Keresés

Részletes keresés

jose0302 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 682
Tud esetleg valaki segíteni?

Megoldható-e, hogy egy Sigma AF bajonettes Sigma 18-125 / 3,5-5,6 DC obit egy EOS 10D-vel lehessen használni?

Lehetséges-e valamiképpen ez, létezik-e valamilyen adapter-gyűrű, hol lehet hozzájutni?


Minden segítséget hálásan köszönök.

jose0302@freemail.hu
mmate91 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 681

Még egy kérdésem lehetne?

A close-up lencsékről mi a véleményed? A dcr 250 -es is ugyanúgy működik, nem?

mmate91 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 680

Köszönöm a részeletes választ,

és előtétet érdemes venni, azzal lehet szép képeket csinálni, vagy inkább hagyjam az egészet és gyüjtsek egy makró obira?

Előzmény: Százbolha (678)
Jajca Creative Commons License 2009.06.17 0 0 679
Ez jó részletes válasz volt!
Én is kérdeznék Tőled: 100mm-es ill. 400mm-es makró obihoz milyet közgyűrűt ajánlanál? 20 vagy 36mm-est?
Előzmény: Százbolha (678)
Százbolha Creative Commons License 2009.06.17 0 0 678

Ha csak az EF-s 18-55 kitobihoz szeretnéd megvenni a KözGyürűt akkor nem ajánlom, a DCR-250 elötéttel sokkal jobb eredményeket lehet elérni.

Ha van 100mm vagy nagyobb kisteléd / teléd, akkor már van értelme megvenni a Közgyűrüt.

 

Problémák:

- A 18-55 kitobjektívhez spec KGY kel, ami tudja fogadni az EF-s objektíveket (optiformban 46.000 Ft a szett ,  futoztól olcsóbb)

- A 18-55 kitobjektívvel csak a tele felémn használható különben lecsökken a munkatávolság és a frontlencse a téma közelébe ér.

- Bár a közgyürűben nincs optikai elem a képminőség romlás megfigyelhető. A mivel 18-55 objektív nem közelfényképezére lett tervezve és főleg nem közgyűrözésre.

(hagyományos kisteléknél alig van minőségromlás, az EF-s 55-250 IS-nél pedig már érzékelhető, a 18-55-nél pedig rekeszelni kéne...  )

 

Ha mégis veszel közgyűrűt, akkor 20mm vagy kisebb KGY-t ajánlom a 18-55 objektívhez. Ha telézel is akkor 20mm vagy nagyobbat. (pl. 36mm)

A szettben vásárolt KGY-k összecsavarhatók, de általában gyútávtól függően mindig ugyanaz(oka)t használjuk. Azt amelyikkel már megfelelő a nagyítás, de még nem használhatatlanul kicsi a munkatáv (frontlencse-téma távolsága)

 

 

 

Próbából feltettem 18-55 IS kitobim elé a közgyűrűmet (35 ill 24mm alatt már nem használható):

 

20mm KGY 55mm-en 110mm munkatáv kb. 0,5x nagyítás

20mm KGY 35mm-en 30mm munkatáv  kb. 1x nagyítás

 

14mm KGY 55mm-en 150mm munkatáv kb. 0,3x

14mm KGY 24mm-en 20mm munkatáv  kb. 1x nagyítás

Előzmény: mmate91 (677)
mmate91 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 677

Sziasztok, olyan valaki véleményét szeretném kérni, aki jártasabb a közgyűrűk használatában.

18-55mm-es objektívhez gondolkozom közgyűrű vásárlásán, makró fényképezéshez.

Valaki nem tudna segíteni kicsit, hogy érdemes -e közgyűrűt használni, és mennyit ront a kép minőségén, vagy az objektív fényerején.

Esteleg érdemes többfélét is venni, vagy egy elég, és ha igen akkor az mekkora legyen?

 

várom a segítséget:)

kistvan55 Creative Commons License 2009.06.16 0 0 676
Találtam előtétet!

Köszi mindenkinek!
Előzmény: kistvan55 (675)
kistvan55 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 675
Sziasztok!

Keresek 0,45-ös előtétlencsét 55mm szűrőátmérőhöz.
szpeti15 Creative Commons License 2009.06.02 0 0 674

Üdv!

 

Tud valaki nagylátószögű előtétlencsét Canon EOS 1000d-hez?

karera Creative Commons License 2009.05.31 0 0 673
Dehogy adom el. Most szervizeltettel le, pöpec, jobb lett,mint a gyári. festoandras-tól vettem, súlyos 12000 Ft-ért.
Én most 4, 5, vagy 6 mm körülit keresek Pentax véggel. Illetve AF-s közgyűrűt. A talin mutattak egyet. Irigykedtem is.
Előzmény: jocom (672)
jocom Creative Commons License 2009.05.24 0 0 672
Kösz és milyen áron voltak vagy adod?Üdv.
karera Creative Commons License 2009.05.24 0 0 671
Börzések és PFC-seknél. Tegnap a Pentaxos talin legalább 4-et láttam. (1 volt nálam is)
Előzmény: jocom (670)
jocom Creative Commons License 2009.05.23 0 0 670
Sziasztok.Keresek PENTAX K200D makró közgyűrű sort ha lehet olcsóbb legyen.Az e mail publikus erre kérnék ajánlatokat.Kösz.
Black Dragon Creative Commons License 2009.03.31 0 0 668
Rendben :)
Előzmény: garfieldka (667)
garfieldka Creative Commons License 2009.03.31 0 0 667
A mailed nem publikus, de ha írsz az enyémre, árat, szállítási-, fizetési módot stb. mondok.
Előzmény: Black Dragon (665)
garfieldka Creative Commons License 2009.03.31 0 0 666
A mailed nem vagy publikus, de ha írsz az enyémre, árat, szállítási-, fizetési módot stb. mondok.
Előzmény: Black Dragon (665)
Black Dragon Creative Commons License 2009.03.31 0 0 665
És mit kóstál?
Előzmény: garfieldka (664)
garfieldka Creative Commons License 2009.03.31 0 0 664
Két lépésben be tudom szerezni: pl. 55-46 és 46-43 mm.
Előzmény: Black Dragon (662)
photosam Creative Commons License 2009.03.31 0 0 663

Röviden: semmilyet. Ezért adtam el.

A "gyári" leírásokban 2 adat mindenhol téves :

1. a "szűrő/adaptermenet"

2. a hálózati tápcsatlakozó

Ugyanis egyik sem létezik ! Az elődnél (s5800) még megvolt mind a kettő, M46-os szűrőmenet és volt neki adaptercsatlakozója is, a Fujihoz képest meglepő módon ráadásul szabvány csatlakozós. Az én S5800-asom egy SONY 4.5V-os 220as adapterről ment vidáman...

Azonkívül --bár halk volt a zoom-motor (legalábbis az enyémben)-- lespórolták a videó közbeni zoomot, amit az s5800-ban szintén vidáman használtam. Ott sem a zoom-motor volt a zajos, hanem hülye módon nem lehetett letiltani videó közben az AF-et és annak a cincogása meg prüttyögése igencsak behallatszott, kivéve ha svenkmentes volt a schnitt...

És még 2 olyan gyári hibája van, amiről sok helyen lehet olvasni, de a Fuji magasan lesz...ja, nem adtak ki hozá firmware-t (javítást), pedig az s1000fd-hez jelent meg egy:

1. fényszegény helyeken egyszerűen eltűnnek a színek

2. iszonyúan "mákos" képeket produkál semleges (pl. szürke) homogén területeken.

Ami időnként mint szemiotikai elem, jót is tehet egyes képeknek, na de ez a ritkábbik eset ugye....

Ezektől eltekintve szép dolgokat produkál és a Fujira jellemzően (nem az interpolálós szuper-ccd-s ősökre gondolok), kevés fényben verhetetlenül szép dolgokat tud produkálni stabilizátor nélkül is....

A gyári magyar kézikönyvben ha jól emlékszem, még ábra is volt pl. a hálózati adapter csatlakozójának a helyéről, ami fizikailag nem létezik, bár a Fuji HU ismertető oldalán is szerepel.

Az optika elején levő bajonettszerűség pedig ahhoz a nemlétező "tulipános" napellenzőhőz való, amit még a neten sem találtam sehol....

Abban a helyzetben voltam, hogy s5800 és s1000fd-m volt egyszerre, volt alkalmam keresgélni meg összehasonlítgatni ezeket a nemlétező dolgokat a 2 kamerán ---már csak azért is érdekes a 2 dolog, mert az s5800-ból fejlesztették tovább az s1000fd-t, csak talán kicsit visszafelé....

Előzmény: zulumen (649)
Black Dragon Creative Commons License 2009.03.30 0 0 662
Szevasztok! Tud valaki 55 mm külső, 43 mm belső menetű átalakító gyűrűt szerezni? Pana FZ50 + Raynox DCR 250 házasításához kellene! Köszi :)
mepisz Creative Commons License 2009.03.18 0 0 661

 

 

 

Vennék , Sigma 1,4 x AF DG EX Convertert Nikon bajonettel !!!!!

 

Tel: 06 30 523 8867. vagy e-mail : metaprint@freemail.hu

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.13 0 0 660
T. Kollégák !

 

 

Keresek megvételre jó állapotú, használt, max. 1,4x –es, AF-es Telekonvertert, Konica-Minolta Dynax 7D vázra !

 

Szóba jöhető gyártók:

 

Minolta AF, Bower, Phoenix, Kenko, Sigma, Sony, esetleg még Vivitar és Soligor ..

 

Sajnos egyik másik gyártó 2x alatt nem gyárt, de lehet, csak én nem tudok róla  J

 

Ha lehet, - egyéb szempontok miatt - kívülről csak fekete/szürke színű legyen ..

 

Mail publikus.

celtictiger Creative Commons License 2009.03.04 0 0 659
Vennék Soligor közgyűrűt (a lent látható minőségűt) vagy hasonlót, ami átviszi a jelet!(Nikon bajonetteset)
(mert D40x-en használnám, és a síma csővel sajnos a blende nem nyílik ki).
Ajánlatokat várok mielőbb! Bármikor hívhattok!

vegh.adam@freemail.hu
06 30 69 88 925

SoMa Creative Commons License 2009.03.04 0 0 658
Telemakro konverter... nekem van olyan 2x-öm, amiből ki lehet tekerni a lencsecsoportot és akkor egy 5cm-es közgyűrű lészen belőle.
Előzmény: Nyisor (651)
Schön Misi Creative Commons License 2009.03.04 0 0 657

Vennék Fuji Finpix S5500-hoz nagylátószögű konvertert, akár használtat, vagy utángyártottat is (ha van ilyen).

 

menet átmérő 55mm

Fuji-s kódok: WL-FX9 és WL-FX9B

 

Köszönettel: Misi

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.31 0 0 656
Fixnél a 1:4,0 fényerejűekhez is jó. Azok valamivel talán olcsóbbak.
De vannak itt olyanok is, akik most is használnak, majd ők is beszólnak.
Előzmény: Törölt nick (655)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.31 0 0 655
Az az általános álláspont, hogy 2x-ező csak fényerős (2,8) fixekhez, 1,4x-ező szintén fényerős zoomokhoz való, és minél gyengébb minőségű az obi, annál többet ront rajta a konverter.
Én egyszer egy Tamron 1,5-szerezőt próbáltam Nikkor 55-200-assal, hát... AF csak időnként és csak az alsóbb tartományban volt, ott is bizonytalanul, a képminőség pedig határozottan romlott. Nem is kellett.
Pentaxról nem tudok semmit.
Előzmény: Nyisor (654)
Nyisor Creative Commons License 2009.01.31 0 0 654
Akkor milyen objektívhez érdemes milyen konvertert venni? Pl egy 2X Sigma APO EX DG a kitobjektívvel, vagy fényerősebb Pentax-Sigma obikkal jó képet ad?
Előzmény: Törölt nick (652)
spapda Creative Commons License 2009.01.31 0 0 653
Ha érdekel Pentaxhoz minőségi makró közgyűrűsor (elektromos jelet és AF-t nem visz át, de a blendét beugrasztja), akkor írj mailt!
Előzmény: Nyisor (651)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.31 0 0 652
Az amúgy sem acélos Tamron képét a legjobb 1,4x-es konverter is padlóra küldi (tudom, nekem is van ilyen Tamronom), nemhogy egy gagyi 2x-es, AF pedig biztosan nem lesz.
Előzmény: Nyisor (651)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!