Monthy: ezt az előbb elfelejtettem...:)))
szóval a másik az, amikor történik valahol valami rossz, és te le mered írni... akkor aztán isten legyen hozzád irgalmas... kapod az anyázásokat nyakra-főre... én is ma ilyet hallgattam délelőtt. :)
azzal kezdték, hogy micsoda hazugságokat rakunk ki mi...mondtam rá, hogy bocs, én ott voltam, 2 tanum van, és kb 100 fényképem...de hogy ez akkor is hazugság és hogy lehet ilyet írni... aki anyázott teli szájjal, az persze nem volt ott, csak állította nagy hévvel, hogy én akkor is hazudok, mert ott ilyesmi nem történt... pedig még a fotókat is kiraktam hozzá...
a legmulatságosabb az volt, amikor mondtam, hogy természetesen, ha leírja az álláspontjukat, akár olvasói levélben, akár hivatalos állásfoglalásban, akkor azonnal kirakom. De hogy ő nem írja le, mert hogy abból nekünk (nekem!!! - nem nekik, akik égetik magukat :)))) még nagyon nagy bajom származhatna. :DDDDDD ez volt a legjobb. :)) valahogy nem látta át egészen a helyzetet a leányzó, de fújta teli torokkal. :)) bent voltam a tanszéken és a fél műfordító csoport dőlt a nevetéstől, azokon, amiket mondott, (kihallatszott simán, mert nagyon fel volt háborodva) annyira cikis volt már...:)
szóval megkaptam ma, hogy ez a baj a magyar állatvédelemmel, hogy ilyeneket meg lehet írni...
felvilágosítottam, hogy én nem fogok az ő kedvéért sem hazugságokat írni, csak azt, amit láttunk a kollégákkal...
szóval akár támogatni akarsz, akár valakit meg mersz kritizálni (egyébként nem valami véres kritikáról volt szó, csak egyszerűen megemlítettem, hogy hiába kértünk valahol segítséget egy sebesült állatnak, magukat állatvédőknek nevezők arra sem méltattak, hogy 10 méterrel arrábjöjjenek és megnézzék)
tutira kapsz a fejedre...
Mit gondoltok az ilyesmiről?
Én ilyenkor azért mindig picit elbizonytalanodom, mert elvégre tényleg nem azért vagyunk mi sem, hogy másoknak ártsunk, alátegyünk, stb, hanem pont ellenkezőleg... de ha meg az ilyesmit az ember megírja, talán megkímél másokat a fölösleges csalódástól, a fölösleges utazástól bizonyos esetekben, amin akár egy állat élete is múlhat... néha azon gondolkozom, hogy lehet, hogy ilyenkor jobb befogni a számat és semmit sem megírni? :( és akkor a nyájas olvasó majd leszűri, hogy itthon minden szép és jó és ideális és semmi bajunk, és nincs is szükség állatvédőkre...
Sziasztok! :)
Köszi az üdvözléseket mindenkinek. :)
nextdoor: erről, hogy "Mókuskám változtass meg, eddig rossz voltam, de mostan már szembe akarok nézni bűneimmel, hogy vess rám követ, és mondjad már meg, mit tenyésszek pl.kékróka helyett, de úgy ám, hogy bunda legyen belőle, mer'én abból élek..." eszembe jutott egy másik téma, a kényszertáplálás...
sajnos (vagy szerencsére) én elég radikálisan gondolkodom néhány dologban, és ezek közé tartozik az állatok kényszertáplálása is. Vagyis libatömés, kacsatömés. Ez valami iszonyatos dolog; az állatok nyelőcsöve gyakran szétreped, ahogy tömik őket (ma már szinte mindenhol géppel), vagy ha nem, akkor szoros gyűrűt húznak rá, hogy ki ne hányja a belétömött kaját, ami átszámítva kb annyi, mintha veled egy etetéskor 16 kiló makarónit etetnének meg.
szóval tényleg iszonyatos dolog, de pontosan a nextdoor által említett probléma jön elő, vagyis hogy rengeteg ember él belőle; Mo. egyes területein "népszerű" megélhetési forma, azért, mert szinte nincs más.
Tehát ahhoz, hogy meg tudjuk szüntetni az állatkínzást, gyakorlatilag más, lehetőleg jobban jövedelmező megélhetési forrást kell biztosítanunk ennek a kb 40ezer családnak.
Ha most betiltjuk a libatömést - ugye muszáj lesz, mert EU jogharmonizáció van -, akkor mindenki feketén fogja továbbcsinálni, hiszen a franciák gyakorlatilag drágábban veszik meg, mint az aranyat.
Tehát én itt hiába dühöngök, és ágálok nagy hanggal, hogy így borzalmas, úgy szörnyű és amúgy állatkínzás; mivel a FELVEVŐ piacot nem tom befolyásolni, úgy pattoghatok, ahogy csak nekem tetszik, minden eredmény nélkül.
engem az ilyesmik dühítenek (dühöng-dühöng-dühöng-dühöng), de baromira, hogy hiába van meg a csóró állatvédőben a jószándék, hiába tiltakozza térdig a lábát, meg járkál a minisztériumba; amíg a kereslet megvan rá, addig ugyanúgy csinálni fogják, akár tilos, akár nem.
tehát pontosan ez a mondjadmegmittenyésszekakékrókahelyett-probléma van, mert a büdös életbe nem fogok tudni annak a 300 ezer embernek jobb megélhetéi formát biztosítani.
Nagyon mélyen gyökereznek ezek a problémák, és hiába van meg az emberben a jószándék, annyi borzalom van mindenhol, hogy még nagyon sok időnek kell eltelnie, hogy az ilyesmiket sikerüljön megváltoztatni... néha nagyon pesszimista vagyok... :((((((((
más! :)
én is reklámozhatok, hogy lehessen rám is csúnyákat mondani? :DDDDDD
szal itt vannak képek a felvonulásról, hogy aki lemaradt, az eldönthesse, hogy sajnálja-e, vagy sajnálja-e. :)))))))ööö...és kihagytam, hogy ez az állatbarátok oldala :DDDDDD
meginmás: Mókus rossz szokásáról: titeket tényleg ennyire kiakaszt? :))) én valahogy sosem bírtam felidegelni magam rajta. :) Csak vigyorogtam és halkan megjegyeztem magamban, hogy ő csinálja jól; valszeg ötször annyi a nézettsége, mint nekünk, és egyszer majd én is beszerzek egy ilyen embert, aki mindenhova beszúrogatja a címünket. :DDDD ez olyan, mint a direkt marketing. :))) agresszív, mindenki utálja, de végeredményben sikeres :DDDD
Kedves Mókuskám!
Nem vagyok főállásban állatvédő, egyszerűen szeretem az állatokat, állandóan adom valamelyik alapítványnak az 1%-omat, szoktam találni kóbor kutyát, cicát, és mindig segítek rajtuk( nem menhely, hanem gazdijuk lesz, van három kutya a családban, kertben és szobában laknak, éppen ott, ahol kedvük tartja,soha nincsenek egyedül, szépek, nyugodtak, szeretjük őket) és pontosan tudom, hogy mi normális emberek többen vagyunk, mint azok a kegyetlenek, akik bántják az állatokat, vagy üzleti haszon reményében tenyésztik és sorolhatnám. De! Az agresszív, vádló hang nem segít. Akkor meg főleg, nem, ha olyan topcba teszel fel risztó képeket, amelyikben állatszerető emberek írnak. Nem értem.
Nem gondolkodtál el azon , hogy egyébként tiszteletreméltó törekvéseidnek nem jó helyen és nem jó időben adsz hangot, illetve rossz helyen, és rossz időben folytatod az agit-propot?
Meg kéne értened, hogy valószínűleg egyetlenegy nemállatvédő, állatotutáló, állatotkínzó sem fog ide jönni, és azt mondani: "Mókuskám változtass meg, eddig rossz voltam, de mostan már szembe akarok nézni bűneimmel, hogy vess rám követ, és mondjad már meg, mit tenyésszek pl.kékróka helyett, de úgy ám, hogy bunda legyen belőle, mer'én abból élek..."
Filly: a képet Sanna Laine követte el, ô finn és mudizik. Úgy emléxem az ô honlapjáról csórtam, de lehet, hogy valami más különföldi mudis lapról.
Az állatok egyébként magyar tenyésztésűek, legalább is egyik.
Iffy: Ôszintén szólva körülnézni sem volt idôm. az Andrássy úton dolgozom, úgyhogy épp csak kiugrottam és egy darabig a menettel tartottam, csak annyit sikerült megállapítanom, amit alább leírtam.
még, mielött valaki megvádolna, hogy megint "hősi állatvédő"-nek tituálom be magamat, hozzáfüzöm, hogy ha nem lennének olyan polgárok, akik megtermelik a (tulszaporítás következtében feleslegessé váló...) kisállatokat, nem lenne mi miatt hamarabb megőszülnünk...
tehát: a problémák gyökereiben nem az állatvédők állnak, hanem egy "környezetre felelőtlen" réteg... ezért vannak olyan problémák, melyeket meg kell oldani...
Nem
akaropm elvenni az egyre zöldülő kedvét senkinek, de ritkábban
látni mesejelenetben meghökkenő rókát, mint a rideg valóságot...habár
mindenki jobban örülne az elöbbinek...:
Magyarország:
évente 150.000. állat a sintér telepeken (fehérje
alapanyagnak);
Bukarest
napi 150 db kutya ugyanerre...
Sok
esetben a kivégzőeszköz nem oltás, hanem más "alternatívák"
Állatvédelmi
felvonulás: sajna én sem voltam (mert még mindig beteg
vagyok), de volt 1-2 orpheusi ifjonc;)...
Cica:
a civil szektor konplikált konkurencia harcát látom, és
ismerem... de működésünk óta inkább kimaradunk
minden "jóbol", minthogy másként nézzenek
bennünket... habár ezen topicban sikerült éppen eléggé
rossz szinben megjelenni (?._!=%)...
Sziasztok! :)
valaki megsúgta nekem,hogy van ez a jó kis topik, amiben én még nem dühöngtem ki magam. :)))) Úgyhogy most idenézek kicsit. :))))
Végigolvasgattam az eddigieket, és szomorúan láttam, hogy ez is, akárcsak mostanában a mi fórumunk, híven tükrözi a magyar állatvédelem helyzetét.
Tulajdonképpen olyan emberek szapulják (itt már remélem, hogy csak múlt idő) egymást, akik végeredményben ugyanazokért vagy hasonló célokért kűzdenek, szeretik az állatokat, stb.
Sajnos a napokban volt éppen erről egy nagyon szomorú tapasztalatom; elég komoly munkával megszervezett gyűjtést csináltunk egy menhelynek, (most nem mennék bele, hogy kiknek és milyen problémáik vannak, de aki ismeri az oldalunkat, az tudja, miről van szó), mire föl az egyik legnevesebb magyar szervezet vezetője, aki érdekelt a menhelyben (nem az övé, de köze van hozzá), telefonon felhívott és durván nekem esett, hogy mit képzelünk mi magunkról, hogy nem rajtuk keresztül bonyolítottuk a dolgot, és ez olyan, mint "más faszával verni a csalánt", stb, stb, és majd ő kinyitja a száját és elmondja mindnekinek, hogy mi nem is az állatoknak gyűjtünk, hanem egy másik szervezetnek (rajtuk keresztül oldottuk meg az adományleveleket), meg egy harmadik embernek.
Komolyan nagyon megbántott és nagyon elszomorodtam rajta, mert ha nekem menhelyem lenne, vagy bármilyen közöm lenne egy menhelyhez, akkor én lennék a legboldogabb ember a világon, ha valaki gyűjtést szervezne az állataimnak és szépen megköszönném, még ha csak egy zsák kajára is futja belőle...
Azt hiszem, ez híven tükrözi a magyar állatvédelem helyzetét; mindenki a másikat marja, presztizskérdést csinál ebből-abból, és a legkevésbé sem az állatokkal törődik.
Persze, hogyha valaki, külső szemlélő ezt meglátja, villámygyorsan elmegy a kedve az állatvédőktől, vagy a magukat annak nevezőktől.
Amióta komolyabban foglalkozom az állatvédelemmel, és egy kicsit belelátok a dolgokba, sajnos az a tapasztalatom, hogy a legnagyobb nemzetközi szervezeteknél sincs rendben minden; mi persze rendkívül lelkesen fordítgatjuk a sikersztorikat innen-onnan, de ha kicsit jobban utánajárunk, és megkapargatjuk a felszínt, akkor sajnos szinte mindenhol büdösbe nyúlunk... :(
Amikor megcsináltam a ZöldMagazint, akkor nekem is hasonló volt a célom, mint most nektek, és még mindig ez;azonban nagyon sokszor beleütközöm a szervezetek EGYES TAGJAINAK korlátoltságába, ellenségességébe, kicsinyes bosszuállásába.
Egy szervezetről sosem mondom, hogy rossz, mert mindenhol dolgoznak olyan emberek, akik teljes szívvel adják munkájuk legjavát az állatokért - és szerintem édesmindegy, milyen szervezet keretein belül.
Ha szükségetek van szegényes kis tapasztalataimra, ami egy ilyen oldal létrehozását illeti, akkor szívesen állok rendelkezésetekre bármiben. :))) ha már én szívtam nagyokat, legalább ti ne tegyétek. :DDD
a felvonuláson egyébként mi is voltunk. :)) nem voltak túl sokan, de sok kedves emberkével találkoztam, sok új arcot ismertem meg és Csányi Vilmos professzor úr ott helyben elvállalta az egyik akciónk védnökségét, amitől aztán olyan jó kedvem lett, hogy végig majd kiugrottam a bőrömből. :))))))
ja, és majd elfelejtettem...amit akartok..most alakulgat egy olyasmi, csak világméretben...Állatvédelmi Világplatform a neve; rengeteg nyílt és zárt levelezőlista van hozzá és kifejezetten állatvédelemmel foglalkozik, úgy, hogy az összes szervezetet összefogja... nagyon okos, érdekes kezdeményezés, bár döcög egy picit a beindulása. Ha érdekel titeket bővebben, szívesen írok róla, vagy volt nálunk valahol cikk is; kint van még a címlapon asszem...(www.zoldmagazin.com)
Ahogy néztem, alig párszáz ember gyűlt össze. Volt egy pónifogat, egy szamárka, mindkettô az Állatkerté, meg egy csomó kutty. Ló nem volt egyáltalán. Macsekot is csak 1et láttam. Szóval, kicsit szegényesnek tűnt a dolog. Kár.
Kicsit eltűntem, de ez a hét nagyon sűrű, igen csak gályázom, meg az lesz a jövô hét eleje is.
Azért most egy kicsit írok, mert rövid ideig csatlakoztam az Állatok Világnapja felvonuláshoz, és meg kellett állapítanom, hogy bizony nem sokan voltak.
Sebtében csak két transzparenst sikerült találnom, az egyik az Állatkerté volt - ôk voltak a legtöbben - a másik Rexes.
Közületek volt ott valaki?
Hallotta valaki Király Pétert igét hirdetni a bazilikánál?
Mokuci... legyszi, legyszi, legyszi... forditsd le magyarra is az elozo hozzaszolasod... ebbol egy arva kukkot sem ertettem... koszi...Ps: azt hiszem az ELTE-n szuperjo magyar nyelvtanfolyamok vannak...