Keresés

Részletes keresés

ferrobondos Creative Commons License 2010.09.25 0 0 13
hasonló problémám van, de mégese :)  régi super8 filmet szeretnék digisen átvenni, kis éles képről jobb-e felvételt készíteni, vagy lepedőről?  más háziasított megoldás van-e, mert a profik nagyon drágán dolgoznak.
szurti Creative Commons License 2006.11.29 0 0 12
Én nemrég vettem egy HP Scanjet 4370 -es scannert. A régi diákat és fényképeket archiválom vele.Nem egy villámgyors típus, de az eredmény megfelelő, sokkal kényelmesebb nézegetni vele, mint diavetítő,vászon, sötét használatával!
Scouse Creative Commons License 2006.11.09 0 0 11
Valaki probalta mar a CanoScan 8400-est, vagy valami hasonlot erre a celra? Ezeknek van diafeltetjuk, es a felbontasuk is eleg nagy.
stiglic2 Creative Commons License 2006.08.01 0 0 10

Tisztelt fórumozók,

Van vagy 2000 darab családi diafelvételem, amelyeket digitalizálni szeretnék. Mivel egy jó minőségű diaszkenner ára igen borsos, és a feldolgozás végeztével nem tudnék vele mit kezdeni, inkább bérelni szeretnék egy jó, karc-és pormentesítést is végző gépet. Nem tudtok tanácsot adni, hogy erre van-e mód, és hogyan?

ramore Creative Commons License 2001.09.10 0 0 9
Köszi a tippeket!!!! Ez nekem elég drága lenne!
Előzmény: Modeller (8)
Modeller Creative Commons License 2001.09.10 0 0 8
hát...
én nem tudom mennyit szán rá, de ha tényleg csak a képernyőre kell és nem nyomdába, akkor nehogy már kiadjon 80ezer pénzt egy diszkennerért, hátmég 240 ezret amikor egy diafeltét olyan 15 ezer körül van.

Ha lehet ahhoz a hp-hez ilyet kapni, akkor a hp márkakereskedésben keresném és nem külön boltban. de legelőször nézd meg az oldalukon, hogy támogatja-e a diafeltétet ez a típus.

Egyébként a támogatás nem sokból áll, adnia kell egy "lámpa be" jelet a diafeltétnek, és a sajátját (az alsót) ki kell kapcsolnia, különben borzalmas lesz a végeredmény. A lényeg, az, hogy ne menjen át rajta kétszer a fény, ahogy tenné egy diafeltét nélküli géppel, mert a két kép interferálna egymással. Az egyik kép magáról a dia felületéről verődik vissza, a másik pedig áthalad rájta majd a szkenner fehér tetejéről visszaverődik ismét át a szkenneren és utána a CCD-re.

De ha a fent említett dolgokat nem támogatja a szkenner, akkor halott az ügy, másikat kell vegyél.

Előzmény: TaXiN (7)
TaXiN Creative Commons License 2001.09.10 0 0 7
Epson Minolta Nikon
Ár (áfa nélkül) 79 900 forint 162 220 forint 240 000 forint

Olvasd el a cikket

Előzmény: TaXiN (6)
TaXiN Creative Commons License 2001.09.10 0 0 6
2000 09 24
www.szt.hu / archiv / Dianézők három filmscanner

"Korábban, még a képolvasók gyűjtésekor többen is ajánlották: vigyek filmbeolvasó berendezéseket. Gondoltam, jó; s erre a hónapra ilyeneket próbáltam becserkészni. Három cégtől sikerült mintapéldányt kapnom, persze tőlük sem a teljes választékot, hanem csak egy-egy eszközt. A magyar piac két másik, filmbeolvasókat szintén forgalmazó cégétől pedig készülék helyett azt kaptam, hogy még nem érkezett meg az új - minden eddiginél sokkal jobb - modelljük, a mai példányokkal - a múlttal - meg már nem mutatkoznának a szorítóban. (...) "

1 - felejtsd el a feltétet, ha a minőség számit
2 - kis tétel, csináltass papirképet
3 - nagy tétel - vegyél diascannert, vagy keresd meg ki vehetné meg helyetted - egyetem, botanika tanszék pölö.

Előzmény: ramore (5)
ramore Creative Commons License 2001.09.09 0 0 5
Köszi, de nincs tipped, hogy hol lehet ilyen keretet venni? És ezt a keretet lehet használni a HP 3200C scan jet-nél is? Boccsi a kérdésekért, de nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz.
TaXiN Creative Commons License 2001.09.09 0 0 4
"Lehet csináltatni a kész diáról? "

Már mérne lehetne ????? Kb 3x drágább. Üveg nélküli keretbe kell tenni.

Előzmény: ramore (1)
ramore Creative Commons License 2001.09.09 0 0 3
Sajnos az én Hp 3200c típushoz nincs ilyen, de szerinted hol kapok ilyen feltétet és mennyiért? Lenne tipped? Köszi
Előzmény: Modeller (2)
Modeller Creative Commons License 2001.09.09 0 0 2
vagy ha már van szkennered, akkor veszel hozzá (már, ha lehet) egy diafeltétet.
Illetve vannak "mezei" szkennerek is amikben van beépített diafeltét. Így sokkal olcsóbban megúszod, ráadásul nem csak diát tudsz szkennelni.
De ez tényleg csak akkor érvényes, hogy ha a képernyőre kell. Ha nyomdába, vagy nyomtatáshoz, akkor tényleg a speciális diaszkenner a nyerő.
Egy sima 600 dpi-s géppel olyan 900x500-as képet tudsz csinálni. Ez képernyőn bőven elég, még sok is, nyomdába meg harmatkevés.

Szóval attól függ.

Előzmény: ramore (-)
ramore Creative Commons License 2001.09.09 0 0 1
Hogyan csináltassak papírképet? Lehet csináltatni a kész diáról? Mennyibe lehet ez? Amúgy köszi!
Előzmény: TaXiN (0)
TaXiN Creative Commons License 2001.09.09 0 0 0
Vegyél egy diascannert. Van drága és baromi drága. sok 0 az árcédulán. Esetleg csinaltass papirképet.
Előzmény: ramore (-)
ramore Creative Commons License 2001.09.09 0 0 topiknyitó
Lehetséges ez úgy, hogy a beszkennelt diából normál méretű képet nézegessek a gépben. Hogy lehet ez? Mi kell hozzá és honnan?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!