönyv, hogy kikeressem az esetleg felmerülő dolgokat.

Momentán semmit se tudtam vele kezdeni, bekapcsolás után sípol (egy hosszú, három rövid), és kész. Gondolom a VGA-kártyával van valami baj, de azért jó lenne megnézni a "hivatalos" jelentését ennek a sípolásnak.

Igazából persze az egész csak amolyan "hobbi", használni nem használnám semmire, csak kíváncsi vagyok, hogy működésre lehet-e bírni.

Előzmény: Jahno (3977)
Jahno Creative Commons License 2015.06.03 -1 0 3977

Más jelölés nincs rajt? Pld. M2A-MX vagy ilyesmi? Amúgy mit kellene róla tudni, amihez kézikönyv kell?

Előzmény: somytomy (3976)
somytomy Creative Commons License 2015.06.03 0 0 3976

Üdvözlet!

Van itthon valami őskövület gép egy Asus m6pg80 alaplappal (ha minden igaz). A kérdés az lenne, hogy valaki esetleg tud hozzá valahol kézikönyvet? A neten nem nagyon találtam, Asus honlapja lényegében nem is tud erről a típusról...

A segítséget előre is köszönöm!

Jahno Creative Commons License 2014.11.03 0 0 3975

Ja. Kondik, bigyó?

Előzmény: murray (3974)
murray Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3974

hello, adott egy fujitsu siemens PC benne egy ASUS M2R-FVM/S alaplap.

nem indul a gép, se kép se semmi. minden 20dik inditásra beindul a procihutő, kép nincs.

tápegység átrakva mások gépbe jó.

 

elemet kivettem, csináltam egy jumperes bios resetet, semmi.  külső vga lehúzva, ramok kivéve , semmi.

tipp valakinek? kuka?

 

Hollósi Maximilián Creative Commons License 2013.07.20 0 0 3973

Sziasztok, vásárolni szeretnék Mini ITX alaplapot esetleg hozzá tartozó wincestert is, csak működőképeset, és jóállapotut, használhatót, Emailcimem: alcateles@freemail.hu

jancsika66 Creative Commons License 2012.08.14 0 0 3972

Sziasztok új vagyok az oldalon ,segítséget szeretnék kérni.Van egy ilyen alaplapom Intel Rio Vista D945PVS és nagyon olcsón tudnék egy ilyen procit, pentium  e2180.Alaplap honlapján nem szerepel a támogatott procik között sajnos.  szerintetek vegyem vagy ne vegyem?köszi előre is   bocs ha nagyon amatőr vagyok

 

l.a.c.i Creative Commons License 2012.08.09 0 0 3971

Működő Abit IS7-V2-es alaplapot keresek, ha valakinek lenne eladó szóljon.

mr_ricsi Creative Commons License 2012.06.25 0 0 3970

"Melyik a bűnös szerintetek?"

Szerintem a táp. A fehér mazzag ott van az ATX kábelkorbácsban?

Előzmény: MrJones (3968)
Jahno Creative Commons License 2012.06.25 0 0 3969

Chipset, kondik?

Előzmény: MrJones (3968)
MrJones Creative Commons License 2012.06.25 0 0 3968

Sziasztok.

 

Van itt nekem egy ABIT-NF7-es alaplappal szerelt izé ami nem igazán akar beindulni.

Ha tápot kap felbúg, ahogy kell, aztán egyet csippant és leáll, ahogy nem kéne neki.

 

Gyakorlatilag minden le van húzva róla (csak proci, RAM, meg egy videokártya, no meg az alaplap).

Melyik a bűnös szerintetek?

r-26 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 3967

T Fórumozó társk.

Segítséget kérnék, Asus P5G41T-M LX alaplapommal kapcsolatba.

SSD-t szeretnék müködtetni, de az SSD-m sats-3. Vettem egy Asrock sata-3 vezérö

kártyát, de nem működik rendesen. Kártyával is maradt a 3 GB/s-os sebesség.

A fenti alaplap képes-e átengedni a 6 GB/s-ot a kártyával, vagy ne görcsöljek tovább!!

 

Köszönettel: R-26

job1 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3966

"Bonyolult" ez az 50 gépes dolog :),

elég, ha annyit részletezek,

1 éve tettük félre VÉGRE a jó öreg P2-es gépeket, kb. 14 db-ot! Bővült a park kb. 12 "új" használt P4-el, HP irodai gépek, kihajtva, de "nálunk még jók" lettek. No most kezdik végleg kilehelni lelküket.

1 éve viszont végre érkeztek új HP-k! Ezek már GÉPEK!

Sajnos a régebbiek is nélkülözhetetlenek, mind munkában vannak, és közintézmény lévén örvendünk, ha a havi bérünket megkapjuk, nem h. azt mondhassam: ebben a hónapban szükségem van kb. 30.000 ft-os keretre alkatrészek cseréje végett.

No, de a lényeg, h. müxik, megy, és az "újjáélesztés" sikerült.

Köszönöm ismételten!

Előzmény: Jahno (3965)
Jahno Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3965

50 géphez már tudunk ám hozzáértést is biztosítani :-P

Előzmény: job1 (3963)
job1 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3964

Kedves ricsi!

Eddig is 2 fiókot állítottam be, egyik rendszergazdai, másik felhasználó volt. A felhasználó "tűnt" el mindenik alkalommal. Arra nem emlékszem, rendszergazdai alól látta e még a nem elérhető fiókot, hm, ..., de ép írtam Jahno-nak is: a HDD ezennel leírva ebből a gépből.
Remélem, mégegyszer nem kell fiók végett újratelepítenem.

Ha mégis előkerül a probléma, rendszergazdai alól alaposabban átnézem.

Az ACPI most már helyén, és végzi is dolgát rendesen az ATXes táp!

Köszönöm segítségetek!

job1 

Előzmény: mr_ricsi (3962)
job1 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3963

Jahno,

nagyon köszönöm.

Másfél évvel ezelőtt már tudtam, gyanús a Maxtor 40 Gb-s HDD, azóta egyébként ez a 4. meghalt HDD a kb. 50 gépes állományból, szerencsére már csak kb. 5 db. van :), de most ki is ment a fejemből, h. ismételten ellenőriztessem a lemez állapotát.

És igen, a Sentinel jelzett is: rosz szektor.

Szerencsémre, adatok csak a második partícióra lettek mentve, a C: elérhetetlen, de nem fontos. Így adatok most ép mentés alatt, kapott a gép egy másik HDD-t és újjáéledt.

BIOSban tiltva volt az ACPI! Engedélyeztem, és láss csodát: működik!

Köszönöm az ötleteket, köszönöm a segítséget. Kicsit nyugodtabban vágok neki az ünnepeknek!

job1

Előzmény: Jahno (3961)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3962

"Kb. másfél éve egyre hosszabbodó időintervallumokkal előjön nála egy fontos probléma: a felhasználói fiók eltűnik a belépéskor!"

 

Ez nem hardveres gond, és nem is nagy probléma. A felhasználó nem tűnik el, csak zárolódik.  A gépen a Rendszergazda fiókjának legyen jelszava, és ilyenkor azon lehet belépni, a felhasználót visszaengedélyezni, és soha többé nem jelentkezik a probléma.

Már sokszor belefutottam, a visszaengedélyezés után évek is elteltek már, és nem jelentkezett ismét.

A visszaállítást ne használd!

 

"vagy BIOSban valamit nem állítok rendesen"

A biosban az ACPI nincs engedélyezve.

Az Eszközkezelőben nézd meg, hogy "ACPI akármilyen gép"-nek hívja-e, ill. a "Rendszereszközök" csoportban ott van-e az ACPI gombja.

Ha ez a gond, tudomásom szerint nem elég a biosban engedélyezni, csak újrateleptéssel oldódik meg.

Előzmény: job1 (3960)
Jahno Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3961

BIOSfrissítés sosem árt, HDDnek meg egy HDSentineles ellenőrzés, hogy mégis milyen az állapota. A kikapcsolás az ACPI miatt lesz, biosban van letiltva.

Előzmény: job1 (3960)
job1 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3960

Sziasztok! Segítségetek kérem:

MSI MS-6714 VER:1-es alaplap, 2GhzP4, 1 GbRam, 20 Gb HDD konfiguráció!

Egyszer volt rossz idő végett nála táp cserélve: Codegen 300W! (Valamit nem telepítek rendesen, vagy nem jó a táp, vagy BIOSban valamit nem állítok rendesen, de az ATX funkció mintha nem is lenne. Lezáráskor mint a régi P2-es gépeknél "most már kikapcsolhatja" állapotig kell várni. Bekapcs gomb hosszan tartással zár le a rendszer teljesen.

 

Kb. másfél éve egyre hosszabbodó időintervallumokkal előjön nála egy fontos probléma: a felhasználói fiók eltűnik a belépéskor! TCommanderből nézve megvan, az adatok is helyén, de bejelentkezéskor nincs sehol a korábban létező fiók ikon.

Eredeti rajta minden: XP SP3, Office 2003!

Vírusellenőrzésen átment.

Ugyanaz az oprendszer fut több gépen is (csoport licenc).

 

Kb. 1 évi 3xos huzavona után a HDD mély vizsgálat alá esett, különösebb probléma nem volt vele. Formázás, újratelepítés, kb. fél évig bírta.

Ismételten eltűnt a fiók, de F8al legutolsó helyes konfigurációra való visszaállítással pillanatok alatt megoldódott a probléma.

 

4 napja új jelenséggel állt elő:

a gép alapból, mintha F8at nyomtam volna, választhatok bármit, legutolsó helyes konfig, csökkentett üzemmód, próbál bootolni, de pár sec. után újraindul!

 

HDD ellenőrizve: no vírus.

 

 

Az utóbbi másfél év alatt az ismétlődő fiók eltűnés végett is, a következőket cseréltem rajta: Cel-ről P4re, 256 DDRből 1 Gb-ra, a HDD maradt, az alaplap maradt.

Gondolkodom tápcserén, HDD-t próbából cseréltem, de ugyanaz.

Meghalt az MSI alaplap, vagy BIOS frissítés?

 

Köszönöm előre javaslataitok!

 

job1

 

Shock01 Creative Commons License 2010.10.11 0 0 3959

szevasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy most újitok fel egy régi gépet amibe egy Acer N1996-os alaplap van,azthiszem 93megás vga ami integrált. A kérdésem az lenne hogy tudok e újabb vga-t rakni bele és ha igen akkor miet?!

Azthiszem AGP-s lehet a csatolófelület van benne...amire abból következtettek, hogy a Pci-s vga-m nem belevaló:)

Válaszotokat elöre is köszönöm!

Üdv.

r1 Creative Commons License 2010.10.10 0 0 3958
Mindkettotoknek koszonom szepen a segitseget.
Előzmény: mr_ricsi (3957)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.10.08 0 0 3957
Gigabyte GA-880GMA-UD2H vagy GA-880GA-UD3H.

kesobb az SSD sincs kizarva
Otthoni gépben az OS bootidejét csökkentené, másra nemigen tudod használni.

Előzmény: r1 (3950)
Jahno Creative Commons License 2010.10.08 0 0 3956
Pinnacle meg inkább 4 magosat, vagy i7-et ajánl a nagyobb HDmizériákhoz.
Előzmény: mr_ricsi (3955)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.10.08 0 0 3955
Szerintem ne beszéld le a több magról

Nem beszéltem le, csak javasoltam, hogy próbálja ki. Nekem ugyanolyan procim van, mint neked. A videó- és hangkódoló programjaim viszont csak 1 magot használnak, ezért sokkal jobban örülnél egy 3,xGHz-es kétmagosnak.
A videó editáló progik ára lehet akár a proci árának 2-5x-öse is, nem olyan egyértelmű, hogy melyik a gomb, és melyik a kabát. :-)
A több kódolás párhuzamos futtatását pedig a vinyók teljesítménye akadályozza.
Előzmény: locsemege (3949)
Jahno Creative Commons License 2010.10.08 0 0 3954

Azt hittem hivatásos cucc. Akkor csak egy rendes i-3, 530-540 körül.

 

Bruttó 130 körül, +VGA, +OS, +sallang.

Előzmény: r1 (3953)
r1 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 3953
Tartottam egy ilyen valasztol, de ugy nem fog beleferni a 200 ezres limitembe, annal tobbet meg nem szannek a csaladi videoimra. Bruhuhuhu.:-(
Előzmény: Jahno (3951)
r1 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 3952
Magfeloldasrol, tuningrol lemondtam.:)
Semmi extra nem kell, csak a 4 eves gepemet szeretnem ujra cserelni es ha mar a fenykepezogepem tud videozni, akkor a fotok mellett boldoguljon el azzal is es egy par evig szolgaljon ki ez is.:)
Előzmény: r1 (3950)
Jahno Creative Commons License 2010.10.08 0 0 3951
Videóvágáshoz az álmoskönyvek eleve Intel alapú cumót szuoktak ajánlani. Ha komolyan gondolod az ekkora cuccok feldolgozását, akkor biza i7 legyen belőle.
Előzmény: r1 (3947)
r1 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 3950
Koszonom a valaszt.
Megkerdeztem es a szoftverek kepesek a tobb mag hasznalatara. A SATA3 es USB3 tovabbra is igeny lenne (kesobb az SSD sincs kizarva).
Ha Tudnatok irni pontos tipust alaplapbol azt megkoszonnem, de ha van valakinek otlete 150-200 ezer Ft kozotti osszegben processzor, huto, alaplap, memoria, tap-ra es videokartyara talan az lenne a legjobb, mert akkor nem kellene minden darabot kulon megkerdezni. Jatszani nem szoktam, igy videokartyabol nem kell tulloni az elegsegest. Akar ket variacioban (olcsobb/dragabb) ill egy Intel megfelelojet is.
Elore is koszonom.
Előzmény: mr_ricsi (3948)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!