Keresés

Részletes keresés

cila2 Creative Commons License 2009.09.09 0 0 693
Sziasztok !
Egy szűkítőgyűrűt keresek, 30.5-ről 30-ra Renox - nak van ilyen csak most nekem nem elérhető.
Segítséget köszönöm !
Monya78 Creative Commons License 2009.08.31 0 0 692
Sziasztok!

Lehet hogy egy kicsi agyatlan öttlet, de milyen eredményt adna egy EF-s teleobi (például 55-250IS) és egy "tele"előtétlencse pl. Raynox Dcr-1540pro?

Raynox oldalán találtam egy képet, EF-s 18-55 obira rakták fel...ott nem volt annyira vészes a képe.
Százbolha Creative Commons License 2009.07.07 0 0 691

Üdv!

 

Megérkezett a kenko 20mm-es közgyürű, amit EF-s objektívekhez rendeltem.

Nagyon jó, az AF pontosan müxik az 55-250 IS hosszabbik végén is. Az IS megy rendesen, az objektív jól türi a KGY-t és f8-nál csak minimilás minőségromlást látok.

Majd kiprobálom a kitobjektívvel is.... de 55mm alatt már túl kicsi lesz a munkatáv..

 

 

2 szépséghibája van...

- nem kenko, hanem valami kinai neve van

- Nem adtak hozzá első/hátsó sapkát.

l.livia Creative Commons License 2009.06.23 0 0 690
Sziasztok!

Szeretném metudaoklni, hoyg valamelyikőtök nem tud-e véletlenül Nikon dslr géphez makro közgyűrűt vagy előtétlencsét? Használtan bőven jó, 10-15 e. Ft-ig jöhet szóba (diákmunka nem gyümölcsöz :) )

Ha esetleg valakinek van ötlete, vagy tud ... ne adj isten árul, akkor kérem írjon a lazar.livia.a@gmail.com címre!

Köszönöm :)
yetee Creative Commons License 2009.06.20 0 0 689
Sziasztok! Eladnám 72 mm-es Sigma makró előtétlencsémet. Új, egyszer volt használva. Doboza, és a műanyag tokja is megvan. Ajánlatokat ide várok: petipentax@freemail.hu
jose0302 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 688
Én is köszönöm a választ.

Üdv! jose0302
Előzmény: Százbolha (686)
Jajca Creative Commons License 2009.06.17 0 0 687
Kösz a választ!
Előzmény: Százbolha (683)
Százbolha Creative Commons License 2009.06.17 0 0 686

Mivel a Sigma és a Canon bajonett méretei közel azonosak, nehéz elképzelni olyan adaptert, amellyel lenne végtelen egy ilyen felállásban.

 

A nagyobbik probléma, hogy az elektromos vezérlés más, igy nem csak AF-nem müködne, de a blendevezérlés sem menne, igy állandóan nyitott rekeszel kéne fotózni. És sacc/kb 3-5 méternél távolabbi tárgyakra nem lehetne élesíteni.

 

Szerintem nem érdemes ilyen olcsó objektívvel kinlódni (bár eladni sem lehet a Sigma csatlakozó miatt,..)

Előzmény: jose0302 (682)
mmate91 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 685
köszönöm, majd még elgondolkozom rajta:)
Előzmény: Százbolha (684)
Százbolha Creative Commons License 2009.06.17 0 0 684

Nézz be a makroforós topicba, ott sokan használják a DCR-250-et.  Az egy többlencsés "korrigált" makró elötét.

Kicsit drágábbért lehet Canon gyármányút is kapni, az is kiváló darab.

 

Az olcsó kinai makróelötétekl általában csak 1 lencséből álnak, és bár képközépen megmarad a (obj+elötét) feloldóképessége, de széleken már nem nagyon. Ettől nagyobb baj a szembetüni szini hiba. CA-nak is szokták becézni.

Soligor sorom volt... meg olcsó kinai is 77mm miatt, de akkor inkább közgyürű!

 

 

A DCR-250 + alapobjektívvel lehet szép képeket készíteni, de minőséget eleve behatárolja az az objektív amivel használják. Tehát jó megoldás zoomra is, de csodákat nem szabad várni

Egy fix 50/1.8-ra téve sokkal jobb a képminőség, de EF 85/1.8-val is szépen dolgozik

(főleg a canon objektíveket ismerem)

 

A makró objektívek képminősége még jobb, de sok esetben az árkülönbözet messze meghaladja a hsználhatóság+minőség különbözetet.

 

Összefoglalva:  18-55 kitobjektívhez a legjobb megoldás a DCR-250 előtét.

Nagyobb gyutávoknál inkább közgyűrűt választanék.

Ha meg van elég pénz akkor makróobjektívet.

 

 

Előzmény: mmate91 (680)
Százbolha Creative Commons License 2009.06.17 0 0 683

Minnél nagyobb a gyújtótávolság, annál nagyobb kihuzat szükséges, hogy elérjük a 1x közeli nagyítást (ami valamiért mindenkinek elérendő cél szokott lenni, pedig csak kevés téma van amihez megfelelő, főleg kis szenzorú gépekkel.)

 

Általános válasz nem létezik, de szerintem leggyakrabban használhat  közgyűrű méretek NEM makró objektívek esetén: 100mm-hez 20 vagy 36mm-s KGY,  200mm felett 36 vagy 36+20.

 

A makro objektívek esetén már eleve nagy a nagyítás, illetve hagyományos makró objektíveknél a kihuzat hossza is nagygy, (kihuzat = 0, ha az objektív végtelenre van állítva)

Valószinüleg olyan "makró" zoom-objektíveket emlegetsz, ahol a nagyítás max 0,2x-0,4x.

Ezeknél is jók a fenti méretek.

De az igazi az lenne, ha megvan a teljes KGY sor 12+20+36 és az adott témának és objektívnek megfelelően lehet öket variálni.

Előzmény: Jajca (679)
jose0302 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 682
Tud esetleg valaki segíteni?

Megoldható-e, hogy egy Sigma AF bajonettes Sigma 18-125 / 3,5-5,6 DC obit egy EOS 10D-vel lehessen használni?

Lehetséges-e valamiképpen ez, létezik-e valamilyen adapter-gyűrű, hol lehet hozzájutni?


Minden segítséget hálásan köszönök.

jose0302@freemail.hu
mmate91 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 681

Még egy kérdésem lehetne?

A close-up lencsékről mi a véleményed? A dcr 250 -es is ugyanúgy működik, nem?

mmate91 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 680

Köszönöm a részeletes választ,

és előtétet érdemes venni, azzal lehet szép képeket csinálni, vagy inkább hagyjam az egészet és gyüjtsek egy makró obira?

Előzmény: Százbolha (678)
Jajca Creative Commons License 2009.06.17 0 0 679
Ez jó részletes válasz volt!
Én is kérdeznék Tőled: 100mm-es ill. 400mm-es makró obihoz milyet közgyűrűt ajánlanál? 20 vagy 36mm-est?
Előzmény: Százbolha (678)
Százbolha Creative Commons License 2009.06.17 0 0 678

Ha csak az EF-s 18-55 kitobihoz szeretnéd megvenni a KözGyürűt akkor nem ajánlom, a DCR-250 elötéttel sokkal jobb eredményeket lehet elérni.

Ha van 100mm vagy nagyobb kisteléd / teléd, akkor már van értelme megvenni a Közgyűrüt.

 

Problémák:

- A 18-55 kitobjektívhez spec KGY kel, ami tudja fogadni az EF-s objektíveket (optiformban 46.000 Ft a szett ,  futoztól olcsóbb)

- A 18-55 kitobjektívvel csak a tele felémn használható különben lecsökken a munkatávolság és a frontlencse a téma közelébe ér.

- Bár a közgyürűben nincs optikai elem a képminőség romlás megfigyelhető. A mivel 18-55 objektív nem közelfényképezére lett tervezve és főleg nem közgyűrözésre.

(hagyományos kisteléknél alig van minőségromlás, az EF-s 55-250 IS-nél pedig már érzékelhető, a 18-55-nél pedig rekeszelni kéne...  )

 

Ha mégis veszel közgyűrűt, akkor 20mm vagy kisebb KGY-t ajánlom a 18-55 objektívhez. Ha telézel is akkor 20mm vagy nagyobbat. (pl. 36mm)

A szettben vásárolt KGY-k összecsavarhatók, de általában gyútávtól függően mindig ugyanaz(oka)t használjuk. Azt amelyikkel már megfelelő a nagyítás, de még nem használhatatlanul kicsi a munkatáv (frontlencse-téma távolsága)

 

 

 

Próbából feltettem 18-55 IS kitobim elé a közgyűrűmet (35 ill 24mm alatt már nem használható):

 

20mm KGY 55mm-en 110mm munkatáv kb. 0,5x nagyítás

20mm KGY 35mm-en 30mm munkatáv  kb. 1x nagyítás

 

14mm KGY 55mm-en 150mm munkatáv kb. 0,3x

14mm KGY 24mm-en 20mm munkatáv  kb. 1x nagyítás

Előzmény: mmate91 (677)
mmate91 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 677

Sziasztok, olyan valaki véleményét szeretném kérni, aki jártasabb a közgyűrűk használatában.

18-55mm-es objektívhez gondolkozom közgyűrű vásárlásán, makró fényképezéshez.

Valaki nem tudna segíteni kicsit, hogy érdemes -e közgyűrűt használni, és mennyit ront a kép minőségén, vagy az objektív fényerején.

Esteleg érdemes többfélét is venni, vagy egy elég, és ha igen akkor az mekkora legyen?

 

várom a segítséget:)

kistvan55 Creative Commons License 2009.06.16 0 0 676
Találtam előtétet!

Köszi mindenkinek!
Előzmény: kistvan55 (675)
kistvan55 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 675
Sziasztok!

Keresek 0,45-ös előtétlencsét 55mm szűrőátmérőhöz.
szpeti15 Creative Commons License 2009.06.02 0 0 674

Üdv!

 

Tud valaki nagylátószögű előtétlencsét Canon EOS 1000d-hez?

karera Creative Commons License 2009.05.31 0 0 673
Dehogy adom el. Most szervizeltettel le, pöpec, jobb lett,mint a gyári. festoandras-tól vettem, súlyos 12000 Ft-ért.
Én most 4, 5, vagy 6 mm körülit keresek Pentax véggel. Illetve AF-s közgyűrűt. A talin mutattak egyet. Irigykedtem is.
Előzmény: jocom (672)
jocom Creative Commons License 2009.05.24 0 0 672
Kösz és milyen áron voltak vagy adod?Üdv.
karera Creative Commons License 2009.05.24 0 0 671
Börzések és PFC-seknél. Tegnap a Pentaxos talin legalább 4-et láttam. (1 volt nálam is)
Előzmény: jocom (670)
jocom Creative Commons License 2009.05.23 0 0 670
Sziasztok.Keresek PENTAX K200D makró közgyűrű sort ha lehet olcsóbb legyen.Az e mail publikus erre kérnék ajánlatokat.Kösz.
Black Dragon Creative Commons License 2009.03.31 0 0 668
Rendben :)
Előzmény: garfieldka (667)
garfieldka Creative Commons License 2009.03.31 0 0 667
A mailed nem publikus, de ha írsz az enyémre, árat, szállítási-, fizetési módot stb. mondok.
Előzmény: Black Dragon (665)
garfieldka Creative Commons License 2009.03.31 0 0 666
A mailed nem vagy publikus, de ha írsz az enyémre, árat, szállítási-, fizetési módot stb. mondok.
Előzmény: Black Dragon (665)
Black Dragon Creative Commons License 2009.03.31 0 0 665
És mit kóstál?
Előzmény: garfieldka (664)
garfieldka Creative Commons License 2009.03.31 0 0 664
Két lépésben be tudom szerezni: pl. 55-46 és 46-43 mm.
Előzmény: Black Dragon (662)
photosam Creative Commons License 2009.03.31 0 0 663

Röviden: semmilyet. Ezért adtam el.

A "gyári" leírásokban 2 adat mindenhol téves :

1. a "szűrő/adaptermenet"

2. a hálózati tápcsatlakozó

Ugyanis egyik sem létezik ! Az elődnél (s5800) még megvolt mind a kettő, M46-os szűrőmenet és volt neki adaptercsatlakozója is, a Fujihoz képest meglepő módon ráadásul szabvány csatlakozós. Az én S5800-asom egy SONY 4.5V-os 220as adapterről ment vidáman...

Azonkívül --bár halk volt a zoom-motor (legalábbis az enyémben)-- lespórolták a videó közbeni zoomot, amit az s5800-ban szintén vidáman használtam. Ott sem a zoom-motor volt a zajos, hanem hülye módon nem lehetett letiltani videó közben az AF-et és annak a cincogása meg prüttyögése igencsak behallatszott, kivéve ha svenkmentes volt a schnitt...

És még 2 olyan gyári hibája van, amiről sok helyen lehet olvasni, de a Fuji magasan lesz...ja, nem adtak ki hozá firmware-t (javítást), pedig az s1000fd-hez jelent meg egy:

1. fényszegény helyeken egyszerűen eltűnnek a színek

2. iszonyúan "mákos" képeket produkál semleges (pl. szürke) homogén területeken.

Ami időnként mint szemiotikai elem, jót is tehet egyes képeknek, na de ez a ritkábbik eset ugye....

Ezektől eltekintve szép dolgokat produkál és a Fujira jellemzően (nem az interpolálós szuper-ccd-s ősökre gondolok), kevés fényben verhetetlenül szép dolgokat tud produkálni stabilizátor nélkül is....

A gyári magyar kézikönyvben ha jól emlékszem, még ábra is volt pl. a hálózati adapter csatlakozójának a helyéről, ami fizikailag nem létezik, bár a Fuji HU ismertető oldalán is szerepel.

Az optika elején levő bajonettszerűség pedig ahhoz a nemlétező "tulipános" napellenzőhőz való, amit még a neten sem találtam sehol....

Abban a helyzetben voltam, hogy s5800 és s1000fd-m volt egyszerre, volt alkalmam keresgélni meg összehasonlítgatni ezeket a nemlétező dolgokat a 2 kamerán ---már csak azért is érdekes a 2 dolog, mert az s5800-ból fejlesztették tovább az s1000fd-t, csak talán kicsit visszafelé....

Előzmény: zulumen (649)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!