Keresés

Részletes keresés

SzLa Creative Commons License 4 napja 0 0 28769

Köszönöm!

Előzmény: kavicsasínen (28767)
Sztavrosz_76 Creative Commons License 4 napja 0 0 28768

Értem, köszönöm szépen! :)

Előzmény: SzLa (28766)
kavicsasínen Creative Commons License 4 napja 0 0 28767

A kétoldalú ragasztó okés (mivel nincs gyárilag kialakított hely a Hobby Taurus-ban).

Előzmény: SzLa (28760)
SzLa Creative Commons License 4 napja 0 0 28766

Mármint a kasztnit emeled le, nem a tetőt külön :)

Előzmény: SzLa (28765)
SzLa Creative Commons License 4 napja 0 0 28765

A mozdonyt úgy tudod szétszedni, hogy kihúzod az ütközőket, és leemeled a tetejét. Egy kicsit kell vele játszani, ha még nem volt soha szétszedve.

Előzmény: Sztavrosz_76 (28762)
kavicsasínen Creative Commons License 4 napja 0 0 28764

Hobby Taurus-nál ki kell húzni a 4 db ütközőt (óvatosan, nehogy beletörjön), ezután a "szokásos" finoman feszegetős megoldással lehet a kasztnit levenni.

SzLa Creative Commons License 4 napja 0 0 28763

szia,

elnézést, nem fogalmaztam pontosan, valójában (ha minden igaz) a hangvödörről van szó. Egy hasáb alakú kis szerkezet, nem csak egy csupasz hangszóró. Digitools DigiSound 4.1. Ez az első ilyen, amit vettem, szóval ninics összehasonlítási alapom

köszönöm

üdv.,

L

Sztavrosz_76 Creative Commons License 4 napja 0 0 28762

Sziasztok,

Csatlakoznék a kérdéshez azzal hogy hogyan lehet szétszedni ugyanezt a típusú mozdonyt? Meg a mostanság szintén divatos Piko IC szeméylkocsit. Ezekről sehol nem találtam képet. A taurus szintén dekóder és zsírzás miatt érdekel, a személykocsit meg világítás miatt szedném szét.

csa(101) Creative Commons License 4 napja 0 0 28761

Pikóba még nem raktam, de a hangszórót a hangvödörbe kell tenni, hogy milyenbe az még gyártón belüli mozdonyonként is változhat. A hangvödört a felerősítő furatainál kell rögzíteni, általában ennek a helyét kialakítják, ezért is fontos a megfelelő típusú hangvödör kiválasztása. A Pikót ismerők remélem majd megmondják, hogy milyen hangvödröt és hová kell tenned!

SzLa Creative Commons License 4 napja 0 0 28760

Sziasztok,

kezdőként egy olyan kérdésem lenne, hogy Ti hogyan rögzítitek a dekódert, ill. hangszórót a mozdonyokban, hogy lehetőleg ne érjen hozzá mozgó alkatrészhez? Most konkérten egy Piko Start Set-es Taurus-ba szeretnék egy Digitools 4.1 hangdekódert szerelni, de sajnos nemigen találtam a mozdonyban olyan biztos helyet, ahol jó szívvel hagynám a hangszórót csak úgy "magában". Gondoltam kétoldalú ragasztóra, hogy azzal rögzítem, de előtte inkább megkérdezem azoat, akik már rutinosak ebben. Ha esetleg valaki tudna fotót is feltölteni, hogy ő hogy csinálta, annak nagyon örülnék.

Előre is köszönöm a segítségeket!

üdv.,

SzLa

V63-017 Creative Commons License 2019.08.12 0 0 28759

Sikerült megtalálnom, hogy melyik gép!
a két kis kapcsolóval ugyanazt tudod elérni analóg üzemben, mint digitális üzemben az F11 és F12 funkciókkal.

Szumma-szummárum: A mozdony nem rendelkezik külön kapcsolható vezetőállás világítással. Egyszerűen a felső fényszóró fényvezetője világítja be a vezetőállást.

Előzmény: V63-017 (28758)
V63-017 Creative Commons License 2019.08.12 0 0 28758

Ami a legfontosabb...cikkszám, hogy most akkor pontosan melyik BR112-ről van szó. A nyugat-német, vagy a kelet-német gyártásúról?
Amúgy a funkciók felsorolásánál én sehol sem látok vezetállásvilágítást felsorolva, az F11 és az F12 nem más, mint hogy az adott vezetőálláshoz tartozó homlokfényeket le tudod kapcsolni.

Előzmény: Rheingold 1:87 (28757)
Rheingold 1:87 Creative Commons License 2019.08.12 0 0 28757

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni digitális témához jobban értőktől!

Nemrég vásároltam egy HO Roco gyári hangos Br112-es villanygépet modellboltban. Itthon sínre rakva végigpróbálgattam a funkciókat MultiMaus-al, minden működik szépen, egyedül a külön kapcsolahtó füllevilágítas funkcióval nem oké valami, először a F0 funkciót felkapcsolva tapasztaltam, hogy a világítással együtt a fülke lámpa is felkapcsol menetirány szerint, hátul vörös. Majd a mellékelt képen látható F11, F12 gombot nyomva menetiránytól függően lekapcsol a lámpa is és a fülke lámpa is, tehát nem lehet külön kapcsolni a fülke világítást. A panellen van két jumper, de ezeket lekapcsolva, semilyen világítás funkcióra nem reagál!

Ez hiba programozható vagy valamilyen gyári hiba és vigyem vissza az üzletbe?

Előre is köszönöm!

BRUT1 Creative Commons License 2019.08.03 0 0 28756

Az én mozonyom kerekeinek a felülete valamilyen eljárással van kezelve. Olyan mint a fegyver brunirung. Ettöl szép sötét árnyalata van. De javisatok ki ha nem jól tudom.

Remélem ez nem gátolja a biztos áramszedést.

Az az oxid réteg hogy nézett ki?? Ki kellett szedni a kerekeket és egyenként polirozni?

Előzmény: Dampf (28755)
Dampf Creative Commons License 2019.08.03 0 0 28755

"De nem sok koszt töröltem le hisz a mozdony szinte uj."

A Piko Expert szériák között akadt olyan, amelyiknek a kerék futó felületen a gyártásból adódó oxid? réteg volt, és az áramszedésük szinte nulla volt pedig a kerék egyébként teljesen tisztának látszott.....:(

Ezen csak a futó felület polírozása segített, utána viszont minden rendbe jött.

Szerencsére a legújabb gyártási szériáknál ezzel a problémával már nem találkoztam.

Előzmény: BRUT1 (28754)
BRUT1 Creative Commons License 2019.08.03 0 0 28754

Köszönöm dccvillanyos a választ.

Szétszedtem a mozdony áramszedö részét és egy alapos tisztitást végeztem . De nem sok koszt töröltem le hisz a mozdony szinte uj. Ezután mindent összeraktam és bejárattam a mozdonyt ahogyan az utasitásban leirják. 25 perc egyik,majd másik irányban folyamatosan.

Ezután a decoder CV beállításain korrigáltam. Köszönet Fürdös Tamás instrukcióinak.

Szép lassu menetet sikerült beállítani. Mindn hiba megszünt.

Előzmény: dccvillanyos (28753)
dccvillanyos Creative Commons License 2019.08.02 0 2 28753

Szia,

Én egy futópadon járatnám egy olyan központról ami kijelzi a railcom flag biteket, és a felvett áramot. Így ki lehetne deríteni, hogy áram szedés probléma, vagy esetleg a dekóder motor zárlat védelme szólal meg (1,8A). Utóbbi esetben érdemes megnézni a motor szénkefe-kommutátor kapcsolatot, vagy közvetlen dekóder kimeneten lévő kondi kiírtása is segíthet a probléma megoldásában.

Ha segítség kell, várunk a műhelyünkben vagy nálam.

Előzmény: BRUT1 (28752)
BRUT1 Creative Commons License 2019.08.01 -1 0 28752

Szervusztok !

Segitségeteket kérném.

Adott egy DigiTools  3.1hangdecoder ,ami egy Piko BR 106 mozdonyba  van beépitve.

Minden nagyon szépen müködik kb 10 percig. Ezután néha megáll és nem tudom elinditani.

félre billentem a modellt majd ujbol a sinpárra vissza és akkor megint müködik, de ugyanugy egy ideig, majd elkezd akadozni mintha nem lenne jó az áramszedés. Ha visszateszem a decoder helyére a kis nyák lapot és analógban futtatom minden rendben megy.Hang rendben van.

Régi fekete Roco központot használok gyári tápegységgel.

Elöre is köszönöm a válaszokat.

diginewl Creative Commons License 2019.07.19 0 0 28751

0,47F 5,5V :)

Csutkára kihasználva, mert 6V-os feszstab+dióda együttesről kapja a tápot (5,4V lesz így).

Kell neki kb. 50-70 másodperc, mire szépen lassan feltöltődik, (de nem rántja meg a betápot). Aztán bírja :)

Azért döntöttem ez mellett, mert ez elég lapos ahhoz, hogy a NYÁK-on a tetőn, a vagon teteje alatt elférjen. Így nem kell a kondi elhelyezésével külön szöszmötölni.

Előzmény: csa(101) (28750)
csa(101) Creative Commons License 2019.07.19 0 0 28750

Mekkora kondi van benne, hogy ilyen sokáig bírja?

Előzmény: diginewl (28749)
diginewl Creative Commons License 2019.07.19 0 0 28749

Digitális kocsivilágításaim...

PACO oldaláról van a PIC-hez a HEX.

Sima felkapcsolódás helyett beállítható a neoncsöves bekapcsolás is - lásd második videó. Ez 3-4 féle villódzást variál, így nem mindig ugyanúgy kapcsolnak fel a világítások.

Ezen kívül persze van még egy csomó más beállítás is a kimenetekhez. Mindez díjmentesen beszerezhető, és használható. Az áramkör pufferelt, így a látható folyamatos fényt adja hosszabb kontakthiba esetén is.

https://youtu.be/qp2KS9HiiWs

https://youtu.be/EkdTaqS3rak

Jenő

Előzmény: diginewl (28748)
diginewl Creative Commons License 2019.07.07 0 0 28748

Köszönöm!

Nem is száguldozhatnak, mert akkor túl hamar véget ér a műsor, valamint nekimennek a falnak :)

A Vmax CV értéke 8 körüli - mozdonyonként eltérő.

Mindegyikben mozdonyban dekóder csücsül, annak ellenére, hogy egyenáram van a sínben.

Ehhez terhelés szabályzott dekóder kell, ami analóg módban is hajlandó ilyent számolgatni. Mivel nekem már akkor voltak digitools dekódereim azokat használtam. 5 éve bírják a strapát (az újabbak is, de azok nyilván, kevesebb ideje működnek).

A sínben a polaritás vált, ezért tudnak visszajönni a mozdonyok. Fix 12V 2A DC. Ezzel a táplálással mindig minden mozdony elindul, a saját karakterisztikája szerint felgyorsul a saját Vmax sebességére.

Tudom fából vaskarika, viszont így könnyű a szerelvény csere. Ha pl. pwm-el szabályoznám a sebességet - dekóder nélkül - mindig más beállítás kellene.

(Nem utolsó sorban a mozdonyok azonnal üzemkészek a DCC pályán is, csak a Vmax, és közép sebességet kell e picit feltolni).

Előzmény: csíkos-háTTú (28746)
pkristof65 Creative Commons License 2019.07.06 0 0 28747

OFF

Írtam levelet, nézz rá légyszíves!

ON

Előzmény: csíkos-háTTú (28745)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2019.07.06 0 0 28746

Gratula!

Végre egy video, ahol nem száguldoznak a modellek!:-)

Előzmény: diginewl (28744)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2019.07.06 0 0 28745

OFF

Ha az itt megadott címedről írtál, akkor valami nem stimmelhet a bitekkel, mert 5 évre visszamenőleg erről a címről nem jött semmi...

ON

Előzmény: pkristof65 (28743)
diginewl Creative Commons License 2019.07.05 -3 2 28744

OFF

Hmmm... ezt nem itt kellett volna leírni. Csíkos kb 3óra - 2nap válaszidővel működik.

Ez egy számítógépnél kicsit lassú, de embernél egyáltalán nem. Az elmúlt 10 év tapasztalata alapján mondom. Ha nem válaszolt neked e-mailben nagyon-nagyon valószínű, hogy nem kapta meg a levelet. Ekkor jöhet jól egy itt a fóromon egy írás: Kedves Fix Ipszilon megkaptad a levelemet?

ON.

Más dolog:

5 éves a vitrinvasút a patikában! Aki tudja miért, az azért, aki nem az azért kukkantsa meg az alábbi újabb videókat.

Kicsit jobb videó a vasútról (full HD végig):

https://youtu.be/tBX1XcPpq5c

A vitrinben szolgáló mozdonyok gyűjteménye:

https://youtu.be/HPFGmhk8vVs

Mind digizett - ezért írtam ide is - (vannak őslelet FL gőzösök is, meglepően szép haladással.) Mindegyik áramátadó kuplunngal van felszerelve. Így a világítós kocsik is szedik az áramot, és osztják a mozdonynak is. Ezáltal az elmút 5 évben egyszer sem áll meg egyetlen mozdony sem a vitrinbe üzem alatt.

Előzmény: pkristof65 (28743)
pkristof65 Creative Commons License 2019.07.04 -1 1 28743

Az elmúlt 1-2 évben többször is írtam neked, hogy milyen dekódereket szeretnék, de nem jött válasz. A Tran oldaláról sem sikerült rendelni, mert minden beírt rovatban hibát talált. Így még egyik webáruházban sem jártam, pedig nem az első külföldi rendelésem. Egyszerre általában sajnos nincs sok időm a modellezésre, ezért húzódik minden, de most már szeretném befejezni a félbehagyott munkákat. Ezennel megragadom az alkalmat és kérek tőled 2db vezetékes és 3 db 6 tűs Tran DCX77z dekódert.

Előre is köszönöm!

Előzmény: csíkos-háTTú (28741)
V63-017 Creative Commons License 2019.07.04 0 1 28742

Viszont a LokPilot Nano Standard-on már 4 funckiókimenet van:
http://www.esu.eu/produkte/lokpilot/lokpilot-nano-standard/
Az 53665 a direkt csatlakozós.

Előzmény: pkristof65 (28740)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2019.07.04 -1 0 28741

A világ azért ott tart ám, hogy egy ESU LokPilot "micro" dekódernél kisebb dekóderben is van legalább négy teljes értékű funkció kimenet.

- ZIMO MX616: 2 világítás + 4 tartalék

- Tran DCX77z: 2 világítás + 2 tartalék.

Szerintem olcsóbbak is, mint egy ESU...

Előzmény: pkristof65 (28740)
pkristof65 Creative Commons License 2019.07.04 0 0 28740

Értem. Akkor viszont nem dekóder, hanem felhasználót kell cserélni! :)

Köszönöm szépen a segítségedet! Ezt nem vettem figyelembe és így már érthető. Végül is van hely a tranzisztornak.

Előzmény: csíkos-háTTú (28738)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!