Keresés

Részletes keresés

mmate91 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 685
köszönöm, majd még elgondolkozom rajta:)
Előzmény: Százbolha (684)
Százbolha Creative Commons License 2009.06.17 0 0 684

Nézz be a makroforós topicba, ott sokan használják a DCR-250-et.  Az egy többlencsés "korrigált" makró elötét.

Kicsit drágábbért lehet Canon gyármányút is kapni, az is kiváló darab.

 

Az olcsó kinai makróelötétekl általában csak 1 lencséből álnak, és bár képközépen megmarad a (obj+elötét) feloldóképessége, de széleken már nem nagyon. Ettől nagyobb baj a szembetüni szini hiba. CA-nak is szokták becézni.

Soligor sorom volt... meg olcsó kinai is 77mm miatt, de akkor inkább közgyürű!

 

 

A DCR-250 + alapobjektívvel lehet szép képeket készíteni, de minőséget eleve behatárolja az az objektív amivel használják. Tehát jó megoldás zoomra is, de csodákat nem szabad várni

Egy fix 50/1.8-ra téve sokkal jobb a képminőség, de EF 85/1.8-val is szépen dolgozik

(főleg a canon objektíveket ismerem)

 

A makró objektívek képminősége még jobb, de sok esetben az árkülönbözet messze meghaladja a hsználhatóság+minőség különbözetet.

 

Összefoglalva:  18-55 kitobjektívhez a legjobb megoldás a DCR-250 előtét.

Nagyobb gyutávoknál inkább közgyűrűt választanék.

Ha meg van elég pénz akkor makróobjektívet.

 

 

Előzmény: mmate91 (680)
Százbolha Creative Commons License 2009.06.17 0 0 683

Minnél nagyobb a gyújtótávolság, annál nagyobb kihuzat szükséges, hogy elérjük a 1x közeli nagyítást (ami valamiért mindenkinek elérendő cél szokott lenni, pedig csak kevés téma van amihez megfelelő, főleg kis szenzorú gépekkel.)

 

Általános válasz nem létezik, de szerintem leggyakrabban használhat  közgyűrű méretek NEM makró objektívek esetén: 100mm-hez 20 vagy 36mm-s KGY,  200mm felett 36 vagy 36+20.

 

A makro objektívek esetén már eleve nagy a nagyítás, illetve hagyományos makró objektíveknél a kihuzat hossza is nagygy, (kihuzat = 0, ha az objektív végtelenre van állítva)

Valószinüleg olyan "makró" zoom-objektíveket emlegetsz, ahol a nagyítás max 0,2x-0,4x.

Ezeknél is jók a fenti méretek.

De az igazi az lenne, ha megvan a teljes KGY sor 12+20+36 és az adott témának és objektívnek megfelelően lehet öket variálni.

Előzmény: Jajca (679)
jose0302 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 682
Tud esetleg valaki segíteni?

Megoldható-e, hogy egy Sigma AF bajonettes Sigma 18-125 / 3,5-5,6 DC obit egy EOS 10D-vel lehessen használni?

Lehetséges-e valamiképpen ez, létezik-e valamilyen adapter-gyűrű, hol lehet hozzájutni?


Minden segítséget hálásan köszönök.

jose0302@freemail.hu
mmate91 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 681

Még egy kérdésem lehetne?

A close-up lencsékről mi a véleményed? A dcr 250 -es is ugyanúgy működik, nem?

mmate91 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 680

Köszönöm a részeletes választ,

és előtétet érdemes venni, azzal lehet szép képeket csinálni, vagy inkább hagyjam az egészet és gyüjtsek egy makró obira?

Előzmény: Százbolha (678)
Jajca Creative Commons License 2009.06.17 0 0 679
Ez jó részletes válasz volt!
Én is kérdeznék Tőled: 100mm-es ill. 400mm-es makró obihoz milyet közgyűrűt ajánlanál? 20 vagy 36mm-est?
Előzmény: Százbolha (678)
Százbolha Creative Commons License 2009.06.17 0 0 678

Ha csak az EF-s 18-55 kitobihoz szeretnéd megvenni a KözGyürűt akkor nem ajánlom, a DCR-250 elötéttel sokkal jobb eredményeket lehet elérni.

Ha van 100mm vagy nagyobb kisteléd / teléd, akkor már van értelme megvenni a Közgyűrüt.

 

Problémák:

- A 18-55 kitobjektívhez spec KGY kel, ami tudja fogadni az EF-s objektíveket (optiformban 46.000 Ft a szett ,  futoztól olcsóbb)

- A 18-55 kitobjektívvel csak a tele felémn használható különben lecsökken a munkatávolság és a frontlencse a téma közelébe ér.

- Bár a közgyürűben nincs optikai elem a képminőség romlás megfigyelhető. A mivel 18-55 objektív nem közelfényképezére lett tervezve és főleg nem közgyűrözésre.

(hagyományos kisteléknél alig van minőségromlás, az EF-s 55-250 IS-nél pedig már érzékelhető, a 18-55-nél pedig rekeszelni kéne...  )

 

Ha mégis veszel közgyűrűt, akkor 20mm vagy kisebb KGY-t ajánlom a 18-55 objektívhez. Ha telézel is akkor 20mm vagy nagyobbat. (pl. 36mm)

A szettben vásárolt KGY-k összecsavarhatók, de általában gyútávtól függően mindig ugyanaz(oka)t használjuk. Azt amelyikkel már megfelelő a nagyítás, de még nem használhatatlanul kicsi a munkatáv (frontlencse-téma távolsága)

 

 

 

Próbából feltettem 18-55 IS kitobim elé a közgyűrűmet (35 ill 24mm alatt már nem használható):

 

20mm KGY 55mm-en 110mm munkatáv kb. 0,5x nagyítás

20mm KGY 35mm-en 30mm munkatáv  kb. 1x nagyítás

 

14mm KGY 55mm-en 150mm munkatáv kb. 0,3x

14mm KGY 24mm-en 20mm munkatáv  kb. 1x nagyítás

Előzmény: mmate91 (677)
mmate91 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 677

Sziasztok, olyan valaki véleményét szeretném kérni, aki jártasabb a közgyűrűk használatában.

18-55mm-es objektívhez gondolkozom közgyűrű vásárlásán, makró fényképezéshez.

Valaki nem tudna segíteni kicsit, hogy érdemes -e közgyűrűt használni, és mennyit ront a kép minőségén, vagy az objektív fényerején.

Esteleg érdemes többfélét is venni, vagy egy elég, és ha igen akkor az mekkora legyen?

 

várom a segítséget:)

kistvan55 Creative Commons License 2009.06.16 0 0 676
Találtam előtétet!

Köszi mindenkinek!
Előzmény: kistvan55 (675)
kistvan55 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 675
Sziasztok!

Keresek 0,45-ös előtétlencsét 55mm szűrőátmérőhöz.
szpeti15 Creative Commons License 2009.06.02 0 0 674

Üdv!

 

Tud valaki nagylátószögű előtétlencsét Canon EOS 1000d-hez?

karera Creative Commons License 2009.05.31 0 0 673
Dehogy adom el. Most szervizeltettel le, pöpec, jobb lett,mint a gyári. festoandras-tól vettem, súlyos 12000 Ft-ért.
Én most 4, 5, vagy 6 mm körülit keresek Pentax véggel. Illetve AF-s közgyűrűt. A talin mutattak egyet. Irigykedtem is.
Előzmény: jocom (672)
jocom Creative Commons License 2009.05.24 0 0 672
Kösz és milyen áron voltak vagy adod?Üdv.
karera Creative Commons License 2009.05.24 0 0 671
Börzések és PFC-seknél. Tegnap a Pentaxos talin legalább 4-et láttam. (1 volt nálam is)
Előzmény: jocom (670)
jocom Creative Commons License 2009.05.23 0 0 670
Sziasztok.Keresek PENTAX K200D makró közgyűrű sort ha lehet olcsóbb legyen.Az e mail publikus erre kérnék ajánlatokat.Kösz.
Black Dragon Creative Commons License 2009.03.31 0 0 668
Rendben :)
Előzmény: garfieldka (667)
garfieldka Creative Commons License 2009.03.31 0 0 667
A mailed nem publikus, de ha írsz az enyémre, árat, szállítási-, fizetési módot stb. mondok.
Előzmény: Black Dragon (665)
garfieldka Creative Commons License 2009.03.31 0 0 666
A mailed nem vagy publikus, de ha írsz az enyémre, árat, szállítási-, fizetési módot stb. mondok.
Előzmény: Black Dragon (665)
Black Dragon Creative Commons License 2009.03.31 0 0 665
És mit kóstál?
Előzmény: garfieldka (664)
garfieldka Creative Commons License 2009.03.31 0 0 664
Két lépésben be tudom szerezni: pl. 55-46 és 46-43 mm.
Előzmény: Black Dragon (662)
photosam Creative Commons License 2009.03.31 0 0 663

Röviden: semmilyet. Ezért adtam el.

A "gyári" leírásokban 2 adat mindenhol téves :

1. a "szűrő/adaptermenet"

2. a hálózati tápcsatlakozó

Ugyanis egyik sem létezik ! Az elődnél (s5800) még megvolt mind a kettő, M46-os szűrőmenet és volt neki adaptercsatlakozója is, a Fujihoz képest meglepő módon ráadásul szabvány csatlakozós. Az én S5800-asom egy SONY 4.5V-os 220as adapterről ment vidáman...

Azonkívül --bár halk volt a zoom-motor (legalábbis az enyémben)-- lespórolták a videó közbeni zoomot, amit az s5800-ban szintén vidáman használtam. Ott sem a zoom-motor volt a zajos, hanem hülye módon nem lehetett letiltani videó közben az AF-et és annak a cincogása meg prüttyögése igencsak behallatszott, kivéve ha svenkmentes volt a schnitt...

És még 2 olyan gyári hibája van, amiről sok helyen lehet olvasni, de a Fuji magasan lesz...ja, nem adtak ki hozá firmware-t (javítást), pedig az s1000fd-hez jelent meg egy:

1. fényszegény helyeken egyszerűen eltűnnek a színek

2. iszonyúan "mákos" képeket produkál semleges (pl. szürke) homogén területeken.

Ami időnként mint szemiotikai elem, jót is tehet egyes képeknek, na de ez a ritkábbik eset ugye....

Ezektől eltekintve szép dolgokat produkál és a Fujira jellemzően (nem az interpolálós szuper-ccd-s ősökre gondolok), kevés fényben verhetetlenül szép dolgokat tud produkálni stabilizátor nélkül is....

A gyári magyar kézikönyvben ha jól emlékszem, még ábra is volt pl. a hálózati adapter csatlakozójának a helyéről, ami fizikailag nem létezik, bár a Fuji HU ismertető oldalán is szerepel.

Az optika elején levő bajonettszerűség pedig ahhoz a nemlétező "tulipános" napellenzőhőz való, amit még a neten sem találtam sehol....

Abban a helyzetben voltam, hogy s5800 és s1000fd-m volt egyszerre, volt alkalmam keresgélni meg összehasonlítgatni ezeket a nemlétező dolgokat a 2 kamerán ---már csak azért is érdekes a 2 dolog, mert az s5800-ból fejlesztették tovább az s1000fd-t, csak talán kicsit visszafelé....

Előzmény: zulumen (649)
Black Dragon Creative Commons License 2009.03.30 0 0 662
Szevasztok! Tud valaki 55 mm külső, 43 mm belső menetű átalakító gyűrűt szerezni? Pana FZ50 + Raynox DCR 250 házasításához kellene! Köszi :)
mepisz Creative Commons License 2009.03.18 0 0 661

 

 

 

Vennék , Sigma 1,4 x AF DG EX Convertert Nikon bajonettel !!!!!

 

Tel: 06 30 523 8867. vagy e-mail : metaprint@freemail.hu

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.13 0 0 660
T. Kollégák !

 

 

Keresek megvételre jó állapotú, használt, max. 1,4x –es, AF-es Telekonvertert, Konica-Minolta Dynax 7D vázra !

 

Szóba jöhető gyártók:

 

Minolta AF, Bower, Phoenix, Kenko, Sigma, Sony, esetleg még Vivitar és Soligor ..

 

Sajnos egyik másik gyártó 2x alatt nem gyárt, de lehet, csak én nem tudok róla  J

 

Ha lehet, - egyéb szempontok miatt - kívülről csak fekete/szürke színű legyen ..

 

Mail publikus.

celtictiger Creative Commons License 2009.03.04 0 0 659
Vennék Soligor közgyűrűt (a lent látható minőségűt) vagy hasonlót, ami átviszi a jelet!(Nikon bajonetteset)
(mert D40x-en használnám, és a síma csővel sajnos a blende nem nyílik ki).
Ajánlatokat várok mielőbb! Bármikor hívhattok!

vegh.adam@freemail.hu
06 30 69 88 925

SoMa Creative Commons License 2009.03.04 0 0 658
Telemakro konverter... nekem van olyan 2x-öm, amiből ki lehet tekerni a lencsecsoportot és akkor egy 5cm-es közgyűrű lészen belőle.
Előzmény: Nyisor (651)
Schön Misi Creative Commons License 2009.03.04 0 0 657

Vennék Fuji Finpix S5500-hoz nagylátószögű konvertert, akár használtat, vagy utángyártottat is (ha van ilyen).

 

menet átmérő 55mm

Fuji-s kódok: WL-FX9 és WL-FX9B

 

Köszönettel: Misi

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.31 0 0 656
Fixnél a 1:4,0 fényerejűekhez is jó. Azok valamivel talán olcsóbbak.
De vannak itt olyanok is, akik most is használnak, majd ők is beszólnak.
Előzmény: Törölt nick (655)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.31 0 0 655
Az az általános álláspont, hogy 2x-ező csak fényerős (2,8) fixekhez, 1,4x-ező szintén fényerős zoomokhoz való, és minél gyengébb minőségű az obi, annál többet ront rajta a konverter.
Én egyszer egy Tamron 1,5-szerezőt próbáltam Nikkor 55-200-assal, hát... AF csak időnként és csak az alsóbb tartományban volt, ott is bizonytalanul, a képminőség pedig határozottan romlott. Nem is kellett.
Pentaxról nem tudok semmit.
Előzmény: Nyisor (654)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!