Keresés

Részletes keresés

eomer Creative Commons License 2001.10.03 0 0 28
Kedves Nikosi, az állításaid alapjaival van bajom.

1. Nem tudok mit kezdeni vele, nem ismerem a scientológia elveit. Azt azonban tudom, hogy minden közösség (szándékosan nem egyházat írok) tagjai bizonyos elveket közösen vallanak. Ezek lehetnek bonyolultak, kevésbé bonyolultak.

2. Állandó képzések témaköre: nem hiszem, hogy ez a sci privilégiuma lenne. Az egész világ arról szól, hogy állandóan képezd magad, tegyél szert új, korszerűbb ismeretekre, különben elavul az agyad, lemaradsz a versenyben, éhen döglesz. Lehet, hogy ez egy világméretű sci összeesküvés, de én hajlamosabb vagyok elhinni, hogy a szédületes techológiai fejlődés kényszeríti ki az állandó képzést.

3. Meetingek, tréningek: a franc se tudja. Ezek szerint én jó ideje kizárólag sci befolyás alatt álló munkáltatóknak dolgozom, mert rendszeresen kell meetingeken részt vennem, belső tréningekre járnom. A meeting fogalma nem köthető a sci egyházhoz. A régi átkos cucilizmusban is divat volt, csak akkor értekezletnek hívták. A tréningekről ld. fenn.

4. Kívülállóként agymosásnak hathat a meetingelés, bentről nézvést azonban sokszor nyűgös, sokszor szükségszerű része a munkának. Egy projektmenedzser meeting nélkül nagyon nehezen tudná pl. a munkáját végezni. Végezheti, csak nagyon nehezen...

5. Hitgyüli tizedje: erről én is hallottam. A gondom az, hogy nem egyedülálló. Minden egyház beszed a híveitől adót, tizedet, hozzájárulást, ajándékot, egyebet. Ki többet, ki kevesebbet. A Hitgyüli legalább nem ácsingózik költségvetési pénzekre. Azt hiszem, hogy egy hitközösség természetes velejárója a fizetnivaló. Ebből a szempontból a katolikus egyház sem különb (azért írtam katolikust, mert őket ismerem), hiszen a kisujjukat nem mozdítják papjai addig, míg az egyházadó befizetésre nem kerül. Mindenki önként adja, és ha bármit akar az egyháztól, nem tagadja meg a fizetését.

6. Kavargó istentiszteletek: ez megint csak nem egzakt kritérium. A keringő dervisek egész életükben pörögnek a saját tengejük körül. Más szekták véresre korbácsolják magukat. Van olyan vallás, amely halomra öli az állatokat szertartásaihoz. Az átláthatatlan tanok meg csak a kívülállónak átláthatatlanok. Aki hisz bennük, ismeri őket, az bizonyára át is látja.

Ezt az egész agymosást valahogy egzaktabb módon kellene megfogni. Jól definiálható alapfogalmakkal kellene operálni. a gond az, hogyha lecsupaszítod ilyen szintre, akkor láthatod, hogy szinte minden szervezet él az "agymosással", mint eszközzel. Önzetlenül, vagy nagyon is önzuő éredekből. Hadsereg, egyházak, iskolák, szülők, munkahelyek, szinte bármilyen közösség. Hisz mindegyiknak az a célja, hogy a közösen, vagy másvalaki által megfogalmazott elveik érvényesüljenek, sok esetben más elvekkel, alapvetésekkel szemben, vagy afölött győzedelmeskedve.

A kérdés az, hogy a határvonalat hol húzza meg az ember. Hajlamos vagyok a társadalmi hasznosságnál meghúzni. Ha egy közösség elvei, gyakorlata társdadalmilag hasznos, vagy legalább nem káros, akkor áldásom rá. Ha társadalmilag káros, akkor a kukába vele.

Persze, ez felvet egy másik kérdést, mi a társadalmi hasznosság egzakt meghatározása. Számszerűsíteni, pénzben kifejezni néhány szegmensét bizonyára lehet, de legalább ugyanannyi olyan rész is van, ami egyszerűen megfoghatatlan. És ezen közösségek tagjai természetesen mélyen meg vannak győződve társadalmi hasznosságukról...

Messzire vezet a dolog...

Előzmény: Nikosi (22)
Bard Creative Commons License 2001.10.03 0 0 27
Ha nem állami közbeavatkozásra gondolsz, akkor egyetértek, mert ezek a szekták engem is idegesitenek. Habár megjegyzem, nem olyan egyértelmű ez az emberek szépen kifordulnak személyiségükből dolog... Mert az emberek változnak. És nem igazán lehet eldönteni, hogy mikor változnak jól, mikor rosszul... De ez már filozófia.

Pl. jókisgyerekből rokker lesz, majd esetleg később tisztes üzletember, meg ilyenek... :-))

A megoldás nem tudom mi. Azon túl, hogy beszélünk róla...

Előzmény: Nikosi (26)
Nikosi Creative Commons License 2001.10.03 0 0 26
Oszinten en elhiszem, hogy nehezen bizonyithato, de ne hasonlitsuk ossze egy rockkoncertett egy jo kis szientologus meetinggel, koloszallis kulonbsegek vannak...

Masreszt nem egyszeri meghalgatasokrol van itt szo, nem csetintesre megy a dolog, hanem ugymond lassabban, honapok esetleg egy-ket ev alatt, am bizonyos ido elteltevel szepen lathato, hogy az emberek kifordulnak szemilyisegukbol...

Itt en most nem az allami felepest reklamalom, mert azt tudom, hogy szinte lehettetlen, de legalabbb ne sporjuk a szonyeg alla a dolgokat...

Előzmény: Bard (24)
Kismarton Creative Commons License 2001.10.03 0 0 25
:-(((
Előzmény: DRT (23)
Bard Creative Commons License 2001.10.03 0 0 24
Az agymosás legnagyobb problémájának azt látom, hogy ha én rendszeresen elmegyek a kedvenc együttesem koncertjáre, akkor én agymosva vagyok? Rendszeres meeting, önként adoma pénzt, stb. Szóval nem lehet bebizonyitani, hogy a dolog nem önként választott...
Előzmény: Nikosi (22)
DRT Creative Commons License 2001.10.03 0 0 23
A szcientológiát, az SZDSZt, vagy egyiket sem ismered?
Előzmény: Kismarton (18)
Nikosi Creative Commons License 2001.10.03 0 0 22
Nem tudom eomer kartacs, hogy mennyire vagy kepben, de elmondom mire alapozom azt allitasaimat.

Nezuk csak a szinetologiat (egyhaznak nem neveznem):

1. Mar maga az elv tulsagosan elvont es erthetettlen, sot ertelmetlen...
2. A szienyologia alapeve az allando kepzesek, stb...
3. A Szientolgusi befojas alatt allo cegeket meszirol meg lehet ismerni az allando meeting, keppesegfejleszto trening, stb... reven.
4. Mi lenne jobban alkalmas az agymosasra, mint ezek a treningek allando meetingek, stb..., sajbos ismeroseim egy resze reven szemelyesen talakoztam ilyen dolgokkal, ugyhogy latom mi az amit ilyen modon muvelnek....

Persze, felvetodik mi a cel, mire jo nekik ez...Sajnos (vagy talan megsem sajnos) en nem tudom mivel nem vagyok befojhasos szcientologus (remelem nem is leszek). Kitudja a tokeletes "robot" alkalmazott, a tokeletes FOGYASZTO, ki tudja csak Ok...

Nezzuk a Hitgyulit:

1. Nezzuk csak az ominozus tizedes dologt amit mindenki onkent ad, mert nem kotelezo, de senki nem tagajda meg a fizeteset...
2. Az "egyhaz" Istentiszteletei, a kavargo atlathatatlan tanai, mind mind az agymosas ganyujat vettik, eme szektara...

A cel itt egyszerubb es talan meg en is megallapithatom, nem mas a cel mint minel tobb penz lenyulassa a melyentisztelt hivoktol, stb....

A Terror szervezetkre talan nem kell kiterjek...

Persze felvetodik a kerdes mi is lehet az agymosas eszkoze, a "szerszam" amivel vegrehajtjak?

Nem tudom ki mennyire van otthon a tortenelemben, de az elso agymosasok a Kozel kelethez kotodnek, meg a kozepkor idejere. Volt egy bizonyos "szultan", a "hegy oregje" aki ugymond, egy tokeletes bergyilkos szervezetett mukodtetett. A gyilkosai teljesen hetkoznapi emberek voltak, eraboltak oket majd kabitoszerrel elkabitotak es egy gyonyoruen berendezett, harmebe helyzetek a kiszemelt elkovetott, majd par nap mulva ismet kabszerrel elkabitotak, es a "szultan" elle vittek, aki megmondta, hogy visszakerulhet a paradicsomba, ha megoli ezt vagy azt, az aldozat telejsen kifordulva onmagabol elment es elkovete a merenyletett, amenyiben ha tulelete volna az elkoveto es vissa is talat volna a "paradicsomba" akkor szepen eltetek lab allol. Ezek a modszereek ugymodn kozepkoriak, ma mar az ember kezeben szupertechnika, es a vegyszerek szeles tarhaza all...

Előzmény: eomer (12)
Bard Creative Commons License 2001.10.02 0 0 21
Akkor a definiciódat csiszold még egy kicsit... :-))

Abba nem voltak ilyen kitételek, hogy szocializáció, fanatizálható (egyébként mitől lesz valaki fanatizálható?).

Kapaszkodókat a gyüliben is kap, meg a szcientológiában is, és mivel épp arról beszélünk, hogy értékrendeket épit valaki le meg fel, az igazságra meg baromságra való hivatkozásnak sem sok értrelme van, nem?

Engem az iskolákban elsősorban nem a fegyelem zavar, hanem az, hogy kötelező, és ráadásul agymos. Ha már agymosni kell, akkor hagy döntsem-el én, hogy hogyan mosom a saját, vagy a családtagjaim (gyerekem) agyát.

De a topic szempontjából csak az az érdekes, hogy a te definiciód nem csak a gyülire igaz, hanem az iskolára is.

Előzmény: Devil Inside (20)
Devil Inside Creative Commons License 2001.10.02 0 0 20
Ott még nincs mit leépíteni és az iskolának kell megadnia az értékrend egy részét, ami késöbb segít a társadalomba való zökkenömentes beilleszkedésen. (Szocializáció.) Ennek hiánya vezethet részben ahhoz, hogy valakit könnyen fanatizálni lehessen, ha nem kap idöben megfelelö kapaszkodókat, késöbb teljesen eszement baromságokat is képes elfogadni mint végsö igazságot. Abban részben igazad van, hogy túlzásba sem szabad vinni a fegyelmet, mert azok akik túlságosan rugalmatlan értékrendet kapnak (valahogy kimarad belöle a mások igazának elfogadása ill. a szolid kétkedés - a rendszer egyes eleminek kritizálásának - lehetösége), azok vagy nagyon vaskalapos emberek lesznek vagy kamaszkorban teljesen megfordulva a haszontalannak ítélt elemek kritizálása helyett az egész rendszert tagadni fogják, az csak a szerencsén múlik, hogy békés - bohém vagy eröszakos, forradalmár lázadók lesznek. Ezek az emberek felnöttkorban szvsz nagyon nehezen fanatizálhatók más értékrend szerint, de a gyerekkorban kapott értékrend mellett vagy ellenében igen.
Előzmény: Bard (15)
Kismarton Creative Commons License 2001.10.02 0 0 19
szellemiségük = "szellemiségük"
Előzmény: Kismarton (18)
Kismarton Creative Commons License 2001.10.02 0 0 18
szellemiségük ugyana
a sci beözönléséhez a szdsz "tisztította" a terepet
Előzmény: DRT (17)
DRT Creative Commons License 2001.10.02 0 0 17
A szcientológia egyház az SZDSZ nyúlványa???
De kis tájékozott vagy...
Előzmény: Kismarton (8)
Kismarton Creative Commons License 2001.10.02 0 0 16
>leépítése folyamatos megalázás által

mintha errôl szólna az utóbbi 11 év....

Előzmény: Devil Inside (14)
Bard Creative Commons License 2001.10.02 0 0 15
Meg az iskolákban.
Előzmény: Devil Inside (14)
Devil Inside Creative Commons License 2001.10.02 0 0 14
Szvsz az eredeti (vszeg nem túl erös) személyiség (gyak. erkölcsi értékrend) leépítése folyamatos megalázás által és ennek újraépítése az adott szervezet értékrendje és érdekei szerint.

Sajnos nagyjából az összes hadseregben használják.

Előzmény: eomer (12)
jarlaxe Creative Commons License 2001.10.02 0 0 13
>nem kellene előre megmondani, hogy ki agymos

hát már hogyne kéne! honnan fogja tudni a plebsz, hogy mit kell fikázni, ha a párt nem jár elöl jó példával! :)

Előzmény: eomer (12)
eomer Creative Commons License 2001.10.02 0 0 12
Kedves, Nikosi, alapvetően egyetértek Veled. Csupán egy a bibi, nem kellene előre megmondani, hogy ki agymos, ki nem.

Definiáljuk az agymosás fogalmát, ha erről kialakul egy közmegegyezés, akkor lehet ellene jogszabályt alkotni, és onnantól fogva aki agymos, annak kaput.

Előzmény: Nikosi (6)
jarlaxe Creative Commons License 2001.10.02 0 0 11
de amikor én nem is bántom! én gyönyörködöm a szellemi sivárság és igénytelenség ilyen fokú manifesztációján...
Előzmény: eomer (10)
eomer Creative Commons License 2001.10.02 0 0 10
Ne bántsd! Csak átesett egy agymosáson... ;-)
Előzmény: jarlaxe (9)
jarlaxe Creative Commons License 2001.10.02 0 0 9
neked télleg mindenről az szdsz jut az eszedbe...nem irigyellek, minimarton.
Előzmény: Kismarton (8)
Kismarton Creative Commons License 2001.10.02 0 0 8
szentem közvetve az szdsz nyulványairól beszélsz
Előzmény: Nikosi (7)
Nikosi Creative Commons License 2001.10.02 0 0 7
SZVSZ nem helyes a meglatas es ok nelkul nem kell belekeverni a dolgokba olysn szervezeteket amiknek esetleg kozuk sincs az agymosashoz (SZDSZ)

SZVSZ az SZDSZ nem mos agyat de a Szientologiai egyhaz es a Hitgyuli igen...

Előzmény: Kismarton (1)
Nikosi Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6
Az agymosas nem azt jelenti, hogy valakit meg akkarunk gyozni valami nek az igazarol, hanem mikor kulombozo ketes eszkozokkel befolyasolyuk viselkedeset, ertekrendjet, gondolkodasat (fanatizaljuk, stb...).

Mond mar meg nekem, hogy agymos a Csurka Pityu, rom.kat. egyhaz...

Előzmény: jarlaxe (2)
Nikosi Creative Commons License 2001.10.02 0 0 5
Tudod az agymosasi technikak felelhetok voltak a vallasoknal is ezt nem tagadom, de mar mar jobbara ez kiment a divatbol.

Viszont igenis veszelyesek az emberisegre azon szerveztek amik anyagi es egyeb haszonszerzes erdekeben vetik be ezt a taktikat. Ennek lathato eredmenye az ongyilkos merenylok elszaporodasa, ezeknek az embereknek semmi kozuk a vallashoz egyszeruen zombiket cselekednek, a vallas csak jo alca.

Persze botor dolog (talan nem is anyira) osszehasonlitani a egy szientologus tarsasagot, egy terror szervezettel, de mi garantalja, hogy nem kivanak majd egyszer ezen szervezetek olyan ketes dicsosegre mint a terror szervezetek...

Rengeteg szekta, es szervezet dolgozik ilyen technikaval, egy jo reszuket anyagi haszonszerzes cellal (pl.: Hitgyulekezet...) vagy egyszeruen bomlot ketes celok megvalositasa erdekeben (pl.:terror szervezetek....)

Hirdesunk harcot a terror es az eroszak ellen dicseretes dolog, de hirdesunk harcot az agymosassal dologozo ketes celu szervezetek ellen is....

Előzmény: Törölt nick (0)
jarlaxe Creative Commons License 2001.10.02 0 0 4
nem, ezeknek csak egy menóra gyáruk van, ahol gyártyák a nemzetiszín menórákat...:->
Előzmény: Kismarton (3)
Kismarton Creative Commons License 2001.10.02 0 0 3
>róm.kat egyház, csurka pista, országimázsközpont...

igen, mert ezeknek van TV2, RTL Klub, m1, ATV, Népszabadság, Népszava, Magyar Hírlap, Világgazdaság, Nôk Lapja, 168 óra, HVG, Index stb stb stb
tehát ezek nagyon tudnak agymosni...

Előzmény: jarlaxe (2)
jarlaxe Creative Commons License 2001.10.02 0 0 2
>A lenyeg, hogy itt az ideje, hogy felepjunk az agymosas technikajaval ello szervezetekkel szemben ilyen szervezetek peldaul a Szientologiai egyhaz, a Hitgyulekezet, a terror szervezetek...

....továbbá a róm.kat egyház, csurka pista, országimázsközpont...a sor a végtelenségig folytatható...

Előzmény: Nikosi (-)
Kismarton Creative Commons License 2001.10.02 0 0 1
a Szientologiai egyhaz, a Hitgyulekezet, a terror szervezetek, AZ SZDSZ, stb...
Előzmény: Nikosi (-)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.02 0 0 0
"Azért kínos lenne, ha valami megbízható statisztikát idéznének, amely szerint több embert kerget őrületbe a vallási hisztéria, mint az alkohol.
Előzmény: Nikosi (-)
Nikosi Creative Commons License 2001.10.02 0 0 topiknyitó
Elgondolkodtato es sajnos elszomorito is, hogy sokan a vallasokat (iszlam) teszik felelolse a terorizmusiert, pedig a terrorizmus es kulonoskeppen az ongyilkosaggal vegrehajtott terrorcselekmenyek, ne irhatok vallas, vallasok szamalajra.

Ha meg akarjuk allitani a terorizmust akkor az ugymodn agymosassal foglalkozo szervezeteket kell felszamolni, a terorristak, ugymond egy kedves kis agymosason menek at es jobbara zombikent cselekednek a vezetoik utasitasait barmikor vakon teljesitik, stb...

Ilyen agymosas eredmeny anno egy a CIA alltal finanszirozot "kutatas", ami a vegen tomeges ongyilkosagba torkolot anno kozepamaerikaba (delamerikaba)....A CIA termeszetesen tagad, stb.... Ilen kiserletekkel fogl;akozott anno a Szovijetunio hirhedt KGB-je is.

A lenyeg, hogy itt az ideje, hogy felepjunk az agymosas technikajaval ello szervezetekkel szemben ilyen szervezetek peldaul a Szientologiai egyhaz, a Hitgyulekezet, a terror szervezetek, stb...

Itt az ideje, hogy a kormanyok is felszamoljak ezzel kapcsolatos kutatasaikat es felepjenek az ilyen technologiakat hasznalo szervezetekkel szemben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!