Keresés

Részletes keresés

JoanaTavares Creative Commons License 2001.09.20 0 0 10
Mielött elállatiasodik a topik, nyitok egyet az általam felvetett kérdésröl a kultúrában.
Akit érdekel, oda irjon. Ilozvai: miért gondolod igy?
Előzmény: ilozvai (6)
stonedrop Creative Commons License 2001.09.20 0 0 9
Nem tudom te hogy vagy vele. Én amuffban sem szoktam fázni :))))
Előzmény: originalqszi (8)
originalqszi Creative Commons License 2001.09.20 0 0 8
Eszetek tokját!
Egyszerűen a seggben meleg van! egy jó pina mindig hűs............. Jézus!!! kaviat meg fog haragudni rám:((((((
Ne haragudjatok, undorodom a buziktól!!! Bocsánatot kérek tőlük:(((((((((((((((((
stonedrop Creative Commons License 2001.09.20 0 0 7
Látom a stílus változatlan. De legalább tudom miért meleg. Kösz a felvilágosítást.
Előzmény: Tonio Kröger (2)
ilozvai Creative Commons License 2001.09.19 0 0 6
Tonio Kröger természetesen meleg. Az én olvasatomban.
Előzmény: JoanaTavares (3)
JoanaTavares Creative Commons License 2001.09.19 0 0 5
Azt jelenti, tehát a "homoszexuális" értelemben.
Előzmény: Tonio Kröger (4)
Tonio Kröger Creative Commons License 2001.09.19 0 0 4
Mielőtt belemegyek a magyarázásba, erősíts meg (vagy ne), hogy a 'schwul', azt jelenti meleg.
Előzmény: JoanaTavares (3)
JoanaTavares Creative Commons License 2001.09.19 0 0 3
(Ugyis szemet vetettem mar a nyelvesz topikra.)

Én nem értem a magyarázatodat! Lehet, hogy bennem van a hiba.´A megadott linkeken se találtam erre a kérdésre választ.

A "schwul" ugyan tényleg nem pc, de nem is annyira durva, mint a "buzi". A melegek magukat is nevezik igy. Nem lehet, hogy a schwül-lel kevered? Vagy lehet, hogy tényleg ebböl ered? A schwül azt jelenti: fülledt.

Melyik európai nyelv használja még ezt? Az angolban gay és az eredetileg vidámat jelentett, nem?

OFF

Szerinted Tonio Kröger meleg volt? (gondolom, azért választottad ezt a nicket, mert valahogy közel áll hozzád a figura)
Minden évben olvasom ezt a novellát a tanitványaimmal. Ök állandóan erre vannak kihegyezve.

Előzmény: Tonio Kröger (1)
Tonio Kröger Creative Commons License 2001.09.19 0 0 2
Ja, már látom, mit neveztél te 'buzi topic'-nak. Egy kicsit el vagy tévedve, kevered a szezont a fazonnal.

FAQ I.

FAQ II.

Ja, ne kezdjünk már megint egy újabb buzi topicba, van annyi elsüllyedt szar, hozzad felt, ha nagyon muszáj, meg kérdésed van, stb.

Előzmény: stonedrop (-)
Tonio Kröger Creative Commons License 2001.09.19 0 0 1
Na, erről ugyan már van százmillió elsüllyedt topic, de a kedvedért megadoma választ. Éljen. Nem tudom melyik szaktopicba írtál ilyen ügyben, de én nem emlékszem a nickedre, meg arra sem, hogy bárkit azért leprimitívezett volna bárki, mert feltette volna ezt a kérdést.

Szóval. A 'meleg' kifejezés a németből jött át a magyarba. Izé, nem tudok németül, helyesírni duplán nem, asszem 'schwul' vagy valami ilyesmi. És ez anno a németben egyenértékű volt a mostani 'buzi' szócskával, ami manapság (még) nem számít pc-nek, azaz nem egy kedves, szívet melengető (hö-hö) szó. Aztán a melegek is elkezdték ezt használni, és ma már a németben elvesztette a 'meleg' a pejoratív értelmét, és ezt használják.

Hogy miért pont EZT vették át a magyarok, nem tudom, de több európai nyelv is ezt használja, nem pedig azt, hogy 'villanykörte'.

Előzmény: stonedrop (-)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.09.19 0 0 0
mert ilyen nagy kerekre nyitják a szájukat és egyéb testnyilásaikat: 0
ami ugye 0 celsiusfok, tehát meleg.
stonedrop Creative Commons License 2001.09.19 0 0 topiknyitó
Engem már régóta foglakoztat miért hívják a homokosokat melegnek? Ezt már megkérdeztem a buzi topicban is, de ott azt mondták, hogy primitív vagyok ahoz hogy megértsem. Ebben lehet valami mert tényleg nem értem. De azért valaki megkisérelhetné megértetni velem. Hátha mégis eljut az agyamig.
Nem bántani akarom a melegeket, egyszerűen csak nem értem miért éppen meleg. Annyi minden lehetne pl. villanykörte, hupilila vagy embercsempész. Miért pont ezt a jelzőt ragasztották rájuk/magukra?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!