Keresés

Részletes keresés

Bulbasaur Creative Commons License 2002.08.06 0 0 12
Köszi mindenkinek a sok tanácsot, véleményt, észrevételt és miegymást.Végülis az ADSL mellett döntöttem és nem bántam meg. :) (Csak el ne kiabáljam!)
Bulbasaur Creative Commons License 2001.09.15 0 0 11
Köszi mindenkinek!
Original Ganjaman Creative Commons License 2001.09.09 0 0 10
TV-NET ADSL-t javaslom, én azt használom.

Látogass el ebbe a topic-ba, ott erről a szolgáltatásról megy a téma.

Ára 13k havonta + kell egy telefonvonal (az ADSL a telefontól függetlenül használható).

Ezért a nap 24 órájában rendelkezésre áll a net széles sávon (több, mint 40KB/s).
Nagyon ritkán (heti 1-2 alkalom) megáll az adatforgalom úgy 10 másodpercre, de ez még szerintem elviselhető.

OG

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.09 0 0 9
512Kbit/sec. Az a 30-50K/sec KByte-ot jelent ;-)
Előzmény: Micmac (8)
Micmac Creative Commons License 2001.09.09 0 0 8
hali
en nem akarok beleszolni igazan, csak azon gondolkozom h nem tul keveske ez a 30-50k egy kabelmodemnel?vagy ez a magyar standard? mennyi a megadott (amennyin osztoszkodtok :))) atvitel?
Előzmény: Törölt nick (3)
sneci_ Creative Commons License 2001.09.09 0 0 7
Chello
Előzmény: Bulbasaur (-)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.09 0 0 6
Szerintem nincs igazad.
Miért szívjak én is, ha már más megtette helyettem?
Sajnos a hirdetések alapján manapság nem lehet választani, mert a negatívumokat nagyon gondosan titkolják a szolgáltatók...
Előzmény: rice (4)
búvárszivattyú Creative Commons License 2001.09.09 0 0 5
Az említettek mellett még ott van az ADSL is (Matávnet: Bp., Székesfehérvár, Zegerszeg, Győr). Technikai szempontból nekem ez tűnik a legkedvezőbbnek, igaz, hogy ez a legdrágább is.
Link
rice Creative Commons License 2001.09.09 0 0 4
tippem:
1
1
X
2
2
X
X
X
X
tanácsom: olvasgassál szépen kicsit, jót tesz a bőrnek is.
észrevétel: kicsit döntésképtelen vagy. de ezt betudjuk a fiatal korodnak.
véleményem: ha egy ilyen eccerű dologban nem tudsz egyedül dönteni, akkor még nincs itt az ideje önnálló lakásnak, mert ott vannak a csekkek, a villanyszámlás, és félő, azt sem tudod majd kezelni.
tapasztalatom, mindenki megtanítható bármire, de legyenek alapok.

rizsa

Előzmény: Bulbasaur (-)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.09 0 0 3
Ami tapasztalatom eddig van:

MatávNet (Axelero) - telefonos. Nem igazán jött be. A boltokban árult dobozos csomagokkal próbálkoztam. A sebességtől sem voltam elájulva, meg az akkori ügyfélszolgálattól sem.

Datanet - Analóg vonalon is, meg ISDN-nel is használtam őket. ISDN-nel csak 64K-n, mert a 128K-shoz már be kellett volna mennem személyesen, nem volt elég egy telefon :-(
A sebesség elfogadható volt az utolsó kb. két évben, mostanra már a news szerverük is megbízható lett. Az ügyfélszolgálattal itt sem voltam mindig megelégedve, de ez úgy tűnik minden cégnél hasonló.

Volt egy harmadik is, de nem jut eszembe a nevük :-(
Többek szerint jó, szerintem katasztrofális a cég minden szempontból. Ha eszembe jut a nevük, megírom.

UPC - Chello - A sebesség jónak mondható, a news szerverük pocsék, de még nem reklamáltam miatta. (lásd Pató Pál úr ;-) ) Mivel ez a második hetem velük, így nincs túl sok tapasztalatom. Ami pozitív, a megrendeléstől számított 5. napon már működött, holott korábban heteket emlegettek többen. :-)

Ami az árakat illeti: Csak a Chello - Datanet párost tudom összehasonlítani, a többi olyan rég volt, hogy nincs értelme (meg nem is emléxem)
A Datanet-nél volt egy 3500Ft-os előfizetésem, ez hivatalosan havi 20óra, de a kedvezményeik miatt számomra gyakorlatilag korlátlan, mert csak este 10-től másnap 5-ig, valamint reggel talán 8-tól este hatig számít, hétvégén meg csak 22:00-5:00-ig. Erre jött még a Matáv Mindnekinek 4000Ft-ért és az ISDN 4850Ft + a telefonköltség, ami kilógott a Mindenkinek hatálya alól (szombat-vasárnap délelőtt)

Chello havonta fix 10900Ft, mellette egy telefonvonal max. 3000Ft

Mivel a Chello sebessége egy nagyságrenddel nagyobb, azt hiszem, nem kérdéses a választás, ha van lehetőség az utóbbira. (sebesség: ISDN-en max 6K/sec volt a letöltési sebesség itt voltam már 50K/sec fölött is - különösen linux alatt ;-) )

Előzmény: Bulbasaur (2)
Bulbasaur Creative Commons License 2001.09.09 0 0 2
Köszi,valami ilyesmire gondoltam.Várom a többiek véleményét is!
Sintér Creative Commons License 2001.09.09 0 0 1
Úr Isten!!
webhejtől=webhelytől
Ennyire fáradt nem lehetek... :-(
Előzmény: Sintér (0)
Sintér Creative Commons License 2001.09.09 0 0 0
Nullázás helyett...
Nekem UPC kábelmodemem van (www.broadband.hu).
Nagyon meg vagyok vele elégedve, akár 30 k/sec sebességet is elér, persze webhejtől függően. Havi br. 10 ezer Ft-omba kerül. Elsőre soknak tűnik talán, de ha egy normál telefonos kapcsolatnál összeadod a telefonszámlát az internet díjjal, már nem is vészes... Pláne, mert a nap 24 órájában rendelkezésre áll.
Ha van rá lehetőséged, én ilyent javasolnék.
Előzmény: Bulbasaur (-)
Bulbasaur Creative Commons License 2001.09.09 0 0 topiknyitó
Szóval arról lenne itt szó,hogy hamarosan szeretnék otthonra magamnak internetet és meg szeretném kérdezni,hogy szerintetek honnan(pl. Matávtól vagy valamilyen más cégtől)és milyen formában(modem,ISDN stb.)érdemes otthonra internetet rendelni.Mondjátok el,hogy szerintetek melyik a legjobb lehetőség,ami pl. jó gyors internet-elérést biztosít,mondjátok el a különböző lehetőségek előnyeit-hátrányait vagy csak beszéljetek arról,hogy nektek otthon milyen van és meg vagytok -e vele elégedve vagy esetleg van olyan dolog,amit nem szerettek benne.Minden tippet,tanácsot,észrevételt,véleményt,tapasztalatot szívesen várok és előre is köszi mindenkinek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!