Ha csak az EF-s 18-55 kitobihoz szeretnéd megvenni a KözGyürűt akkor nem ajánlom, a DCR-250 elötéttel sokkal jobb eredményeket lehet elérni.
Ha van 100mm vagy nagyobb kisteléd / teléd, akkor már van értelme megvenni a Közgyűrüt.
Problémák:
- A 18-55 kitobjektívhez spec KGY kel, ami tudja fogadni az EF-s objektíveket (optiformban 46.000 Ft a szett , futoztól olcsóbb)
- A 18-55 kitobjektívvel csak a tele felémn használható különben lecsökken a munkatávolság és a frontlencse a téma közelébe ér.
- Bár a közgyürűben nincs optikai elem a képminőség romlás megfigyelhető. A mivel 18-55 objektív nem közelfényképezére lett tervezve és főleg nem közgyűrözésre.
(hagyományos kisteléknél alig van minőségromlás, az EF-s 55-250 IS-nél pedig már érzékelhető, a 18-55-nél pedig rekeszelni kéne... )
Ha mégis veszel közgyűrűt, akkor 20mm vagy kisebb KGY-t ajánlom a 18-55 objektívhez. Ha telézel is akkor 20mm vagy nagyobbat. (pl. 36mm)
A szettben vásárolt KGY-k összecsavarhatók, de általában gyútávtól függően mindig ugyanaz(oka)t használjuk. Azt amelyikkel már megfelelő a nagyítás, de még nem használhatatlanul kicsi a munkatáv (frontlencse-téma távolsága)
Próbából feltettem 18-55 IS kitobim elé a közgyűrűmet (35 ill 24mm alatt már nem használható):
Dehogy adom el. Most szervizeltettel le, pöpec, jobb lett,mint a gyári. festoandras-tól vettem, súlyos 12000 Ft-ért. Én most 4, 5, vagy 6 mm körülit keresek Pentax véggel. Illetve AF-s közgyűrűt. A talin mutattak egyet. Irigykedtem is.
Ugyanis egyik sem létezik ! Az elődnél (s5800) még megvolt mind a kettő, M46-os szűrőmenet és volt neki adaptercsatlakozója is, a Fujihoz képest meglepő módon ráadásul szabvány csatlakozós. Az én S5800-asom egy SONY 4.5V-os 220as adapterről ment vidáman...
Azonkívül --bár halk volt a zoom-motor (legalábbis az enyémben)-- lespórolták a videó közbeni zoomot, amit az s5800-ban szintén vidáman használtam. Ott sem a zoom-motor volt a zajos, hanem hülye módon nem lehetett letiltani videó közben az AF-et és annak a cincogása meg prüttyögése igencsak behallatszott, kivéve ha svenkmentes volt a schnitt...
És még 2 olyan gyári hibája van, amiről sok helyen lehet olvasni, de a Fuji magasan lesz...ja, nem adtak ki hozá firmware-t (javítást), pedig az s1000fd-hez jelent meg egy:
1. fényszegény helyeken egyszerűen eltűnnek a színek
2. iszonyúan "mákos" képeket produkál semleges (pl. szürke) homogén területeken.
Ami időnként mint szemiotikai elem, jót is tehet egyes képeknek, na de ez a ritkábbik eset ugye....
Ezektől eltekintve szép dolgokat produkál és a Fujira jellemzően (nem az interpolálós szuper-ccd-s ősökre gondolok), kevés fényben verhetetlenül szép dolgokat tud produkálni stabilizátor nélkül is....
A gyári magyar kézikönyvben ha jól emlékszem, még ábra is volt pl. a hálózati adapter csatlakozójának a helyéről, ami fizikailag nem létezik, bár a Fuji HU ismertető oldalán is szerepel.
Az optika elején levő bajonettszerűség pedig ahhoz a nemlétező "tulipános" napellenzőhőz való, amit még a neten sem találtam sehol....
Abban a helyzetben voltam, hogy s5800 és s1000fd-m volt egyszerre, volt alkalmam keresgélni meg összehasonlítgatni ezeket a nemlétező dolgokat a 2 kamerán ---már csak azért is érdekes a 2 dolog, mert az s5800-ból fejlesztették tovább az s1000fd-t, csak talán kicsit visszafelé....
T. Kollégák !
Keresek megvételre jó állapotú, használt, max. 1,4x –es, AF-es Telekonvertert, Konica-Minolta Dynax 7D vázra !
Szóba jöhető gyártók:
Minolta AF, Bower, Phoenix, Kenko, Sigma, Sony, esetleg még Vivitar és Soligor ..
Sajnos egyik másik gyártó 2x alatt nem gyárt, de lehet, csak én nem tudok róla J
Ha lehet, - egyéb szempontok miatt - kívülről csak fekete/szürke színű legyen ..
Mail publikus.
Vennék Soligor közgyűrűt (a lent látható minőségűt) vagy hasonlót, ami átviszi a jelet!(Nikon bajonetteset) (mert D40x-en használnám, és a síma csővel sajnos a blende nem nyílik ki). Ajánlatokat várok mielőbb! Bármikor hívhattok!
Az az általános álláspont, hogy 2x-ező csak fényerős (2,8) fixekhez, 1,4x-ező szintén fényerős zoomokhoz való, és minél gyengébb minőségű az obi, annál többet ront rajta a konverter. Én egyszer egy Tamron 1,5-szerezőt próbáltam Nikkor 55-200-assal, hát... AF csak időnként és csak az alsóbb tartományban volt, ott is bizonytalanul, a képminőség pedig határozottan romlott. Nem is kellett. Pentaxról nem tudok semmit.
Akkor milyen objektívhez érdemes milyen konvertert venni? Pl egy 2X Sigma APO EX DG a kitobjektívvel, vagy fényerősebb Pentax-Sigma obikkal jó képet ad?
Az amúgy sem acélos Tamron képét a legjobb 1,4x-es konverter is padlóra küldi (tudom, nekem is van ilyen Tamronom), nemhogy egy gagyi 2x-es, AF pedig biztosan nem lesz.