Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.12.08 0 0 326
Engem inkabb az erdekelne, hogy miert tunt el ilyen hosszu idore... ugy tunik, akarmin is dolgozott, nem jott be neki, ezert szokott vissza az indexre:(
Előzmény: Antisystem (325)
Antisystem Creative Commons License 2001.12.07 0 0 325
Ember!

Csak azt áruld el, hogy Neked miért jó érzés mások szórakozását tönkretenni???

ÜdV

Előzmény: mokuss (324)
mokuss Creative Commons License 2001.12.07 0 0 324
oke, vigyazni fogok, csak nehogy benned maradjon az ember ;(
Előzmény: baphomet (323)
baphomet Creative Commons License 2001.12.07 0 0 323
szóval azt mondod, hogy nem láttál érdemes témát ahhoz, hogy hozzászólj.
most mondd már meg nekem, hogy akkor ezek szerint a harmadik nyulas topikba szerinted érdemes volt belerakni UGYANAZT a rohadt linkedet, UGYANÚGY, ahogy az előző kettő nyulasba, de ezen kívül más értelmes építő jellegű hozzászólásod nem volt...
te ezt élvezed? vigyázz, mert kezdem elveszteni a türelmem és ki fog törni belőlem az állat...:-/
Előzmény: mokuss (322)
mokuss Creative Commons License 2001.12.06 0 0 322
en itt voltam eddig is, csak nem latam erdemes temat a hozzaszolashoz...

csincsala: utalkozz csak, amolyan emberien ;)

Előzmény: Törölt nick (321)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.04 0 0 321
semmi gond! majd kiutaljuk!
Előzmény: baphomet (320)
baphomet Creative Commons License 2001.12.03 0 0 320
mááár megint kezdi! olyan jól megvoltunk nélküle. mindjárt síííírvafakadok...:((((
miért kell minden nyulas topikba belerondítani???
§ß*¤×$&@j!%/;áááááááááááááááá!!!
Lord Iffy Creative Commons License 2001.10.17 0 0 319
régen én is mindig ilyet jáccottam.:O)) de azóta már benőtt a fejem lágya.:-DD

Iffy_túlkoros

Előzmény: állati emlék (318)
állati emlék Creative Commons License 2001.10.17 0 0 318
Inkább elôbb össze kellene gyűjteni azokat, akik az indexen ilyen témában hozzászóltak. Pl. indítunk egy ilyen topit.

De azért csöngethetünk is, ha akarod! csak számíts rá, hogy én utána mindig elszaladok! :-))

Előzmény: Lord Iffy (317)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.10.17 0 0 317
és hogy gondoltátok? mindenkihez becsöngetünk? :O))
állati emlék Creative Commons License 2001.10.17 0 0 316
igazad van, erre nem is gondoltam.
(valamiért nem enged írni a fórum. aszongya, azonos hozzászólás)
Előzmény: Törölt nick (315)
állati emlék Creative Commons License 2001.10.16 0 0 314
Ugye, szerintem is jó ötlet. valamit TÉNYLEG csinálnánk. szerintem tavasszal érdemes, esetleg Karácsony elôtt.
Mit gondoltok?

(szegény micu :-/)

Előzmény: Törölt nick (313)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.16 0 0 313
Az jooo... Az egyik ismerosom talalt egy kiscicat (kandur) es most gazdit keres neki:) Szegeny cico most a pincejukben lakik, de ez igy nem allapot.
Előzmény: állati emlék (312)
állati emlék Creative Commons License 2001.10.16 0 0 312
Biztos észrevettétek, hogy ha valaki bejelenti, hogy gazdit keres egy kutyának, vagy cicának, akkor szinte a semmibôl mindjárt elôbukkan még vagy hat-tíz emberke és kisállatokat ajánlgat.
Ne szervezzünk egy indexes gazdi-keresô napot? szerintem jó kis eksön lehetne.
Előzmény: Törölt nick (311)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.15 0 0 311
Haaaaat igy veditek ti az allatokat?
Előzmény: mokuss (310)
mokuss Creative Commons License 2001.10.13 0 0 310
sok sok szervezet belso ugyeit, mukodeset, infastrukturajat ismerem, tobbek kozott az altalad leirtaket is, es tapasztalatbol mondom, hogy akiket sokan vér profiknak hisznek, azok mennek legjobban ra a penzre, es a gazdasagi celokkent valo megkozelitesre... ott a legnagyobb a belso harmonia, kifele meg a nagyfal (a konkurenciafeltes miatt)...

de en meg most is azt mondom, hogy ha egymastol feltik az " ures vizestalat " a szervezetek, de legalabb van valami...

a kishalak jo otletei meg a nagyhalak szamlajan kamatoznak, ezt mindenki tudja... es ez nemcsak a non profit szferaban van egyre jobban igy...

:)))

Előzmény: Monthy (309)
Monthy Creative Commons License 2001.10.13 0 0 309
Végülis pont ezért szép ez a terület. Én azt szeretem, amikor fejlődik valami, és Magyarországon még kurvára sok mindenben lehet fejlődni.

Én gazdasági suli után csöpppentem bele a zöld mozgalmakba és azt láttam, hogy pont ez a szemlélet amit a gazzdaság képvisel - csak mintha a természet lenne a főrészvényes - hiányzik, és ezzel sok mindent el lehet majd érni.

Bár te finomabban fogalmaztál, de én kimondom, hogy a természetvédők átlagon messze felül korlátoltak tudnak lenni. Kicsit olyan ez a szegmens mint a magyar foci, mindenki halászgat a zavarosban, néhányan jól megélnek, mindenki ellensége mindenkinek, és közben zéró előrehaladás.

Azért apró pozitív jelek vannak, ilyen a humusz, vagy ilyen a rex, de vérprofizmussal én még nem találkoztam sehol. Ennek nagyrészt a pénzhiány az oka, de sajnos gyökerek is rossz felé nőttek, és sok idő lesz amíg madj minden megváltozik.

Szóval szerintem érdemes fellépni, de csak ésszel, határozottan és kitartóan.

Előzmény: CICA (304)
Monthy Creative Commons License 2001.10.13 0 0 308
Szerintem kis dolgokat lehet tenni, annak ellenére is, hogy olyan mintha kanállal mernéd az óceánt:

Ha látod, hogy valaki éget, beszólsz neki finoman és elmagyarázod, hogy komposztálnia kéne.
Ha valaki rosszul bánik a kutyájával, érezteted vele hogy megveted őt ezért.
Ha valaki előtted szemetel, elég ha felszeded és kidobod a szemétbe, de úgy hogy lássa, talán elszégyelli magát.
Elmehetsz a különféle akciókra, mint szemétszedés és társai.

Amit meg profikra kell bízni: az óvodákba, iskolákba speciális órákat kell tartani. Odamenni állatokkal, és megmutatni a kiscsávóknak hogy az állatok milyenek, és elmagyarázni a főbb dolgokat, olyanokat ami pozitív irányba befolyásolhatja őket majd ha felnőttek lesznek, de amit megértenek gyerekként is.

Előzmény: nextdoor (305)
nextdoor Creative Commons License 2001.10.13 0 0 307
Igazán nem bántani akartalak:)))
Tényleg, sokadszor is azt kérdezem, hogy mit lehetne tenni?
Lásd alább
Előzmény: mokuss (306)
mokuss Creative Commons License 2001.10.13 0 0 306
cica
ha adsz enni, meg alhatok a garazsban, szivesen felkoltozok budapöcsre, és egész nap linkelek neked reklámokat:))) -ez vicc volt, nehogy vki bevegye... :)))

egyébként sokéves netezésem alatt azt tapasztaltam, hogy az mp3 meg a szex mellett talán szükség van másfajta linkekre is.... es mert ne pont állatbarát eszméket.....

nextdoor: en sem vagyok más, csak egy állatbarát ember, a tagjaink is élő (és egyszer meghaló) emberek... csak szervezett formában tesszük ugyanazt ingyen, amit te is.....
el se tudod képzelni, hogy hány ember nézi a tuloldalrol a masik oldalt....

bármi amit mondtam, azt az élet tiszteletének humánus, és felém érdektelen céllal (közcéllal) tettem... elég primitiven beszelek, mert az emberek 66%-a ebböl ért, mert sokan vagyunk ilyenek, de szerencsere van olyan ember is felénk, aki ertelmisegi, atfogo gondolatkoru, meg hasonlo...

:)))

állatbaratok (vedok) oldala


Előzmény: CICA (304)
nextdoor Creative Commons License 2001.10.13 0 0 305
Sok mindenben igazad van.Sokfélé vagyunk, nyilván másként hatnak ránk a különböző információk, én személy szerint nem bírom a direkt marketingetsem, a reklámok nem hatnak, nem azokból, vagy azok miatt döntök– általában.
Azonban a hírek, az információk eljutnak, és az állatvédelem kapcsán látok, hallok.
alapvető bajok vannak, és ezek tarsadalmi bajok, nem elsősorban a miből fognak élni, hanema mit eszünk meg, mit húzunk magunkra. Mert ugye lehet a bunda és a cipő valakiből, meg lehet műanyagból.
Lehet enni zöldséget, meg lehet olyat, aminek arca volt.( ez plágium, Jó barátok, Fybi nem eszik olyat, aminek arca van)
Lehet beszüntetni a húsevést, és a bőrgyártást pl.?
Kétlem.
Az EU jogharmonizáció korlátozásia miatt pedig, félek, még inkább szörnyűekké válnak a körülmények, tekintettel arra, hogy a tevékenység nagyobb kockázattal fog járni, azonban nyilván nem lehet az árban érvényesíteni, ezért az eszközök lesznek avultabbak, az odafigyelés és egyebek múlnak majd.
akadémikus kérdés: az ember az első állat megszelíditésekor vajon barátkozni akart-e? Nyilván nem, nyilván az első pillanattól fogva "használni" akarja az állatokat.Lehet-e évezredes szemléletet megváltoztatni?
Kedves topiclakók? Eszünk tojást, iszunk tejet, hogy csak a legenyhébbel kezdjem, és esszük-e a különböző húsokat?
Én imádom az állatokat, elszörnyedek azon, hogy milyen kínzások történnek, milyen technológiáktól sárgább a tojás...de tanácstalan vagyok. Tényleg, mit lehetne tenni?
A gazdaságon kívüli kegyetlenkedések az ember aljasságai közé tartozó bántások( ti., hogy az mebernek nincsen anyagi haszna a dologból) éppígy elborzasztanak, abban bízom, hogy ha a gyerekek megkapják a kezdő lökést, akkor nem válnak olyan kegyetlenné, mint p. a szüleik, tehát látok esélyt arra, hogy nem fognak bántani kutyát cicát, de ebben is szkeptikus vagyok kissé, mert sajnos sokszor gyerekek bántanak állatot.
Múltkoriban halottam arról, hogy dokumentumfilmet készítettek az állatok szállításáról, és azokat iskolákban bemutatták.
Azonkívül, hogy a valóban szörnyű tettek képeivel szembesülnek az emberek, azonkívül, mit lehet még tenni? Tényleg...
Előzmény: CICA (303)
CICA Creative Commons License 2001.10.12 0 0 304
Monthy: ezt az előbb elfelejtettem...:)))
szóval a másik az, amikor történik valahol valami rossz, és te le mered írni... akkor aztán isten legyen hozzád irgalmas... kapod az anyázásokat nyakra-főre... én is ma ilyet hallgattam délelőtt. :)
azzal kezdték, hogy micsoda hazugságokat rakunk ki mi...mondtam rá, hogy bocs, én ott voltam, 2 tanum van, és kb 100 fényképem...de hogy ez akkor is hazugság és hogy lehet ilyet írni... aki anyázott teli szájjal, az persze nem volt ott, csak állította nagy hévvel, hogy én akkor is hazudok, mert ott ilyesmi nem történt... pedig még a fotókat is kiraktam hozzá...
a legmulatságosabb az volt, amikor mondtam, hogy természetesen, ha leírja az álláspontjukat, akár olvasói levélben, akár hivatalos állásfoglalásban, akkor azonnal kirakom. De hogy ő nem írja le, mert hogy abból nekünk (nekem!!! - nem nekik, akik égetik magukat :)))) még nagyon nagy bajom származhatna. :DDDDDD ez volt a legjobb. :)) valahogy nem látta át egészen a helyzetet a leányzó, de fújta teli torokkal. :)) bent voltam a tanszéken és a fél műfordító csoport dőlt a nevetéstől, azokon, amiket mondott, (kihallatszott simán, mert nagyon fel volt háborodva) annyira cikis volt már...:)
szóval megkaptam ma, hogy ez a baj a magyar állatvédelemmel, hogy ilyeneket meg lehet írni...
felvilágosítottam, hogy én nem fogok az ő kedvéért sem hazugságokat írni, csak azt, amit láttunk a kollégákkal...

szóval akár támogatni akarsz, akár valakit meg mersz kritizálni (egyébként nem valami véres kritikáról volt szó, csak egyszerűen megemlítettem, hogy hiába kértünk valahol segítséget egy sebesült állatnak, magukat állatvédőknek nevezők arra sem méltattak, hogy 10 méterrel arrábjöjjenek és megnézzék)
tutira kapsz a fejedre...

Mit gondoltok az ilyesmiről?
Én ilyenkor azért mindig picit elbizonytalanodom, mert elvégre tényleg nem azért vagyunk mi sem, hogy másoknak ártsunk, alátegyünk, stb, hanem pont ellenkezőleg... de ha meg az ilyesmit az ember megírja, talán megkímél másokat a fölösleges csalódástól, a fölösleges utazástól bizonyos esetekben, amin akár egy állat élete is múlhat... néha azon gondolkozom, hogy lehet, hogy ilyenkor jobb befogni a számat és semmit sem megírni? :( és akkor a nyájas olvasó majd leszűri, hogy itthon minden szép és jó és ideális és semmi bajunk, és nincs is szükség állatvédőkre...

Előzmény: Monthy (301)
CICA Creative Commons License 2001.10.12 0 0 303
Sziasztok! :)
Köszi az üdvözléseket mindenkinek. :)

nextdoor: erről, hogy "Mókuskám változtass meg, eddig rossz voltam, de mostan már szembe akarok nézni bűneimmel, hogy vess rám követ, és mondjad már meg, mit tenyésszek pl.kékróka helyett, de úgy ám, hogy bunda legyen belőle, mer'én abból élek..." eszembe jutott egy másik téma, a kényszertáplálás...

sajnos (vagy szerencsére) én elég radikálisan gondolkodom néhány dologban, és ezek közé tartozik az állatok kényszertáplálása is. Vagyis libatömés, kacsatömés. Ez valami iszonyatos dolog; az állatok nyelőcsöve gyakran szétreped, ahogy tömik őket (ma már szinte mindenhol géppel), vagy ha nem, akkor szoros gyűrűt húznak rá, hogy ki ne hányja a belétömött kaját, ami átszámítva kb annyi, mintha veled egy etetéskor 16 kiló makarónit etetnének meg.
szóval tényleg iszonyatos dolog, de pontosan a nextdoor által említett probléma jön elő, vagyis hogy rengeteg ember él belőle; Mo. egyes területein "népszerű" megélhetési forma, azért, mert szinte nincs más.
Tehát ahhoz, hogy meg tudjuk szüntetni az állatkínzást, gyakorlatilag más, lehetőleg jobban jövedelmező megélhetési forrást kell biztosítanunk ennek a kb 40ezer családnak.
Ha most betiltjuk a libatömést - ugye muszáj lesz, mert EU jogharmonizáció van -, akkor mindenki feketén fogja továbbcsinálni, hiszen a franciák gyakorlatilag drágábban veszik meg, mint az aranyat.
Tehát én itt hiába dühöngök, és ágálok nagy hanggal, hogy így borzalmas, úgy szörnyű és amúgy állatkínzás; mivel a FELVEVŐ piacot nem tom befolyásolni, úgy pattoghatok, ahogy csak nekem tetszik, minden eredmény nélkül.

engem az ilyesmik dühítenek (dühöng-dühöng-dühöng-dühöng), de baromira, hogy hiába van meg a csóró állatvédőben a jószándék, hiába tiltakozza térdig a lábát, meg járkál a minisztériumba; amíg a kereslet megvan rá, addig ugyanúgy csinálni fogják, akár tilos, akár nem.

tehát pontosan ez a mondjadmegmittenyésszekakékrókahelyett-probléma van, mert a büdös életbe nem fogok tudni annak a 300 ezer embernek jobb megélhetéi formát biztosítani.

Nagyon mélyen gyökereznek ezek a problémák, és hiába van meg az emberben a jószándék, annyi borzalom van mindenhol, hogy még nagyon sok időnek kell eltelnie, hogy az ilyesmiket sikerüljön megváltoztatni... néha nagyon pesszimista vagyok... :((((((((

más! :)
én is reklámozhatok, hogy lehessen rám is csúnyákat mondani? :DDDDDD
szal itt vannak képek a felvonulásról, hogy aki lemaradt, az eldönthesse, hogy sajnálja-e, vagy sajnálja-e. :)))))))ööö...és kihagytam, hogy ez az állatbarátok oldala :DDDDDD

meginmás: Mókus rossz szokásáról: titeket tényleg ennyire kiakaszt? :))) én valahogy sosem bírtam felidegelni magam rajta. :) Csak vigyorogtam és halkan megjegyeztem magamban, hogy ő csinálja jól; valszeg ötször annyi a nézettsége, mint nekünk, és egyszer majd én is beszerzek egy ilyen embert, aki mindenhova beszúrogatja a címünket. :DDDD ez olyan, mint a direkt marketing. :))) agresszív, mindenki utálja, de végeredményben sikeres :DDDD

csincsincsin: nekem is van ilyen kedvencem! :))))
forrás:Animal Peace

nextdoor Creative Commons License 2001.10.12 0 0 302
Kedves Mókuskám!
Nem vagyok főállásban állatvédő, egyszerűen szeretem az állatokat, állandóan adom valamelyik alapítványnak az 1%-omat, szoktam találni kóbor kutyát, cicát, és mindig segítek rajtuk( nem menhely, hanem gazdijuk lesz, van három kutya a családban, kertben és szobában laknak, éppen ott, ahol kedvük tartja,soha nincsenek egyedül, szépek, nyugodtak, szeretjük őket) és pontosan tudom, hogy mi normális emberek többen vagyunk, mint azok a kegyetlenek, akik bántják az állatokat, vagy üzleti haszon reményében tenyésztik és sorolhatnám. De! Az agresszív, vádló hang nem segít. Akkor meg főleg, nem, ha olyan topcba teszel fel risztó képeket, amelyikben állatszerető emberek írnak. Nem értem.
Nem gondolkodtál el azon , hogy egyébként tiszteletreméltó törekvéseidnek nem jó helyen és nem jó időben adsz hangot, illetve rossz helyen, és rossz időben folytatod az agit-propot?
Meg kéne értened, hogy valószínűleg egyetlenegy nemállatvédő, állatotutáló, állatotkínzó sem fog ide jönni, és azt mondani: "Mókuskám változtass meg, eddig rossz voltam, de mostan már szembe akarok nézni bűneimmel, hogy vess rám követ, és mondjad már meg, mit tenyésszek pl.kékróka helyett, de úgy ám, hogy bunda legyen belőle, mer'én abból élek..."
Előzmény: mokuss (296)
Monthy Creative Commons License 2001.10.11 0 0 301
Teljesen ezt tapasztaltam én is 1az1ben. Annál jobban nem is lehet egyetérteni, ahogy most egyetértek.
Előzmény: CICA (294)
állati emlék Creative Commons License 2001.10.11 0 0 300
Szasztok!

Üdv, Cicc, örülök, hogy itt vagy! :))

Filly: a képet Sanna Laine követte el, ô finn és mudizik. Úgy emléxem az ô honlapjáról csórtam, de lehet, hogy valami más különföldi mudis lapról.

Az állatok egyébként magyar tenyésztésűek, legalább is egyik.

Iffy: Ôszintén szólva körülnézni sem volt idôm. az Andrássy úton dolgozom, úgyhogy épp csak kiugrottam és egy darabig a menettel tartottam, csak annyit sikerült megállapítanom, amit alább leírtam.

Móki: ezt már megint miért NEKÜNK mondod????

Lord Iffy Creative Commons License 2001.10.10 0 0 299
csob te ott voltál???? :O((
állattal vagy egyedül? nem láttál véletlen? egy kedves párocska egy sárga labilányal? :O)) egész az elején vonultunk...
Előzmény: állati emlék (285)
Filly Creative Commons License 2001.10.10 0 0 298
Szia, Cica, üdv köztünk!
Előzmény: CICA (294)
mokuss Creative Commons License 2001.10.10 0 0 297
még, mielött valaki megvádolna, hogy megint "hősi állatvédő"-nek tituálom be magamat, hozzáfüzöm, hogy ha nem lennének olyan polgárok, akik megtermelik a (tulszaporítás következtében feleslegessé váló...) kisállatokat, nem lenne mi miatt hamarabb megőszülnünk...

tehát: a problémák gyökereiben nem az állatvédők állnak, hanem egy "környezetre felelőtlen" réteg... ezért vannak olyan problémák, melyeket meg kell oldani...

tömören ennyi...

Előzmény: mokuss (296)
mokuss Creative Commons License 2001.10.10 0 0 296

Reális
világ:


 



Nem
akaropm elvenni az egyre zöldülő kedvét senkinek, de ritkábban
látni mesejelenetben meghökkenő rókát, mint a rideg valóságot...habár
mindenki jobban örülne az elöbbinek...:


 


Magyarország:
évente 150.000. állat a sintér telepeken (fehérje
alapanyagnak);


Bukarest
napi 150 db kutya ugyanerre...


Sok
esetben a kivégzőeszköz nem oltás, hanem más "alternatívák"


 


Állatvédelmi
felvonulás: sajna én sem voltam (mert még mindig beteg
vagyok), de volt 1-2 orpheusi ifjonc;)...


 


Cica:
a civil szektor konplikált konkurencia harcát látom, és
ismerem... de működésünk óta inkább kimaradunk
minden "jóbol", minthogy másként nézzenek
bennünket... habár ezen topicban sikerült éppen eléggé
rossz szinben megjelenni (?._!=%)...


.
Előzmény: Törölt nick (295)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!