Keresés

Részletes keresés

okoska3000 Creative Commons License 2001.10.16 0 0 26
Ha házat - tápot veszel, ajánlom a Codegen-t (nekem az van), vagy olvastam, hogy a Meta is jó.
És nem drágák. Egy Codegen ATX Midi táppal 11 000 forint Áfával együtt.
Előzmény: grep (19)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.10.15 0 0 25
Grep:
Nem röhögök, átérzem! (Múlt szombaton találtam meg egy számlát, amit március óta kerestem.)
Előzmény: grep (23)
tere Creative Commons License 2001.10.13 0 0 24
Ha jó helyen vetted, nem fogják kérni. Amúgy szipka... 8k körül van egy új táp. :(
ATX sucks... :)
(egyébként imádom, hogy gyorsbillentyűről is indul a gépem és hogy kikapcsol magától... és... :)))))) )
grep Creative Commons License 2001.10.13 0 0 23
Ket heten belul. Az azert boven benne van a garanciaidoben. De most lesz nagy rohoges: nem talalom a garnaciapapirt. :(((((((((
Előzmény: mr_ricsi (22)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.10.12 0 0 22
És a hiba már garancia-időn túl jelentkezett?
Előzmény: grep (21)
grep Creative Commons License 2001.10.12 0 0 21
Egyszercsak lefagyott a gep. Reset -> se kep, se hang. A haz oldala a tapnal tuzforro. Vartam tiz percet, hogy lehuljon, aztan ujra bekapcsoltam, de nem ment a tapventillator, csak ha egy gyufaszallal megpiszkaltam. Azota van egy doboz gyufa a gep mellett, meg idonkent hatranyulok ellenorizni, hogy fujja-e a levegot.

Minden otodik-hatodik bekapcsolaskor a tapventillator nem indul el. Ezt konnyu eszrevenni, mert ilyenkor gyanusan halk a masina.

Előzmény: mr_ricsi (20)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.10.11 0 0 20
Grep:
Az időnként megálló ventillátort hogyan vetted észre?
Előzmény: grep (19)
grep Creative Commons License 2001.10.10 0 0 19
Na, hogy azok a varganes tapok milyen gagyik! Inkabb a kaposztafozesnel maradt volna...
Nekem egy het alatt harom vargane-mintaju tapom szallt el. Az elsovel el sem indult a gep. A masodikkal kikapcsolas helyett mindig resetelt, a harmadikban meg idonkent megall a ventillator. Ha lesz penzem, veszek egy normalisat.
Előzmény: tere (18)
tere Creative Commons License 2001.10.09 0 0 18
Nézte valaki a vargánés weboldalt? :)) A tápja is kb. olyan, mint a weboldala... :))))
Janibacsi Creative Commons License 2001.09.27 0 0 17
Ugye, ugye...:o)

JAno

Előzmény: tere (16)
tere Creative Commons License 2001.09.27 0 0 16
:))))))))))
Ezt nem fogjátok elhinni... a munkatársam tegnap éjjel rámtelefonált, hogy ágyúdörgést hallatott a számítógépük és leállt. Ma reggel behozta a tápot, hát mi van ráírva?!
Vargáné és tsa BT.
Switching Power Supply
Model: LC-235ATX

És nincs benne hálózati zavar-, és túlfeszültség elleni védelem... gyárilag. A helye ott van, de az alkatrészek helye át van hidalva!

tere Creative Commons License 2001.09.26 0 0 15
Ki az a vargáné? Valami tápos? :)))
Nézem, nézem, de nem látok semmi érdemlegeset, csak házakat. :) Csak nem füstgenerátorokat is gyárt vagy forgalmaz a hölgy? :)
Andreas Creative Commons License 2001.09.26 0 0 14
Csodálom hogy egy elfüstölt tápokról szóló topic-ban még nem bukkant fel Vargáné neve. Apropó, tudjátok hogy van már http://www.vargane.hu is? :)
tere Creative Commons License 2001.09.20 0 0 13
Utolsó szavak...
-Biztos, hogy a kék a földelés?
-A pirosat, vagy a zöldet vágjam?
:)

Amúgy a +5V-os kimenet minimális (min. 500mA) terhelése nélkül tényleg nem ajánlatos elindítani a drágát, mert könnyen megadja magát.
Nem az a bajom, hogy nem tudom, hogyan működik egy ilyen táp.
A bajom az, hogy hogyan merik forgalomba hozni?! Én még csak-csak elvagyok a hibákkal, bár nem fosom a pénzt, de aki nem böfögi a színes drótokat fejből, azzal hogy kitolnak már?!

Előzmény: Janibacsi (12)
Janibacsi Creative Commons License 2001.09.20 0 0 12
Nagyjából igazad van, de tudni kell azt is, hogy a kapcsitáp nagyon nem szeret terhelés nélkül menni, sőt gyakran el sem indul nélküle!!!

JAno

Előzmény: GuMiSZu (11)
GuMiSZu Creative Commons License 2001.09.20 0 0 11
Hi!

ambbay :

csak annyit mondanék, hogy ha az alaplap meghal akkor nem fogja beíndítani a tápot se.

Mert:

Amint bedugod a tápot a konnektorba :: 5V-ot kiad a lila vezetéken az alaplapnak, hogy tudjad softból índítani. Akkor fog beíndulni a táp, ha a Zöld mazzagon Alacsony szint jelentkezik :> magyarul 0V. Az ATX tápot a legegyszerűb úgy kiprobálni, hogy kiszeded a gépből konnektorba be.
Megnézed, hogy a lilán meg van-e az 5V ha igen akkor egy vezetékkel a zöld-et és egy feketét direktbe összekötöd. Ha beindul akkor ok ha nem akkor kuka!!
Ez biztos így működik, mert építettem a kocsimba mp3 lejátszót, és ahoz ATX-es tápot csináltam.

Az összekötéssel nem lehet hazavágni a tápot, mert ez csak egy vezérlő bemenet.

u.i: ha ez triviális volt akkó bocsesz

mr_ricsi Creative Commons License 2001.09.20 0 0 10
Tere:
1,
- Biztonsági tényező nélküli tervezés, pl. a táp csak elméletileg bírja a ráírt teljesítményt, vagy 17V feszültségre 16V-os kondit tesznek.
- Olcsó alkatrészek, főként az elektrolitkondik.
- Párszáz forintos túlfeszültség-csillapító elemek kihagyása
- Meleg (Egy Skyhawk tápban láttam azt a megoldást ("Super Noise Killer"), hogy egy áteresztő tranyóval fixen 6V-ot kapott a 12V-os ventillátor, és alig járt a levegő. A dobozon levő matrica szerint viszont a hőmérséklet hatására egyre gyorsabban kellett volna pörögnie, amit az említett kapcsolás elvileg sem tud biztosítani.)

2, Mert a KERMI vizsgálatra nem az megy, amit Te a boltban megveszel. Félreértés ne essék: kívülről pont úgy néz ki, még a típusszám is azonos, csak a KERMIsnél a műszaki beltartalom egy kicsit korrektebb.

Előzmény: tere (8)
Janibacsi Creative Commons License 2001.09.20 0 0 9
Biztos vagy te abban, hogy megvannak azok a szűrők?? tudok én neked mutatni olyan dzsunka tápot, ahol frankón dróttal át vannak kötve az induktivitások helyei... "Márkát" is akarsz? Pl. Skyhawk... A létező leggagyibbak egyike...

JAno

Előzmény: tere (8)
tere Creative Commons License 2001.09.19 0 0 8
Könyörgöm...
1. Mi a tosz van egy kapcsolóüzemű tápban, ami ilyen rövid idő alatt meghibásodhat?
2. Miért engedik forgalomba hozni az olyan elektromos berendezést, ami balesetveszélyes?
Egyébként a gépem nem szakadt meg tőle, mert ez a táp abszolút primer oldali hibája volt.
A legolcsóbb tápnak is megvannak a primer oldali szűrői, különben zavarforrásként (sugárzó rádióadóként) működne. A túlfesz. aljzat nem rossz dolog, de úgy döntöttem, hogy ha lesz rá zseton, inkább veszek egy UPS-t, ami még a telefonvonaltól is véd...
Janibacsi Creative Commons License 2001.09.18 0 0 7
Megérni megéri, csak semmire nem mész vele! Ha a táp belső meghibásudás miatt megfut, akkor mindegy mibe van dugva a dugó:o)

Jano

Előzmény: Bobojsza (6)
Bobojsza Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6
Vazzee tápok, sok dzsunka gagyi 6-7 ezer forintokért!

Bezzeg ha a dupla annyiért kezdődő minőségi tápot veszed, érdekes, nem jelentkezik a probléma

Node bennük van primer oldalon tulfesz védelem, varisztor, meg miegymás, max biztit kel csrélni.

A dzyunkánál viszont az ATX miatt viszi magával az alaplapot is + memória + videókártya meg miegyebek, esetleg proci megússza, mert annak van még pluszba stabilizátora az alaplapon.

Amúgy most láttam a practikerben egyes tulfesz aljzatot 1.800 pénzért annyit megér!

tere Creative Commons License 2001.09.15 0 0 5
Az eredeti tápegység már nem volt garanciális. Az új pedig bemondta az unalmast, amit garanciával cseréltem, csak rá kellett fizetni a 230VA-es és a 300 VA-es táp listaárának különbségét.
A problémám nem az, hogy újat kellett venni, hanem az, hogy egy sz@ros impulzustápot miért úgy építenek meg, hogy felgyújthatja a lakást...
Előzmény: mr_ricsi (4)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.09.11 0 0 4
Tere:
Lehet hogy én értem rosszul, de az eredeti tápegységet miért nem garanciában cseréltetted? (A HIF papír legalább annyit ér, mint a KERMI jegyzőkönyv.)
Előzmény: tere (3)
tere Creative Commons License 2001.09.10 0 0 3
Szemét dolog az ATX-táp...
Amikor megvettem az új gépemet, csodálkoztam, hogy az asztalomon lévő CD lejátszót nem tudom használni, ha müxik a gép, mert recseg-ropog. Mivel a gép ösze van kötve a hifivel, gondoltam hátha a magasabb frekvenciák valami interferenciát okoznak a lejátszóban, de pár hónappa a vásárlás után megjelentek a HIF emberei és megállapították, hogy a gép tápegysége standby módban 50-60, üzem közben 2-300 méteres körben kiüti az összes középhullámú rádióadást. :) Na, rohantam is venni egy új tápot. Cseréltem, HIF-nek levél, hogy OK., CD is szól, jajdejó. Ez volt januárban. Nemrég (1-2 hete) történt, hogy nem indult a gép. Se gyorsbillentyűre, se gombnyomásra. Na, hálózati csati kihúz, viszadug. Csak pattanás, semmi más. Aztán a hálózati csatit még párszor megmozgattam, aztán újból indítottam. Indult a gép, de sercegett, pattogott valami és fehér, tömény füstöt okádott a táp. :))) Kitéptem a hálózati csatit, szétrántottam a gépet, másnap vittem vissza a tápot a boltba, ahol vettem. Rendesek voltak, cserélték nagyobbra, kis ráfizetéssel.
Azt mondták, hogy érzékenyek ezek a tápok. ???? Mire?
Azt mondták, a hálózati feszültségingadozásra. ????? De hát egy egyenirányítóval és két jókora pufferrel 'kezdődik' egy ilyen táp...
Azt mondták, hogy nem az ingadozásra, hanem a különféle gépek és a trafóház ki-be kapcsolásakor keletkező 1-2 ezer voltos impulzusok ütik ki. ???? De hát ezek a tápok rendelkeznek hálózati zavarszűréssel és nem azért, hogy ne menjen befelé zavarjel, hanem hogy ne jöjjönek ki belőle a kapcsolóüzem közben keletkező nagyfesz. impulzusok.
Azt mondták, hogy ők ehhez nem értenek de akkor is érzékenyek ezek a tápok.

Kérdezem én: nem lehet ma már normális minőségű berendezéseket gyártani????
A 10 éves gépházban lévő hagyományos AT táp még ma is kifogástalanul működik...

ambbay Creative Commons License 2001.09.10 0 0 2
De igen, de a helyzetet egy szünetmentes táp is bonyolította...
Akkor irány a szervíz, köszi a segítséget!

ambbay

Előzmény: Attosz (1)
Attosz Creative Commons License 2001.09.09 0 0 1
Nem forog a venti lehúzott csatlakozóval.

Nem akarlak elkeseríteni, de bármi tönkremehetett, mert mielőtt tönkrement a tápegység, a kimeneti feszültsége felmehetett a normál érték többszörösére. Mivel az új táp gondolom hibátlan, így a többi hardvert kell ellenőrizni, kezdve az alaplappal.

Érdemesebb lenne egy szervízbe bevinni, egy példát hoznék fel érvnek: ha mondjuk károsodott a videokártyád is vagy proci, RAM, akkor hiába cserélsz alaplapot, viszont lehet, hogy az új alaplapot ismét tönkrevágja a zárlatos egyéb hardver, tehát csak tovább rontod a helyzeted.

Szomorú dolgok ezek, de nem ok nélkül írom, mással is megtörtént már. Véletlenül nem úgy volt, hogy kihúztad a konnektorból, majd később, olyan 20-30 perc vagy több idő elteltével, a bedugás pillanatában füstölt?

obsidian Creative Commons License 2001.09.09 0 0 0
szívesen,0!
Előzmény: ambbay (-)
ambbay Creative Commons License 2001.09.09 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Volna egy kis problémám: van egy ATX-es alaplap, és egy ATX-es ház. Azaz csak volt, mert egy hirtelen mozdulattal elfüstölt az egész, a táp ventillátora is leállt. Ebbôl azt a következtetést vontam le, hogy a tápegység mehetett ki, így hát szereztem egy újat. Viszont az új tápegység sem csinál semmit, még csak meg se moccan, akár rádugom a tápkábelt az alaplapra, akár nem.
A helyzetet bonyolítja, hogy a gép billentyüzetrôl begépelhetô jelszóval indult, viszont az elfüstölés óta azzal sem.
Kérdéseim:
- Egy ATX-es tápnak kellene-e pörögnie, ha nincs rádugva az alaplapra?
- Ha nem, akkor hogy leheljek életet a rendszerbe?
- Elképzelhetô -e, hogy az alaplap is elfüstölt?

Elôre is köszi a tippeket :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!