Keresés

Részletes keresés

Conscience Creative Commons License 2001.09.23 0 0 24
A legnagyobb gond ezzel az egész "csatornaváltással" kapcsolatban, az hogy az RTL Klub nem magyar közvetítőkocsikkal ( és személyzetükkel - azaz magyar munkavállalókkal ) fogja a Hungaroring futamokat közvetíteni.
A magyar tv-seknek ezen az eseményen kívül szinte semmilyen lehetőségük sincs világszínvonalú, több kamerás élő sportközvetítést gyakorolniuk. A labdarúgó bajnokság közvetítése nem elég egy állami televíziónak a profizmus gyakorlására.
despota2000 Creative Commons License 2001.09.23 0 0 23
Szerencsére jól emléxel! A médiatörvény értelmében a sporteseményeket csak akkor lehet megszakítani reklámokkal, amikor éppen szünet van abban. És mint tudjuk a Forma-1ben ilyen nincs, esetleg csak attól kell félnünk, hogy ha pl leállítják a futamot valamiért, akkor az új rajtig reklámokat nyomhatnak, de lehet, hogy akkor sem szabad!

A szerződés szerint, ami az F1 és a Hungaroring Sport Rt. között van, az utóbbi csak olyan televíziónak adhatja el a közvetítési jogot, ami földről sugárzott, az egész országban fogható, és nem fizetős! Tehát nem kell attól tartanunk, hogy a jövőben egy fizetős csatorna (pl Sport1) fogja közvetíteni a futamokat!

faceoff Creative Commons License 2001.09.23 0 0 22
Palik most a hétben
viktor- Creative Commons License 2001.09.23 0 0 21
A médiatörvény szerint nem lehet reklámokkal megszakítani a futamokat.
Futserg_o AdVyx Jr. Creative Commons License 2001.09.23 0 0 20
HÁT ÉN NAGGGYON REMÉLEM, HOGY AZ EMLÉKEZETED NEM CSAL...
HA MÁS NEM ,MAJD NÉZZÜK ON-LINE:))
Előzmény: NoFear (18)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.23 0 0 19
Nyugi, majd jön az olimpia oszt megint visszahívják.
Előzmény: NoFear (-)
NoFear Creative Commons License 2001.09.23 0 0 18
Ha emlékezetem nem csal akkor benne van a szerződésben, hogy nem lehet a futamot reklámokkal megszakítani, de ebben nem vagyok biztos csak mintha ezt olvastam volna valamikor.
Előzmény: zlotyi11 (17)
zlotyi11 Creative Commons License 2001.09.20 0 0 17
Ez igen!
Ezen nagyon nem csodálkozok az volt fura hogy eddig miből volt lóvé a közvetítésre!
Csak az a gáz az RTL-el hogy a reklámokat megszakítják majd a futammal!
Mighty Mike Creative Commons License 2001.09.20 0 0 16
nezz be az Illes es Halmai topikba
Előzmény: Professzor úr (15)
Professzor úr Creative Commons License 2001.09.20 0 0 15
Ez csak vicc,nem?
Előzmény: Mighty Mike (14)
Mighty Mike Creative Commons License 2001.09.20 0 0 14
akarcsak Halmai es a Bela:)
Előzmény: Professzor úr (13)
Professzor úr Creative Commons License 2001.09.20 0 0 13
Én úgy hallottam,hogy más értelemben is összenőttek.:-)
Előzmény: NoFear (10)
huszabi Creative Commons License 2001.09.20 0 0 12
Sőt:
Csak a Premiere adja reklámok nélkül. Az RTL egyfolytában megszakítja reklámokkal.

Egyébként, ha a magyar RTL ezt is olyan színvonalon fogja közvetíteni, mint a többi sporteseményt, akkor részvétem a magyar nézőknek...

Általában véve is botrányos a kereskedelmi adók színvonala ill. színvonaltalansága.( pl. TV2 vizipóló)

Előzmény: viktor- (11)
viktor- Creative Commons License 2001.09.19 0 0 11
Ha nem is kizárólagos joggal, de Németországban nyomja a Forma 1-et a Premier előfizetéses csatorna is.
Előzmény: rhynn (7)
NoFear Creative Commons License 2001.09.19 0 0 10
Üzletileg ha jól tudom a Radio Bridge-nél vannak összenőve, legalábbis régen így volt, most nem tudom a jogviszonyt.
Nekem nincs bajom a közvetítésével, voltak nála sokkal rosszabbak is, legalább próbál színt vinni bele.
Semmi gondom a külföld kommentárral főleg ha angol (a németet nem szeretem), de az Eurosporton is csak addig volt F-1 amíg szinte sehol nem nagyon lehetett látni azóta inkább a Cart-ot nyomják.
Előzmény: tepoe (9)
tepoe Creative Commons License 2001.09.19 0 0 9
Én is érthetőnek (és egyben jogosnak) tartom az MTV döntését, de Héder sokkal nagystílűbb alak annál, mint ahogyan te lefested. Más kérdés persze, hogy annak idején Héderrel együtt a királyi tévének (is) köszönhették felemelkedésüket, és lettek sikeres "üzleti sziámi ikrek" (ezt olvastam róluk valahol, kiváncsi lennék, hogy üzletileg hol vannak összenőve. ;)).
Azt el kell fogadni, hogy kemény üzleti döntéseknél (különös tekintettel arra, hogy nem a saját pénzükről döntöttek a közvetítési pályázat elbírálói), a hála nem lehet szempont, de a másik oldal is gondolhatja azt, hogy a konkurensével szerződött rt. vezérigazgatója ne képviselje őt a nézők (fogyasztók) felé.

Amúgy nekem már az is furcsa volt, hogy a megválasztása után tovább közvetített. Pont az ehhez hasonló kellemetlen helyzetektől óvhatta volna magát meg, ha a prominens pozíció mellé más hobbit választ. Egy dolog, hogy közismert (vagy legalábbis gyakran fitogtatott - lásd olimpiai közvetítések) teherbírása van, de önmérséklet is van a világon.

Előzmény: MCsaba_d (8)
MCsaba_d Creative Commons License 2001.09.19 0 0 8
Nagyon érthető a Magyar TV döntése.

Annak idején Palik is elment tőlük a kereskedelmi tv-khez.
Aztán kiderült, hogy Palik egy tehetségtelen pali, és senkinek sem kellett.
Ekkor a "királyi" tv kegyet gyakorolt vele, és visszavette külsősként a Forma I közvetítéséhez.
Paliknak ez volt az egyetlen biztos pénze jó ideig.
Ennek köszönheti, hogy ő lett az elnöke a Hungaroring Rt-nek a korábbi elnök lemondása után, és ez nagyon zsíros falat.
Ezt azzal hálálta meg, hogy amikor lejárt a szerződés, akkor az új pályázaton a piaci viszonyokra hivatkozva az M1-gyel szemben kihozta győztesnek a kereskedelmi RTL-t.

Szóval teljesen érthető a Magyar TV döntése: egy nyálas, tehetségtelen, öntelt, köpönyegforgató szemetet látni sem akarnak tovább.
Egy baj van csak, vannak még hasonló emberek, akikkel ugyanígy kéne tenni.

rhynn Creative Commons License 2001.09.19 0 0 7
viktor-:
A forma 1 üzletszabályzatában bennvan hogy CSAK és KIZÁRÓLAG olyan csatorna közvetíthet, amelyik:
-országosan fogható
-földi sugárzású
-nem fizetős

Később lehet hogy fizetős is lehet majd, de ezt kétlem. Meg is bukna a sorozat.

rhynn

Előzmény: viktor- (5)
avantage Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6
Amig volt az Eurosporton Formula-1 en mindig azt neztem angolul, a reklamok alatt meg vagy a Palikot, vagy inkabb a nemet RTL-t. Az angolok piszok jol kozvetitettek!
Alapvetoen egy kommentator nem eleg, ketto kell, es az egyiknek lelkesnek kell lennie, azt kiabalva pl. hogy "fantasztikus hogy tudott igy elmenni mellette, ez hihetetlen!"
A masik meg ertsen hozza rendesen. Pl. a kocsibol eredo hatalmas fustre azonnal vagja ra, hogy "ategett egy dugattyu" es a gumik rendellenes kopasat is vegye eszre sasszemmel! ;)
viktor- Creative Commons License 2001.09.17 0 0 5
Ami Palikot illeti, nekem a legkevésbé sem fog hiányozni. Nagyrészt az Ő közvetítéseinek köszönhető, hogy egy ideje inkább a német RTL-en nézem a futamokat.
Annak viszont én sem örülök, hogy egyre több jelentős sporteseményt elcsakliznak a kereskedelmi TV-k a közszolgálati adóktól. Most az RTL Klub szerezte meg a Forma 1 közvetítési jogát, egy-két éven belül meg lehet, hogy valamelyik "fizetős" csatorna.
Ne legyen igazam, de nagyon ebbe az irányba halad a világ. :(
big l Creative Commons License 2001.09.17 0 0 4
Gusztustalan hogy a BUZI csatorna kapta meg a F1 közvetitési jogát !!!
Gondoltatok arra hogy kereskedelmi TV-ről van szó és teli lesz reklámmal a futam !!??
Yoshida Creative Commons License 2001.09.17 0 0 3
És szerintem az RTL-Klub-nak egy (két) fiatal, hozzáértő(!) riportert kellene beültetnie a közvetítő székbe (nem a mostaniakat).

És akkor jövőre minden futamra kimennek a riporterek? Mert akkor én is szívesen közvetíteném az F1-et :)

Előzmény: Yoshida (2)
Yoshida Creative Commons License 2001.09.17 0 0 2
Szerintem nem baj hogy nincs. Bár Mezei sem tudja olykor rendesen követni az eseményeket, de a Palik úr rendszeresen félremagyarázott. (nagyon hülyén szokta kivenni magát az hogy valamit mond, és utána a szöges ellentéte derül ki-én meg közben dühöngök, hogy hogyan lehet ilyen hülyeséget mondani a mikrofonba)
Sokszor majd leestem a székről.

De erről biztos nyílt vagy 20 topik már.

Hali.

Dzsojszi Creative Commons License 2001.09.17 0 0 1
A magyar tv szokásos pitiánersége. Nincs ebben semmi meglepő.
Előzmény: NoFear (-)
NB2 Creative Commons License 2001.09.17 0 0 0
A királyi egy nagy 0!!!
NoFear Creative Commons License 2001.09.17 0 0 topiknyitó
Gondolom mint már mindenki tudja a Formula 1-et jövőre már az RTL Klub fogja közvetíteni. A "királyi" tv-ből (mivel a Hungaroring Rt elnöke) kitiltották Palik Lászlót.
Miért kell az tisztán üzletnek ellenkeznia nézők kívánságaival? Én még nagyon sok közvetítésre emlékszem, a legjobb még mindig a Palik-Dávid-frank trió volt. Mindenki élvezt, mert változatosan és jól közvetítettek. Velünk, nézőkkel szúrnak ki ha letiltják Palikot a képernyőről, közel se ugyanaz a hangulat.Emlékezzetek vissza arra amit a Várhegyi "produkált" közvetítés címszó alatt, borzalmas volt és 2 évig kellett hallhgatnunk. Már a mostani Monza futam se volt a régi, hiányzott a "megszokott" hang, a poénok stb stb. Minidg a nézők húzzák a rövidebbet sé ez a legszomorúbb!! :(( Palikot remélem átveszi az RTL, a királyi tv is rengetegszer visszahívta már, remélem most se lesz majd másképp.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!