Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.31 0 0 656
Fixnél a 1:4,0 fényerejűekhez is jó. Azok valamivel talán olcsóbbak.
De vannak itt olyanok is, akik most is használnak, majd ők is beszólnak.
Előzmény: Törölt nick (655)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.31 0 0 655
Az az általános álláspont, hogy 2x-ező csak fényerős (2,8) fixekhez, 1,4x-ező szintén fényerős zoomokhoz való, és minél gyengébb minőségű az obi, annál többet ront rajta a konverter.
Én egyszer egy Tamron 1,5-szerezőt próbáltam Nikkor 55-200-assal, hát... AF csak időnként és csak az alsóbb tartományban volt, ott is bizonytalanul, a képminőség pedig határozottan romlott. Nem is kellett.
Pentaxról nem tudok semmit.
Előzmény: Nyisor (654)
Nyisor Creative Commons License 2009.01.31 0 0 654
Akkor milyen objektívhez érdemes milyen konvertert venni? Pl egy 2X Sigma APO EX DG a kitobjektívvel, vagy fényerősebb Pentax-Sigma obikkal jó képet ad?
Előzmény: Törölt nick (652)
spapda Creative Commons License 2009.01.31 0 0 653
Ha érdekel Pentaxhoz minőségi makró közgyűrűsor (elektromos jelet és AF-t nem visz át, de a blendét beugrasztja), akkor írj mailt!
Előzmény: Nyisor (651)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.31 0 0 652
Az amúgy sem acélos Tamron képét a legjobb 1,4x-es konverter is padlóra küldi (tudom, nekem is van ilyen Tamronom), nemhogy egy gagyi 2x-es, AF pedig biztosan nem lesz.
Előzmény: Nyisor (651)
Nyisor Creative Commons License 2009.01.31 0 0 651
Sziasztok!
Remélem jó topicot választottam. Az lenne a kérdésem, h egy ilyen telekonverterrel működne-e az autófókusz a Tamron 70-300 1:4-5,6 objektvemnél? Itt azt írja, hogy f4-nél szűkebb rekesznél nem működik az AF. Ez azt jelenti, h nekem 100mm fölött csak MF lenne?
És még azt szeretném megtudni hogy telemakró konverter csak makrózni jó, vagy távolra is lehet vele fotózni? Inkább egy közgyűrűsor éri meg, vagy egy ilyen konverter? Mi a különbség?
Köszi
borsorpalinka Creative Commons License 2009.01.29 0 0 650
 

Új Kenko PRO 300 DG 1.4 X telekonverter Canonhoz (Bontatlanul, dobozában, tokkal, papírjával) 35000 Ft-ért  eladó, vagy csere érdekel Canon 28/1.8-ra értékegyeztetéssel.

 

Feb 1-én vasárnap Budapesten kipróbálható megvehető. Mail publikus

zulumen Creative Commons License 2009.01.18 0 0 649
Hali, nem tudja valaki hogy egy Fujifilm Finepix S1000fd re mien konvertereket lehet rakni? Kerestem mindenütt de sehol nem írtak semmit:S . Ha valaki megtudná mondani hogy mien átalakító gyűrű v mekkora a szűrőmérete azt nagyon megtudnám köszönni:). Előre is köszönöm a válaszokat!

Ez a gép az(azért gonolom h lehet rá ranki mert akk nem lenne az a két végén az a kapocs)
http://i480.photobucket.com/albums/rr168/23CDL/S1000fdlens.jpg
bbpetya Creative Commons License 2009.01.14 0 0 648
Eladó 1db Soligor 0,7x nagylátószögű előtét objektív (52mm): 11.000Ft

 

Csabi0204 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 647
kérdés: gondolom ez a manuális fajta nem?
Előzmény: ciceroka (645)
ciceroka Creative Commons License 2009.01.05 0 0 646
Sony Alphahoz vagy Minolta AF-ez
ciceroka Creative Commons License 2009.01.05 0 0 645

Eladó

 

KENKO  macro közgyűrű Mx-AF uniplus tube 12.

Ár:10.000Ft

borsorpalinka Creative Commons License 2009.01.03 0 0 644

 

Új Kenko PRO 300 DG 1.4 X telekonverter eladó Canonhoz (Bontatlanul, dobozában, tokkal, papírjával) 37000 Ft

garfieldka Creative Commons License 2009.01.03 0 0 643
Írj magánban és megbeszéljük. Ha megfelelő számodra, akkor 2-3 hét múlva már lesz is ilyen adaptered.
Előzmény: Zozzz (642)
Zozzz Creative Commons License 2009.01.02 0 0 642
Sziasztok!

Hallott már valaki olyan konverterről (esetleg látott, vagy tud eladót), amellyel Pentacon Six-hez készített objektívet fel lehet tenni Mamiya 645-re?
yetee Creative Commons License 2008.12.13 0 0 641
Eladó 3 részes Yashica M42 közgyűrűsor! Érd: petipentax@freemail.hu
Torino Creative Commons License 2008.12.10 0 0 640
Üdv Mindenkinek!

Talán valaki tud segíteni, nem értek hozzá, ezért lehet, hogy láma lesz a kérdés!
Makró közgyűrűsorba hogy tudok lencséket rögzíteni?
Azaz lehet e kapni külső menetes gyűrűket ezekhez a tubusokhoz, hogy a lencséket két oldalról rögzíteni tudjam?
A tubus belső átmérője 57 mm. Be lehet ilyen cuccokat szerezni vagy csak ragasztgatással lehet megoldani a dolgokat?

Köszi


karera Creative Commons License 2008.11.09 0 0 639
Csak azt nem értem, Minek van a "Megnéz" funkció, ha a végleges teljesen más lesz.
Megpróbálom a táblázatos részt mégegyszer berekni. Bocs mindenkitől, nem zanzá-sítani akartam, de ember küzd, a gép meg mást csinál.

f t k
100 150 300
100 166,67 250
100 200 200
100 300 150
100 1100 110
100 10100 101
100 1000100 100,01
100 -9900 99
100 -1900 95
100 -900 90

Az adatok mm-ben értendőek.
Előzmény: karera (638)
karera Creative Commons License 2008.11.09 0 0 638
A feltett kérdésedre, feltett szándékom se volt válaszolni. Majd válaszol valaki, miért pont én. De mégis megteszem, mivel senki sem "akar" válaszolni.
Sárközi: Fotószámtan (1962) 13-14. oldalát fellapozva az alábbiakat lehet olvasni: A Távolság törvény kimondja, hogy a tárgy és képtávolság reciprok értékeinek összege a gyújtótávolság reciprok értékével egyenlő. 1/t + 1/k = 1/f,
átrendezve tárgytávolságra t = k*f/(k-f)

Tételezzünk fel egy 100 mm-es lencsét, az alábbiakat kapjuk. Az adatok mm-ben értendőek.

f t k
100 150 300
100 166,67 250
100 200 200
100 300 150
100 1100 110
100 10100 101
100 1000100 100,01
100 -9900 99
100 -1900 95
100 -900 90

Remélem tudtam segíteni.
(Node mi van akkor, ha az obi közelebb kerül, minden homályos lesz.)
Előzmény: horvlas (637)
horvlas Creative Commons License 2008.11.04 0 0 637
Hello. Azt tudom, hogy mi történik akkor ha az objektív messzebb kerül a filmsíktól, mint az eredeti regiszterméret (közgyűrü), vagyis közelebbről lehet fókuszálni, de nem lesz végtelen. Node mi van akkor, ha az obi közelebb kerül, mint az eredeti regiszterméret? A végtelen megmarad, csak messzebb lesz a legközelebbi pont, ahová fókuszálni lehet?
turisandor Creative Commons License 2008.11.02 0 0 636
Kössz. Mail ment.
Előzmény: garfieldka (635)
garfieldka Creative Commons License 2008.11.02 0 0 635
Írj magánban és megoldható mindkét kérésed. De holnap csak délután leszek.
Előzmény: turisandor (634)
turisandor Creative Commons License 2008.11.02 0 0 634
Szervusztok!

Átalakítógyűrűkre van szükségem. Mivel a neten nem találtam olyat, ami nekem kell, kérdezem a tapasztalatokkal rendelkezőket, hogy léteznek-e ebben a méretben gyáriak:
M55 külső -> M43 belső menettel (ez a step down, ha jól tudom)
M49 külső -> M42 külső (tkp. fordító)
Akár több lépésben is jó lenne mindkettő.
(Cél: dia-, negatív-másolás nagyítógéppel és Pana FZ50+DCR150-nel)
Lehet, hogy csináltatnom kell?
garfieldka Creative Commons License 2008.10.12 0 0 633
Nem tudom, milyen módon rögzíthető a gép objektívjéhez a tubus. Ha menetes és 49 mm az objektív szűrőmenete, akkor ez is jó hozzá.

De be tudom szerezni az eredeti Canon tubust is, vagy utángyártottban is. Csak az néhány hét. Magánban írj, ha érdekel.
Előzmény: flow40 (632)
flow40 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 632
köszi,de félek,hogy az nekem nem lesz jó
Előzmény: garfieldka (631)
garfieldka Creative Commons License 2008.10.11 0 0 631
Ennek az eleje szintén 58 mm-es, mint a G9-eshez való gyárié. Az objektívre viszont 49 mm-es menettel csatlakozik. Ha jó rá, akkor beszélhetünk róla!

tubus
Előzmény: flow40 (630)
flow40 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 630

sziasztok!

 

Canon g9-hez vennék adaptert és konvertereket!

 

flow31@freemail.hu

 

kösz

vigvagyok Creative Commons License 2008.10.06 0 0 629

 

sziasztok

 

keresek menetátalakito  gyürüt  37 röl vagy lefelé     bármiröl  28-ra pl 37-28 34-28 30-28 vagy 28-28   köszi

9-D200 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 628
Meg vagyok vele elégedve, ez a DG-s -digitális- változat és a PRO-s. Próbáltam a Nikon TC-20E II-t az élesebben rajzol, de az ára többszöröse a Kenko-nak -bár gondolkodok egy TC-17E II-ben-. Ha úgy alakul a pénz mindenképp veszek a 70-200 VR-hez egy ilyen sajátot.
Előzmény: ferko59 (627)
ferko59 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 627

Szia! Köszi a válaszodat. Most már az enyém is meggyogyult (remélem). Az a hejzet, hogy tisztába vagyok vele hogy csak nagyon jó minőségű és fényerős lencsékkel működnek ezek a 2x-k, de attol még az a fokuszmotornak még müködnie kell, csak éppen nem talál fókuszt ha kevés a fényerő. Az enyém meg hol müködött hol nem vagy csak szaggatottan, mint amikor valami kontakt hibás. A Tamron 70-300 ami f4/5,6 azzal meg se nyikkant.Ezután szédszettem a bajonetteknél és alatta az érintkezőket kipucoltam megtisztogattam és innentől kezdve "tökéletessen" működik a Tamronnal is. Igaz, hogy csak ragyogó napsütésben talál fókuszt akkor is csak 180-200 mm kb, de működik a motor vak sötétben is. Szoval nekem nem az volt a bajom, hogy nem talál fókuszt, mert ezzel tisztában voltam, hanem, hogy meg se moccant a motor. Hát enny. Egyébként Te hogy vagy megelégedve a minőségével?

Üdv ferko

Előzmény: 9-D200 (625)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!