Keresés

Részletes keresés

dimmhi Creative Commons License 2009.07.21 0 0 305
Ezek alapjan kicsit vicces, hogy pont a muzulmanok allitjak be sajat magukat, igen gyakran "rasszizmus aldozatainak".
A koran kb. 200 passzusa es a saria torvenyei alapjan sajnos azt kell mondani, hogy az iszlam a legrasszistabb letezo vallas, ideologia. Persze tudom ez kicsit kepzavar, ha a rasszizmus szot szo szerint ertelmezzuk, mert az iszlam nem fajok, rasszok alapjan reszesit masokat eroteljesen hatranyos megkulonboztetesben, hanem vallas alapjan.

A legnagyobb kerdes persze az, hogy Europa miert hajbokol egy ilyen kirekeszto, megbelyegzo ideologia elott? Holott Europa, ill. a nyugat fo ertekei kozott ilyenek szerepelnek, hogy azonos jogok, szabadsag, stb...
Miert tur el egy olyan ideologiat, ami nyiltan minden mas vallas elpusztitasat, kovetoinek rabszolgasorba taszitasat, vilegmeretu kalifatus letrehozasat irja elo a kovetoinek. Europa teljesen meghulyult, hogy olyan ideologiat tur el sot tamogat, ami el akarja pusztitani?

Ha kicsit alaposabban megvizsgaljuk a korant, az iszlam tanitasait, megtalajuk benne mindazt amiert pl. a fasizmust betiltottak.

Előzmény: Törölt nick (261)
malaka Creative Commons License 2009.06.16 0 0 304
Szia.
Elfelejtettem irni, hogy tavaly még a Lurdy házban a földszinti könyvesboltban is lehetett kapni.
Előzmény: Törölt nick (302)
malaka Creative Commons License 2009.06.14 0 0 303
Szia.

2008.07.hó-ban egy ismerősöm még kapott Koránt magyar nyelven a WestEnd Sity földszintjén.
Érdemes lenne ott megnézned.

A másik amit ajánlani tudok, egy letöltés:

ttp://mek.oszk.hu/06500/06534/


Ez nagyon jó. Nekem megvan eredetiben.
Előzmény: Rasalgethi (301)
Rasalgethi Creative Commons License 2009.04.09 0 0 301
Üdv néktek, Isten szavai szerint élők!

Bár nem vagyok muszlim, reformátusnak kereszteltek de nem gyakorlom, de szeretnék megismerkedni a Korán nal.Sajnos neten sehol nem találtam olyan helyet ahol magyarul lehet venni, mert arabul sajnos nem tudok:( Lehet furcsa kérdés ez egy nem-muszlimtól de hol tudok Koránt venni magyarul?Segítségetek előre is köszönöm, remélem nem voltam tiszteletlen.
hasszan farhan Creative Commons License 2008.07.30 0 0 300

Salamalekum Testvéreim.Én még csak 2 hete vagyok Muszlim tudok imádkozni még nem hordok igazi muszlim női ruhát csak kendőt .mennyi idő van a muszlim élet átállására,remélem valaki tud segíteni ,melyik boltban lehet jó ruhákat venni Pesten?előre is köszönöm nektek Alahh legyen veletek..Berlin

MIK1 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 298

Bismillah!

 

salamu aleykum,

 

Kedves Testvérem!

 

Ugyan,ha megkérhetlek,hadd békén már Abidah Testvérünket!

 

Ő a szíve után megy,teljes jósággal igyekszik követni Isten parancsait!

S ha már megint a "fatwaknál" tartunk, bár nem pont jó példa,de nézz utánna,h a "kemény vonalas" Qaradauwee (ha jól írom a qatari tudós nevét!?) kérdésre,mely Britanniából érkezett az Aljazeera műsorába( egy több gyerekes angol asszony konvertált az iszlámra,a férje nem...) azt válaszolta, hogy ilyen helyzetben a család fennmaradása a fontos, s ő nem látott ebben semmi szörnyűségest...szóval ennyit a fatwák világából...

 

békességet mindenkinek!

 

Abidah,Neked kívánok kitartást hitedben,Isten segítsen meg Családoddal együtt!

 

 

Előzmény: Musheera (297)
Musheera Creative Commons License 2008.04.26 0 0 297
2) Erre a pontra válaszolva:

Ban on muslim women marrying kafir (unbeliever)

Question:
Can a non-muslim man marry a muslim woman?

Answer:

It is absolutely not permissible under any circumstances in Islamic law (shari'a) of Allah, the most esteemed and exhalted, for a non-Muslim to marry a Muslim woman, as per what He has said regarding the marriage of a kafir (unbeliever) to a Muslim woman and vice versa: (interpretation of the meaning).

They are not lawful (wives) for the unbelievers, nor are the unbelievers lawful (husbands) for them... (Al-Mumtahina:10)

And Allah the most esteemed and exhalted has also said (interpretation of the meaning):

Nor marry (your girls) to unbelievers until they believe... (Al-Baqara:221)

i.e., it is not ever permissable for someone to marry his Muslim daughter or sister or any Muslim woman for whom he is a guardian to a kafir.

Islam must be exhalted and cannot be subjugated, so how could a Muslim woman be put under the care of a kafir man, when the man is normally naturally in a stronger position? In such a situation he could cause her to corrupt the practice of her religion or force her into subdual by causing her to live a life of oppression with him. He could also prevent her from practicing some of her religious rites. These are among the reasons for the aforementioned ban expressed in the previous ayaat. wallahu a'lam (and Allah is the most knowledgable).


Islam Q&A
Sheikh Muhammed Salih Al-Munajjid

Szerintem a fatwa tiszta és a Qur'aan-ból idézett ája segít megérteni, hogy miért számít bűnnek az, ha Malaka házaséletet él a férjével. Elvileg egy fedél alatt sem lenne szabad lakniuk a jelen helyzetben, tekintve, hogy a férje nem számít a férjének.
Két opció van: dáwázni a férjnek, hogy forduljon az Iszlám felé, hogy megmentse a lelkét, és hogy a házasság is fennmaradjon, vagy a másik: elköltözés.

Az egyes pontra kitérve: túl hosszú lenne, ha ezt itt elkezdeném leírni, de mivel úgy a jobb, ha a feleség is féli Allah-ot (SWT), akkor a gyermek egyértelműen muszlim lesz és nem merül fel semmilyen probléma (ünnepek, étel, viselkedés, öltözködés stb). Nemcsak hosszabb távon, de rövid távon is érezhető a közös vallás előnye.

Azt hiszem öt év után illene megtanulni imádkozni, mivel van internet, ahol az imák audio-vizuális formátumban elérhetőek. De az itt fórumolók is megtaníthatták volna Malakát pár rövidebb szúrára.
Persze Allahu aleem.

Körülmetélés: komfirmált Szunna, a fitrah része, ha jól emlékszem és nagyon nagyon erősen ajánlott.

Tripoli csak annyit reagált Malakára, amit Malaka korábban saját maga is megosztott. És ennek tükrében a különköltözés nem család-szétverés, hanem szükséges lépés. Hiszen nem-mahram férfi és nő nem maradhat kettesben, nem hogy házaséletet élnek, AstagfiruAllah!

Malakának nem családszétverés kell, hanem hogy megtanuljon végre imádkozni és ne éljen együtt egy olyan férfivel, akivel a jelenlegi állapotok szerint nem lehetne.
Én segítek neki imákat tanulni, ha Malaka is benne van, InshaAllah.


Tripoli helyesírásába belekötni már csak kákán való csomókeresés és kicsinyes dolog.

Aki felveszi az Iszlámot és férjes asszony és a korábbi férje a hívás ellenére sem akar muszlim lenni, annak a házassága érvénytelen, legalábbis ezek az áják és fatwák azt sugallják:

Muslim women marrying non-Muslim men in the hope that they may become Muslim

Question:
What is the ruling on a Muslim woman marrying a non-Muslim man, especially when she hopes that he will become Muslim after marriage? Many Muslim women claim that they cannot find suitable Muslim men, and that they are faced with the threat of having to commit sin or live in extremely straitened circumstances.

Answer:

Praise be to Allaah.

It is forbidden for Muslim women to marry non-Muslim men, according to the Qur’aan, the Sunnah and the consensus of the scholars (ijmaa’) (see question # 689) . If such a marriage takes place, it is invalid, it does not have any impact upon inheritances according to sharee’ah, and any children born from this union are illegitimate. Hoping that the husband may become Muslim does not alter this ruling in the slightest.

Islam Q&A
Sheikh Muhammed Salih Al-Munajjid

http://islamqa.com/index.php?ref=8396&ln=eng

This woman has to fear Allaah. Whoever fears Allaah, Allaah will make a way out for him. She should also know that if she marries a non-Muslim man, even if he is one of the People of the Book, this marriage in unacceptable in Islam, rather it comes under the rulings on zinaa (fornication, adultery), because this is an invalid marriage contract.


Shaykh ‘Abd al-Kareem al-Khudayr
http://islamqa.com/index.php?ref=12914&ln=eng

It is not permissible for a kaafir to marry a Muslim woman, according to the texts and scholarly consensus. Allaah says (interpretation of the meaning):

“O you who believe! When believing women come to you as emigrants, examine them; Allaah knows best as to their Faith, then if you ascertain that they are true believers send them not back to the disbelievers. They are not lawful (wives) for the disbelievers nor are the disbelievers lawful (husbands) for them”

[al-Mumtahanah 60:10]

It is not permissible for a Muslim woman to marry a kaafir, according to the texts and scholarly consensus, as stated above, even if he is originally a kaafir and not an apostate (from Islam). Hence if a kaafir man marries a Muslim woman, the marriage is invalid and they must be separated. But if he becomes Muslim and wants to marry her, that can only be done with a new marriage contract. End quote.

Majmoo’ Fataawa al-Shaykh Ibn ‘Uthaymeen, 12/138-140

Egy jó magyarázat az egyes pontra:

http://islamqa.com/index.php?ref=83736&ln=eng
Előzmény: ikaljan (292)
malaka Creative Commons License 2008.04.19 0 0 296
Salam Imen,

Szerettem volna insaAllah e-mailt küldeni, de mert nem tudom mi van veletek?!
Itt most nem irom le mit szerettem volta elmondani és elmesélni, insaAllah remélem még van internetetek. Az e-mail cimem nem változott, kérlek irj. Nagyon kéne a segitséged, igy távolról is.

Nagyon hiányzol, Allahban szeretlek testvérem.

Irj kérlek.


Allah legyen veled és a családoddal, várom leveled: Salam Abidah
Előzmény: Imen (295)
Imen Creative Commons License 2008.04.17 0 0 295

Szalam Abidah,

 

Neked is ajánlom az alább berakott linket, mert nagyon sokat segíthet az olvasás javításában.... egyébként meg, emlékszem nem is olvastál te annyira szörnyen:-).

Örülök, hogy végül sikerült elfogadtatnod magad úgy a családdal ahogy vagy.

 

Allah segítsen mindig. Puszillak!

 

Imen 

Előzmény: malaka (288)
Imen Creative Commons License 2008.04.17 0 0 294

Szalam,

 

Érdemes megnézni/hallgatni, ha valaki nem ismerné még:

 

 

http://www.quranexplorer.com/quran/

 

 

shoushou Creative Commons License 2008.04.16 0 0 293

Ikaljan, ugye nem gondolod, hogy Líbiában ugyanúgy élnek mint Magyarországon.

Ott a dolog nem szabadonválasztott.

ikaljan Creative Commons License 2008.04.14 0 0 292

Asszalamu aleikum rahmatulah kedves Tripoli!


Lenne két kérdésem hozzád:


1.) Miért mondod, hogy ha egy muszlim férfi nem muszlim nőt vesz feleségül, akkor bűnt követ el? A Korán egészen mást ír erről.

És megengedtetett nektek az, hogy megházasodjatok tisztes hívő asszonyokkal és tisztes asszonyokkal azok közül, akik előttetek kapták az Írást, ha megadjátok ami nekik jár, és tisztes házasemberek módjára éltek velük, nem pedig úgy, mint azok, akik paráználkodnak, vagy szeretőket tartanak! Aki tagadja az igaz hitet, annak meddő az munkálkodása, és a túlvilágon a kárvallottak közé fog tartozni. (5:5)

 

2.) Miért írod, hogy ha egy házas nő felveszi az iszlámot, akkor el kellene válnia a férjétől? A Koránban nem található ilyen rész. A Korán kifejezetten az új házaságok megkötését tiltja. Az állításodat megerősítő hadith-ot Bukharinál sem találtam.

 

Annál több hadith van viszont arról, hogy az ima vagy dua hallgatása is áldással jár. (és egyébként is fontos, ha valaki imádkozni tanul, vagy du'a-kat akar megtanulni.)Szóval abszolút nem tudom, hogy ez miért lenne baj. Az meg igaz, hogy nem bűn, ha valakinek rossz a kiejtése, de ha valaki Allahért megtanulja a fuszhát, az bizony szintén jó cselekedet.

 

Hozzáteszem a hanbali jogi iskola kivételével az egyik  tradicionális szunni jogi iskola szerint sem fard a felnőttköri körülmetélés, (a nem körülmetéltetés makruh).

 

Hm.. magyar betűkkel meg inkább ne próbálkozz az arab hangok visszaadására (legalábbis nem a kiejtés javítása céljából), mert borzasztó eredményt fogsz kapni.

 

Végül engedj meg egy személyes megjegyzést. Nyilván erős a hited, és törekszel minél inkább az iszlámot betartani, és más muszlimoknak tanácsokat adni. Azt gondolom azonban, hogy kétes forrású, bizonyára egészen más körülmények közül származó vallásjogi vélemények (nem is tudom, hogy egyáltalán azok e) Malakára vonatkoztatása szerintem enyhén szólva sem bölcs dolog.

Tudom, hogy nem ez volt a szándékod, de végső soron az egészből az jött, le, hogy Malaka csak akkor lehet jó muszlim (egyáltalán muszlim), ha szétveri a családját, életét, egzisztenciáját, - , hogy ha a férje mégis gondolkodna azon, hogy muszlim lesz, biztosan elvegye tőle a kedvét és Malaka csak ne hallgasson mindenféle fuszha szövegeket, mert sokkal jobb egy libanoni lehdzse magyar átírása.

 

Alahu alim.

 

Maszalama.

TRIPOLI Creative Commons License 2008.04.11 0 0 291

Szalemalekum Malaka!

Olvastam leveleidet es egy kicsit megdobbentem.Miert?Azert mivel irod,hogy ot eve muzulman vallasu lettel ami Allah egy nagy ajandeka szamodra,de van egy kis problema amit nem ertek tisztan.Ismered a KORANt es biztos ismersz dolgokat amik fontossak a valasoddal kapcsolatban,vannak ismerosok akik segitenek szamodra.En 16 eve Libiaban elek es a ferjem muszlim arab szarmazasu.En magam magyar vagyok,de muszlima(HAMDULLAH).Eleg sok mindent megtanultam a vallassal kapcsolatban igy ha gondolod par dologban segithetek,hogy meg jobban megertsd ezt a vallast.Ja ne felejtsd el en a (SZUNNAI vallast kovetem vagyis MOHAMED SZALALLAH ALEHI VA SZELLEM tanitasait)es ez az igazi muszlim vallas utja.

A megdobbenesem es ha utana jarsz meg tudod hogy valosag.Lehet en ertettem felre de azert leirom velemenyem.

Te oteve muszlima vagy a ferjed pedig NEM.Ez nagyon nagy BUN az eletedben mivel :egy muszlim elvesz felesegul egy mas vallasu asszonyt bun neki,de ha belepteti a vallasaba akkor minden rendben.De nalad forditva van a dolog ha nem a te vallasoddal egyutt elo ferfit valasztasz az olyan mintha nem is vetted volna fel a muzulman vallast.Es ha fel is vetted e vallast az imadkozasaid es konyoruleseid ALLAH irant semmit nem ersz el.ALLAH meg jobban buntet mint gondolnad.Ha pedig a ferjednek es neked szuksegetek van egymasra kerd meg arra,hogy meteltesse magat es fogadja el a muzulmanok vallasat.Ez az egyetlen egy utad van ha vele akarod tovabbi eletedet elni es ALLAH tisztanak es igaz hivojenek tudjon.Lehetseges ez miatt nem tudsz sokat tanulni a vallassal kapcsolatban vagy ezert fersz mindenhez olyan nehezen.ALLAH ALLEM.

Az imaval kapcsolatban pedig nem kell hogy valaki kuldjon neked mivel ha ismered a KORANt akkor bar melyik szurabol bar melyik reszletet mondhatod imadkozas kozben legyen az csak a (SZURT ELBAKARA elso mondata,hogy ELIF LEM MIM).Es a kiejtessel ne foglalkozz sokat ne szegyeld magad erte,mivel en 16 eve itt elek es nem tudok normalissan beszelni arabul pedig van hat gyermekem es negy ebbol iskolaba jar a masik pedig hogy ha komolyan veszed vallasod akkor Csak is ALLAH segit neked mindent megtanulni.Ha akarod igy magyar betukkel irok neked reszleteket a KORANbol hogy a kiejtesed jobb legyen.

SZALEMALEKUM VA RAHMET ALLAH BEREKETO      TRIPOLI

Előzmény: malaka (290)
malaka Creative Commons License 2008.02.23 0 0 290

Salam kedves testvérem

 

Ne haragudj, hogy ilyen soká válaszolok, de úgymond állandóan rohanok valahová.

Igen, szeretném, ha küldenél nekem arab imát, biztosan nem fogok csalódni.

Én a keresztény stilust nem gyakoroltam soha. Idén nyáron lesz 5. éve, hogy muszlima lettem. Ismerem aránylag az imádságot, igaz a Koránból.

Nagyon örülnék, ha insaAllah küldenél nekem arab imát.

Előre is köszönöm.

 

Abidah

 

wa assalamu

Előzmény: .isangim. (289)
.isangim. Creative Commons License 2008.01.24 0 0 289
Ha igényt tartasz arab imára, küldhetek neked egyet meghallgatásra. Algériai arabtól kapom az imákat. A meghallgatásához valóban átélésre van szükség, mert nagyon különbözik a keresztény stilustól. Nem szeretném, ha csalódnál!
Szalam!
Előzmény: malaka (288)
malaka Creative Commons License 2008.01.13 0 0 288
Szia.
Örülök, hogy irtál. Fantasztikus, hogy meg tudod oldani, hogy kapj arab nyelvű hanganyagot. Nekem csak a Korán van meg CD-n.
Szeretnék megtanulni beszélni és olvasni rendesen, mert a beszéd egyáltalán nem megy, csak pár szót tudok, olvasni meg, hát jobb ha nem hallja senki, mert sirva fakad a nevetéstől.
Az irás megyeget, de lenne mit csiszolni rajta.
A férjem nem jár el a református templomba, nem igazán hivő, mert amit eddig kért, azt sohasem kapta meg. Mondja Ő. Szerintem nem jutott el odáig, hogy észrevegye azt, amit mi már észrevettünk és tapasztaltunk, hogy a rosszban is mindig van jó.
Stb.
Irj légyszives, nagyon okos dolgokat tudsz mondani.

Köszönöm: Abidah
Előzmény: isangrim (287)
isangrim Creative Commons License 2008.01.13 0 0 287
Szia! A reformátusoknak is templomuk van, csak mise nincs náluk, hanem istentisztelet. A papjukat nem tisztelendő úrnak, hanem tiszteletes úrnak szólítják. Nagy neveletlenségnek és butaságnak számít, ha egy katolikus református templomban misét emleget, és keresztet vet. Csak azért mondom, mert a férjed is, akárcsak az enyém, református. Nagy toleranciával viseltetnek mások vallása iránt, nem úgy, mint egyesek, akik viszont minden jogot vindiklálnak maguknak. Erőszakkal térítgetni értelmetlen dolog. Nem egy arabról tudok, akinek keresztény a felesége, viszont lelkesen hallgatja a férje arab nyelvű Korán felolvasását, miközben egy árva szót sem ért belőle. Ajánlottam már neki, hogy vegyen egy magyar nyelvű Koránt és azt olvassa közben, de neki arabul jobban tetszik. Ezzel teljesen egyetértek. Szerencsére araboktól kapok arab nyelvű imák hanganyagát.
Előzmény: malaka (281)
malaka Creative Commons License 2008.01.13 0 0 286
Salam testvéreim,

Mi történt, hogy egy egész hete senki nem látogatta a fórumot? Pedig sokat szeretnék tanulni az iszlámról. Nem tudok még eleget.
malaka Creative Commons License 2008.01.05 0 0 285
Ezt az idézetet, ami nagyon igaz, melyik beirásra irtad?
Előzmény: Törölt nick (284)
malaka Creative Commons License 2008.01.03 0 0 283
Kedves plumbeus.

Ha már magázódó hangot váltott, hát maradjon is igy.
A képet nem azért tettem oda, mert teszem azt Egyiptomban van ilyen piramis, de olvastam róla, hogy létezik lépcsős piramis.
Ez a kép egy jelképe annak, hogy mit szeretnék, és hová szeretnék menni.
Nem pedig azé, hogy akár Ön, akár más belekössön abba a képbe amit kitettem.

Üdv: Abidah






Ez a kép remélhetőleg megfelel Önnek.
Előzmény: plumbeus (282)
plumbeus Creative Commons License 2008.01.01 0 0 282
már ne haragudjon de a kép nem inkább dél amerikai piramis? Egyiptomban nincs fű ...és a lépcsős piramis sem így néz ki ha jól tudom hanem minden oldala lépcsős az egyiknek...
Előzmény: malaka (281)
malaka Creative Commons License 2008.01.01 0 0 281
Tudod nekem is rengeteg testvérem van, aki áttért a iszlám vallásra. Természetesen igyekeztek olyan férjet választani, aki már áttért, vagy már az volt. Én nem kivánom meg a férjemtől, hogy térjen meg, hisz templomba sem jár vagy mi a reformátusoknak a nem tudom milyük.
Engem elfoadott -igaz, nehezen-, de döntésemet nem akarta visszaforditani, befolyásolni. Gyermekeim, menyem is elfogadtak igy, sőt még az ő barátaik is. Teljesen boldogan érzem magam.
Nálunk is van karácsony, újév, szülinap és névnap, mert a rend azt kivánja, hogy legyen, de tiszteletben tartják felém az imákat, a ramadan szent hónapját és azt amit még tennem kell.
Irni tudok arabul, sokat tanitottak, bár át kellene vennem, de sajnos nem találom a tankönyvemet.
Olvasni nagyon borzalmasan tudok. Imákat, szavakat tudok, viszont nagyon szeretnék beszélni is megtanulni.
InsaAllah eljön az idő, amikor megirattatott, hogy tudjam azt, amit tudnom kell.
Nekem van ismerősöm Jordániában, arab taxisofőr, és tudod minden évben küld sms-t a szülinapomkor, karácsonyra és újévre is. Ők is ismerik ezeket az ünnepeket. Tudja, hogy muszlima vagyok, és mégis ir.
Nem értem mit kell ilyen dolgokon kiakadni.





Egyiptomba pedig mindenképpen el kell jutnom. Ez minden vágyam.






És kivánok minden muszlimnak, muszlimának, és kereszténynek, vagy akármely vallású embernek 2008-ra sikerekben gazdag boldog újesztendőt.

Abidah
Előzmény: .isangim. (280)
.isangim. Creative Commons License 2007.12.28 0 0 280
Szia! Egyedi esetekből indulok ki! Általánosítani valóban nagy hiba. Két moszlim boldog karácsonyt kívánt nekem, azt gondolván, kereszrény vagyok. Kommentár nélkül megköszöntem. Aki nekem ugrott, tudja, hogy moszlim vagyok. Elmagyaráztam neki egy magyar háziasszony szerepét. Végül azt mondta, szalam! Szóból ért az ember. Tudomásom szerint kereszténnyel is házasodhat moszlim. Van rá több példa a családban. Azt sem kívánják, hogy térjen át a muszlim vallásra. Előfordult, hogy az idős szülők kevdvéért valaki moszlimmá lett. Sokat értek vele.
Tudomásom szerint pogánnyal nem szabad házasságot kötni. Arról nem tudok, hogy a keresztényeket a pogányok közé sorolná a Korán. Minden moszlimnak tetszik a nevem, Meriem, mindjárt az mondják, hogy Isa édesanyja is Meriem volt.
Szalam!



Előzmény: Törölt nick (277)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.27 0 0 279

"Azonban ha atter, akkor mindjart a valadekai tisztak lesznek "

Kedves Ajeiti,

nekem úgy tűnik, hogy ezt a fenti, általad idézett mondatot egyenesen Leiter Jakab fordította.

"Szerencsere van egy magikus mondat: "nincs más Isten, kivéve az egyedüli Allahot, és Mohammed Allah prófétája." et hopp amint kimondta  maris muzulman lesz veglegesen "

Itt van egy "kicsi" probléma. Ez

1. nem mágikus mondat, hanem egy hitvallás,

2. nem kimondani kell, hanem Isten előtt megvallani.

A többi (mármint a névelők, kötőszavak) stimmel. Úgy mint a viccben a jereváni rádió híre.

Előzmény: Törölt nick (261)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.27 0 0 278

"akkor  a gyermek csak kesobb sajat elhatarozasabol tud muszlim lenni."

Kedves Ajeiti,

elárulok neked valamit: bárki ember csak saját elhatározásából lesz muszlimmá. Ha nem, akkor a dolog nem érvényes.

(Ajánlott irodalom: Korán 2:256)

Előzmény: Törölt nick (273)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.27 0 0 277

Kedves isangrim,

ha csak egyet tanultam meg az iszlámból, az az, hogy nem lehet általánosítani. Amit írtam az előző hozzászólásban, az az általánosítás parafrázisa, én még soha, egyetlen olyan vallási, etnikai, vagy más indíttatású közösséggel nem találkoztam, amelynek tagjai egytől-egyig gonoszok vagy jók, szépek vagy csúnyák, buták vagy okosok, stb. lettek volna. Úgyhogy nagyon remélve, hogy értetted célzatomat, remélem azt is, hogy férjeddel harmonikus házasságban él, békében szeretettel.

"Arra a téveszmére akartam reagálni, hogy egy moszlimának el kell válnia a református férjétől. Ez nem igaz, viszont a gyakorlat más!. "

Konkrétan nem lenne szabad férjhez mennie hozzá, de tudjuk, hogy az élet produkál sok mindent. Isten majd megítéli mindenki dolgát.

"Tegnap összeveszett egy arab velem, mert a Karácsonyt keresztény családomban ünnepeltem."

Engem már dícsért meg arab ezért, igaz ő keresztény volt. Tréfát félretéve, az hogy "arab" nem feltétlenül muszlim, vagy 15%-uk nem az, tehát akad köztük keresztény jócskán. Pld. a jeruzsálemi, a betlehemi latin pátriárkák.

"Megmagyaráztam sötét fejének, oszt szent lett a béke. "

:-) Ezek szerint elfogadta az indokaidat :-)

"Van a családban katolikus, evangélikus, refomátus, pravoszláv, zsidó, muszlim. EGYETÉRTÉSBEN."

Béke legyen veletek :-)

(És ha ez nem ez a topik volna, idézhetnék Lukácstól is :-) )

 

 

 

Előzmény: isangrim (272)
.isangim. Creative Commons License 2007.12.27 0 0 276
Szüleim így egyeztek meg, nem szerint döntötték el a vallást. Csak polgári esküvőjük volt. Egyébként körülöttem mindenki keresztény, élem az ő életüket. Viszont olvasom a Koránt és igyekszem arabul is beszélni a neten.
Előzmény: Törölt nick (273)
.isangim. Creative Commons License 2007.12.27 0 0 275
Hogy te mekkorát tévedsz! Egy muszlim berber akar a családból egy keresztény özvegyet elvenni, és nem kívánja, hogy a jövendő felsége muszlimmá váljon. Viszont nagyra becsüli, hogy vállalja a második feleség szerepét, pedig a férfi elvált volna a feleségétől, de a nő keresztényi szeretete ezt nem viselné el. Magyarázat: Ha elhagyja a katolikus vallást, muszlimnak is rossz lesz! Szerbiából származom, ahol bűn a hitelhagyás. Az illetőnek neve sincs többet, csak RENEGAT! Igenis, a muszlim vallás szerint egyistenhívőt el lehet venni! Jelen esetben egy becsületes római katolikus nőt! Ne terjessz itt valótlanságot. Biztos egy másik pali miatt akarsz válni, az iszlám meg a kifogás. Arra sem válaszoltál, hogy kiugrott keresztény vagy-e? Mert akkor mindent értek! Nem ismerd a gyakorlatot. Nem laknék Iránban!
Előzmény: Törölt nick (273)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.26 0 0 273

Keresztény apám és muszlim anyám volt, ezért vagyok muszlim. A fiúnak születek, katolikus lennék.

 

Hogy fiunak vagy lanynak szuletik valaki az nem valtoztat semmit ezen. Ha az apa kereszteny akkor  a gyermek csak kesobb sajat elhatarozasabol tud muszlim lenni. Ha az apa muszlim akkor viszont nem tud semmit valtoztatni muszlim marad halalaig. Ha megis valtoztat azt ugy nevezik apostasy, es halalos bun az iszlamban.

Az pedig hogy nem talalni muszlim ferjet azert fogad el egy kereszteny ferfit az semmikeppen nem egy elfogadhato valasz egy muszlim no reszerol. Egyes muszlim orszagokban mint peldaul Iran sulyos kovetkezmenyekkel szamolhatna valaki a te esetedben.

 

Előzmény: isangrim (272)
isangrim Creative Commons License 2007.12.26 0 0 272
Szia! Nem szívleli a Hegedűs Lorant fléket. Nem rossz református, nem piszkál a vallásért. Arra a téveszmére akartam reagálni, hogy egy moszlimának el kell válnia a református férjétől. Ez nem igaz, viszont a gyakorlat más!. Tegnap összeveszett egy arab velem, mert a Karácsonyt keresztény családomban ünnepeltem. Főztem, sütöttem a vendégeknek, feldíszítettem akarácsonyfát. Akkor miért olvasom a Koránt, kérdezte. Megmagyaráztam sötét fejének, oszt szent lett a béke. Miért van reformárus férjem, kérdezte, mondám maradtam volna vénlány gyerekek nélkül? No, ezt is megértette. Keresztéy apám és muszlim anyám volt, ezért vagyok muszlim. A fiúnak születek, katolikus lennék.
Attól még tisztelhetem a többi vallást is. Van a családban katolikus, evangélikus, refomátus, pravoszláv, zsidó, muszlim. EGYETÉRTÉSBEN.

Előzmény: Törölt nick (271)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!