Ha tényleg ennyi ember beszállna, jobbnak látnám, ha nyitnánk egy zárt levelezőlistát, amin mehetne az érdemi munka, hogy ne kelljen már lépten-nyomon megkűzdeni az elmebajosokkal.
Elkezdtem az állatvédő honlapok nézegetését. Fő szempontom, hogy mi van a lapon, milyen terjedelemben, és hogy az nekem mennyire tetszik :o) Hétvégén leírom "tapasztalataimat" legalább 2 ilyen lapról, és közreadom (reményeim szerint már az új levlistán - aminek szívesen vállalom a menedzselését).
Okesz zsokesz:) En benne vagyok:) Kornyezeti management a mellekszakiranyom:) (bar meg csak 2 oran voltam eddig:)) Na szoval a lenyeg... a jo cel erdekeben esetleg 300.000 banneres hirdetesi lehetoseget is fel tudok ajanlani (a HLE halozataban muxik).. valami barom nekem adta, de eddig meg nem sok kedvem volt felhasznalni:)
Szerintem elsô lépésként gyűjtsük össze az összes neten elérhetô állatvédô oldalt, és nézzük meg, hogyan épülnek fel, mik a célkitűzéseik és feltehetôleg kiket céloznak meg, mint "közönséget". Én belevenném a környezetvédô oldalakat is. Azt is meg kell nézni, mit tartanak "hírnek".
utána nézzük meg, melyek ismertek ezek közül és melyeket tartják az emberek komolyan vehetônek.
Nagyon off on...
Csincsin, te ezt írtad: img scr="http://www.tar.hu/csincsilla/wiloclov.jpg"
én pedig ezt: img src="http://www.tar.hu/csincsilla/wiloclov.jpg"
a border="0" tényleg nem feltétlenül szükséges, csak szvsz szebb, ha nincs fekete keret a kép körül.
Off off.
én már tegnap óta azon gondolkodom, hogy ha kifárad az egyébként igen szórakoztató mokuss- örténet, akkor elkezdhetnénk komolyan beszélni errôl.
Amúgy elolvastam a termést, gyönyörű!
Meggyes: Ez a lovas történet iszonyú durva! Én is emléxem, hogy korábban már leírtad, mokuss viszont úgy látszik nem.
Tuti pszichopata. A legszebb, a filozófiatanár. Ha egyszer hangyalesô doktor leszek, kimentem az Indexrôl az egész mokuss-életművet és belôle írok tanulmányt.
Csincsin: zoozi valszeg azonos mokussal, egyszer ô maga állította ezt. Érdemes megnézni a nyitott topikjait is! Tanulságos. Szerintem magával beszélget.
hmmm, en 1X se mondtam, hogy barmiben is "szakerto, szakember" lennek!
az allatvedelmi egyesuletunk nem technokrata elven műkszik (bár van pár szakmám, es a vezetők is 1-1 temaban "szak"emberek...)... a humanus allatszeretetet, kezelest a szemleletformalassal kivanja elerni...
aki mas modon teszi , amit tesz, az tegye ugy... nekem erre van lehetosegem, mi ezt tesszuk...
azt, hogy ki hany allaton segitett, azt meg ne te dontsd el...
az lenne a jo, ha mindenki legalabb annyi hasznosat tenne, mint amennyi kart okoz... Nem?
reszemrol ennyi, a tovabbiakban csak olvasom a szinvonalas onimadast, es a tobbi "valotlan tezist"
Nem tűnt fel, Meggyes, hogy már kb. harmadszor írod le ennek a kis antitestnek (asszem, Csobolyó fogalmazott így a másik topikban, zseniális!) a lovad történetét? Mokussnak szelektív a látása is :oD
Még ezt is írtad: "esetleg, ha ebbe vagy szakember, kivancsian hallgatlak..."
Hát pont azért kérdezem tőled, mint egy állatvédő egyesület szakemberétől ezeket. De érdekes módon konkrét válaszokat még mindig nem kapok.
Na jó, befejezem a játékot. Mert valójában csak játék volt, hogy hozzád, mint értelmes emberhez intéztem kérdéseket. Te tényleg minimum skizó lehetsz, mert már 3x megfogadtad, hogy nem írsz ide többet, oszt mégiscsak rendszeresen befirkálsz mindenféle f@szságot :oD Az meg sajna feketén-fehéren kiderült, hogy szakmailag egy nagy nulla vagy.
Ja, még valami. Dicsekszel itten az ingyen munkáról. A honlapon meg lépten-nyomon az adószámotokba lehet ütközni. Mivel törvényileg úgyis nyilvánosan el kell számolni az adók 1%-ával pl, megtennéd, hogy leírod nekünk, mennyi pénz folyt be eddig, és azt mire költöttétek? Mert azt nem hiszem, hogy az a sok hálás ember, akin segítettetek, ne adakozott volna.
A kérdésem a következő volt: milyen alternatív nagyüzemi technológiákat ismersz? Visszakérdezel, hogy tenyésztés, feldolgozás v. szállítás. Hát, amit ismersz, azt írd már le lécci. Mondjuk, elég, ha tenyésztési helyett tartásit írsz :o) feldolgozási helyett pedig elpusztításit :o)
Majd ezt írod: "ezek mukodeset torvenyek szabályozzak, gondolom a technologiak ennek ala vannak rendelve..." Végre megcsillan ténybeli tudásod is. Akkor nincs is semmi baj, hiszen a törvények mindent szabályoznak, a gyárak ezeknek megfelelnek, tehát nincs szabálysértés sehol. Megoldódott a világ egyik legnagyobb állattartási problémája! Ünnepeljünk! Jaaaa, hogy a törvények nem foglalkoznak az állatok humánus tartási, szállítási, elpusztítási módjaival? Vazzeg... :o(
"es visszakerdezve: te itt gatyazol engem, de te mitteszel lovaglason tul?"
Na most ledobbentem. Ertem mar. Mokuss, neked az faj, hogy van ember, aki szetgurcoli az agyat es keres annyi penzt, hogy el tudjon tartani egy lovat? Amit mellesleg ugy fogadtam be egy allatvedo szervezettol, hogy a lo fejet a volt gazdaja szetverte kapaval, meg ugy le volt gyengulve, hogy csorlovel kellett talpra huzni reggelente napokon at. Azon a helyen, ahonnan ez a lo van, olyan dolgok tortentek, hogy azt a te netrol-letoltott-kepeken edzodott gyomrod be se venne. 29 lobol 7 maradt eletben, a gazdajuk kotelekkel kototte fel oket a gerendara, mikor mar annyira le voltak gyengulve az ehsegtol, hogy nem tudtak allni a labukon. Ott az ello kancakbol az ugyancsak ehezo kutyak szetdek ki a csikot. A lo, amit elhoztam, annyira rettegett az embertol, hogy tamadott, utott, vagott, harapott, a foldet ette, mert olyan vitamin- es asvanyianyag hianya volt. Azert erezzem magam szarul, mert ez a lo teljesen egeszseges, ujra bizik az emberben, es elfelejtette mindazt, ami vele tortent, meg nem maszik fel felelmeben az istallo falara, ha valaki hirtelen mozdulatot tesz a kozeleben? Es attol vagyok szar ember, mert gurizek mint egy allat, hogy az alberlet, a szamlak, meg a magam fentartasa mellett el tudok tartani egy lovat?
Elmesz te a jo budos picsaba, mokuss...
Az egyetlen, amit mostantol erzek iranyodba, az a szanalom, ezt nagyon oszinten mondom.
Ehhh...
latod, ugyes vagy te. igy kell vitatkozni: ha feltesznek par erdekes kerdest, az allatvedelem ugyebe, nem megcafolni kell azt esz ervekkel, hanem ezt kell mondani ugyesen: "Ha filozófiát tanítanék az egyetemen, felhoznám meggyest, mint a fajdalom osszevont reakciojat, kepviselojet...
Ez meggyes duhongoje?
Kocsmaba talan jobban kiforr barmilyen tema... mivel ez egyoldalu kommunikacio, es a reagalasok egymasra gyakran eltorzulnak..."
latod, ugyes vagy te. igy kell vitatkozni: ha feltesznek par erdekes kerdest, az allatvedelem ugyebe, nem megcafolni kell azt esz ervekkel, hanem ezt kell mondani ugyesen: "Ha filozófiát tanítanék az egyetemen, felhoznám meggyest, mint a fajdalom osszevont reakciojat, kepviselojet...
Ez meggyes duhongoje?
Kocsmaba talan jobban kiforr barmilyen tema... mivel ez egyoldalu kommunikacio, es a reagalasok egymasra gyakran eltorzulnak..."
ja, bocs, latom mar, hogy valaszoltal az egyik itt feltett kerdesre, csak nem vettem eszre... de biztos ott van a hiba, hogy en nem tudok "globalis problemakban" gondolkodni... en csak egy kis szutyok gyarlo lelek vagyok, akinek az allatvedelem azt jelenti, hogy a sajat kornyezetem tajan rakok rendet... bele se gondoltam, milyen buli allatvedelmes dolog lehet az, hogy alapitok 2-3 egyesuletet, aminek aztan nincs penze arra, amiert letrjott. szuper. en huje, ugy gondoltam, hogy ahelyett, hogy maganyos hoskent kuzdok az allatvedo emberekkel, inkabb betarsulok mar letezo, menhellyel biro szervezethez es nekik segitek. de jogos mokuss berzenkedese ettol, hiszen kobor kutyat osszeszedni por dolog, mert tok budos, meg broaf...
kezdek vilagosan latni.