Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.15 0 0 69

a kötelesség tudatod

neki roggyant bögre. :-D
Előzmény: Vidra de Sus (68)
arnyekxxx Creative Commons License 2010.03.15 0 0 67
nem bántásból kérdezem, de neked ez valami munkaköri kötelesség, hogy minden topikba beleirj egy db hozzászólást aminek a nevéven a nyilas szó szerepel?

http://forum.index.hu/Search/searchUserArticle?u=1099449
Előzmény: Vidra de Sus (66)
Éhesló Creative Commons License 2009.12.25 0 0 65

A topikcím magyartalan, mert az e kérdőszót helytelenül alkalmazza.
A topiknyitó jobban tette volna, ha a kérdését anyanyelvén teszi fel, bár ennek megértése itt a Kárpát medencében nyilván sokaknak okozna gondot.
Sebaj, megszoktuk már....:(

MAGÁRÓL A KÉRDÉSRŐL:
Nyilasok ma sem Magyarországon sem Európában nincsenek szervezett formában, ellenben kommunisták, sok sok helyen díszelegnek itthon és a jó kis Európánkban is. Ezért talán nem véletlenül engem a topiknyitót izgató kérdés kevésbé érdekel - esetleg az ídő múlása okán is - mint az, mit érdemelnek a kommunisták?

A véleményem tehát a kettőről együtt: egyenlő elbánást az oktatásban, a médiában és a törvény előtt!
koprofil Creative Commons License 2009.12.25 0 0 64
Ezt inkább nem fejtem ki nyilvánosan...
preludium Creative Commons License 2006.02.23 0 0 63
Nem a MIÉP-RE, hanem szavazóira van szükségem. Mondta Orbán Viktor a VAÚ-ban
Előzmény: Feles Elek (48)
onogur Creative Commons License 2001.10.01 0 0 62
Hál' Istennek nem találkoztam az általad felsorolt könyvekkel, így nem tudok vitába szállni Veled.
De merem remélni, hogy a rengeteg fóka eleve halva született, és nincs eszkimó, aki lakmározzon belőlük.
Egyébként:
:-((((((((((((
Előzmény: kaleb (60)
kaleb Creative Commons License 2001.10.01 0 0 61
"Néhány olyan széldőjobb aktivista, aki itt úgy ír, mintha egy az egyben a nyilas lapokból bújt volna ki, most nagyon hallgat.

Egy pár ilyen névre lettem vón pont kíváncsi. "

----------------------------------------------
Értem kérésedet. Talán össze tudnék neveket gyűjteni.

Olyanokat például, akik még az elmúlt 3 napban is igaz sajnálatosnak, de indokoltnak mondták a holokausztot. Mint a 44 nyarán megjelent Harc. (Amit 2001-ben összegyűjtve újra kiadtak.)

Vagy akik sorozatosan a sztenderd antiszemita könyveket (Ford, Luther, nem tudom milyen Alfontóz talmud hamisítása) idézgetik itt, vagy a cion bölcsit terjesztik, azt állítva, ez hiteles.

Nem olyan bonyolult (az 1938 és 44 között működő, majd az emigrációban is továbbélő) nyilaspropaganda érvanyaga, hogy ne lehetne rekonstruálni.

Mégis valami visszatart ettől. Nézetekkel vitatkozom. Személyeket nem szívesen cimkézek. Remélem, hogy aki ma ilyen nézeteket hangoztat, a vitán okulva holnap már más véleményen lesz. Talán ezért.

De ha akarod, Te is össze tudod szedni, az utóbbi hetekben kik képviseltek ilyen felfogást. Ha máshonnan nem, az adataimból. Amikor találkoztam velük, szembeszáltam nézeteikkel.

Előzmény: Feles Elek (50)
kaleb Creative Commons License 2001.10.01 0 0 60
"Csak nem tudom, hová tünt a 7-900 ezer nyilas szavazó."

Remélem, nem gondoltad komolyan kérdésedet. Az lehet, hogy anno ennyi szavazója volt egy pártnak, de ez nem jelent semmit.
--------------------------------------

Hidd el, eszembe sem jutott volna a kérdés, ha augusztus 20-án nem azt látom, hogy csupa nyilas könyvvel van tele a Miép könyvárusítási pultja. Ha egy Miép előadásra elmenve, nem arról lett volna szó, hogy milyen szépek is a nyilas eszmék. Ha a Havi Magyar Fórum főszerkesztője, Szőcs Zoltán nem Istóczy és Bosnyák örökösének vallaná magát. Ha Hegedüs Lóránt nem írt volna nyilas szellemü cikket egy kerületi lapba.

Ha azonban ezek a jelenségek léteznek, el kezdem keresni az okát.

Amit itt írtok, hogy már nincs jelentősége, 1939-ben hogyan szavaztak az emberek, örömmel elhiszem. Talán tényleg nincs. Futó protesztszavazat, megbánták.

De azért a nyilaspártnak volt kemény magja is. És ma itt vannak ezek a nyilas nosztalgiák. Van-e a kettő között összefüggés? Vagy más a magyarázata ennek a furcsa reneszánsznak?

Ez az egyik kérdés.

A másik pedig az, hogyha nem is lenne családi összefüggés, akkor is: milyen következtetést vonnak le a nyilaskönyvek mai olvasói, vásárlói a régi nyilasok sorsából?

Van-e hasonlóság a Miép egyik szárnya, és a nyilasok gondolkodásmódja között? Vajon sorsuk is azonos lesz-e?

Előzmény: onogur (54)
onogur Creative Commons License 2001.09.25 0 0 59
Igen, az elemzéssel komoly gondok vannak.
Az USA lakosságának is csak nagyon csekély hányadához jut el a kérdés: vajon MIÉRT következett be a terrortámadás?
Ugyanígy vagyunk a MIÉP-pel. MIÉP-re szavazó ismerőseim döntő többsége ki nem állhatja Csurkát. De az általa képviselt politika elnyeri százezrek tetszését. Nem véletlenül.
Előzmény: BaSand (55)
szalonna Creative Commons License 2001.09.25 0 0 58
Kedves kaleb, itt nincsenek nyilasok.

A viták durva hangneme ne tévesszen meg, mert elektronikus vitáknál ez MINDIG igy van. A jelenségröl sokat irtak, az alap az un Milgram féle kisérlet (http://www.ruwpa.st-and.ac.uk/examples/milgram.html).

A viták eldurvulása ellen mindannyian tehetünk, azonban sokszor úgy érzem, mintha az emberek eleve éleszteni szeretnék a vitát. Ilyennek érzem a sajtó állandó nyilasozását és az álnaiv kérdésfeltevéseket is.

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 57
BaSand, szerintem a cuclibek nagyon jó politikát folytatnak! :)
Előzmény: BaSand (55)
nagypofájú kocsmáros Creative Commons License 2001.09.25 0 0 56
Csak tovább a megkezdett úton.
Előzmény: BaSand (55)
BaSand Creative Commons License 2001.09.25 0 0 55
Egyszerűen a szoclibek képtelenek tényszerűen végiggondolni, elemezni, mi a MIÉP népszerűségemelkedésének igazi oka. Valahogy ez a téma tabu. Képtelenek szembenézni azzal, hogy a MIÉP erősödése pontosan a szoclibek helytelen politikájának következménye.
Helyette pótcselevések, (hová tünt x ezer nyilas szavazó), Csurkázás, Miépezés. Közben szép lassan kicsúszik a ballib alól a szőnyeg...
Előzmény: onogur (54)
onogur Creative Commons License 2001.09.25 0 0 54
"Csak nem tudom, hová tünt a 7-900 ezer nyilas szavazó."

Remélem, nem gondoltad komolyan kérdésedet. Az lehet, hogy anno ennyi szavazója volt egy pártnak, de ez nem jelent semmit.
Előbb nézd meg, hányan szavaztak 1990-ben az MDF-re, és utána csodálkozzál el azon, hová tüntek el ezek az emberek 1994-ig.
Ne keress olyat, ami nincs.

Előzmény: kaleb (49)
én55 Creative Commons License 2001.09.25 0 0 53
hogy hova lett a sok nyilas szavazó?

hát lettek belőlük komcsik - már aki időben tudott váltani

erre tudnék példát mondani, de nem teszem, mert egy kissé kínos lenne, meg semmi közötök hozzá :)))

1x1 Creative Commons License 2001.09.25 0 0 52
Igazából ha belegondolsz, nem olyan bonyolult ez. A választó arra szavaz, akinek az ígéretei pillanatnyilag az ő elvárásainak a legjobban megfelelnek. Mint arra korábban megpróbáltam utalni, jobb helyeken egy leadott szavazat nem jelent teljes azonosulást a párt elveivel és későbbi cselekedeteivel. Akik teljesen azonosultak a nyilasokkal, azokból lettek a keretlegények, a hátországi "hősök", míg a fennmaradó ex szavazók legnagyobb része látva a gyakorlatot, elfordult az eszméktől. A választó nem vész el, csak átalakul :-DDD

Ennyi erővel kérdezhetnénk azt, hogy hova lett kb. nyolcmillió kommunista szavazó, vagy három-négymillió MDF és SZDSZ szavazó. Köszönik, megvannak, de az nekik csak egy választás volt, nem életre, pláne generációkra szóló elkötelezés.

De ha valaki egymillió nyilast akar találni az országban az úgyis fog, hiába tépi akárki a száját:-DDD

Üdv

1x1

Előzmény: kaleb (49)
zavarok Creative Commons License 2001.09.25 0 0 51
"Csak nem tudom, hová tünt a 7-900 ezer nyilas szavazó." - ők lettek az MKP/MDP/MSzMP stb leghűségesebb szavazói
Előzmény: kaleb (49)
Feles Elek Creative Commons License 2001.09.25 0 0 50
Néhány olyan széldőjobb aktivista, aki itt úgy ír, mintha egy az egyben a nyilas lapokból bújt volna ki, most nagyon hallgat.

Egy pár ilyen névre lettem vón pont kíváncsi.

Előzmény: kaleb (49)
kaleb Creative Commons License 2001.09.25 0 0 49
Nem akarok én senkiből sem nyilast csinálni. Nagypapákból sem.

Csak nem tudom, hová tünt a 7-900 ezer nyilas szavazó. Egyet tudok elképzelni, nem beszéltek a dologról, és a család ma sem tudja. Ez újabb példa lenne az elfojtásra.

Ez is egyik oka lehet, hogy van a nemzeti történelem, ami olyan amilyen, és vannak a családtörténetek, és a kettő nem jön össze.

Lehet persze, hogy nem érett meg az idő az őszinte beszédre. Néhány olyan széldőjobb aktivista, aki itt úgy ír, mintha egy az egyben a nyilas lapokból bújt volna ki, most nagyon hallgat.

De a családi kapcsolatok csak az egyik téma, amit felvetettem. Ha nincs ilyen kapcsolat a régi nyilasok és klónjaik között, akkor is téma, hogy a mai elvrokonok milyen tanulságot vonhatnak le elődjeik sorsából.

És számunkra, többiek számára van-e az 55-60 évvel ezelőtt történteknek tanulsága.

Előzmény: Feles Elek (48)
Feles Elek Creative Commons License 2001.09.25 0 0 48
Feles Elek válasz erre | adatok | e-mail 2001-09-25 08:50:40 (28)

"Akik ma szélsőjobbnak, miépesnek vallják magukat, vagy érzékenyen érinti őket, ha a nyilasokat szidják, azoknál fennáll-e valamiféle családi érintettség?"

Kedves kaleb!
Légy szíves tegyél már be ide egy pár olyan beírást*, ahol önmagukat (szélsőjobbnak minősítő) MIÉP-esnek vallók kijelentik, hogy őket érzékenyen érinti a nyilasok szidása!

*Na jó, elég lesz egy is!


[előzmény : (15) kaleb, 2001.09.24 20:36]

Előzmény: kaleb (47)
kaleb Creative Commons License 2001.09.25 0 0 47
"Nekünk feünkbe verték, hogy semmi összefüggés nincs az apák multja, és a fiak cselekedete között."

Van egyéni szabadság, szabad döntés. És van családi örökség, családi milliő is. Mindkettőnek megvan a szerepe.

Ismerek olyat, akinek ágya felett szabad madarak repkednek, apja pedig lelkes miépes. Visszahatás. Lázadás. Túlhangsúlyozott SZDSZ a miéppel szemben.

De van a folyamatosságra is számos példa. Más országokban vannak családok, akik egy évszázadon át ugyanarra a pártra szavaznak.

A múlttól szerintem nem lehet megszabadulni. Bennünk él. És hat. Ezért érdemes beszélni róla.

Egyébként én nem mondtam soha, hogy az apák és fiúk cikkben nincs igazság. Nem abszolút igazság, de azért valamicske igazság. Jobboldalra is, baloldalra is érvényes igazság. Azt hogy ez hogyan működik, csak együtt fejthetjük meg.

Előzmény: BaSand (40)
kaleb Creative Commons License 2001.09.25 0 0 46
indulatok szerint = indulatok nélkül.

De lehet, hogy ez freudi elszólás. Vannak indulatok. Lehet hogy ezek mentén is meg kellene beszélni. De kulturáltan.

Előzmény: kaleb (45)
kaleb Creative Commons License 2001.09.25 0 0 45
"Csak nem te intézted a tegnapi terrortámadást a fórum ellen?"

Úgy ismersz?

Egyébként nem én voltam. Csak úgy gondoltam, hogy indulatok szerint kulturált formában is megbeszélhetjük ezt a kérdést.

Előzmény: MoJo JoJo (42)
mpd Creative Commons License 2001.09.25 0 0 44
Meg fogtok lepődni: azok a magyarok, akik legalább egyik ágon valódi magyarok, nagyon nagy valószínűséggel EGYETLEN, KÖZÖS őstől származnak, aki ráadásul még csak nem is túl régen, hanem jóval Vajk után élt, mondjuk a XIII.-XIV. században.
Mondjuk, nem lehetnek sokan, ha vannak ilyenek egyáltalán, de attól még igaz.
Tappancs Creative Commons License 2001.09.25 0 0 43
Arisztid és Tasziló beszélget:
- A családfámat egészen a XI. századig vissza tudom vezetni.
- Érdekes. Az én őseim akkorra már rég kihaltak.
Előzmény: BaSand (40)
MoJo JoJo Creative Commons License 2001.09.25 0 0 42
Csak nem te intézted a tegnapi terrortámadást a fórum ellen? :-)))
Előzmény: kaleb (-)
PGuszti Creative Commons License 2001.09.25 0 0 41
Mindenesetre a számok kisértetiesen azt igazolják, hogy a nyilasokból lettek a kommunisták. De szociológiailag is ugyanarról a csoportról van szó: örökösen elégedetlenkedő, frusztrált, sikertelen, agresszív kisemberekről, akik műveltségük ill. műveletlenségük folytán minden féle demagógiára fogékonyak.
Szellemi vezetőik viszont megszállott értelmiségiek, akik fantazmagóriáik megvalósítása érdekében minden erkölcsi gátlástól mentesen, egyfajta fanatizmussal cselekszenek.

Előzmény: kaleb (35)
BaSand Creative Commons License 2001.09.25 0 0 40
Itt kérem nagyon érdekes dologról folyik a vita.
Nekünk, tapló jobboldaliaknak a fejünkbe verték, hogy semmi összefüggés nincs az apák multja, és a fiak cselekedete között. Tehát ha valaki apák-fiúk összefüggést próbál kimutatni, az randa, jobboldali összeesküvéselméletet kreál. Fujj.
Ez, gondolom, továbbra is érvényben van. A tudomány azonban fejlődik, és kimutatható, hogy az apák-fiúk kapcsolat nem releváns, viszont a nagyapák-unokák, sőt, a dédapák-dédunokák az bizony igen. Hiába no, a tudomány csodákra képes.:-)))

Barbarossa Isegrim Creative Commons License 2001.09.25 0 0 39

Nahát, micsoda elborzasztó, mérhetetlen, felfoghatlan szörnyűség, nahát! :D
Előzmény: balog.anti (4)
tbctaplo Creative Commons License 2001.09.25 0 0 38
halált és tbc-t...:O)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!