Keresés

Részletes keresés

Lord Iffy Creative Commons License 2001.10.10 0 0 299
csob te ott voltál???? :O((
állattal vagy egyedül? nem láttál véletlen? egy kedves párocska egy sárga labilányal? :O)) egész az elején vonultunk...
Előzmény: állati emlék (285)
Filly Creative Commons License 2001.10.10 0 0 298
Szia, Cica, üdv köztünk!
Előzmény: CICA (294)
mokuss Creative Commons License 2001.10.10 0 0 297
még, mielött valaki megvádolna, hogy megint "hősi állatvédő"-nek tituálom be magamat, hozzáfüzöm, hogy ha nem lennének olyan polgárok, akik megtermelik a (tulszaporítás következtében feleslegessé váló...) kisállatokat, nem lenne mi miatt hamarabb megőszülnünk...

tehát: a problémák gyökereiben nem az állatvédők állnak, hanem egy "környezetre felelőtlen" réteg... ezért vannak olyan problémák, melyeket meg kell oldani...

tömören ennyi...

Előzmény: mokuss (296)
mokuss Creative Commons License 2001.10.10 0 0 296

Reális
világ:


 



Nem
akaropm elvenni az egyre zöldülő kedvét senkinek, de ritkábban
látni mesejelenetben meghökkenő rókát, mint a rideg valóságot...habár
mindenki jobban örülne az elöbbinek...:


 


Magyarország:
évente 150.000. állat a sintér telepeken (fehérje
alapanyagnak);


Bukarest
napi 150 db kutya ugyanerre...


Sok
esetben a kivégzőeszköz nem oltás, hanem más "alternatívák"


 


Állatvédelmi
felvonulás: sajna én sem voltam (mert még mindig beteg
vagyok), de volt 1-2 orpheusi ifjonc;)...


 


Cica:
a civil szektor konplikált konkurencia harcát látom, és
ismerem... de működésünk óta inkább kimaradunk
minden "jóbol", minthogy másként nézzenek
bennünket... habár ezen topicban sikerült éppen eléggé
rossz szinben megjelenni (?._!=%)...


.
Előzmény: Törölt nick (295)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.09 0 0 295
Fene tudja… engem egy ilyen kep sokkal jobban meg tud fogni, mint egy veres rokatetem…

CICA Creative Commons License 2001.10.09 0 0 294
Sziasztok! :)
valaki megsúgta nekem,hogy van ez a jó kis topik, amiben én még nem dühöngtem ki magam. :)))) Úgyhogy most idenézek kicsit. :))))

Végigolvasgattam az eddigieket, és szomorúan láttam, hogy ez is, akárcsak mostanában a mi fórumunk, híven tükrözi a magyar állatvédelem helyzetét.

Tulajdonképpen olyan emberek szapulják (itt már remélem, hogy csak múlt idő) egymást, akik végeredményben ugyanazokért vagy hasonló célokért kűzdenek, szeretik az állatokat, stb.

Sajnos a napokban volt éppen erről egy nagyon szomorú tapasztalatom; elég komoly munkával megszervezett gyűjtést csináltunk egy menhelynek, (most nem mennék bele, hogy kiknek és milyen problémáik vannak, de aki ismeri az oldalunkat, az tudja, miről van szó), mire föl az egyik legnevesebb magyar szervezet vezetője, aki érdekelt a menhelyben (nem az övé, de köze van hozzá), telefonon felhívott és durván nekem esett, hogy mit képzelünk mi magunkról, hogy nem rajtuk keresztül bonyolítottuk a dolgot, és ez olyan, mint "más faszával verni a csalánt", stb, stb, és majd ő kinyitja a száját és elmondja mindnekinek, hogy mi nem is az állatoknak gyűjtünk, hanem egy másik szervezetnek (rajtuk keresztül oldottuk meg az adományleveleket), meg egy harmadik embernek.

Komolyan nagyon megbántott és nagyon elszomorodtam rajta, mert ha nekem menhelyem lenne, vagy bármilyen közöm lenne egy menhelyhez, akkor én lennék a legboldogabb ember a világon, ha valaki gyűjtést szervezne az állataimnak és szépen megköszönném, még ha csak egy zsák kajára is futja belőle...

Azt hiszem, ez híven tükrözi a magyar állatvédelem helyzetét; mindenki a másikat marja, presztizskérdést csinál ebből-abból, és a legkevésbé sem az állatokkal törődik.
Persze, hogyha valaki, külső szemlélő ezt meglátja, villámygyorsan elmegy a kedve az állatvédőktől, vagy a magukat annak nevezőktől.

Amióta komolyabban foglalkozom az állatvédelemmel, és egy kicsit belelátok a dolgokba, sajnos az a tapasztalatom, hogy a legnagyobb nemzetközi szervezeteknél sincs rendben minden; mi persze rendkívül lelkesen fordítgatjuk a sikersztorikat innen-onnan, de ha kicsit jobban utánajárunk, és megkapargatjuk a felszínt, akkor sajnos szinte mindenhol büdösbe nyúlunk... :(

Amikor megcsináltam a ZöldMagazint, akkor nekem is hasonló volt a célom, mint most nektek, és még mindig ez;azonban nagyon sokszor beleütközöm a szervezetek EGYES TAGJAINAK korlátoltságába, ellenségességébe, kicsinyes bosszuállásába.
Egy szervezetről sosem mondom, hogy rossz, mert mindenhol dolgoznak olyan emberek, akik teljes szívvel adják munkájuk legjavát az állatokért - és szerintem édesmindegy, milyen szervezet keretein belül.

Ha szükségetek van szegényes kis tapasztalataimra, ami egy ilyen oldal létrehozását illeti, akkor szívesen állok rendelkezésetekre bármiben. :))) ha már én szívtam nagyokat, legalább ti ne tegyétek. :DDD

a felvonuláson egyébként mi is voltunk. :)) nem voltak túl sokan, de sok kedves emberkével találkoztam, sok új arcot ismertem meg és Csányi Vilmos professzor úr ott helyben elvállalta az egyik akciónk védnökségét, amitől aztán olyan jó kedvem lett, hogy végig majd kiugrottam a bőrömből. :))))))

ja, és majd elfelejtettem...amit akartok..most alakulgat egy olyasmi, csak világméretben...Állatvédelmi Világplatform a neve; rengeteg nyílt és zárt levelezőlista van hozzá és kifejezetten állatvédelemmel foglalkozik, úgy, hogy az összes szervezetet összefogja... nagyon okos, érdekes kezdeményezés, bár döcög egy picit a beindulása. Ha érdekel titeket bővebben, szívesen írok róla, vagy volt nálunk valahol cikk is; kint van még a címlapon asszem...(www.zoldmagazin.com)

Sziasztok! :)
=^..^=

Filly Creative Commons License 2001.10.09 0 0 293
király ez a kép! milyen géppel csináltad?
Előzmény: állati emlék (291)
baphomet Creative Commons License 2001.10.09 0 0 292
most jól csináltad! :)))
jó ez a kép!
Előzmény: állati emlék (291)
állati emlék Creative Commons License 2001.10.09 0 0 291
Afranc! Pedig jól csináltam!

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: állati emlék (290)
állati emlék Creative Commons License 2001.10.09 0 0 290
Juhéé!
Tudok képet beilleszteni! (Legalább is remélem)

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: állati emlék (289)
állati emlék Creative Commons License 2001.10.08 0 0 289
Ahogy néztem, alig párszáz ember gyűlt össze. Volt egy pónifogat, egy szamárka, mindkettô az Állatkerté, meg egy csomó kutty. Ló nem volt egyáltalán. Macsekot is csak 1et láttam. Szóval, kicsit szegényesnek tűnt a dolog. Kár.
baphomet Creative Commons License 2001.10.08 0 0 288
áááhhh, dolgoztam :(
Előzmény: állati emlék (285)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.08 0 0 287
En eppena gorkoris topicosokkal gorogtem a varosban... de majdnem kimentem:)
Előzmény: állati emlék (285)
Filly Creative Commons License 2001.10.07 0 0 286
Sajna Rábapatonán voltam agárversenyen... Irj egy kicsit részletesebben róla! Lovak voltak pl?
Előzmény: állati emlék (285)
állati emlék Creative Commons License 2001.10.07 0 0 285
Szasztok!

Kicsit eltűntem, de ez a hét nagyon sűrű, igen csak gályázom, meg az lesz a jövô hét eleje is.

Azért most egy kicsit írok, mert rövid ideig csatlakoztam az Állatok Világnapja felvonuláshoz, és meg kellett állapítanom, hogy bizony nem sokan voltak.
Sebtében csak két transzparenst sikerült találnom, az egyik az Állatkerté volt - ôk voltak a legtöbben - a másik Rexes.
Közületek volt ott valaki?
Hallotta valaki Király Pétert igét hirdetni a bazilikánál?

Filly Creative Commons License 2001.10.05 0 0 284
:o)))))))
Előzmény: baphomet (283)
baphomet Creative Commons License 2001.10.05 0 0 283
csincsin!
küldöm az isztambult!
tegnap jól bealudtam a sörtől, azért nem néztem már ide...a megbízható munkaerő...:)))
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.04 0 0 282
Mokuci... legyszi, legyszi, legyszi... forditsd le magyarra is az elozo hozzaszolasod... ebbol egy arva kukkot sem ertettem... koszi...Ps: azt hiszem az ELTE-n szuperjo magyar nyelvtanfolyamok vannak...
Előzmény: mokuss (276)
Filly Creative Commons License 2001.10.04 0 0 281
Mario Luraschi
Előzmény: állati emlék (280)
állati emlék Creative Commons License 2001.10.04 0 0 280
Sziasztok!

Mi is a neve a kaszkadôrnek?

Hátha találok háttéranyagot.

Előzmény: Filly (279)
Filly Creative Commons License 2001.10.04 0 0 279
Sajnálhatdod, hogy nem voltál ott :oP
Előzmény: Lord Iffy (278)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.10.04 0 0 278
na valamit irjatok már....vagy ugy beittatok szomoruságotokban tegnap? :O))
Filly Creative Commons License 2001.10.03 0 0 277
Na, ma este kiderült, hogy csak mokuss a tökös legény itt ;o)
mokuss Creative Commons License 2001.10.03 0 0 276
csincsin: nem ertelek, mikor megszolalsz, valami borleszknek tunik minden...

jartam man par felsofoku intezmenybe (?), nemtom milyen szakra vettek e fel...

mutasd meg, hogy milyen az allatvedelem... csak a szormefeldolgozo nehogy szponzorkent beennefelejtodjon, mert az tovabbra is durva lenne...

Előzmény: Törölt nick (274)
állati emlék Creative Commons License 2001.10.03 0 0 275
Emberek, kicsit kések, bocsi! azért sietek ám! :))
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.03 0 0 274
Ja, nem tudom, hogy most miert irtam ezt:) De egy nyomorult szamvitel utan nagyon jol esett:)
Előzmény: Törölt nick (273)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.03 0 0 273
Haaat... mit mondjak... vegre ertelmet nyert az eletem:) Eddig csak ugy szorfolgettem a neten, de amiota itt ez a topik....

En speciel szivesen lennek egy 8 szamjegyu koltsegvetessel gazdalkodo allatvedo szervezet tagja:) Szerveznek egy csomo konferenciat (persze kizarolag 5 csillagos szallodakban) es oriasi partikat adnek... A partikon pedig a te diafilmjeiddel szorakoztatnam a nagykozonseget :)

Ja, hogy az allatvedelem nem errol szol? Hmmm... de nem is arrol amit te csinalsz...

Uff
Beszeltem

Előzmény: mokuss (272)
mokuss Creative Commons License 2001.10.03 0 0 272
ha nem szamelyekrol beszelsz, azaz nem szemelyekrol szol a dolog, akkor miert kell folyton szemelyeskedni? en a szemelyes, alaptalan vadakra reagaltam, reagalok folyamatosan... miert gondolod azt, hogy en vagy az egyesulet barmely tagja azt hiszi, hogy a munkank kulomb, mint a masik szervezetek munkaja? pont ellenkezoleg...

csak, hogy tudd: minden civil szervezet kopkodi a masikat, es szemelyeskedik, "rIvALiZaL", mi mar az elejen eldontottuk, hogy semmiben nem konfrontalodunk mas szervezetekkel, es ahogy csak lehet, az informacios folyamatokat segitjuk... most nem mondom el, hogy az asztalomon ott hever az osszes civil szervezet neve, cime, telszama, es ha barkinek kell lakhelyerhez kozeli sos, hir, info, es pl. az orph-t hivja fel, nalunk adatokat kap...

Azt, hogy ingyen dolgozunk, es beveteleink merteke zero, azert hangsulyozom ki, mert igenis mas szervezetek akar 8 szamjegyu osszegeket kaszalnak, es konkret mnunkajuk nem sokkal haladja meg a mienket...

Es, hogy te a kepmutato szovegeken felul nyersen elmondtad a velemenyed rollam, annak orulok, mert az ember a nyers velemenynyilvanitasaibol tud csak igazan bemutatkozni, leveve minden alarcot...

Sztem se vizazzunk kedves meggyeske, mert hosszutavon ugyis a valosag a mervado :)))))

Előzmény: Meggyes (271)
Meggyes Creative Commons License 2001.10.03 0 0 271
elfelejtettem szolni:
az elozo hozzaszolasom teljes egeszeben egy szemelyeskedo, _egy_ bizonyos embernek szolo, nem kicsit undorodo offtopic volt, mindenkitol elnezest kerek erte. Igerem, hogy ebben a temaban a vitat lezarom, mert egyszeruen nem eri meg.
m1s
Előzmény: Meggyes (270)
Meggyes Creative Commons License 2001.10.03 0 0 270
"Egyszer irta az e-mailjet, amvel felajanlotta, hogy segit jobb lapot csinalni, amire nem valaszoltam, es utanna mintha durvabb hangon kezdett volna beszelni... "
te szerencsetlen...
nem tudom, miert nem tudod felfogni azt, hogy nem _rolad_, nem _rolam_, senkirol nem szol ez, amirol beszelunk. egyszeruen hanyok attol, hogy mindenki magabol indul ki: mokusska, kisbogaram, engem olyan szinten nem erdekel az, hogy pokhendisegbol vagy a fene tudja mibol, nem kertel a segitsegembol, hogy az mar szornyu. felajanlottam, hiba volt, mert szart sem ersz, probaltal megalazni ezzel, kiallitva a sajat szegenysegi bizonyitvanyodat, amen. lehet, hogy az lett volna a celod, hogy megbants vele, de tudod ez az egesz nem er annyit.
es konyorgom, hagyjuk mar abba ezt az egesz hercehurcat: IGEN, irtam emilt mokussnak, meg a legelejen, NEM, nem valaszolt ra, IGEN, meglepodtem ezen, mert ha nem ker a "programozoi tudasombol", ami nincs, akkor is illik megkoszonni, NEM, nem okozott ez torest nekem, de IGEN, idegesit az a fajta buta primitivseg es rosszindulat, amivel a tovabbiakban kezelte ezt az allatok vedoszentje.

megegyszer mondom, figyelj nagyon, de tenyleg nagyon, hogy megertsd vegre, most nem a sorok koze irok, hatha igy konnyebb lesz neked: NEM ROLAD SZOL AZ ALLATVEDELEM. nem erdekel senkit az orpheus vagy mokuss aldozatos munkaja, megha meg otvenezerszer elmondod, hogy ingyen csinalod, onzetlenul, akkor sem. es fenntartom a velemenyem, hogy ez a bunko primitiv stilus csak art az egesznek.
innentol en ignorallak, a sajat erdekemben.

Előzmény: mokuss (252)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!