Keresés

Részletes keresés

majoros feri Creative Commons License 2013.09.15 0 0 4107
Faramir74 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 4106

A nagy hidegra tekintettel átírtam a Nyár van című klasszikust meglepően Tél van címre.:)

 

Íme.

 

 

Tél van

Tél van, földig érő bundában
Fagyasztom magam
Tél van, fekete színű bundában
Feltűnő vagyok, tudom.

És ha lesben áll egy farkas
Hogy Piroskát felfalja.
Szinte felfal a szemével
Mi legyen

Valahol messze északon
Örökös hóesésben
Baba Jaga dalával
Elkábítom

Valahol egész északon
Jenyiszej, s Ob vízében
Én is megfürödnék, elárulom.

Tél van, megfagyok a szobában
Fázik az egész testem nagyon
Tél van, épp olyan hideg tél van
Elefelejteni nem fogom.

Látom lesben áll egy farkas
Hogy Piroskát felfalja.
Szinte felfal a szemével
Hajajaj

Valahol messze északon
Örökös hóesésben
Baba Jaga dalával
Elkábítom

Valahol egész északon
Jenyiszej, s Ob vízében
Én is megfürödnék, elárulom.

(végén refrén ismétlés 2 szer)

pityim palko Creative Commons License 2011.12.29 0 0 4105

Kösz.

Én Hévízen láttam őket pár hete. Az a koncert simán megfelelt egy Aréna beálló bulinak. Az is közel két órás volt. Azt hittem az Arénában minimum 150 percet játszanak.

Hévízen nagyon jól szólt a cucc, erős, tiszta vokálokat hallhattunk. Persze a vokálokban erős rásegítés volt megfigyelhető Bodza részéről, nem véletlneül nyomkodta a laptoppot a számok között. Gondolom az Arénában sem volt minden hang élő.

Előzmény: Bajusz82 (4104)
Bajusz82 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 4104

Mi 12-en, de ha a közönséget összesen kérdezed, akkor nem volt tele az aréna. Főleg ülőhelyek voltak szabadon, a dühöngő is inkább lazán szúfolt, lehetett táncolni. 20-30 perc csúszással kezdtek, és bő két órás volt a buli.

Előzmény: pityim palko (4103)
pityim palko Creative Commons License 2011.12.29 0 0 4103

Kösz a beszámolót. Mennyien voltatok és milyen hosszú volt a koncert?

Előzmény: Bajusz82 (4102)
Bajusz82 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 4102

2011.12.27. Neoton Família Sztárjai – Minek ez a cirkusz – Papp László Sportaréna, Budapest

 

Felemás érzéseim vannak a koncerttel kapcsolatban, pedig nagyon vártuk már. Magam is amatőr szinten zenélek, évente 30-40 fellépésünk van bálokon, esküvőkön, stb. A Neoton Sztárjainak más koncertjein többször is voltam már, igaz, akkor csak hatan voltak színpadon. Ezért is voltam kíváncsi, hogy nagy színpadon, nagy közönség előtt mit nyújtanak élőben. Hát…

 

Nagyon megörültem, amikor megláttam a vonósokat a színpadon, meg a percussion-szettet, ez már sejtetett valamit. Aztán megjelentek a már ismert zenészek, a Lukács házaspár (Andreával a szintik mögött) plusz még egy szintis, aki nem tudom mit csinált egész este. Nekem még az intro is átjött, bár nem ilyenre számítottam. Jöttek sorban a zúzós, felpörgetős Neoton slágerek, megjelentek a fúvósok is nagy örömömre, valami frenetikus buli volt alakulóban.

Aztán úgy kb 30-40 perc elteltével lelassult a zenekar, sorban eljátszottak 4-5 lírai, lassabb számot, amivel szerintem teljesen agyoncsapták a bulit. Mondjuk a 4-5 szám közül a Jakab Gyuri emlékére meghagytam volna a Búcsú-t, meg talán az Egy kis nyugalmat, de a többi teljesen fölösleges volt szerintem. Aztán már szerintem a banda is érezte a track-lista összeállításánál, hogy ez így sok lesz egyszerre, fel kéne pörgetni a bulit, és hogy nagyot üssön, rögtön egy sztárvendéget is becsempésztek a műsorba. Na, ezt nem kellett volna. DJ Sterbinszky-t nagyra becsülöm, a maga műfajában tényleg etalon, de nem egy élő Neoton-koncertre való, amit csinál. Nagy csinnadrattával behoztak egy kétbakelites DJ-pultot neki, megjött a mindent elnyomó 130 BpM a mélyládákból, és lehetett felpörgetni a kókadozó közönséget.

Lehetett volna, ha ez a közönség nem egy élő (ÉLŐ!) Neoton-ra lett volna kíváncsi. Számomra rejtély, hogy miért nem játszották el  a Szombat este táncol-t, de így, elektronikus feldolgozásban borzalmas volt. Arról nem is beszélve, hogy Sterbi láthatóan hozzá se nyúlt a lemezjátszókhoz (minek is nyúlt volna, egy számot adott le összesen), nyilván a remix már otthon kész volt, beadták a keverőpultról, Sterbi meg ott ugrált az asztal mögött, mintha baromira keverné a sávokat meg a beateket. Mindezt 5 percért az Aréna színpadán, meg hogy a zenekar átöltözhessen… Szánalmas volt, na, nekem az este mélypontja.

És ami ennek egyenes következménye, hogy innentől csinálhattak akármit a zenészek a színpadon, ez a rossz szájíz végig megmaradt. Jöhetett akármilyen nagy sláger, klasszikus, végig azon gondolkodtam onnantól, hogy ezzel most végül is mit akartak? Mi volt a célja bandának DJ Sterbinszky meghívásával, mi volt a cél úgy általában a bulival, minek (volt) ez a cirkusz? Karácsonyi koncert? Újévi koncert? „Mutassuk meg hogy tudunk még zenélni és énekelni is”-koncert? „Keressünk egy kis pénzt karácsony után”-koncert? Szerencsés lett volna ismerni a zenekar szándékait, úgy nagyobb biztonsággal vettem volna (vagy nem vettem volna) rá jegyet, illetve az elvárásaimat is ahhoz igazítom. Így csak magamra haragudhatok, hogy sokat, mást vártam, és nem az lett, ami.

Önmagában nem értem, hogy ha elhívok 10 vonóst, 4 fúvóst, 3 vokalistát, meg egy percussion-öst, kottát írok nekik, próbálok velük, stb, akkor miért nem hagyom szerepelni őket? Szegény vonósok jó ha 10 számban játszottak összesen, de végig ott ültek a színpadon, pedig ugyanazt tudták élőben, amit Lukácsné szintin szokott hozni a falunapokon. Még Sterbi alatt is, ami láthatóan nem volt ínyükre. A fúvósok ráadásul iszonyat jól szóltak, a két trombitás a legfelső pótvonalról a port is lefújta, én biztos több betétet, ellenszólamot bíztam volna rájuk Andrea helyett. A másik szintis számomra rejtély, én nem találtam a számokban olyan szólamot, amit a színpadon játszó zenészek ne tudtak volna megoldani nélküle, de biztos nem figyeltem eléggé.

Éva még mindig egy karizmatikus nő, nagyon jó hangja van, jól is énekel, talán csak azt róhatom fel neki, hogy gyakran a közönségnek háttal konferál két szám között. A közönséggel kapcsolatot tartani így nem szerencsés.

Ádám is baromi jól énekel még mindig, jól is gitározik, de könyörgöm, nem volt egy fél méterrel hosszabb gitárkábel!? Szerencsétlen vagy háromszor biztos kihúzta lendületből, aztán nem győzködte visszadugni, még szerencse, hogy Lukács Laci át tudta venni a szólót. És ha már bemutatom a zenekart, meg a kísérő zenészeket, akkor illik a neveket megtanulni…

David remekül dobol, néhány év múlva tényleg nagy név lehet belőle, de addigra meg kéne tanulni tempóban maradni. Főleg a kiállásoknál lehetett hallani, hogy bizonytalanságból, vagy csak mert izgult, de néha összekapott dolgokat. A dobszóló sem volt rossz, de négy témát hat különböző tempóban játszani… minden tiszteletem a percussion-ös srácnak, hogy bírt utána menni.

Öcsit imádom, ahogy basszusozik, meg ahogy énekel, kár hogy amikor szólója volt, akkor se hallatszott rendesen, mindent elnyomott a basszusgitár és a lábdob. Úgy általában a hangosítás nem volt mindig a helyzet magaslatán, a gyakori gerjedések, a gitárkábel, az aránytalanságok nagyban hozzájárultak a koncert utáni felemás érzéseimhez.

Jól mondta Ádám a zenészek bemutatásokor: végig küzdötték a koncertet. Kicsit izzadtságszagú volt a dolog, ami nem feltétlenül rossz, csak nem mindegy, hogy valaki egy kiadós dugástól izzad meg, vagy a nyári építőtáborban a paradicsom-feldolgozóban…

looksharp Creative Commons License 2011.07.08 0 0 4101

Nem tudja valaki, honnan lehetne megszerezni néhány dal akkordjait? Pl. Vadvirág, Egyszer megértelek, Eszterlánc...

gumimacy67 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 4100
Vid ispán Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4099

Szerintem Baracs.

Előzmény: Faramir74 (4094)
Gömbtatu Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4098

Sziasztok!

 

Nem tudja valaki, hogy a müpás koncertet kiadják vajon dvd-n?

pityim palko Creative Commons License 2010.11.14 0 0 4097

Sziasztok!

A tegnapi szombathelyi koncerten elhangzott dalok listája és bulin készült videók közül kettő(lesz még több is) a palko.co.nr címen elérhető honlapon.

MC Snake Creative Commons License 2010.08.01 0 0 4096

A pénteki Siófoki koncert - az eső ellenére is - szuper volt.

 

elekzsu Creative Commons License 2010.05.18 0 0 4095

sziasztok

van 2 jegyem a Szép nyári nap Operettszinházas előadásra A jegyek 2010 06 10-re szólnk 19:00-kor a 12.sorba


5500/db áron

ha érdekel szóljatok 70 777 55 55

Faramir74 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 4094
Főleg az érdekel, hogy Baracs vagy Pásztor énekel-e a mély hangú basszus dalokban (Hegyirabló, Medve-táncdal, Minek ez a cirkusz)
Faramir74 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 4093

A Neoton sztárjai közt a Pago Pago LP-n szereplő Stefanidu Janula (az egyik legjobb vokalista) miért nem kapott felkérést?

 

Még az együttes honlapján sincs teljes lista mely számokban énekel a megszokott Ádám-Éva duón kívül más

Mely számokban énekelt(t) Jakab Gyuri (2-t tudok), Baracs Öcsi, és Pásztor László?

Csak 1979-től a Família korszaktól érdekel 1989-ig a kettéválásáig.

 

Kösz a segítséget.

 

Hofburg Creative Commons License 2010.04.15 0 0 4092
Hahó, ha valaki lemaradt volna és nem kapott már jegyet:
Eladó a Neoton Sztárjai koncertre a Művészetek Palotájába 1 jegy, a 7. sorba!
Az időpont: 2010. április 22. csütörtök, 20 óra.
Ára:6900 Ft.
Akit érdekel, írjon a hofburg@gmail.com címre.
Andi
mmasni Creative Commons License 2010.03.31 0 0 4091

István üzenete:

Az új oldal keddtől lesz elérhető, a csepregieva.com címen, illetve utána a csepregieva.eu címen is, adjátok tovább!

 

puszi

harvest Creative Commons License 2010.03.17 0 0 4090
Neoton a legjobb!
majoros feri Creative Commons License 2010.02.27 0 0 4089

Szerettem volna feltenni egy közös képet Pál Évával , de nem sikerült !

Még kezdő vagyok ezen oldalon !

Segítséget kérnék , valakinek megvolna a japán nyomású Dandelion lemez elő és hátsó oldala nagy méretben?

Előre is köszönöm !

majoros feri Creative Commons License 2010.02.27 0 0 4088
Sziasztok ! Bemutatkozásként :
aaggoottaa Creative Commons License 2010.02.01 0 0 4087

itt

 

http://www.kulturinfo.hu/moreinfo.gcw?prgid=106298

 

etz olvastam:

 

 

A nagysikerű budapesti Népstadion-koncert után a Neoton Família négy tagja, Csepregi Éva, Végvári Ádám, Baracs János, Bardóczi Gyula, két énekes-zenész /Bodza Andrea és Lukács László/ valamint Éva fia David Heatlie közreműködésével tovább koncerteznek szerte az országban,illetve a szomszédos országokban.

 

de nem találok sehol időpontokat.

ha találsz, ird ide kérlek.

 

csak aprilis 22 BP van meg,

es marc 7 szekesfehervar

Előzmény: Józsi780424 (4086)
Józsi780424 Creative Commons License 2010.01.19 0 0 4086

Sziasztok.

 

Nem tudja valaki,hogy lesz-e neoton familia sztárjai koncert Bács-Kiskun megyében?Elöre is köszi.

palika25 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 4085
....
Előzmény: Esthajnalcsillag2 (4084)
Esthajnalcsillag2 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 4084

Hello Mindenkinek!

Már kapható a könyvesboltokban Éva Napraforgó könyve közel 3000Ft az ára!

palika25 Creative Commons License 2009.07.18 0 0 4083
képeket akarnék felrakni de nem engedi
Előzmény: palika25 (4082)
palika25 Creative Commons License 2009.07.18 0 0 4082
....
Előzmény: palika25 (4081)
palika25 Creative Commons License 2009.07.18 0 0 4081
:-))
neotonkérdés Creative Commons License 2009.07.06 0 0 4080
Szia!
tudnál nekem több. bővebb infot mondani a Szoborparkos koncertről?!
kösz, Tamás
Diababa91 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 4079
Szép nyári nap NEOTON musical!Információk és jegyvásárlás! Jegyek már kaphatóak!
http://musicalinfo.hu/index.php?cikk=723
A musical az Operettszínházban lesz látható!
Melcsi17 Creative Commons License 2009.05.15 0 0 4078
Szia!
Igen,oda úgy néz ki,hogy én is megyek!
Legalábbis tervbe van véve!
Nagyon örülök,hogy tetszenek a képek!
iwiw-en és Éva oldalán többet is láthatsz! puszi

melcsike
Előzmény: szeparatista (4077)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!