Keresés

Részletes keresés

bbpetya Creative Commons License 2009.01.14 0 0 648
Eladó 1db Soligor 0,7x nagylátószögű előtét objektív (52mm): 11.000Ft

 

Csabi0204 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 647
kérdés: gondolom ez a manuális fajta nem?
Előzmény: ciceroka (645)
ciceroka Creative Commons License 2009.01.05 0 0 646
Sony Alphahoz vagy Minolta AF-ez
ciceroka Creative Commons License 2009.01.05 0 0 645

Eladó

 

KENKO  macro közgyűrű Mx-AF uniplus tube 12.

Ár:10.000Ft

borsorpalinka Creative Commons License 2009.01.03 0 0 644

 

Új Kenko PRO 300 DG 1.4 X telekonverter eladó Canonhoz (Bontatlanul, dobozában, tokkal, papírjával) 37000 Ft

garfieldka Creative Commons License 2009.01.03 0 0 643
Írj magánban és megbeszéljük. Ha megfelelő számodra, akkor 2-3 hét múlva már lesz is ilyen adaptered.
Előzmény: Zozzz (642)
Zozzz Creative Commons License 2009.01.02 0 0 642
Sziasztok!

Hallott már valaki olyan konverterről (esetleg látott, vagy tud eladót), amellyel Pentacon Six-hez készített objektívet fel lehet tenni Mamiya 645-re?
yetee Creative Commons License 2008.12.13 0 0 641
Eladó 3 részes Yashica M42 közgyűrűsor! Érd: petipentax@freemail.hu
Torino Creative Commons License 2008.12.10 0 0 640
Üdv Mindenkinek!

Talán valaki tud segíteni, nem értek hozzá, ezért lehet, hogy láma lesz a kérdés!
Makró közgyűrűsorba hogy tudok lencséket rögzíteni?
Azaz lehet e kapni külső menetes gyűrűket ezekhez a tubusokhoz, hogy a lencséket két oldalról rögzíteni tudjam?
A tubus belső átmérője 57 mm. Be lehet ilyen cuccokat szerezni vagy csak ragasztgatással lehet megoldani a dolgokat?

Köszi


karera Creative Commons License 2008.11.09 0 0 639
Csak azt nem értem, Minek van a "Megnéz" funkció, ha a végleges teljesen más lesz.
Megpróbálom a táblázatos részt mégegyszer berekni. Bocs mindenkitől, nem zanzá-sítani akartam, de ember küzd, a gép meg mást csinál.

f t k
100 150 300
100 166,67 250
100 200 200
100 300 150
100 1100 110
100 10100 101
100 1000100 100,01
100 -9900 99
100 -1900 95
100 -900 90

Az adatok mm-ben értendőek.
Előzmény: karera (638)
karera Creative Commons License 2008.11.09 0 0 638
A feltett kérdésedre, feltett szándékom se volt válaszolni. Majd válaszol valaki, miért pont én. De mégis megteszem, mivel senki sem "akar" válaszolni.
Sárközi: Fotószámtan (1962) 13-14. oldalát fellapozva az alábbiakat lehet olvasni: A Távolság törvény kimondja, hogy a tárgy és képtávolság reciprok értékeinek összege a gyújtótávolság reciprok értékével egyenlő. 1/t + 1/k = 1/f,
átrendezve tárgytávolságra t = k*f/(k-f)

Tételezzünk fel egy 100 mm-es lencsét, az alábbiakat kapjuk. Az adatok mm-ben értendőek.

f t k
100 150 300
100 166,67 250
100 200 200
100 300 150
100 1100 110
100 10100 101
100 1000100 100,01
100 -9900 99
100 -1900 95
100 -900 90

Remélem tudtam segíteni.
(Node mi van akkor, ha az obi közelebb kerül, minden homályos lesz.)
Előzmény: horvlas (637)
horvlas Creative Commons License 2008.11.04 0 0 637
Hello. Azt tudom, hogy mi történik akkor ha az objektív messzebb kerül a filmsíktól, mint az eredeti regiszterméret (közgyűrü), vagyis közelebbről lehet fókuszálni, de nem lesz végtelen. Node mi van akkor, ha az obi közelebb kerül, mint az eredeti regiszterméret? A végtelen megmarad, csak messzebb lesz a legközelebbi pont, ahová fókuszálni lehet?
turisandor Creative Commons License 2008.11.02 0 0 636
Kössz. Mail ment.
Előzmény: garfieldka (635)
garfieldka Creative Commons License 2008.11.02 0 0 635
Írj magánban és megoldható mindkét kérésed. De holnap csak délután leszek.
Előzmény: turisandor (634)
turisandor Creative Commons License 2008.11.02 0 0 634
Szervusztok!

Átalakítógyűrűkre van szükségem. Mivel a neten nem találtam olyat, ami nekem kell, kérdezem a tapasztalatokkal rendelkezőket, hogy léteznek-e ebben a méretben gyáriak:
M55 külső -> M43 belső menettel (ez a step down, ha jól tudom)
M49 külső -> M42 külső (tkp. fordító)
Akár több lépésben is jó lenne mindkettő.
(Cél: dia-, negatív-másolás nagyítógéppel és Pana FZ50+DCR150-nel)
Lehet, hogy csináltatnom kell?
garfieldka Creative Commons License 2008.10.12 0 0 633
Nem tudom, milyen módon rögzíthető a gép objektívjéhez a tubus. Ha menetes és 49 mm az objektív szűrőmenete, akkor ez is jó hozzá.

De be tudom szerezni az eredeti Canon tubust is, vagy utángyártottban is. Csak az néhány hét. Magánban írj, ha érdekel.
Előzmény: flow40 (632)
flow40 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 632
köszi,de félek,hogy az nekem nem lesz jó
Előzmény: garfieldka (631)
garfieldka Creative Commons License 2008.10.11 0 0 631
Ennek az eleje szintén 58 mm-es, mint a G9-eshez való gyárié. Az objektívre viszont 49 mm-es menettel csatlakozik. Ha jó rá, akkor beszélhetünk róla!

tubus
Előzmény: flow40 (630)
flow40 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 630

sziasztok!

 

Canon g9-hez vennék adaptert és konvertereket!

 

flow31@freemail.hu

 

kösz

vigvagyok Creative Commons License 2008.10.06 0 0 629

 

sziasztok

 

keresek menetátalakito  gyürüt  37 röl vagy lefelé     bármiröl  28-ra pl 37-28 34-28 30-28 vagy 28-28   köszi

9-D200 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 628
Meg vagyok vele elégedve, ez a DG-s -digitális- változat és a PRO-s. Próbáltam a Nikon TC-20E II-t az élesebben rajzol, de az ára többszöröse a Kenko-nak -bár gondolkodok egy TC-17E II-ben-. Ha úgy alakul a pénz mindenképp veszek a 70-200 VR-hez egy ilyen sajátot.
Előzmény: ferko59 (627)
ferko59 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 627

Szia! Köszi a válaszodat. Most már az enyém is meggyogyult (remélem). Az a hejzet, hogy tisztába vagyok vele hogy csak nagyon jó minőségű és fényerős lencsékkel működnek ezek a 2x-k, de attol még az a fokuszmotornak még müködnie kell, csak éppen nem talál fókuszt ha kevés a fényerő. Az enyém meg hol müködött hol nem vagy csak szaggatottan, mint amikor valami kontakt hibás. A Tamron 70-300 ami f4/5,6 azzal meg se nyikkant.Ezután szédszettem a bajonetteknél és alatta az érintkezőket kipucoltam megtisztogattam és innentől kezdve "tökéletessen" működik a Tamronnal is. Igaz, hogy csak ragyogó napsütésben talál fókuszt akkor is csak 180-200 mm kb, de működik a motor vak sötétben is. Szoval nekem nem az volt a bajom, hogy nem talál fókuszt, mert ezzel tisztában voltam, hanem, hogy meg se moccant a motor. Hát enny. Egyébként Te hogy vagy megelégedve a minőségével?

Üdv ferko

Előzmény: 9-D200 (625)
kandela Creative Commons License 2008.09.29 0 0 626

Haliho kinek mi a tapasztalata 50/1.8 + közgyűrűről esetleg tesztképek.

Előre is kösz

9-D200 Creative Commons License 2008.09.28 0 0 625
Szia,

Én Kenko Teleplus PRO 300 DG 2x használok Nikkor AF-S VR 70-200 mm f/2.8G IF-ED obival, és egy Nikkor AF 80-200 mm f/2.8D IF-ED obival mindkettővel tökéletes.












Előzmény: ferko59 (622)
ferko59 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 624
Köszi a gyors válasz.
Igen, ezekkel nagyéból tisztába voltam, de azt gondoltam,hogy ragyogó napsütésben legalább használható.
Megint előbb vásároltam és utána kérdeztem.
Még egyszer köszi, üdv!
Előzmény: nord (623)
nord Creative Commons License 2008.09.17 0 0 623
Azt tudtad, hogy a kétszerező (pongyolán fogalmazva) 2 fényértékkel "csökkenti" az objektív fényerejét? És e mellett azt is tudtad, hogy ha a kezdő fényerő f8 alá csökken, nem lesz AF-ed?

(Azt meg már meg se említem, hogy a kétszerező általánosságban csakis a legjobb minőségű nagy fényerejű fixek alá ajánlható. Itt van annyi "tartalék" az objektívben, hogy a képminőség még nem igazán szenved csorbát. Egy fényerőtlen zúmmal párosítva nemhogy AF-ed nem lesz, de a képminőséget egy harmatgyenge kompakt szintjére viszed le...)
Előzmény: ferko59 (622)
ferko59 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 622
Helló Mindenkinek.
A segítségét szeretném kérni olyan valakinek, aki aránylag jól is meri a Kenko Teleplus MC4 2x konvertert, Nikonra. A problémám a következő: Nikon D60-al használom és egy Tamron 70-300 fókuszmotoros obival, de az istenért se akar az autófókusz működni. A másik dolog amit nem értek, hogy a saját kitt obijával 18-55 és egy Nikon 18-70-el is néha müxik néha nem. Az utóbbi 2 obinál teljesen független a működése vagy nem működés a fénytő,l rekesztől és záridőtől. Van úgy hogy egész "sötétben" szobában lámpa fénynél elindul az autó fókusz és van, hogy napsütésben meg nem.
Remélem elég érthetően leírtam. Ha valaki ismeri ennek a konverternek a lelki világát az légyszi segítsen.
Üdv mindenkinek!
angyalmano Creative Commons License 2008.09.17 0 0 621

 

 Raynox 250-es makrokonverterem feleslegessé vált obi vásárlása miatt. Fórumtársnak kedvező 9eft-os áron eladnám.

vanezigy1 Creative Commons License 2008.09.16 0 0 620
Köszönöm a válaszodat! Írtam mailt. üdv.
Előzmény: garfieldka (619)
garfieldka Creative Commons License 2008.09.16 0 0 619
Végtelened lesz vele, mert az az adaptertől függ és nem a chiptől. A K/EOS bajonettekkel van végtelen (hacsak nem egy mérethibás darabot fogsz ki).

A ráragasztott emulátor a kézzel élesre állított képnél fény- és hangjelzéssel jelez. Mármint a gép, a chip csak a gépet értesíti, hogy éles a kép. Én nem látom értelmét, de sokaknak vettem már, akik kedvelik.

A linkelt adapter rohadt drága. Tőlem olcsóbban kapod, de ha magad veszed, akkor más cégtől vegyél! Adhatok külön csak emulátort és felragasztod ha már van adaptered.
Előzmény: vanezigy1 (618)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!