Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

nayan00 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 74
Végül hivatalosan nem ment volna át, dehát minden megoldható, így megvan a sárga matrica :) Hengerfej tömítést kell cserélnem, mert belekerül az égéstérbe az olaj és már a kipufogón csöpög ki.
nayan00 Creative Commons License 2009.12.02 0 0 73
Szombaton jár le az autóm zöldkártyája. A tavalyi vizsgálat óta nem ment többet, mint 2000Km. Szerintetek változhattak az értékek? mert nem szeretném, hogy elviszem bemérik és megbukik a vizsgán. Ilyenkor egyáltalán min tudnak javitani? Nem katalizátoros a kocsim és benzines.
aTavasz Creative Commons License 2009.11.13 0 0 72
indexen próbáld a Totalcar rovaton belül az autójogászt....
ő segít...
Előzmény: Peti_GWA (71)
Peti_GWA Creative Commons License 2009.11.12 0 0 71
Sziasztok! Valaki tudna segiteni? Tegnap megállitott a rendőr,igazoltatás céljábol. Nyugodtan oda adtam neki a papirokat. Ő szolt,hogy oktoberben lejárt a zöldkártyám. kb 1 honapja! Amit nem tudtam. Helyszini birságot nem adott,viszont azt hiszem feljelentést tett. Kérdezte nyilatkozok e a dolgaimrol! Családi állapot,eltartott stb. Ezek nincsenek,mivel 22 vagyok. A fizetésem is kérdezte,ide nem mondtam semmit,nem szeretném nekik elárulni!
A kérdésem az lenne,hogy ezzel kapásbol megbüntettek? Ha igen,mennyire? Valami fellebezés,kiskapu,stb nem lehetséges?
Köszi a válaszokat!
Üdvv
aTavasz Creative Commons License 2009.07.19 0 0 70
...Amire Te gondolsz, az az amerikai letelepedési vízum (évente sorsolnak ki x darabot, amivel tanulhatsz, és dolgozhatsz az USÁ-ban...)

ON

Mi a véleményetek a tervezett zöldkártya rendszerről, hogy 10 éves (kocsi) kor után évente kellene műszaki, és vele együtt volna a környezetvédelmi vizsgálat?

(fiatalabb kocsiknál persze könnyítés volna a zöldkártya és a műszaki összevonása...
Előzmény: natigirl (66)
C. Vieri Creative Commons License 2009.03.12 0 0 69
Semmi esély rá hogy átmenjen kat nélkül :(
hubbi_ Creative Commons License 2009.03.09 0 0 68

Udv!

Van egy 1.9dci scenicem, amiben egyszer valamifele mechanikai behatas reven tonkrement a kat, igy kiszedtuk (csak a belsejet) Lassan esedekes a zoldkartya nekem meg nem sok kedvem van ezreket kiadni katra ha nem muszaj. Mit gondoltok atmenne kat nelkul vagy semmi esely ra?

samroberto Creative Commons License 2008.10.02 0 0 67

Szia!

 

- új rendszámot kapott;

- ha elvették neki akkor általában csak össze van kaparva és nincs szépen letisztítva;

- a zöldkártya kiállító cég elfelejtette felragasztani (előfordul)

 

Egy dologban biztos lehetsz, bármely esetben van érvényes zöldkártyája legalább 1-2 hétig.

 

A hivatalos dokumentum a forgalmi mellett van. A "zöldkártya lap" ami számít. A rendszámon csak tájékoztató jellegű a plakett.  

 

Egyébként nem értem miért írtad fel a rendszámát... érdekes figura vagy:)

 

Üdv:
Rob

Előzmény: zafira2001 (58)
natigirl Creative Commons License 2008.07.22 0 0 66
De most komolyan.Lehet valahol
INGYENES zöldkártya sorsolásra jelentkezni??????

Mert vagy 20oldalon voltam hogy "Free Green Card"
és amikor regisztrálni akarsz, az 40-50 dollárba kerül.....
van olyan hely ahol TÉNYLEG ingyenes
a regisztráció, és nem egy átverés az egész?
Lécci irjatok!!
N
ó-vodás5407070 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 65

nyomjál a tankba ~ 2/3ad E85öt és 1/3ad benzint

 

és még át is megy éppenhogy ZK-n:)

Előzmény: Chamoro (63)
ó-vodás5407070 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 64

gyaníthatóan szar a katalizátor

 

magas az emisszió emelt fordulaton

 

alapjáraton még elmegy éppen

Előzmény: Chamoro (63)
Chamoro Creative Commons License 2008.05.29 0 0 63
szaisztok!
segitsen vki légyszi!
elvittem az automat co mérésre és ezt dobta ki a gép:
lambda:850rpm nél:1.050
CO 0.39
Co2 14.0
o2 1.94
HC (ppmHEX) 100
Emelt fordulatszámnál 3000nél:
lambda: 1.019
CO 0.49
Co2 14.5
o2 0.80
HC 100
Én nem értek ezekhez az adatokhoz, de aki igen az elárulhatná nekem h miért fogyaszt eszetlen sokat az autom. (Fiat Tipo 1.4 innyektoros, katalizátorral) előre is köszi!!!

állitolag ha benne van a katalizátor akkor nagyon rossz vmi az autoba, ha nincs akkor pedig jok az értékek... szerintem benne van mert mikor egyhelyben álltam akkor csöpögött ki viz a kipufogóbol.

(amugy azért nem tudtuk pontosan h benne van-e a katalizátor, mert van egy nagyon nagy heggesztés rajta... de mivel folyt a viz.. igy gondolom benne van)
megmondanátok mi lehet rossz??? Köszi
kacagogerle Creative Commons License 2006.10.21 0 0 62
Mi vagy te besúgó?Nincs elég dolgod magad körül,hogy másokat nyomkodsz fel?Vagy haragosod?
Előzmény: zafira2001 (58)
vomit Creative Commons License 2006.07.31 0 0 61
a dizelek 90 szazaleka evjarattol fuggetlenul megbukik, keleti tipusokat alapjarat egyenletlensege miatt zsinorban elkuldik.
Előzmény: vomit (60)
vomit Creative Commons License 2006.07.11 0 0 60
lattam ma egy 20 eves kadett 1,6D-t. a szeteses hataraig, 5500 fole kell a meresen porgetni, bravo. csokker meg is bukott, szerencse, hogy nem elesben mertek.
vomit Creative Commons License 2006.06.10 0 0 59
uj vegleges rendszamnal 15 nap van arra hogy megcsinalja (az ideiglenes nincs ebben a korben). kulonben meg lehet levettek neki es ujravizsgalasra koteleztek, es kb. egy hetes jarkalos papirja van. de miert foglalkoznal masnak a hujesegevel?
Előzmény: zafira2001 (58)
zafira2001 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 58
Hi

Ma ment előttem a kerepesin egy volvo amin nem volt zöld kártya plakett a rendszámon ilyenkor mi van,valszinű nincs neki zöld kártryája a rendszámot felírtam.Éredemes vele foglalkozni??

Üdv Zafira2001
henger fej Creative Commons License 2006.05.14 0 0 57
Előzmény: vomit (54)
henger fej Creative Commons License 2006.05.14 0 0 56
Útvonalengedély vagy tréler.
Minden más, nem legális.
Előzmény: Meke (52)
karesz2 Creative Commons License 2006.05.04 0 0 55
Csak a matrica pótlása(pl lemosták, stb), ha még érvényes: elvileg bármely KV felülvizsgáló hely, amelyik nem, az nincs képben, lusta, stb, vagy KF(közlekedési felügyelet), KB 1200 ft. Rendszámokat ha cserélnek - jogszabály szerint KF. Az eredeti érvényesség marad.
Előzmény: t.lantos (42)
vomit Creative Commons License 2006.05.04 0 0 54
na, ma a rendor ideiglenes rsz-rol hianyolta a zoldkartya matricajat :-o
Riff-Raff Creative Commons License 2006.04.06 0 0 53

Ha van érvényes mûszakija, akkor mehet kötélvégen is.

Egyébként útvonalengedély vagy tréler. Én ezeket a lehetõségeket tudom.

De ha kérsz egy papírt a mûhelytõl, hogy téged ezen a napon erre az idõpontra várnak zöldkártyára, és tényleg abba az irányba haladsz negyedórával elõtte, akkor jó eséllyel tovább fognak engedni, bár ez nem legális megoldás.

Előzmény: Meke (52)
Meke Creative Commons License 2006.04.06 0 0 52

Sziasztok!

Lejárt zöldkártyával, milyen engedélyek birtokában lehet legálisan a szervízbe eljutni a saját kocsival, hogy ha a rendőr lemeszel, ne büntessen meg?

Kösz!

gligeti Creative Commons License 2006.03.30 0 0 51

 

 Nos, első körben kikormoztam hagyományos technikával: Cataclean adalék + 2x30 km autópálya 150-nel négyesben. Emelt fordulati CH lement 63ppmre. Probléma megoldva (az sem biztos, hogy az adalék kellett), zk megkapva.

 

 Ha valaki városi autót visz, jó tudni róla, hogy a január óta megkövetelt 100ppm egy koromdzsuvás rendszerrel nem megy.

Előzmény: vomit (50)
vomit Creative Commons License 2006.03.30 0 0 50
biztos at lehet lokni csalas nelkul is.
szokasos korok gyertyaval, gyujtassal, legszurovel, AGR kiretkelessel megvoltak?
valoszinuleg a gyuruzott vagy furt motorral sem lesz hepibb, sot nem zarom ki hogy a mutet tovabb rontja a HC-t :-(
Előzmény: gligeti (49)
gligeti Creative Commons License 2006.03.30 0 0 49

Itt a vicces történet: Astra F '94-es tényleges 86,000 km-mel nem megy át új CH miatt, emelt fordulaton 150 ppm felett van (100 helyett). Mert hogy ezek eszik az olajat, gyárilag. Pedig ez "csak" olyan 2 decit, van amelyik 6-7 decit is.

 

 Lehet 200,000-ért generálozni, hogy a gyári konstrukciós hibát kijavítsuk.

vomit Creative Commons License 2005.12.15 0 0 48
ne sajnald, nemsokara megint szigoritanak, es lesznek vicces tortenetek.
Előzmény: Levike (47)
Levike Creative Commons License 2005.11.03 0 0 47
ha most latom hogy annyira azert nem porog a topic, kicsit regi uzire reagaltam.. :)))
Előzmény: Levike (46)
Levike Creative Commons License 2005.11.03 0 0 46
azert azt tudni kell, hogy mas ertekek vonatkoznak a kat nelkuli es katos autokra. A tied azt a normat teljesiti, amely a te kategoriadban levo autokra vonatkozik.

en pl. szivni fogok, mert katos az autom, viszont a kat helyen mar csak valami zorgo ize van, egy katalizator pedig buzi draga, igy hiaba nem fustol es nem budos, nem tudja teljesiteni azokat az ertekeket, amelyeket mukodo kattal tudna.
Előzmény: Developer (39)
vomit Creative Commons License 2005.11.03 0 0 45

fel kell megint hozni, durvitanak ismet.

 

decembertol nem megszakithato a meresfolyamat (es a bukasert is fizetni kell), masodpercenkent tobbszor adatbazisba mentett ertekekkel, igy probaljak kizarni a porgetessel, fojtassal valo trukkozest.

kozben mar a megfelelo szimulatorok is elkeszultek, ugyhogy az egesz mint halottnak a csok.

Előzmény: t.lantos (44)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!