Keresés

Részletes keresés

Anyuka87 Creative Commons License 2024.03.11 0 0 25176

Sziasztok !  Tavaly már kérdeztem ezen a fórumon vègbèlsipoly ügyben .nem vagyok chron beteg csak egyszerűen nem múlt el a sipoly most volt a 3.műtètem .

Előtte volt egy setonom is 3 hónapig bent hagytak szépen el is múlt a gyulladás és a váladèkozás,így meg is tudtak műteni ! Viszont kivágták a külső sipolyt van egy kis nyitott sebem és a végbél közelében varrattal van össze varrva ! Van itt olyan köztetek akinek szintek volt varrat? És varratszedès ? Kérdésem a varratszedèsre irányulna nagyon fèlek tőle , nagyon fájdalmas lesz ? Köszi aki válaszol🙂

Anyuka87 Creative Commons License 2023.08.28 0 0 25175

Sziasztok ,nem vagyok chron beteg viszont sipolyom van ! Érdekelnek a tapasztalatok ,esetleg aki nem rég esett át vagy volt része ebben mostanság . Nagyon félek ,jövő héten hívom a dokit ,hogy egyeztessünk az MR eredményemről ,ami sajnos igazolta a sipolyt! 

Egy éve kezdődött tályoggal ,borzalmas volt helyben èrzèstelenîtèsben felvágták soha többet nem engedem és azért rettegek ,hogy ne érezzek fájdalmat ! Tályog műtét után fél évre mindig váladékozott ,azt mondták ne foglalkozzak vele ! 😡 aztán már egy év eltelt mindig 😔konzultáltam más orvossal és bizony nem örült ,hogy ilyen szinten letojtak ez úgy nem maradhat ! De viszont nagyon félek tőle 😔 házi orvos csak annyit tudott mondani hogy úgy néz ki egy bőr alatt futó mindkét izmon áthaladó sipoly ! Köszönöm ha valaki válaszol ! 

 

T.-L.Mónika Creative Commons License 2023.06.15 0 0 25174

Sziasztok!

 

A figyelmetekbe szeretnék ajánlani egy orvostudományi előadást.Egy német professzor beszél az immunrendszerünkről, bélrendszerünkről, a mai kor egészségügyi kihívásairól.És ajánl benne egy termékcsaládot is, érdemes kipróbálni.Bélgyulladásban, autoimmun betegségben szenvedőknek nyújt segítséget.Volt, aki már tünetmentessé tudta tenni magát e termékek használatával.Kúraszerűen kell alkalmazni, hogy kifejtse a hatását.Szeretnék segíteni, akinek tudok.Egy próbát megér szerintem.Akit érdekel, annak küldöm privátban a videót.Írjon nekem az lr.takacs.monika@gmail.com-ra.

Üdvözlettel,

kabóca 1.12 Creative Commons License 2023.03.19 0 0 25173

Valóban,teljesen normális,hogy onnan is jön, van,akinek hetente,de van,akinek mindennapos, nagyon egyénfüggő. 

 

Jobbulást kívánok 🤗

Előzmény: beteg62 (25170)
kabóca 1.12 Creative Commons License 2023.03.19 0 0 25172

Úgy tudom,végbéltályogot tudnak ezzel kezelni, de csak akkor,ha teljesen tünetmentes a páciens. 

Előzmény: oveipreib (25171)
oveipreib Creative Commons License 2023.03.15 0 0 25171

Van valakinek tapasztalata erről? Saját, vagy ismeretségi körből származó információ is sokat segíthetne.

 

https://semmelweis.hu/hirek/2021/12/16/ossejtekkel-segitik-a-crohn-betegek-gyogyulasat-a-semmelweis-egyetemen/

beteg62 Creative Commons License 2022.11.23 0 0 25170

Üdvözlök mindenkit!

Hát sajnos nem tudtam műtétet elkerülni. Kétszer is műtöttek a nyár folyamán, vastagbél szűkület miatt.
Olyan betegtársak véleményét várom, akiket vastagbélre műtöttek és sztómájuk van vagy volt.
Nekem a nyáron kivettek egy 20 cm darabot vastagbélből Ki vezették hasfalra. Ezt már úgy ahogy meg szoktam. Viszont a maradék kb 45 cm a végbélig ugye megmaradt, levarva a vége . Eleinte csak hetenként. De mostanában naponta érzek székelési ingert és jön is ilyen vízszerű nyákos világosbarna széklet a végbélből.
Akor kérdeztem is orvost erről. Azt mondte ez természetes, mivel ez a bélszakasz is él,működik, attól független, hogy ideiglenesen ki van iktatva. De most, hogy már étvágy is helyre áll, többet is eszek és így ez a
dolog most mindennnapossá vált, hogy ott is jön ilyen híg, nevezzem, híg trutyi.
Mostanában volt hasi MR vizsgálat is, de semmi rendelenességet erre vonatkozóan hála égnek nem mutatott.
Nektek mik a tapasztalataitok és véleményetek erről.

deluigi Creative Commons License 2022.08.18 0 0 25169

tobb, mint egy eve nem irt ide senki

 

#mindmeghaltunk

 

beteg62 Creative Commons License 2021.07.15 0 0 25168

Kinek van tapasztalata a Hyrimoz 40mg injekciós biológiai kezeléssel kapcsolatosan. Nálam augusztusban kezdik el a kezelést.

Vastagbél szűkületes crohn beteg vagyok. Eddig minden gyógyszeres kezelést meg kaptam már. De már egyik sem nagyon hatásos nálam. 

Bízom, hogy hatásos lesz és sebészt el kerülőm.

beteg62 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 25167


atesz62
újonc

Van itt olyan crohn beteg aki próbálta már alkalmazni a CBD olajat ? Mik a tapasztalatok ?
Ez egy kendermagból kinyert olaj . Engedélyezett táplálékkiegészítő .

hhh21 Creative Commons License 2020.11.19 0 0 25166

Aktuális még?

Előzmény: stumpfrenata (25165)
stumpfrenata Creative Commons License 2020.08.04 0 0 25165

Tisztelt Tagok! Orvosi szakfordítóként egy Crohn-betegséggel kapcsolatos életminőség kérdőív kitöltéséhez várom olyan segítő szándékú betegek jelentkezését, akik szívesen véleményeznének egy rövid kérdéssort saját tapasztalataik alapján. A kérdőívet egy gyógyszergyártó cég széles körben szeretné a későbbiek során alkalmazni, ezért fontos, hogy könnyen, egyszerűen kitölthető legyen. A beszélgetés név nélkül, telefonon történne. Segítségüket megegyezés szerint honorálni tudnám. váromszíves jelentkezésüket. Köszönettel: S. Renáta

Bazsi75 Creative Commons License 2020.06.18 0 0 25164

Sziasztok! Erről valaki hallott vagy részt vesz benne? https://www.synexusrendelo.hu/

Gyötör Creative Commons License 2020.03.13 0 0 25163

:-D Köszönöm a tippet, kedves vagy. :-D

Igazság szerint számomra ez nem igazán újdonság, 2002. áprilisa óta írok ide, azt hiszem a topic elején a 18-19. hozzászólástól kezdődően. 

 

Előzmény: pert2 (25161)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.03.11 0 0 25162

Helló!

 

Talán így is megtudod oldani.

Mondjuk 2 hét egyhuzamban húzós lehet. No, és menni kell.

Ha megtudod oldani az jó lenne.

Jobbulást és jó eredményeket.

 

Előzmény: HakapesziM (25158)
pert2 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 25161

Egy primitiv modszer. A chron meg a colitis immunreakcios betehseg. A tulzott i.minreakcio miatt keletkezik

 Lehet gyogyszerezni, meg ha az ember elegge onfelaldozo, akkor nemi cigarettabal meg alkoholfogyasztassal sikerulhet annyira legyengitenie az immunrendszeret hogy mibitja gyogyszer nelkul es meg jol.is erezze magat;-)

Előzmény: Gyötör (25160)
Gyötör Creative Commons License 2020.03.09 0 0 25160
neszti1976 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 25159

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy van köztetek valaki aki kapott Alofisel kezelést vagy szóba került nála? Köszönöm előre is.

HakapesziM Creative Commons License 2020.03.03 0 0 25158

Igazad van, de most szálljak ki, mikor végre jól élünk? Asszony is jól keres, a kislányom csak most kezdi az iskolát, még sokára lesz felnőtt. Két hetet dolgozom, egy hetet otthon vagyok, ez így elég baráti beosztás kamionos berkekben. 

Elhatároztam, hogy minden otthonlétem alatt megcsinálok egy - egy vizsgálatot, most a laktulóz kilégzés jön.

Bízom benne, hogy jön a tavasz és jobb lesz a hangulatom is, a tél és a sötét kikészít. Ráadásul mehetek holnap Olaszországba, Bresciaba. Nincs elég bajom, most a vírus miatt is idegeskednem kell. Én ugyan nem tartok tőle, csak haza ne vigyem. 

Előzmény: nyuggerfarhát 58 (25156)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.03.03 0 0 25157

Helló!

 

De valamit írt csak fel neked?

Azt a család orvosod nem írhatja fel? Van egy csomó amit ők is felírhatnak.

Előzmény: pert2 (25155)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.03.03 0 0 25156

Helló!

 

Azért elég idegesítő lehet a melód.

Nem gondoltál váltásra?

Mondjuk az talán kisebb keresetet jelentene , de nyugodtabb/kiegyensúlyozott lehetne az életed kevesebb stresszel.

Talán még a gyerekek is tanulnak és azért tolod.

Valami stresszoldót nem lehetne kipróbálni?

Ha minden vizsgálatod / gyomor/vastag/vékonybél negatív volt akkor talán igazad lesz és idegi alapon van.

Jó/nyugodt utakat és jobbulást kívánok.

 

Előzmény: HakapesziM (25154)
pert2 Creative Commons License 2020.03.01 0 0 25155

De nekem egy perverz szakorvosom van, aki evente kepes lenne elleorizni mindenfele kellemetlen es soktizezerbe kerulo vizsgalatokkal hogy en vagyok e az elso ember a par millobol akinek spontan sikerult kigyogyulnia egy tulzott immunreakcios betegsegbol

 Persze nagyreszt sikerul is kigyogyulnom mert a megfelelo dohanyboltban meg kocsmakban kaphato immungyengito szerekkel sikerul karbantartani az immunrendszert.

Előzmény: nyuggerfarhát 58 (25152)
HakapesziM Creative Commons License 2020.03.01 0 0 25154

Nem írtak fel semmit, eltekintve az antibiotikumtól, amit a fertőzésre kaptam. De annak már négy hónapja! Leadnék én kilót, de már 10 kilót leadtam úgy, hogy nem is akartam. Időnként jobban vagyok, aztán idővel jön a hasmenés. Alig merek enni, pedig az étvágyam jobb mint valaha. Ha otthon vagyok, és rendes, friss főtt ételt eszem, nincs különösebb gond. De ha dolgozom kamionosként, és félkész cuccokat, felvágottat stb. eszem, plusz a stressz, akkor minden bajom van. Mikor 'nyaraltunk' januárban, Zanzibáron, ott sem volt baj, pedig tücsköt - bogarat megettem.

Pl. most is egész jól vagyok, Berlin alatt állok. De ha jön valami nehézség - pedig nem vagyok kezdő - már végem van. És itt sok az ideg. Valószínűleg a bélrendszeremre ment rá az idegesség, más okot nem látok. 

Előzmény: nyuggerfarhát 58 (25153)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.03.01 0 0 25153

Helló!

 

Amit ki akarsz zárni az nem alkalmanként jön hanem folyamatos szerintem napi 6-x székelés.

Szerintem utána kéne járni hogy mit egyél.

Még túl fiatal vagy és tán a súlyodból is kéne leadni.

Zsíros/csípős kaja kizárva. Este ne igyál vörösbort.

Próbálj sok zöldséget is bevinni. Ha savas vagy a citrusfélék nem jók.

Ha voltál a vizsgálatokon és kaptál rá gyógyszert akkor  az jó.

Kérdezem nem mondták hogy valamit állandóan kell szedned?

Kitartást és jobbulást.

Előzmény: HakapesziM (25150)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.03.01 0 0 25152

Helló!

 

Általában ha az ember szakorvosnál járt, vagy vizsgálatot végeztek ő adja meg mit/hányszor szedjél.

Ezt a szakorvosi papírt elviszed a cs. orvosodhoz és ezután ha elfogy a tablettád ő írja fel.

Vannak viszont ágazatok ahol fél/évente kell szakorvosi papír van ahol elég 1x kérni. 

Előzmény: pert2 (25151)
pert2 Creative Commons License 2020.02.27 0 0 25151

Tudja valaki hogy lehet chronra vagy coltisre gyogyszert feliratni mindenfele evenkenti belfacsaro vizsgalat nelkul az amugy is gyogyithatatlan betegsegekre? Es amugy is k sok penze lehet a tbnek ha kepes 50-100 ezret kolteni a vizsgalatra az ugy is tamogatni.kenytelen gyogyszer gelirasara.

HakapesziM Creative Commons License 2020.02.27 0 0 25150

Köszi a válaszod. Sok vizsgálaton voltam, kolonoszkópián is. Gyulladást, ödémát állapítottak meg, de fekély nem volt. Mivel ezek után a széklettenyésztés egy kórokozót talált, abban maradtunk, az okozta a tüneteket, és valóban, egy ideig jobb is volt, az antibiotikum után. 

Most sem olyan tragikus, sokkal jobb mint múlt októberben, de valami még mindig nem kerek velem. 

Végül is egész jól vagyok, csak mindig ott ez az érzés, nem merek egy jót enni. Hogy őszinte legyek, ha iszom 2 - 3 deci pálinkát, semmi bajom. De hát ez nem megoldás. Attól félek, hogy már egy hasi pánik szerű valamivé válik ez az egész. A stressz egyértelműen rátesz egy lapáttal. Szerintem tavaly készültem ki, meg a 19 év kamionozás után. Sajnos szorongó, feszült, aggodalmas ember vagyok belül. Kifelé nem. Az a legrosszabb, hogy a családdal is türelmetlen vagyok, nem érzem jól magam a bőrömben, mert nem érzem magam egészségesnek, én, aki 44 éves koromig az influenzát is lábon hordtam ki két nap alatt, és bármit és bármennyit ehettem. Azt is mondják, létezik ilyen életközepi válság is. 

Azt akarom kizárni, hogy ez fekélyes gyulladás vagy Crohn lenne. Azt hallom, olvasom, hogy az ilyen betegek sokkal rosszabb állapotban vannak, de azt is tudom, hogy nagyon sokfélék lehetnek a tünetek. 

Előzmény: nyuggerfarhát 58 (25149)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.02.27 0 0 25149

Helló!

 

Voltál már kivizsgáláson? Gyomor/vastagbél/végbél/irrigoszkópia?

Ami azt illeti nekem a napokban volt olyan hogy állandó WC inger, alig bírtam magammal. WC fel/le. Hol volt hol nem volt. 

No, voltam proctológusnál és kaptam gyulladás csökkentő és egyéb kúpot./norcainos kúp a neve receptre adják/

Ahogy hazaértem gy. csökkentő.

Kedden kontroll.

Lehet neked más bajod van, de nekem ez bejött.

Sok sikert a megoldáshoz és jobbulást.

 

Előzmény: HakapesziM (25148)
HakapesziM Creative Commons License 2020.02.24 0 0 25148

Üdv mindenkinek!

 

Ide is beírok, mikor az ember gondban van, minden lehetőséget megragad. Próbálom kideríteni, mi a gondom. Adott egy 110 kilós, a vasat is megemésztő, nagyevő, nagyivó 44 éves kaminosofőr. 

 

2019 eleje elég stresszes, apósom elveszítjük januárban, asszony ágynak esik pánikbetegség miatt, hat hétig otthon segédkeztem, közben az ötéves kislányunk is benyalja a hányós - fosó vírust, kiszárad, kórház, infúzió, úgy, hogy közben az asszony az ágyból nem tud kiszállni, egyikünk sem keres, tök jó. Idős szülők, sokfelé kell helytállni, szaladgálni, szóval stressz egy csomó. Mondtam is az asszonynak: figyeld meg, én leszek a következő aki kidől. Bár ne mondtam volna...

 

2019 Augusztus, házassági évforduló - feleségem újra virul addigra - étterem, nagy eszem - iszom. Utána furcsa, addig nem tapasztalt teltségérzet, székelési inger. Másnap hajnalban kifele melózni. Jön a horror, állandó székelési inger, főleg stresszhelyzetben, forgalmi dugóban, de valódi hasmenés 10 - ből 9 esetben nincs. De állandóan ott az érzés: rögtön befosok! Később egyre gyakoribb hasmenés, kamionosként ez nem az igazi, párszor a leállósávban kötök ki az árokban guggolva, elkezdek koplalni, akkor nincs gond, illetve rizs, alma, banán ilyesmi. Ezzel kb. elvagyok, de fáj a hasam, derekam. Pár kilót fogyok is.

 

2019 Szeptember. Itthon, irány a doki! Hasi UH, zsírmáj, pár milliméteres epekő, de amúgy semmi dráma. Vérkép jó. Tüneteim enyhülnek, a dokival abban maradunk, kb. ennyi volt, kevesebb szesz, több mozgás, minden jó lesz.

 

2019 Október. Pár nap múlva robbanásszerű hasmenés, és idővel már vér is a székletben, láz, kutyául érzem magam. Addigra már 10 kiló fogyás. Ennek a fele sem tréfa, irány a kolonoszkópia! Megcsinálják, semmi végzetes, gyulladás, ödéma - de fekély nincs. Szövettan: fertőzés vagy IBD gyanúja. Következő héten széklettenyésztés: bingó, campylobacter, hát ez volt az! Adjunk a bestiának! Antibiotikum. Beszedem, javulgat - javulgat, de nem érzek akkora áttörést. Sokkal jobb, mint az elején, a nagyon elesett állapot csak pár nap volt, de végre tudok dolgozni, az étel és a sör hellyel - közzel megmarad bennem. Tegyem hozzá: nem vagyok egy fegyelmezett diétázó. Ha kicsit is jobban vagyok, jókedvemben enni - inni kezdek.

 

2019 November. Ütöm a vasat Európa útjain, egész jól vagyok, de időről - időre rámtör a hasi diszkomfort, hasmenés. Észreveszem, készételek, fűszeres cuccok, virsli, tejtermék stb kikészít. Két hétig nincs gond, utána panaszok 5 - 7 napig, aztán megint nyugisabb időszak. 4 - 5 kilót vissza is hízom.

 

2019 December. Úgy alakul, hogy a foglalkozást sújtó munkaerőhiány miatt egy csomó új embert vettek fel, így felajánlották, maradjak otthon a teljes hónapban, adjunk teret az új kollégáknak. Semmi gond, legalább örül a család. Persze főzőcskézés, eszem - iszom, jön a Karácsony, ez ilyen. Hullámzó az állapotom, de nem vészes. Bármi gond van, ott a Cralex tabletta. Már a mániámmá vált, ha nincs a zsebemben széntabletta, minden bajom van. Ehhez képest komoly hasmenésem csak ritkán van. 

 

2020 Január. A hó elején egy egzotikus útra megyünk, be vagyok tojva, mi lesz a repülőn és hasonlók, de ahhoz képest elég jól alakul. Mindenfélét összeeszem, tengeri herkentyűk, ritka gyümölcsök, sör, rövid, semmi gond - bár egy - egy Cralexet dobok minden étkezéshez. Január közepén haza, egyből meló, semmi gond, az élmények hatása alatt, lebarnulva, madarat lehetne velem fogatni. A hó vége felé már megint nem kerek valami, puffadok, a hasam kuruttyol.

 

2020 Február. Itthon, csak Cralex - szel vagyok meg nagyjából, étvágyam jó, de gyakran fáj a derekam, hasi diszkomfort, mintha egy gázgyár költözött volna belém, úgy szelelek. Na gyerünk, menjünk tovább! További vizsgálatok. Laktóz kilégzés: negatív - he? Októberben még felfúvódtam mint a léghajó egy túró ruditól is. ASCA vizsgálat, IgA, IgG referencia értékeken belül. 

 

Van még jópár teszt, el fogok indulni a glutén vonalon, lehet fruktóz intolerancia, lehet pajzsmirigy is, meg más is. De a fentiek tükrében, ez lehet Crohn vagy colitis ulcerosa? 

 

 

 

 

Gyötör Creative Commons License 2020.01.21 0 0 25147

Elárulod, hogy mivel is sértettelek meg, hogy meglehetősen hisztisen reagálsz? 

 

Javaslatoddal szerintem a topicgazdához/indítóhoz, vagy ha őt nem éred el, a moderátorokhoz fordulj.

 

 

Előzmény: Diótörő (25146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!