Keresés

Részletes keresés

L_áma Creative Commons License 2019.02.20 0 0 75743

Mi is rápótolunk a két gidára a mai napíg. 

Előzmény: triplaharom (75742)
triplaharom Creative Commons License 2019.02.20 0 0 75742

Kár lönne magára hagyni, szép kis állattá fejlődhet igy is. A mostoha körülményök sokszor mögedzik a kicsit, ő lehet a legragaszkodóbb mekid majd ...

Nálunk volt a hármas ellésből a legkisebb, annak nem jutott sosem elég tej, de körbejárta a többi mamát is és lopkodott tejcit kiegészítésnek.

Előzmény: Törölt nick (75739)
L_áma Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75741

Hajszárító. És tejet bele. Bárhogy, akárhogy. 

Előzmény: Törölt nick (75739)
L_áma Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75740

Mindkét lehetőség adott. Meg még egy harmadik is. Van hogy néhány nap erőltetés után elfogadja az anyja. Szerencsés esetben elfogadja a másik anya. Vagy, kifejed az anyát, és cumis üvegből felneveled:

 

 

200 forint a gumicumi a gyógyszertárban, üvehnek pedíg a fél literes coca colás jött be.

 

Kitartás! Megéri!

Előzmény: Törölt nick (75739)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75739

Szia!

Igen, igazad volt nem akartam vissza jönni, mivel segítettetek és tovább tudtam lépni.

A videót megnéztem. Nagyon jó, hamarosan nekem is lesz mivel este 5-kor mikor haza értem, meglepetésemre  lett egy fehér kiskecske, még vizes volt. Az anyja le sem nyalta, sorsára hagyta... tejet sem ad neki!!!Külön tettem őket. Úgy szopott, hogy ráerőltettem az anyjára, de az mindig ellőkte.Eddig kint voltam, valószínű egész éjszaka kint leszek.

Kérdésem: Elfogja fogadni vagy tegyem a 6 nappal ezelőtt szült kecskéhez akinek már van egy szopós kiskecskéje?

Előzmény: L_áma (75734)
lacci40 Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75738

Igen, de ha szépek akkor elindul az ember, tavaly arra dolgoztam Nagylakon és Makóra jártunk betonért. Már csukott szemmel odatalálok

Előzmény: triplaharom (75707)
L_áma Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75737

Postacímet írj privátban. Küldöm. Magyar királyi postát ismerve, meg is érik mire odaér. :)

Előzmény: triplaharom (75736)
triplaharom Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75736

Én vagyok az első mögtekintő is, kérök majd 1 darab sajtot kóstolni ... (:-)))

Ügyes az egész brigád !

Előzmény: triplaharom (75735)
triplaharom Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75735

Nagyon jó filmöcske, mögy mindön mint 1 automata. (:-))) Ha magasabb volna kicsit talán jobb volna ...

Előzmény: L_áma (75734)
L_áma Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75734

Elég hamar leléptél. :))

 

Itt a fejőállás:

 

 

A folyamatról pedíg hazudtam. Azt írtam, addíg van abrak, míg folyik a tej. Na, ez most nem igaz. Tej csak annyi van, amit az éhenkórászok benne hagynak. Abrak pedíg jár rendesen:

 

https://youtu.be/qf6KL-s4oSQ

 

Úgy gondolom, a fejőállás működéséről elég beszédes a videjó. :)

 

A kecskeól körüli fejetlenség oka pedíg a kidöntött fal, meg a baklak építés, meg a ..... szóval ott a héten borult a rendszer.

Előzmény: Törölt nick (75731)
L_áma Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75733

Most megyek fotózni.

Előzmény: L_áma (75712)
L_áma Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75732

Mindent leírtak, én meg csak beledumálós vagyok még a kecske dologba, de ez az alin csak egy kis kézi vákuum szivattyú. Valahol azt olvastam /papírkecskében jó vagyok :)))/, ez többet árthat, mint használ. És ha már kézzel csinálod, akkor meg minek a gép?

Nálunk a csajok kézzel fejnek. Csak a versenyfutás volt, míg nem volt meg az állás. Most pillanatok alatt megvan. Egymást lökik félre, ki legyen a következő! Persze, az input oldalon pont addíg van kukorica, míg a másik outputon tej.

 

És máskor nincs is abrak, csak fejéskor. Szinte nyomják hogy csorogjon! :)))

 

Előzmény: Törölt nick (75729)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75731

Rendben! Köszönöm a segítséget :)

Sziasztok <3

Kecskeb Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75730

Sosem használtam ilyet, nem tudok véleményt nyilvánítani, nem is akarok...

Minden esetre, ha megveszed és használod, figyeld a kecske visszajelzéseit és főleg azonnal állj le, ha már alig van benne tej...nehogy, az üres tőgyet szívja...

Törölt nick Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75729
triplaharom Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75728

Rengeteg benne a vitamin.

Előzmény: Kecskeb (75727)
Kecskeb Creative Commons License 2019.02.19 0 1 75727

Igen a korpa is jó, hasznos is a tejtermeléshez, gondolom a búzacsíra is, bár magát a búzát nem ajánlom...

 

Előzmény: triplaharom (75726)
triplaharom Creative Commons License 2019.02.19 0 1 75726

A kukoricadarához, én szoktam rakni 1 maréknyi korpát vagy búzacsírát, sosem hagyják az edénybe ...

Előzmény: Kecskeb (75723)
ez-Ben Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75725

 

 :) Kérlek szépen...dúdolj valami kellemes, megnyugtató dallamot a kecsónak. Simika- szeretett fórumtársunk- anno, beszélt velük és megtárgyalták a napi eseményeket. ( Igaz néha a kecsók visszafeleseltek ) de a fejés zökkenőmentesen lebonyolódott. ( Próbáld csak ki :)

Előzmény: Törölt nick (75721)
Kecskeb Creative Commons License 2019.02.19 0 1 75724

Ilyenkor azért nyugtalan, mert félti a kicsinyeit, de közben a tejet sem akarja odaadni, hiszen a kicsiknek tartogatja...

Nekünk is van egy két olyan kecskénk, amelyik ilyenkor képes elállítani a tejet.... elzárja a csapot és nem tudjuk kifejni...

Nagy mocskos gazemberek ezek... de muszáj fejni, mert a tőgygyulladás komoly dolog tud lenni... ha sok a teje...

Előzmény: Törölt nick (75721)
Kecskeb Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75723

Húúú... én láttam pár tákolmányt "kézi fejőgép" néven..... ha veszel, nagyon gondold meg, hogy mit, mert ezek a barkács-dolgok több kárt okoznak mint hasznot!!!!

 

Egy motoros fejőgépnél is hajszálra be kell állítani a pulzátort, más a tehénnél, más a kecskénél, mert nem mindegy sem az ütem, sem a szívóerő.

Totál tönkre lehet tenni egy kecske tőgyét... ráadásul még kínozhatod is...

 

Találd meg inkább a kedvenc eledelt.... kis karikázott répa, káposzta, szeletekre vágott jól megszárított kenyér (falatokra törve) akkor majd örömmel megy rá...

Igazából a kukorica dara is jó.... fejős kecskének úgyis jár 20-30 dkg, azt imádják!!!

 

Általában annyira nem ajánlom darálva, mi is szemesen etetjük, de fejés alatt a mieink szemesből képesek lennének két kilónyit is megenni....

 

Hm.... az asztalosokat ne mutasd be nekem.... szerintem egy alomból valók az egész országban...

:-))))))

Előzmény: Törölt nick (75721)
triplaharom Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75722

Pár nap után belejöttök mindketten, valamikor el köll kezdeni ... (:-)))

Előzmény: Törölt nick (75721)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75721

Köszönöm a válaszodat!

Az a baj, hogy "nyugtalanabb" lett...egyedül vagyok és nem tudom úgy megállítani, hogy legyen türelme a fejéshez.

Az asztalos pedig lassú...mindig volt kifogása, pedig küldtem át képet neki, de most méreteket kért...

Arra gondoltam, hogy ha veszek egy kézi fejőgépet (kb 8-9 ezer ft), nem kínzom a tompaságammal...

Kecskeb Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75720

Ha majd kéthónapos korban leveszitek a kicsiket, akkor reggel-este kell fejni. A lényeg, hogy mindig ugyanabban az időpontban.

Előzmény: Törölt nick (75718)
Kecskeb Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75719

A kecskét minden este ellenőrizzétek, ha maradt benne tej, ki kell fejni.Már a mai naptól. Ráadásul rendszeresen előfordul, hogy csak az egyik cicit eszik ki a kicsik, a másik meg feszesen tele van, akkor meg már azért nem nyúlnak hozzá, mert esetleg nem tudják a súlya miatt megemelni. Szóval minden este mindkét tőgyet ellenőrizni kell.

 

- általában 7- 10 napot illik várni addig föccstej van benne amit nem nagyon fogyaztanak emberek, (bár van aki esküszik rá)

 

-a kezed a legjobb fejőgép, ha belejöttök pillanatok alatt készen vagy vele. Nálunk a lányok 20-25 perc alatt 8-10 anyát is megfejnek kézzel, ha a kecskék épp jó kedvükben vannak és engedelmesen megy a sor.

 

Eszedbe se jusson fejőgépet venni 4-5 kecske kedvéért, kivéve, ha 5-6 literes kecskéid vannak. A fejőgép és a csövek elmosása nem egyszerű feladat, savazni, lúgozni, forró vizezni kell.

Mi vettünk egyet a tehenünkhöz, épp ezért soha nem is használtuk, mert egyszerűbb volt kézzel egy vödörbe kifejni, mint a gépet takarítgatni.

Gyorsan fog menni kézzel is, ha már bele jöttetek.

Előzmény: Törölt nick (75718)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75718

Köszönöm a segítségeteket!

Lenne még pár kérdésem:

- mikor kell elkezdeni folyamatosan fejni a kecskét..ma 6 napos a gida

- naponta hányszor?

- lehet e ezt a tejet már emberi fogyasztásra használni?

- melyik a legjobb fejőgép 1 kecskéhez.

Kecskeb Creative Commons License 2019.02.19 0 1 75717

Én colos keményfa deszkából készítettem, csavarozva van, meg sem mozdul. Egyébként is jó ha van tető felette, legalább egy ponyva, vagy pala, mert esőben is kell néha fejni.

Előzmény: Tekiartur (75715)
triplaharom Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75716

Látom, mögtaláltad a "ostokot ... (:-)))

Előzmény: Kecskeb (75713)
Tekiartur Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75715

Jó, nekem csinált a férjem, először egy fát, aztán egyet szögvasból. a fával az a gond hogy ha kint van a szabadba hamar ingatag lesz. Nem kell akkorát hajolni, aki leteszi az edényt az sincs a földön.

Előzmény: triplaharom (75709)
Kecskeb Creative Commons License 2019.02.19 0 0 75714

Tessék.... méretekkel, kinézettel....

A méretek col-ban vannak megadva, az asztalosod tudni fogja, mennyi egy col.... ha nem, akkor ne is bízd meg a munkával.

 

A FOOD Pan, az az etető-abrakoló, én fából csináltam, de általában belerakok egy kétliteres fagyis dobozt, az könyebben kezelhető, meg fejés végén elvehető előle.

 

A másik változtatás, hogy az oldalához (vagy tetszés szerint ) a végéhez csinálltam egy feljárót, hogy a kényelmesebbek ott menjenek fel.

Általában oldalról felugranak, de néha van, hogy valamelyiket úgy kell felszuszakolni a feljárón.

 

A kaloda záró deszkákba én nem faragtam ívet, hanem két egyenes deszka, alul külön külön rögzítve csavarral, de lazán, fent pedig két lyuk van, ott pedig két menetes szár van levágva, amikor bent van a kecske, akkor csak átdugod a lyukakon és kész.

A két db. menetes szárat egy db. madzaggal lógatom, hogy ne vesszenek el, meg mindig kéznél legyenek.

Üdv

Előzmény: Kecskeb (75713)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!