Keresés

Részletes keresés

GalambÁsz Creative Commons License 2008.10.10 0 0 247

Szerdai termés.

Izsáki u.

 

Nem az zavar, hogy aszfaltoznak hanem az, hogy a "parasztja" megáll a kereszteződés közepében.

 

Az tetszett amikor még Hetény felől rájukjött egy tgk.

 

Roe Creative Commons License 2008.10.04 0 0 246
Kecskeméti áruházak listája

http://hu.wikipedia.org/wiki/Kecskem%C3%A9ti_%C3%A1ruh%C3%A1zak_list%C3%A1ja
Roe Creative Commons License 2008.10.04 0 0 245
Kecskeméti áruházak listája

[linkN]http://hu.wikipedia.org/wiki/Kecskem%C3%A9ti_%C3%A1ruh%C3%A1zak_list%C3%A1ja[/linkN]
GalambÁsz Creative Commons License 2008.07.01 0 0 244

BAON: Hömpölygő járműtenger Kecskeméten - Új utak kellenek a városon kívül

 

http://baon.hu/index.php?apps=cikk&cikk=156577

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.24 0 0 243
Ady Endre: Karácsonyi rege

Harang csendül,
Ének zendül,
Messze zsong a hálaének
Az én kedves kis falumban
Karácsonykor
Magába száll minden lélek.

Minden ember
Szeretettel
Borul földre imádkozni,
Az én kedves kis falumban
A Messiás
Boldogságot szokott hozni.

A templomba
Hosszú sorba'
Indulnak el ifjak, vének,
Az én kedves kis falumban
Hálát adnak
A magasság Istenének.

Mintha itt lenn
A nagy Isten
Szent kegyelme súgna, szállna,
Az én kedves kis falumban
Minden szívben
Csak szeretet lakik máma.

Bántja lelkem a nagy város
Durva zaja,
De jó volna ünnepelni
Odahaza.
De jó volna tiszta szívből
- Úgy mint régen -
Fohászkodni,
De jó volna megnyugodni.

De jó volna, mindent,
Elfeledni,
De jó volna játszadozó
Gyermek lenni.
Igaz hittel, gyermek szívvel
A világgal
Kibékülni,
Szeretetben üdvözülni.

Ha ez a szép rege
Igaz hitté válna,
Óh, de nagy boldogság
Szállna a világra.
Ez a gyarló ember
Ember lenne újra,
Talizmánja lenne
A szomorú útra.

Golgota nem volna
Ez a földi élet,
Egy erő hatná át
A nagy mindenséget.
Nem volna más vallás,
Nem volna csak ennyi:
Imádni az Istent
És egymást szeretni...
Karácsonyi rege
Ha valóra válna,
Igazi boldogság
Szállna a világra.
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.30 0 0 242
Naja az IQ, hiánya pont ezt merészeltem hiányolni, még mielőtt kirobbant eme csacsogás.
Előzmény: Evicke (241)
Evicke Creative Commons License 2007.11.30 0 0 241

tolni a babakocsijukat, és ezzel akadályozzák a normális forgalmat. Aztán elvárják mindenkitől, hogy segítsen nekik babakocsit cipelni a buszon.)

már bocsi, de a kettőnek mi köze van egymáshoz?? te beszélsz bunkóságról, mikor ilyet beszólsz??! honnan veszed, hogy elvárják? sztem a legtöbbjüknek egyszerűen jól esik, hogy nem kell kínlódniuk és erős fiatalemberek a segítségükre sietnek, nem csak bámulnak, mint a borjú, hanem észreveszik magukat. de gondolom, te nem tartozol ezek közé.:-/

 

Szituáció: Van egy félig járda félig bicikliút, ahol megy három gyalogos egymás mellett, elállva az utat.

Mit tegyen a biciklis:
1, Csengessen, hogy álljanak arrébb --> elnyeri tőled a bunkó szálduldozó biciklis címet

tőlem aztán nem. ha a fele bicikliút, speciel óvatos vagyok, folyton körülnézegetek,  és ha olyat sejtek, hogy netán rossz oldalon megyek, átmegyek a másikra. ekkor meg mit ad isten, azt látom, hogy most megint az én oldalamon közeledik egy biciklis....

2, Kerülje ki őket --> elnyeri a bunkó keresztbe-kasul szálduldozó biciklis címet

tőlem aztán nem. nyugodtan kerüljön ki csendben.

 

sztem maradjunk annyiban, hogy a közlekedési morál nagyban IQ kérdése - mindegyik résztvevő részéről.

Előzmény: VT22 (234)
Evicke Creative Commons License 2007.11.30 0 0 240

nem erről van szó, persze, én sem ezt írtam. de ha nem síkhülye, akkor meg pláne felmerülhetne benne, hogy létezik olyasmi, hogy KRESZ, meg hogy talán az elektromos biciklivel, ami nagyobb sebességre képes, mégsem kéne a járdán rodeózni.

élvezik a sebességet :-D, tőlem nyugodtan, egészségükre, DE! a bicikliúton vagy az úttesten élvezzék! és mielőtt az én életemet veszélyezteti, ugyan tegyen már pár kört a ház körül, közben tudatosítsa, hogy hol van a fék, mielőtt a forgalomba merészkedik, mert előbb-utóbb fejjel nekimegy, ha nem gyalogosnak, akkor autónak, esetleg villanyoszlopnak. :-)

 

mai esemény: mami biciklivel a forgalmas délelőtti kiskörúton, jobb kezében pórázt fog a kormányhoz, annak végén 1 kutya. Kéttorony közi zebra elé ér, gyalogosok elindulnak, mami hadonászik valamit bal kézzel maga előtt, meg motyog is hozzá, rájövök, jobbra akar fordulni a zebra előtt és ezzel akarja tudtomra adni, menjek át nyugodtan. tehát a jobb keze foglalt volt, nem tudta kinyújtani, hogy jelezzen, csak valami jelzésszerűre volt képes... a baj csak az, hogy a mögötte jövő autósok a mutogatásából semmit nem észleltek, úgyhogy kicsit sem volt balesetveszélyes a körúti kutyasétáltatás.

de meggyőződésem, hogy mindenki tud százával hasonló mamis-papis sztorikat mesélni. :-/

Előzmény: VT22 (235)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.30 0 0 239
Folyton ezzel a Auchan felé vezető bicikli úton vagy kiakadva, miért nem mész át a túl oldalon lévő vele párhuzamos Énekes utcára és tekersz végig ott, gyakorlatilag 100m kerülő, lakó-pihenő övezet kevés autóval, tökéletes út, még lassítanod se kéne. Alapvetően ugye a megoldásokat kéne keresni, vagy mi????
Előzmény: VT22 (234)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.30 0 0 238
Mi ebből a tanulság, nem kell használni a villanybiciklit a járdán, ha feltud rá ülni akkor a felelőséget is tudja vállalni:oops:
Előzmény: VT22 (235)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.30 0 0 237
Ja és igen is, hogy elvárom a biciklisektől, ha már a járdát használják, akkor ne száguldozzanak és legyenek előzékenyek, ne nekik álljon fentebb mert nem tudok elugrani előlük. Csak ők is ugyan ebben a stílusban adják elő magukat mint te. Hol ott én nem általánosítottam, mert kihangsúlyoztam, hogy tisztelet a kivételnek. Mellesleg én nem járok a bicikli úton, még a házunk előttin sem( pedig annak a fele is járda). A túl oldali járdán közelítem meg az otthonom.
Előzmény: Törölt nick (236)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.30 0 0 236
Bocsi én bunkoztam le senkit. A járdáról beszéltem és nem a bicikli útról vagy a fél járda fél bicikli útról, TELJES JÁRDA!!!!

Majd ha elolvasod rendesen a hsz-eket és kultúrált formában lehet Veled vitázni nem vitatkozni, akkor szólj. Azért járnék busz nélkül gyalog, mert senkitől se várom, hogy segítsen.
Előzmény: VT22 (234)
VT22 Creative Commons License 2007.11.30 0 0 235
Nem arról van szó, hogy a tanyán sík hülye emberek élnek, akik primitívek lennének a villanybiciklihez. Idősek és hosszú a reakcióidejük ahhoz a sebességhez. Túl gyors nekik. Hagyományossal nem volt baj, mert ott nem tudtak 20-szal tekerni. Itt meg csak ülnek, élvezik a sebességet de nem tudnak hirtelen manőverezni. A bizonytalanság a legtöbb baleset forrása.

(+1 aki kontrafékhez szokott elképzelhető, hogy hosszú másodpercek alatt eszmél csak rá, hogy nincs.)
Előzmény: Evicke (231)
VT22 Creative Commons License 2007.11.30 0 0 234
(Ilyen jó érveléssel írhatnám én is, hogy a bunkó kismamák is csak a bicikliút közepén tudják tolni a babakocsijukat, és ezzel akadályozzák a normális forgalmat. Aztán elvárják mindenkitől, hogy segítsen nekik babakocsit cipelni a buszon.)

Szituáció: Van egy félig járda félig bicikliút, ahol megy három gyalogos egymás mellett, elállva az utat.

Mit tegyen a biciklis:
1, Csengessen, hogy álljanak arrébb --> elnyeri tőled a bunkó szálduldozó biciklis címet
2, Kerülje ki őket --> elnyeri a bunkó keresztbe-kasul szálduldozó biciklis címet
3, Szálljon le, dobja ki a biciklijét az első kukába

Jut eszembe, sokszor az útminőség is rákényszeríti a biciklist arra, hogy mindenféle hülye kanyarokat írjon le. A jelenlegi városközpont-Auchan bicikliút gyalogosok nélkül is akadálypálya. És a bicikliutat nem babakocsinak meg tolókocsinak építik és akadálymentesítik. Ha egy város bicikliutat épít, akkor az legyen bicikliút, ne egy darab festékcsík megspékelve két darab táblával. Az hülyeség, eleve rossz ötlet.

Az, hogy ki melyik oldalban megy, papíron szép elképzelés, gyakorlatilag mindenkiben benne van annyira a jobbra hajts, hogy a járda jobb oldalán megy normális esetben. De elég két jólirányzott pocsolya ahhoz, hogy ez a rend felboruljon. Valamint azt sem tudom elképzelni, hogy három gyalogos libasorban megy egymás után, amikor van mellettük hely a bicikliút sávjában.
Előzmény: Törölt nick (228)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 233
csatlakozom

Előzmény: Kzella (232)
Kzella Creative Commons License 2007.11.29 0 0 232
Szerintem ezek helyi születésűek.Gyerekként éltem faluszélen,de a csunya beszédet városon lehet tanulni igazán. (bocs az általánositásért,de a tanyán még az állatokal is szebben beszélnek.)
Evicke Creative Commons License 2007.11.28 0 0 231
:-)) hja, fejlődik a technika, de úgy látszik, a tanyárúl felgyütt Mari néni és Józsi bácsi nem civilizálódik. mondom én, rendőr kell ide, de szigorú.
Előzmény: Törölt nick (230)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 230
Én nem mondtam, hogy mamák tökéletesek, és ilyenkor ha finoman szólsz, hogy ez a Te helyed, tipegjenek át amoda csak megértik, főleg a csemete érdekébe. Ma jöttem megint a városból fél 4 körül a csészényi felé, a Kápolna utcán több biciklis volt mint gyalogos, de valami okból egész jól elfért mind. Erre a semmiből a hátam mögött csengetnek, nem igazán bírtam ugrálni mert a jobbomon is voltak, 80 körüli papai motorosbrinyiglivel,ami csövön kifér csengetve benyargalt az addig nyugodt társaság közepébe, után a 75 körüli mami ua. brinyiglin, ő már nem dudált hanem k..a..zta aki nem ugrott elég gyorsan félre a papitól. Vissza vona a tegnapi írásom egy részét.
Előzmény: Kzella (229)
Kzella Creative Commons License 2007.11.28 0 0 229

Na ma szerettem volna ha velem biciklizel.A sárge felfestett kerékpárúton két babakocsis egymás mellett,se láttak se hallottak.Igy én kerékpároztam át a gyalogosok közé.Ha csengetek esetleg a bébi látja kárát.Nem minden babakocsis gondolja ugy hogy neki a gyalogosok közt a helye.Ne érts félre,én is legtöbbször gyalogos vagyok.De mióta irtátok jobban figyelek a kerékpárúton.
Különben gyakran rámszólnak a kerékpárúton is,hogy otthon aludjak(lassan megyek).

Előzmény: Törölt nick (228)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 228
Bocsi, de járdán a gyalogos négyen is mehet, ugyanis nem korlátozza semmiféle Kresz szabály, és ők összehúzódnak ha elkell engedni a babakocsit, míg abiciklisre Kresz szabály vonatkozik, és szarik rá, hogy babakocsistól elgázol.
Előzmény: Kzella (227)
Kzella Creative Commons License 2007.11.27 0 0 227

Biciklis gond:na és a gyalogosok,hárman négyen egymás mellett?

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.27 0 0 226

Mari nénivel nincs gond, Ő józan parazsti ésszel gondolkodik, és az valamennyire passzol a Kresz-hez. Mindenki mással van, na jó ebben a formában ez se igaz mert a biciklisek közt is vannak normálisak.

 

Én ikább azokra gondolok akik köröm cipőben, és akna táskával játszák a biciklis menedzsert. Az úton fél a járdán meg Ő az úr:-)))

Előzmény: Evicke (225)
Evicke Creative Commons License 2007.11.26 0 0 225

1. Tudod a biciklisek jelentős részét nem érdekli a bicikli út. Akkor se ha a járdából van leválasztva, és akkor se ha külön álló, mert arra mennek amrre a legrövidebben vezet útjuk, tekintet nélkül mindenkire.

 

milyen igazad van. sosem értettem, miért csinál(hat)nak úgy a biciklisek, mintha rájuk nem vonatkozna a KRESZ... mert tökmindegy, milyen tábla van az utca végén, vígan kerekeznek szembe a forgalommal, aztán csodálkoznak, ha nem számít rájuk az autós és elüti... zebrán sem szállnak le, és ha elég zsúfolt, akkor sokszor megintcsak centiken múlik, hogy nem mennek neki a gyalogosoknak, többsávos úton lazán haladnak a belső sávban, na persze gyorsabb onnan befordulni, mint leszállni és áttolni a zebrán a biciklit...

lehet, hogy Mari néni nincs tisztában a szabályokkal, de akkor talán meg kéne tanulni. na persze soha nem fogja, míg legalább egyszer jól meg nem büntetik...

Előzmény: Törölt nick (224)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.25 0 0 224

Tegnap nem volt túl sok időm.

 

1. Tudod a biciklisek jelentős részét nem érdekli a bicikli út. Akkor se ha a járdából van leválasztva, és akkor se ha külön álló, mert arra mennek amrre a legrövidebben vezet útjuk, tekintet nélkül mindenkire.

 

2. Ha ott tábla a járdán és az bicikli és gyalogút is egyben akkor meg egymást kerülgetik jobbra balra a gyalogos meg megy a fűen ha élni akar. Házunk előőt pont ez a helyzet. Két éve egy idős járókerettel sétáló néni gázolt el egy bringás. Combnyak törést kapott anéni és többet már nem láttuk.

 

3. Szerintem elég jó arra a kerékpárút, járunk ki  a barátaimmalrendszersen szaonnasütibe és még senki sem panaszkodott.

 

!A járdákon az akadálymentesítés ababakocsinak és a kerekesszékenek szól.( Legalábbis ahol nincs kint a kerékpárút tábla) Tehát nyugodtan haszáld az úttestet ahogy szeretnéd.

Előzmény: VT22 (222)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.24 0 0 223
Én tudok az úton biciklizni és ezt is tettem amíg nem cseréltem le a bringát babakocsira, azzal viszont nem mehetek az úttesten. Ez a baj a biciklisekkel csak elégedetlenkednek.
Előzmény: VT22 (222)
VT22 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 222
Ehemm... Tisztelt kecskemét város ÉPÍTHETNE (és nem festhetne, táblázhatna, stb. bicikliutat. A városközponttól elméletileg bicikliúton ki lehet tekerni az Auchanig, sőt azon is túl, a csalánosi erdő felé.

Pedig ami ott van, nem nevezhető bicikliútnak. A következő esetek vannak:
1, Járdára fel van festve egy csík, higy egyik felén a biciklisek, másik felén a gyalogosok menjenek. Persze senki se veszi figyelembe.
2, A járdára ki van b***va egy tábla, hogy ez márpedig bicikliút, magyarul még a csíkot is lespórolták. De nem is lehetne felfesteni, annyi hely sincs, meg olyan ötletszerű a járda építése.
3, Az auchan után már külön bicikliút van, de össze-vissza van tördelve az aszvalt, lehetetlen haladni rajta. Alapozás minek, ha a felavatásig úgyse süllyed meg, aztán meg kit érdekel, rajta van a térképen és eukonformak vagyunk tőle.

Így előállt az a helyzet, hogy a biciklisek gyakorlatilag nem tudnak haladni a bicikliúton, mert folyamatosan gyorsítani-lassítani-manőverezni-kacskaringózni kell. És nem csak a gyalogosok miatt. Egymást érik a bukkanók, 50 méterenként lassítani kell útkereszteződés miatt, figyelni kell a kocsibejárókra, a pocsolyákra és a dagonyákra is. Útkereszteződéseknél az "akadálymentesítés" annyi volt, hogy a járdaszegély helyetti elfektetett betonlap 45-60°-os szögben áll, és hatalmasat dob a biciklin. Igénytelen.

Szívesebben mennék az úton, de nem lehet.
Előzmény: Evicke (221)
Evicke Creative Commons License 2007.11.22 0 0 221
és hogy meg lennének sértődve, ha a rendőrök elkapnának egy-két ilyen járdán  bicikliző kretént és jól megbüntetnék. lenne anyázás, hogy mér nem a bűnözőket üldözik. a gond az, hogy a KRESZ-t megsértőket IS, legyen az autós, biciklis vagy piros lámpánál átsasszézó gyalogos, nagy ívben leszarják a rendőrök.
Előzmény: Törölt nick (220)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.20 0 0 220
Az feljlesztés volt, no nem a városé(a Malom beruházóié), hogy a városba vezető utakat felújjították. Mint például az Irinyi utat, megcsinálták az akadály menetsítést is egészen a Március 15. utcáig. Minden járdáról szépen le fel lehet közlekedni babakocsival, tolókocsival.

Na ennek az lett az eredménye, hogy a biciklisektől életveszélyes a járdán közlekedni, mert a sok bun...... azt hiszi, hogy nekik lett csinálva. Gátlástalanul szlalomoznak a babakocsik és idős emberek közt, neki mennek az embernek, ha nem engedem előre a babakocsival a lehajjtó részen akkor beszól. A járdán nem állhatok meg ha lecsúszik a gyerekemről a takaró, mert a biciklis k..anyázik, hogy ki kell kerülni.

Pedig a Kresz szerint ha az úttest alkalmas a kerékpározásra, akkor ott kell tekerni. Már pedig az egész Kápolna és Irinyi utca az. Ahol a gyalogos átkelőhely mellé nincs felfestve a sárga folyamatos bicikli utat jelző csík, ott le kell szállni és tolva a járművet gyalog átkelni. Nem pedig fellökni a gyalogos népeket.

A Petőfin van kerékpár út mégsem használják, mert jobb a motoroskerékpárral gyalogost és kutyát sétáltató gyereket gázolni.

Ezért minek fejleszteni, én sem törném magam a város atyái helyében.
Evicke Creative Commons License 2007.09.28 0 0 219

ez már csak azért sem állja meg a helyét, mert 1,7 milliárdja Kecskemétnek sosem volt városfejlesztésre, így persze nem is lehet egész utcákat megszépíteni, komplett új sétatereket, látványos parkokat, művházat, jégcsarnokot építeni.

pályázni kell a tisztelt városvezetőknek és ezeken sok pénzt nyerni, az a dolguk...

Előzmény: redmiller (217)
Evicke Creative Commons License 2007.09.27 0 0 218
érdekes, én semmi különöset nem látok. letérkövezték a főteret, meg a művház előtt és építettek egy szökőkutat? vagy volt még valami?
Előzmény: redmiller (217)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!