Keresés

Részletes keresés

SliDe Creative Commons License 2003.07.30 0 0 52
Hali!

Hogyan lehet felhúzni az ADSL sebességét? Mondjuk 38valamennyiről 7valamennyire?

Sehogy?
Valahogy?

Triviális "fizess érte" tipusu hozzászólás nem játszik:)

slide

Daikini Creative Commons License 2002.12.10 0 0 51
Johet... ma elhataroztam, hogy kezembe veszem az ugyet, es kicsereltem a madzagokat (ertsd: ujakat tettem be a "regiek" helyett) EEESSS: MUKODIK MINDEN!!! :-)))))))))))))))))))))))))))))))
A matavot illetoen pedig: Szakadjanak meg ahol vannak... :-)
Előzmény: sz (50)
sz Creative Commons License 2002.12.10 0 0 50
hallgatjuk :)
Előzmény: Infomaker (49)
Infomaker Creative Commons License 2002.12.10 0 0 49
Tudnék mesélni a cégnél lévő állapotokról...
Előzmény: Daikini (47)
Daikini Creative Commons License 2002.12.10 0 0 48
Azaz a fraszt finito...
Előzmény: Daikini (47)
Daikini Creative Commons License 2002.12.10 0 0 47
Haliho betegtars!

A kort nalam 2002 Nov 15-en diagnosztizaltak, es rohamosan romlott az allapotom. Mar 16 nap alatt ki tudtak jonni a helyszinre, es fel is dobtak a cuccot. Egyfajta oromszeruseg lepte el az arcomat, hogy vegre nem hajnali 4-kor kell netezni (elore sejteteskent: lasd a beirasom idopontjat.) Euforikus hangulatom fokozodott, mikor a manus kozolte: ha az axeleroval le szerzodtunk, mar mehetunk is a netre. A jel szerint raadasul 418Kbps-re is kepes. Juhhej. Nos elore, beinstallaltam az ethernet kartyat, minden megy. Ja azt kiveve, hogy meg mindig a regi vonalon ment a net. Felhivtam a 06 80 42xx42-n a mentoket, es mig belso verzessel szenvedtem, 25 kemeny percig hallgattam az emelyito axelero zenet. Aztan kicsongott. Bemutatkoztam, meg mindig vidaman, mert birom en... Kozoltek, hogy kerni kell a beinditast. Eddig senki ilyet nem mondott nekem... no mindegy, Kerem! Es lon csoda, nem megy. Ujra hivtam oket (ertsd ujabb 30 perc axelero zene), es kerdeztem, mi van... Nyugodjak meg, azonnal (meg 15 perc alatt) kapcsoljak a szervizt. Szenvedesem a vege fele kanyarodott. Kapcsoltak. Ott kozoltek, hogy a jel hozzank megy, es tudom-e hogy usernev@axelero.hu a usernev? Nem tudtam, eljen! Ki is probaltam, es nem mukodott. Hivtam hat a szervizt, ropke 5 perc alatt kapcsoltak. Meg mindig nem jo...
- Hmm, a kartya mivel lett installalva, sajat lemezzel?
- (Nem, azzal a bakelit lemezzel, amely a polcomon porosodik es ra van irva, hogy ABBA...) Hat persze, hogy a sajat lemezevel!
- Hmm, es minden szukseges programot feltett?
- Mit?
- Minden szukseges programot... a telepito lemezrol.
Egy pillanatra azt gondoltam, hogy az a kreten meg mindig a kartya lemezenel ragadt le, de aztan megvilagosodott... - Mi?
- Amit szerzodes koteskor adtak.
- Aha... olyat en nem kaptam.
- Nacceru, akkor a kozpontjukba faradjon be es kerje el.
- Bye bye puszi...
- Bye

Elmentunk a kozpontba, ott kedves es csinos lanyok fogadtak, es keszsegesen adtak a lemezt, ami allitolag eppen tegnap erkezett. Meg friss. Neztem a gyonyoru FIDESZ-sarga alapon MSZP-plakatkek axelero X-et, es fejemben a "szakadjatok meg" kifejezes bontakozott ki a kodbol.

Haza, majd autorun. Bajos bevezeto: kosz, hogy minket valasztottal, orulunk neked [ertsd: a penzednek], es remeljuk sok elmenyben lesz reszed a neten [es a valo eletben, mikor megkapod a szamlakat 2 evig]. Blabla, ok.
Ekkora felirat: A M I A N E T E Z E S H E Z K E L L
Klikk...
Doljon hatra, es elvezze...
Elveztem, ujra inditsunk? Aha.
Boot, kereses, ujra inditsunk? Aha.
Boot, es kesz... el sem hittem. Jogosan: meg mindig semmi, csak a hibakod valtozott.

Telefon be a mentoknek, es ismet axelero zene... ekkor gondoltam bele, milyen etvagygerjeszto a monitor. De tiz percre ettol a lazalomtol jelentkezik a mento:
- 'potkivanok, segithetek?
- Igen, feltettem mindent a CDrol, a kartya installalva a sajat lemezevel, a vonal bekotve, en a helyemen, jelszot tudom, usernev rendben.
- Humm... Es a WinDSL-t is felrakta?
- Gozom nincsen autoinstallt inditottam.
- Jaaaa, az nem jo, WinDSL-t kell megkeresni.
- Kosz. ... ... ... Megvan, jo eldugott helyen van...
- Felrakta?
- Pill... aha, most rebootol. ... ... ... Megvan, rendben, allitsa be a kapcsolatot, X-elje be a szo... ~ ... es mar kesz is, ezutan mar mennie kell!
- Ok, szia puszi.
- Szia

Nem ment. Mar csak egyvalami lehet: a madzaggal van baj, mert mintha kuldene a jeleket, de nem kap semmit.
Hivjuk a matavot: Az axelero hibaja, biztosan minden jol megy?
Hivjuk az axelerot: A matav hibaja, biztosan minden jol be van kotve?

Finito...

Előzmény: sado-mazo-adsl (-)
Heavy_D Creative Commons License 2001.10.10 0 0 46
Köszi, de nem kell nekem a router itthon a Chellohoz kellett volna mert nem volt normális mailserver a közelben.
Előzmény: Tvnet_Sanya (45)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2001.10.10 0 0 45
Adsl-hez tudok egy linuxos rutert eladót 40+tréfáért. Érdekel? De csak rúter. Semmi mail szerver stb, mert az már más lóvéért megy..
Előzmény: Heavy_D (44)
Heavy_D Creative Commons License 2001.10.10 0 0 44
Szia Sanya!
Nincs routerem van a cégnél mailem így nem kellett itthon barkácsolnom!
Nem írom le mert csak idegesítem magam az egészenés nem ér annyit.
Előzmény: Tvnet_Sanya (43)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2001.10.10 0 0 43
No, aztán miért? Halljuk gyorsan a részleteket! :)
Egyébként szia! Régen taliztunk! Van már Linuxos rutered?
Előzmény: Heavy_D (42)
Heavy_D Creative Commons License 2001.10.10 0 0 42
Az én véleményem az, hogy nem mindeki ilyen szerencsés! És táskát sem kap mindeki pedig én egy qrva nagy böröndöt érdemelnék az Axelerotól!
Előzmény: sado-mazo-adsl (36)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2001.10.02 0 0 41
Szerintem örüljetek neki, hogy a sirámaitok nem találtak üres fülekre! Ezt a magatartást a szolgáltató részéről személy szerint nagyon sokra értékelem . :) Ezekből a dolgokból lehet látni, hogy Feriék jó irányba fejlődnek. :D
Előzmény: siid (40)
siid Creative Commons License 2001.10.02 0 0 40
Ahogy megírtam a fórumba a Tiédhez hasonló sztorimat, engem is felhívtak, sajnálták, pikk-pakk megcsinálták, de....
HOZZÁM NEM JÖTT FIATAL HÖLGY!!!!!

Azért komolyan meg vagyok elégedve az Axéval, de mér kell a normális ügyintézéshez előtte szívatni? Nem lenne nekik is olcsóbb ha egyből minden okésan menne, nem kéne oly sok hátizsákot venni...:))

SiiD

Előzmény: sado-mazo-adsl (36)
trash Creative Commons License 2001.10.01 0 0 39
minket is megkerestek a topik kapcsán az axelerótól ketten is.
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2001.09.30 0 0 38
hihi! Most mondd azt, hogy a sóhajaid siket fülekre találtak..... :D
Előzmény: sado-mazo-adsl (36)
Boszorka Creative Commons License 2001.09.29 0 0 37
Hasonló storym van. Márciusban kértem előszőr ADSL-t, levél jött: nem lehetséges. 2 hét múlva telefon matávtól, ha érdekel adjam be ujra, mert lehetséges. Kijöttek, bevizsgáltak eredmény: nem lehetséges. Idővel ismét telefon mégis lehetséges. Kijöttek felszerelték, kipróbálásnál kiderült, hogy mégse jó. Majd utána nézünk. Leszerelték és el. Aznaptól 3 napig nem volt net kapcsolatom. Ezalatt vagy a 1212 számon lógtam, vagy dühödt faxokat küldözgettem. Minden elképzelhető kifogás között, az is szerepelt, hogy nekem mostmár egy ADSL kapcsolatom van. Végül is a 3. nap estéjén sikerült, egy új szerződéssel visszaszereznem a netet. Azóta kiütést kapok az ADSL gondolatától is. Mellesleg a múlt hétem megint 2 napig nem volt semmilyen vonalam és a kiszálló szerelő szerint itt lehetne ADSL de hallani se akatam róla. Végül is most az alközpontban volt valami hiba. Nálam tehát csak tragikomédia van és enyhe matáv/axeleró allergia.
sado-mazo-adsl Creative Commons License 2001.09.29 0 0 36
Jó estét mindenkinek!

Nos egy szappanopera végetért (előzmények a 27 hozzászólásban), ugyanis történt a következő:

2001.09.28-án 14.26-kor - ez a fenti hozzászólásomat követő nap délutánja - csörgött a telefonom, LA jelentkezett az Axelerótól, és röviden közölte velem, hogy a Matávos szerelő elindult szerény hajlékom irányába és nemsokára ő is elindul hozzánk. ÉRTITEK???

Az események felgyorsultak, kb. 15 perc múlva csöngetett a Matávos, nekiállt a szerelésnek. 20 perc múlva csöngetett LA - ő hölgy, és sokkal fiatalabb, mint a hangja alapján gondoltam - átadta a papirokat (jelszó, CD stb.) valamint kedvesen közölte, hogy Aeleró feliratos kényszerzubbony - lásd 27 hozzászólás - az nincs, de fogadjak el tőle egy Axelerós hátitáskát - ezen a ponton a szerelő aki
tanúja volt mindennek, meglepetésében majdnem lecsipte a saját hüvelykujját. ÉRTITEK??? Közben persze én meg folyamatosan égtem, mert én
ezeket az embereket bántottam, meg zaklattam stb.

LA elköszönt, a szerelő srác már a szoftvert telepítette, bejelentkezett az én nevemmel, minden frankón müködött (azóta is müködik)
Ő is elment. Nem néztem meg az órámat, de szerintem a telefon óta nem telt el egy óra.

Úgyhogy most itt ülök, egy Axelero sapkában, Axeleró pólóban, Axeleró egérpadon lökdösöm ez egeret, a táska a hátamon (kicsit nyomja is a derekam itt a fotelban) egy müködő ADSL eléréssel, és azon gondolkodom, hogy mi is történt itt?

Vélemény?

murray Creative Commons License 2001.09.28 0 0 35
lebeszéltetek!
részemről stornó az ügy.
The Sceptic Creative Commons License 2001.09.28 0 0 34
hogy fox majd örülni, amikor duplán regisztrának a sok beküldött faxod miatt és ezekre mind ki is számlázzák a sarcot...
"lexebb öröm a káröröm, abban nincs irigység"
Előzmény: sado-mazo-adsl (27)
trash Creative Commons License 2001.09.28 0 0 33
faxoltak egy számlamásolatot, ebből kiderült most éppen mit sikerült elszúrniuk. Az történt (egyelőre), hogy a postacímet nemtudomhány próbálozás után sikerült kijavítaniuk, arra amire kértük eredetileg is. De meghagyták a másik cím irányítószámát. Ez nyilván így nagyon logikus, csak a postások - el nem tudom képzelni miért - nem értették.
objektiv Creative Commons License 2001.09.27 0 0 32
Amen.
Előzmény: Tvnet_Sanya (30)
objektiv Creative Commons License 2001.09.27 0 0 31
bazz, akkor ezt publikaljad, mert az ev poenja, a hasamat fogtam a nevetestol (ilyet csak valosagos helyzetkomikum tud adni).
Előzmény: sado-mazo-adsl (29)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2001.09.27 0 0 30
Félre érted. Csak az előadás módon nevet, de a tartalma szerin sírni lenne kedve. :) Egyébként + elhiszi. Nem de?
Előzmény: sado-mazo-adsl (29)
sado-mazo-adsl Creative Commons License 2001.09.27 0 0 29
Te ez komoly, itt vannak a faxok, séroból nyomom a neveket, de Kedves Axeleró cáfolj meg, itt mindenki elött nyilvánosan.
Előzmény: objektiv (28)
objektiv Creative Commons License 2001.09.27 0 0 28
Neharagudjal, de ezen csak nevetni tudok... Marmint ugy, hogy az egyik szemem...
Előzmény: sado-mazo-adsl (27)
sado-mazo-adsl Creative Commons License 2001.09.27 0 0 27
Na itt a story:

2001.február 15-én reggel kilenckor adtam be az első ADSL igénylésem, február 21-én faxoltak, hogy müszaki okok nem teljesíthető, de az igényem él, majd értesítenek, meg szeretnek stb...

2001.06.07 felhív SZ nevű matávképviselő (BP régió), hogy adjam be újra az igénylésemet, mert jól alakul a müszaki fejlesztés. Beadom, egy hét múlva elhajt az Axeleró, hogy müszaki okok miatt nem...

2001.08.02 felhív HZS az Axeleró ügyfélszolgálatosa, hogy újra adjam be az igényemet, mert a müszakilag nyújtható. Beadom. Még aznap fax, hogy küldjek aláirási cimpéldányt is (cég vagyok), elküldöm. Utána ők küldenek el engem, hogy müszaki okok miatt mégse lehet. Érted ??? ő mondja, hogy adjam be, utána ő elhajt!!!

Nem sokkal ezután a helyi telefonközpontba beépített ügynököm - Stirlitz - rejtjelezett üzenetet küld, miszerint most adta át a SIEMENS a DSLAM modult. Rögtön újabb igénylés - rutinosan küldöm a aáirási címpéldányt is - és most jön a csattanó: elhajtottak, MERT MÁR NINCS SZABAD KAPACITÁS (DSLAM port) nekem mint veterán igénylőnek ÉRTITEK???.

Ezek után elszakadt a cérna: fenyegetőztem (a nagypapám munkásőr volt), vádaskodtam (maguk korruptak, és biztos pártalapon megy az osztás) néha vizionáltam is (ezt nem merem leirni).

2001.09.05 (szerda) este megcsörren a telefon LA jelentkezett - mint később kiderült ő egy középvezető (Axeleró) - és azt igérte, hogy két nap múlva pénteken itt az ADSL. Azóta eltelt vagy három péntek, és még mindig semmmi. Igérgetnek, kábitanak, néha kioktatnak.

Tényleg - csak a játék kedvéért - a lista tagjai között van olyan aki elöttem adta be az igénylését? A nyerteseknek a Feri biztosan felajánl egy Axeleró feliratú kényszerzubbonyt, esetleg egy félpanziós utazást a digitális Balkánra, vagy egy DSLAM habverőt.

Bocs, hogy hosszú voltam...

little747 Creative Commons License 2001.09.27 0 0 26
Létezik olyan, hogy fogyasztóvédelem. Már sajnálom, hogy nem jelentettem fel a matávot, pedig nem sokon múlt. Engem is a számlázással szopattak. Mégegy ilyen netörődöm bandával még nem találkoztam . #!?%@&. Na!
trash Creative Commons License 2001.09.27 0 0 25
egészséged megőrzése érdekében ha teheted bízd rá a matáv/axelero kapcsolattartást a környéken található legtürelmesebb emberre.
Előzmény: The Sceptic (24)
The Sceptic Creative Commons License 2001.09.27 0 0 24
na, ezt csináljá most velem...
egyszerűen kisstílű a történet.
Előzmény: trash (23)
trash Creative Commons License 2001.09.27 0 0 23
kolléganő felhívja őket, hogy honnan szedik a tartozást. Válasz nincs tartozás. Negyedóra múlva megint felhívja: van tartozás. Hol a számla? Ők azt kiküldték. Ezt még el is hiszem, mert ebben szisztematikusak, VALAHOVA mindig küldenek számlát. Hogy hova az véletlenszerű. Oda természetesen nem jött ahova mondják.
Előzmény: trash (21)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!