Keresés

Részletes keresés

Tiborc Creative Commons License 2003.02.10 0 0 84
http://www.dnp.hu/dnp.php?lang=HU&cikk=549&mode=full&depth=2
Tiborc
Rézeleje Creative Commons License 2002.07.13 0 0 83
Szerintem Zűrös Mátyást érdemes volna kérdezni Carlos felől. Bár aligha válaszolna...
bocie Creative Commons License 2002.07.13 0 0 82
Carlos a legokosabb és a leghidegvérübb ember a földön!Örök példaképnek tekintem...Már 12évesen felfigyeltem rá hogy velem egy idősen már Che-vel is találkozott...És képes volt az első tettére mely nem sikerült igazán de legalább kapott egyet Sieff!!!!
askdas Creative Commons License 2001.10.14 0 0 80
"A vagyont az apja hagyta rá ill rá és testvéreire.K.B. 6 billio dollárt. "

Billio = 10^12 1 000 000 000 000
milliárd= 10^9 1 000 000 000
millio = 10^6 1 000 000
ezer = 10^3 1 000

Szóval nem tudom melyikre gondoltál, de a billióra biztos nem, lévén 6 billio dollár az ,már az amerika GDP nagyságrendje. Biztos, hogy ennyi pénze volt az öregnek? Egyébként az angolban a billion magyarul milliárdot jelent.

Előzmény: Törölt nick (66)
Stirlitz2000 Creative Commons License 2001.10.13 0 0 79
Kandahar, Afganisztan 2001:10:13:04:05:32:59:65

Az imperialista fogsagban szenvedo hos szabadsagharcos Carlos (A Sakal) elveszi ugyvel szimpatizalo ugyvednojet! Tovabb a lenini uton!


Tavaris Carlos Iljics Ramirez Szancsez es a boldog menyasszony Isabelle Coutant-Peyre.

Tiborc Creative Commons License 2001.10.04 0 0 78
Kedves pindiy!

Kellene egy kis segítség!
Tetszenek az asztaltársak adatai, csak hiányosak.
1992 - ben megjelent egy könyv Carlosról.
Hiteles, mert Liszka László Úr írta?!
"E történet számomra 1990. június 26. - án kezdődött, azon a napon, amikor a tv híradó közölte Horváth Balázs nyilatkozatát. A miniszter bejelentette a parlamentben, hogy a hírhedt terrorista… éveken át menedékre talált Magyarországon."
Írta Liszkai László 1992 - ben.
Érdekes, a parlamenti írott anyagban nem találtam nyomát ennek a beszédnek.
Hol hangzott el?
Érdekes a keresés eredménye, ha Liszkai Lászlóra is rákeres valaki.
Carlos keresése is érdekes.
A sorsa is.
Mindet ki kellett volna vonni a forgalomból, de akkor más világ volt.
Tény, hogy a Magyar Népköztársaság örült a távozásának.
Ennyi.
Tiborc

Előzmény: pindiy (31)
mpd Creative Commons License 2001.10.02 0 0 77
Off
Érdekes ám ez a "nők jogai a Szovjetunióban" téma. Volt szerencsém krampácsoló, sínfektető, betonozó és még jópár féle nehéz testi munkát végző nőt látni a Rusz Birodalomban. Jogaik mellé megkapták az egyenjogúságot a melóban is!
Előzmény: Törölt nick (67)
onogur Creative Commons License 2001.10.01 0 0 76
A türkökre ( és a hunoktól kezdve ) általában jellemző, hogy a vezető réteg jóval kisebb számban vesz részt a hódításokban, mint a csatlakozó népek.
Valamint ha területet fel kell adni, akkor általában a csatlakozottak maradnak helyben, míg a hódítók visszavonulnak.
Lásd: Szentendre.
Előzmény: Derek (74)
onogur Creative Commons License 2001.10.01 0 0 75
Amennyiben polavec=kun, akkor igen.
Szervusz, Rokon!!!! :-))))
Előzmény: Törölt nick (73)
Derek Creative Commons License 2001.10.01 0 0 74
Nem beszelve arrol,hogy a Magyarorszagon tartozkodo torokok tobbsege oszman zsoldba allt szerb volt. Nehany nagyveziruk meg egyenesen zsido, ormeny. Amikor 1690-ben a kanizsai varat visszafoglaltak a szovetsegesek, a varorseg a mai Kiskanizsa teruleten telepultek le es az utcaikat ma is Kisrac es Nagyrac utcanak hivjak es most a saska becenevet viselik buszken.
Előzmény: Törölt nick (70)
onogur Creative Commons License 2001.10.01 0 0 71
Voltam bátor tiltakozni, elvégre a türk népek ( többsége ) csak később lett muszlim.
Ezért a "török vérnek" semmi köze az iszlámhoz.
Előzmény: Törölt nick (70)
onogur Creative Commons License 2001.10.01 0 0 69
Na a török vért kéretik kihagyni a játékból, elvégre a topicindító egy onogur!!! :-))))
Előzmény: Törölt nick (67)
onogur Creative Commons License 2001.10.01 0 0 68
"Talib harcosok, 1996-ban lehet hallani róluk elôször...."

Igen. 1996-ban foglalták el Kabult.
De ugye egyetértünk abban, hogy a tálibok nem a Proxima Centauri második bolygójáról érkeztek UFO-val, hanem volt némi előzménye a dolognak.

Előzmény: Törölt nick (63)
Derek Creative Commons License 2001.10.01 0 0 65
A dolog pikanteriaja, talan ma sokkal egyszerubb lenne a helyzet, ha akkor az USA inkabb a szojuzt tamogatta volna Afganisztanban, legalabis a mai szituaciobol visszakovetkeztetve , meg az is jobb lett volna. Igaz akkor nem lett volna Rambo III :-))) , vagy mint a Living Daylight-ban James Bond amikor egyutt harcol az afgan gerillavezerrel, akit eppen errol a Ladin fiurol mintaztak.
Előzmény: Törölt nick (61)
onogur Creative Commons License 2001.10.01 0 0 64
Barátom, ( Ha megengeded....)
én a fajsúlyt úgy értettem, hogy a CNN-re hivatkoztam és nem egy kócos magyar hetilapra.
Az, hogy bin Laden rühelli az amerikaiakat ( de utálom ezt, szóval az Egyesült Államok polgárait, elvégre Amerika nem az USA ), nem akadályozta meg abban, hogy a 300 millió dollárjából milliárdot csináljon. Ha az USÁ-ban élt volna, akkor a média címoldalon hozta volna a fotóját, mint a Sikeres Emberét.
Elvégre bin Laden a nyugati típusú kapitalizmusnak köszönheti vagyona növekedését, ügyes, jó üzletember.
Szóval utálja az "amerikaiakat"...s mégis több mint egy évtizedig működött együtt a CIA-val???
Hát nem. Ő elsősorban egy fanatikus muszlim, akinek a muszlimokat leigázó kommunizmus volt az egyes számú főellensége. Aztán változott a helyzet, a kommunisták eltűntek...
És bin Laden ráébredt arra, hogy az aktuális sátán az...USA.
Nem így van?
Előzmény: Törölt nick (61)
Derek Creative Commons License 2001.10.01 0 0 62
89-ben nem voltak talibok. Par Koran iskolaban voltak, de ok nem vettek reszt az oroszok elleni gerillaharcban.
Előzmény: onogur (60)
onogur Creative Commons License 2001.10.01 0 0 60
1989-ig az USA és Pakisztán pénzelte a tálibokat.
A többi stimmel.
Előzmény: Derek (59)
Derek Creative Commons License 2001.10.01 0 0 59
"És akkor még nem is beszéltem arról, hogy a CNN mélyen hallgat arról, hogy honnan is származnak bin Lade terroristáinak fegyverei, meg sem említi a tálibokat, akiket Pakisztánban képeztek ki pakisztáni és amerikai pénzügyi, katonai és titkosszolgálati támogatással. "

Ahogy a fegyverzetet elneztem az leginkabb Kinabol, vagy a volt szovjet tagkoztarsasagokbol,szarmazhat. A talibokat valoban Pakisztanban kepeztek ki, de nem amerikai penzen,az USA eppen ott kovette el a hibat,hogy az oroszok kivonulasa utan egyszeruen ejtette az egesz afgan ugyet.

Előzmény: onogur (58)
onogur Creative Commons License 2001.10.01 0 0 58
"bin Landent nem a CIA képezte ki. Vagy azt hiszed hogy egy saudi arab multimilliomos a CIA után szaladgált? Nem nagyon ismered a dolgokat de azért csak mondod a magadét, jo mai magyar szokás ez"

Hogy fajsúlya is legyen a dolognak, lássuk mit is olvashattunk a CNN honlapján szeptember 15.-én:

"…A gazdag családból származó Oszama bin Laden 1973-ban lépett kapcsolatba szélsőséges iszlám csoportokkal. A '80-as évek elején bekapcsolódott az afganisztáni mudzsahedínek harcába a szovjetek ellen és Dél-Jemenben a kommunisták ellen. AFGANISZTÁNBAN A CIA-VAL EGYÜTTMŰKÖDVE KIKÉPZŐKÖZPONTOT ALAPÍTOTT A MUDZSAHÍNEK SZÁMÁRA és 1986-ban és '89-ben részt vett a legnagyobb, dzsalalabadi harcokban. 1991-ben hagyta el az Arab-félszigetet….."

Való igaz, röviden és pongyolán fogalmaztam. Ha nem három szóban akarom kifejezni magamat, akkor azt írom: bin Laden a terrortámadások megszervezése során felhasználta azon tapasztalatait, melyeket egy évtized alatt gyűjtött össze a CIA-val való szoros együttműködése során.
És akkor még nem is beszéltem arról, hogy a CNN mélyen hallgat arról, hogy honnan is származnak bin Lade terroristáinak fegyverei, meg sem említi a tálibokat, akiket Pakisztánban képeztek ki pakisztáni és amerikai pénzügyi, katonai és titkosszolgálati támogatással.
Szóval nem történt egyéb, mint az, hogy - amint várható volt, hogy előbb utóbb bekövetkezik - az U.S.A. egyik édes gyermeke támadt létrehozójára. A bosszú pedig a másik édes gyermeket - a tálibokat fogja sújtani.

Tudod, vagyunk itt egy páran, akik "kalandvágyból itthon maradtunk…". Nem tudhatom, hogy Te mikor léptél olajra, de hidd el, vagyunk néhányan az óhazában akik már nem a Népszabadságból szerezzük be az információinkat és nem az ujjunkból szopjuk ki azt, amit leírunk.

Előzmény: Törölt nick (52)
Munchausen Creative Commons License 2001.09.30 0 0 56
Néhány dolog a tisztánlátás miatt.
Az idő hiányában csak tőmondatokban.
Ezek tények, mindenki vonja le maga a következtetéseket.

Carlos a sakál (Ilich Ramirez Sanchez) Moszkvában végzett a Lumumbán.
1975-ben az OPEC elleni merénylet tette ismertté a nevét. 3-an meghaltak stb...
Magyarországi üdülése alatt sokáig a Vende utcában lakott, közel ahhoz a helyhez, ahol a Fenyőt kivégezték.
A sakált sudanban kapták el, jelenleg Franciaországban ül.
Az egyik tettestársát a Hansot (Hans-Joachim Kleint) nemrég kapták el Franciaországban, a németek kérik is a kiadatását.
Egy németországi zöld politikus bizonyos Daniel Cohn-Bendi (Red Danny) eléggé belekeveredett a képbe, sokak szerint ő volt az ideológus a csapatban.
Mindhárman ezer szállal kötődnek Franciaországhoz.

Előzmény: Derek (54)
Derek Creative Commons License 2001.09.30 0 0 54
Mi a mellebeszeles, persze ,hogy tudtak a legfobb partvezetok.
Előzmény: Törölt nick (53)
onogur Creative Commons License 2001.09.30 0 0 51
Igen, már több mint egy évtitede nincs hidegháborús szituáció.
De mindkét oldalról kiképzett terroristák tízezrével vannak, bin Ladent is a C.I.A. képezte ki az oroszok ellen...
Hát igen. Most meg Háború a Terrorizmus Ellen.
Röhej. Így jár az, aki töltött revolvert ad egy értelmi fogyatékos kétéves gyerek kezébe.
Előzmény: Derek (50)
Derek Creative Commons License 2001.09.29 0 0 50
"Kedves Barátom, nem hogy járt Magyarországon hanem ott volt a kedvenc pihenô s bujálo helye. "

Igen ott volt , tudjuk , tudom,lattam a rola keszult felveteleket is, es ott volt az USA-ban is egy csomo mas fajta, akiket szinten tamogattak ottani kormanypenzekbol. De azt hiszem talan jo lenne ennek egyszer es mindenkora vegetvetni. Ma mar nincs az a hideghaborus szituacio. Amikor mindket fel felhasznalt egymas ellen ilyen alakokat. Mert azert az USA se feher barany ,meg a masik oldal sem.

Előzmény: Törölt nick (49)
Monsieur Danflou Creative Commons License 2001.09.28 0 0 48
Nem igazan ertem, hogyan kepzeled ezeket a fokozatokat.
De tegyuk fel, hogy lehetseges (lett volna) egy olyan szituacio, amelyben a Szu Amerikan nem torolja meg a Magyarorszagi elleni csapasokat, de Magyarorszagon megtorolja, ha nem ugy viselkedik, hogy direkte kiprovokalja ezeket a csapasokat. Ettol meg Amerikanak joga lett volna Magyarorszagot az arra alkalmas eszkozokkel megfosztani attol a kepessegetol, hogy neki kart okozzon.
De nincs sok ertelme ennek a "ha a nagymamamnak kereke lett volna" jateknak. Te azert jottel elo vele, hogy dramaibb szinben tuntesd fel azt a eshetoseget, hogy az amerikai ellencsapasnak, ha sor kerul ra, artatlan afgan civil aldozatai is lehetnek. Minden haborunak vannak artatlan aldozatai. De ettol meg vannak igazsagos haboruk.
Előzmény: onogur (47)
onogur Creative Commons License 2001.09.28 0 0 47
A magára hagyásnak vannak fokozatai.
Nem véletlen az, hogy nem tört ki a III. világháború, a Szovjetunió nagyon is jól ismerte saját lehetőségeinek korlátait.
Lásd: kubai válság, stb. stb.
Előzmény: Monsieur Danflou (38)
Stirlitz2000 Creative Commons License 2001.09.28 0 0 46
Dushanbe, Tadzsikisztan, 2001:09:28:02:01:98:43
"A Szovjetunió meghátrál, nem vállalja a harmadik világháborút, magára hagyja Magyarországot. "

Felhaborito hogy igy beszeljen valaki a hos szovjet neprol. En egeszen biztos vagyok benne hogy Tavaris Carlos (Iljics Ramirez Szancsez)ugyeert a barati magyar nep onzetlenul ontotte volna a veret legyozve minden imperialista satani mesterkedest.


Eljen az orok es megbonthatatlan szovjet-magyar baratsag!
Előzmény: onogur (-)
geszthi Creative Commons License 2001.09.27 0 0 45
Ha mar mindenaron parhuzamot akarsz vonni akkor azt is illeszd be a kepbe, hogy

...es az Erdelyi magyarok fellazadtak a Roman vezetes ellen (mely egybol tamogatasarol biztositotta az USAt), ha Romania barmibe is segit Carlos es a Kadarvezetes ellen az Usanak.

A mellett a Kadarrendszer mellett amelyik kijelentette, minden orszagot celpontnak tekint a terrorista akcioiban amelyik az USA partjan all.

No ezt neztem volna en meg!

Előzmény: onogur (-)
Dokumentátor Creative Commons License 2001.09.27 0 0 44
"Carlos, a hírhedt terrorista Oszama bin Laden arab milliárdost saját eszmei utódjának tekinti."

1998. szeptember 21., MTI

pindiy Creative Commons License 2001.09.27 0 0 43
A pali nem mondott igazat, Izraelnek nem szállitottunk semmit.
Valahogyan nem volt rászorulva::))
Előzmény: psycho-pata (39)
pindiy Creative Commons License 2001.09.27 0 0 42
Rokonaid merre lyártak akkor?
Előzmény: La Koma (40)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!