Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.26 0 0 32
Az eletmod komplex dolog... abba minden beletartozik.... az allatok nagy resze pedig meg mindig a termeszetes kornyezeteben el, igy ha meg akarod oket vedeni, a kornyezetet is vedened kell. Es ha veded a kornyezetet, akkor a talajvizbe stb. kerulo mergezo anyagokrol, kemikaliaktol is vedened kell...stb. igy kapcsolodik ide a biocucc. A taplaleklancrol meg minden mas kutyafulerol nem is beszelve... azt, hogy te egy allatvedo aktivista vagy, elfogadom... de ez meg mindig nem egyenlo az "allatvedo eletmod"-dal..felteve, hogy letezik ilyen
Előzmény: mokuss (31)
mokuss Creative Commons License 2001.09.26 0 0 31
Szterinted Csincsin: mit nemértek???
Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.26 0 0 30
Hosszu!
Előzmény: mokuss (29)
mokuss Creative Commons License 2001.09.26 0 0 29
En hülyevagyok, de ha egesz mondatokban beszelnel, kiderülne, hogy mit nemértek???

Előre szólok, hogy biztos neked van igazad...

Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.26 0 0 28
Te tenyleg nem erted....
Előzmény: mokuss (27)
mokuss Creative Commons License 2001.09.26 0 0 27
Az átlagember, aki az állatvédelmi eszméket fontosnak tartja (mondjuk állatbarát) mi köze a biogazdálkodáshoz? Ez nekem bonyolult... tudod mi az a biogazd.?...

Az állatvédelem és a vegetáriánusság is 2 különböző téma... A vega nem csak állatvédő lehet, lehet teljesen közönyös ember is, aki a saját testét "kíméli" az állati fehérjéktől... hogy ebböl mi lesz, azt én nemtudom (mármint a fehérjeszintézise a tagnak hogy alakul...)...

A gazdasági állattartás terén az állatvédők nem azt mondják, hogy ne egyél húst, hanem azt, hogy a nagyüzemi gazdasági állattartás ne legyen ingerszegény, legyen humánus, az állatszállítás ne gyilkolja meg az állatot 8nemzetközi, és helyi szinten se...), az állatok feldolgozása pedig legyen gyors, és "fájdalommentes" -> humánus...

Csűrhetnénk, csavarhatnánk ezt a témát, de a fogalmakkal azért legyünk tisztába:))

Aki kereskedik a kedvenceivel, az mi? állatvédő?
én is befedeztethetném a macskáimat, kutyámat, el is tudnám "adni" a kicsiket, de tudom, hogy globális szinten valahol az évi 150.000. állat közt landolna egy részük valamely sintértelepen, és mivel ezt nem akarom, így nem lesz az... persze TE AZT CSINÁLSZ, amit akarsz, és még véletlenül se hidd azt, hogy én valakire is rá akarom eröltetni azt, amit gondolok...

Van egy diafilmes "kedvenceink a hobbiállatok" c. előadásom, 1X, ha gondolod, tartok neked egy előadást...

Szerintem én és ti más aspektusbol nézzük a dolgokat, és lehet, hogy nem isw 1röl beszelünk... ilyen szinten nehéz zöld ágra vergődni, és lehet, hogy lehetetlen is...

Zárjuk le a témát, legyél az, ami akarsz... oke?
Én pedig az ami én akarok...

Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.26 0 0 26
Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 25
Mondom, hogy tegyel be kisebb kepeket... eszmeletlenul csunyan neznek ki a tulsagosan felnagyitott kepek...
Előzmény: mokuss (23)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 24
Biztos frissitik az oldalt:)

Egyebkent pedig... Az allatvedelem szerintem nem eletforma, hanem egy bizonyos reakcio bizonyos helyzetekben. A ketto nem ugyanaz. Allatvedo eletforma mint olyan szerintem egyszeruen nem letezik!

Akkor lenne eletforma, ha meg a foldon futkoso kis hangyakat is kikerulned, vega lennel (nem egyszeruen vegetarianus!), nem hordanal allati boroket vagy egyeb, allatokkal kapcsolatba hozhato holmikat. Ha eletforma lenne, teljesen hozzatartozna a kornyezetvedelem is, lelkesen kellene propagalnod a kornyezetbarat technologiak bevezeteset, a biogazdalkodast, meg minden mast. Attol, hogy nehany cikket leirsz es mindenki mast elitelsz, meg nem valik eletformava!

Ekkora baromsagot....Allatvedo eletforma...

Ja, egyebkent pedig a szaporodas az elet velejaroja.. a csincsilla es meg sok hasonlo allat tarsas leny. A szaporitas annyit jelent, hogy nem valasztod szet oket. Egyebkent pedig mi az a baromsag, hogy tenyeszto vagyok.... A tenyeszto sz az en szotaramban azt jelenti, hogy valaki uzletszeruen tenyeszti a csincsillakat, ebbol el vagy az ebbol szerzett jovedelme jelentosnek szamit. Szamara a szaporulat az elso. Az, hogy valakinek van otthon nehany kisallata akik ugy mellesleg es nem elitelendo modon szaporodnak meg nem jelenti azt, hogy az ember tenyeszto.

Előzmény: mokuss (22)
mokuss Creative Commons License 2001.09.25 0 0 23
Előzmény: mokuss (22)
mokuss Creative Commons License 2001.09.25 0 0 22
Csincsin:

nem vagyok gyogypedagogus, de 115. alkalommal is leirom:

az allatvedelem nem egy belepek-kilepek tema, hanem ELETFORMA...
tehat:
- nem szaporítunk feleslegesen, anyagi haszonert, sznob célokert (ermékért, elismerésért), feldolgozásra kisallatokat (pl. kedvtelesbol tartott allatot, es premeket...)
- allatunkat humanusan tartjuk, míg el...;
- alatunkat, kornyezetunket szertjuk, es KÍMÉLJÜK...

- lehetőségeinkhez képest segyítjuk a problémak humanus megoldasat...-.

Az allatvédőkhöz be-kilephecc, csak nem hozzank, mert az alapszabalyunk kritewriumainak nem felesz meg... ugyanis te szaporíto vagy... ;(

azert meg lehecc allatvedo... mar pozitiv cselekmenykent veszem, hogy a szorfeldolgozo link a lapodon (tudod a kedvenc ceged) nem mukszik...

csak igy tovabb !!!!

Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 21
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 20
Szerintem vedd kisebbre a csincsillas kepet... igy nem lehet elolvasni a feliratot:)
Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 19
Orommel hallom...

Egyebkent az egeszben az a legviccesebb, hogy pont mielott megkaptam volna az elso anyazo emilemet az egyik alatvedo egyesulettol (hupssz... ha jol emlekszem, pont a tiedtol), azelott akartam csatlakozni az allatvedokhoz... Ezen azert erdemes lenne elgondolkodni.

Előzmény: mokuss (17)
mokuss Creative Commons License 2001.09.25 0 0 18
csincsin.

majd ha elvesztetted a szuzesseged, utanna mérj fel pszichikailag...

kissebssegi komplexus? fanatizmus?

magadat nem olvasod meg néha?

en lennek a leggyengebb lancszem?

nem en termelek szormekabatalapanyagokat;(

es az elveim nem okoznak kart senkinek sem...

kossz megegyszer

Előzmény: Törölt nick (16)
mokuss Creative Commons License 2001.09.25 0 0 17
nekem igy is jo;)
Előzmény: Meggyes (15)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 16
Szerintem Mokusskoma egyszeruen egy 12-13 eves kiskamasz... vagy egyszeruen fejere ejtettek kiskoraban...

Na jo, komolyra forditva a szot... szerintem egyszeruen akkora kisebbrendusegi komplexusban szenved, hogy ezt mar csak a fanatizmusaval/aggressziv magatartasaval tudja kompenzalni. En speciel hatarozottan sajnalom... Inkabb segiteni kellene neki.

Előzmény: Meggyes (15)
Meggyes Creative Commons License 2001.09.25 0 0 15
mokuus,
visszaszivta minden pozitiv dolgot, amit mondtam rolad. Te egy hormonzavaros, szanalomra melto goreny vagy.
Reszemrol a temat lezartam. A fene tudja, kezdek finnyas lenni.
Sajnallak.
Előzmény: mokuss (13)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 14
Mokuskoma!

Ne remenykedj!

Előzmény: mokuss (13)
mokuss Creative Commons License 2001.09.25 0 0 13
kivancsian varom;)
a kepeket rollad, ami szabalyozza a születeseket:DD
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 12
Termeszetben? Hmmm... Ki szokott termeszetben fizetni?... Ha gondolod cserebe felteszek egy szuletesszabalyozast szabalyozo kepet is:)
Előzmény: mokuss (11)
mokuss Creative Commons License 2001.09.25 0 0 11
A dühöngőm reklámblokkját ki kezeli?
:DDD

mert csincsincsincsincsincsinke sorbanállhacc a kasszánál... :)

természetben most nem lehet fizetni :DD

Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 10
Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 9
Bocs... szoval ez...
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 8
http://www.extra.hu/csincsilland
Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 7
Bocsi, de az allatvedokrol hala mokusskanak mar csak ez jut az eszembe...
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6
Most az en nyulasomra gondolsz?
Előzmény: baphomet (5)
baphomet Creative Commons License 2001.09.25 0 0 5
én igazán nem is értem, hogy miért nem néztél be a másik nyulas topicba is...
vagy még nem vetted észre???
Előzmény: mokuss (3)
állati emlék Creative Commons License 2001.09.25 0 0 4
És íme:

ITT VAN Ô!!!

Nyomjad, csak nyomjad, ez itt a te zöld mezôd! :))

Előzmény: mokuss (3)
mokuss Creative Commons License 2001.09.25 0 0 3
Előzmény: állati emlék (1)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!