Keresés

Részletes keresés

nord Creative Commons License 2008.09.17 0 0 623
Azt tudtad, hogy a kétszerező (pongyolán fogalmazva) 2 fényértékkel "csökkenti" az objektív fényerejét? És e mellett azt is tudtad, hogy ha a kezdő fényerő f8 alá csökken, nem lesz AF-ed?

(Azt meg már meg se említem, hogy a kétszerező általánosságban csakis a legjobb minőségű nagy fényerejű fixek alá ajánlható. Itt van annyi "tartalék" az objektívben, hogy a képminőség még nem igazán szenved csorbát. Egy fényerőtlen zúmmal párosítva nemhogy AF-ed nem lesz, de a képminőséget egy harmatgyenge kompakt szintjére viszed le...)
Előzmény: ferko59 (622)
ferko59 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 622
Helló Mindenkinek.
A segítségét szeretném kérni olyan valakinek, aki aránylag jól is meri a Kenko Teleplus MC4 2x konvertert, Nikonra. A problémám a következő: Nikon D60-al használom és egy Tamron 70-300 fókuszmotoros obival, de az istenért se akar az autófókusz működni. A másik dolog amit nem értek, hogy a saját kitt obijával 18-55 és egy Nikon 18-70-el is néha müxik néha nem. Az utóbbi 2 obinál teljesen független a működése vagy nem működés a fénytő,l rekesztől és záridőtől. Van úgy hogy egész "sötétben" szobában lámpa fénynél elindul az autó fókusz és van, hogy napsütésben meg nem.
Remélem elég érthetően leírtam. Ha valaki ismeri ennek a konverternek a lelki világát az légyszi segítsen.
Üdv mindenkinek!
angyalmano Creative Commons License 2008.09.17 0 0 621

 

 Raynox 250-es makrokonverterem feleslegessé vált obi vásárlása miatt. Fórumtársnak kedvező 9eft-os áron eladnám.

vanezigy1 Creative Commons License 2008.09.16 0 0 620
Köszönöm a válaszodat! Írtam mailt. üdv.
Előzmény: garfieldka (619)
garfieldka Creative Commons License 2008.09.16 0 0 619
Végtelened lesz vele, mert az az adaptertől függ és nem a chiptől. A K/EOS bajonettekkel van végtelen (hacsak nem egy mérethibás darabot fogsz ki).

A ráragasztott emulátor a kézzel élesre állított képnél fény- és hangjelzéssel jelez. Mármint a gép, a chip csak a gépet értesíti, hogy éles a kép. Én nem látom értelmét, de sokaknak vettem már, akik kedvelik.

A linkelt adapter rohadt drága. Tőlem olcsóbban kapod, de ha magad veszed, akkor más cégtől vegyél! Adhatok külön csak emulátort és felragasztod ha már van adaptered.
Előzmény: vanezigy1 (618)
vanezigy1 Creative Commons License 2008.09.16 0 0 618
Sziasztok! Mi a véleményetek erről a chipes átalakítóról? Azt szeretném megtudni, hogy az AF villanáson kívül mi haszna a chipnek és lenne e végtelenem.

http://cgi.ebay.de/PENTAX-K-Adapter-f-CANON-EOS-5D-30D-350D-400D-AF-CHIP_W0QQitemZ220279504482QQcmdZViewItem?hash=item220279504482&_trkparms=72%3A823|39%3A1|66%3A2|65%3A12|240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14


Előre is köszönöm.
Gyuree85 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 617
46-52-es adaptergyűrűt vegyél, 52-es menetátmérővel szinte minden van. Ha erre gondoltál...
Előzmény: Törölt nick (616)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 616
Hello mindenkinek!

Tudnátok segíteni??
Fuji S5800-as gépem van, és nem tudom milyen konverter rakhatok rá. Nem is találok olyat ami rá való.
Ha ezt valaki megmondaná, az nagyon jó lenne!

köszi.
garfieldka Creative Commons License 2008.07.09 0 0 615
A Sigma, amennyiben Pentax gépre való, akkor bizony valamelyik K bajonettel van ellátva (lényegében egyfajta, de a fejlesztések miatt kivitelben és szolgáltatásban eltérően a K bajonettek).

Az élességállításhoz az EOS vázak többségén két segédeszköz terjedt el. Egyik az emulátoros adapter. Erről írtam korábban.

A másik az adott gép mattüvegének cseréje egy mérőékes mattüvegre. Ezek többnyire kínai termékek és kicsit könnyebbé teszik az élesség beállítását.
Előzmény: krampoosz (614)
krampoosz Creative Commons License 2008.07.09 0 0 614

a pentax objektívem sigma 28-300, ezek szerint ez nem műkszik a canon vázon, a sigma ugye nem K-s objektív ? (én már kiegyeznék azzal is, ha csak élességállítási jelet vinné át :)

garfieldka Creative Commons License 2008.07.08 0 0 613
Jó is lenne! K bajonettes objektívhez kapható adapter, amivel az EOS vázra rakhatod az objektívet. De adatátvitel nem lesz. Sőt, ha AF-es objektívet raksz fel, akkor még a blendeállítás is gondot okozhat. Manuális K-s objektívekhez jó ez a megoldás. Ha emulátoros az adapter, akkor még az élesre állított képet is jelzi.
Előzmény: krampoosz (612)
krampoosz Creative Commons License 2008.07.08 0 0 612

Sziasztok, gyors kérdés: az ugye működik, hogy digit canon vázon pentax bajonettes AF obi, és az adapter átviszi az adatokat?

a válaszokat köszönöm !

angyalmano Creative Commons License 2008.06.06 0 0 611

 

 Nekem van egy T-CON 17-es telém, ha érdekel irj.

Előzmény: akika111 (608)
- szikra - Creative Commons License 2008.06.06 0 0 610
Szia!
Akkor talán nekem is tudnál segíteni, ha szépen megkérlek annyiban, hogy van egy nikon d40-esem, és egy sigma 4.5-ös halszemem, ami cirkuláris lenyomatot hagy a ccd-n, méghozzá úgy, hogy a ccd 0,28%-át használja ki.
kérdésem, hogy ha találok valamilyen megfelelő közgyűrűt, akkor akár csinálhatok belőle fullframe-t is szerinted?
Előzmény: jucco (599)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.21 0 0 609
 

Sziasztok!

 

Polárszűrőt szeretnék venni venni S9600-hoz, 58-as méretre. Viszont van egy 55-ös adaptergyűrűm a géphez, most akkor a polár 58-as legyen, vagy elég az 55-ös is?

Lehetőleg Hoya legyen?

akika111 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 608
 

Sziasztok!

 

Egy barátom nevében írok, szeretne vásárolni egy Raynox 6600 Pro nagylátó előtétlencsét, Panasonic FZ30-ra.  55mm-est!

 

Ha van valakinek esetleg, és nem használja, és szeretne megválni tőle, az írjon nekem!

 

Köszi!!!

 


 

Üdv

Fülee Creative Commons License 2008.04.29 0 0 607

Sziasztok.

 

Egy nagyon láma kérdés:

 

A Nikonhoz való telekonverterekkel csak a fókuszmotoros obikkal lesz AF, vagy van olyan típus, gyártó, ami a 80-200-al is együtt működik?

(csak mert a Nikkor katalóg a telekonvertereknél írja, hogy csak fókuszmotoros obikkal megy...)

 

Köszi.

L_a_s Creative Commons License 2008.04.25 0 0 606
Köszönöm, azóta vettem inkább egy fish eye-t. Azzal minden szuper.
Előzmény: jucco (601)
jucco Creative Commons License 2008.04.16 0 0 605
amíg nem sikerül az állás projekt, igen:(
Előzmény: Tejminátor (604)
Tejminátor Creative Commons License 2008.04.16 0 0 604

Azért rendszeresen megnézem képidet, habár ritkán szólok hozzá!

.

Nászút projekt most akkor végképp dobva?

Előzmény: jucco (603)
jucco Creative Commons License 2008.04.15 0 0 603
az vagyok:)
Előzmény: Tejminátor (602)
Tejminátor Creative Commons License 2008.04.14 0 0 602

Szia!

.

Már régóta szerettem volna megkérdezni, hogy Te "juco" is vagy, vagy ez csak a véletlen műve?

.

Üdv

Előzmény: jucco (601)
jucco Creative Commons License 2008.04.14 0 0 601
sztem próbálj kölcsönkérni egyet, pl.keress ismerőst, vagy oylan emberkét aki sokat fotóz épületet, tájakat, neki tuti lesz és tanácsot is jobban tud adni, mivel pótolhatnád....
Előzmény: L_a_s (597)
jucco Creative Commons License 2008.04.14 0 0 600
"mire érdemes figyelni" ront a fényerőn
Előzmény: Medige (598)
jucco Creative Commons License 2008.04.14 0 0 599
Működése, annyi hogy ha felrakod az obi+váz közé, az obid közelpontja változik (magyarán közelebb tudsz menni a témához, és a témához közel ott is éles lesz a kép ahol adig tök homály volt)
pl.: 75mm obi+25mm kgy közelpontja=50mm obiéval
persze a leképezés 75mm obiénak megfelelő /magyarán ha a 2verzió mindegyikét kipróbálod, ugyanolyan távolságra mehetsz legközelebb a fotózandó dologhoz, de a 75mm obi nagyobb képet fog adni u.azon távból/
*remélem szakszerűen, jól írtam le és nem fognak belekötni:P
Előzmény: Medige (598)
Medige Creative Commons License 2008.04.12 0 0 598
Sziasztok!
Valaki leírná nekem (röviden) a közgyűrűk lényegét, működésüket, mire érdemes figyelni...stb, sajna nem találtam cikket róla a neten, az is segítség lenne ha linket adnátok!
Kb annyi sejtésem van róla hogy segítségével egy sima objektív, makróként viselkedik vagyis olyan mintha makró lenne, de fogalmam sincs mik az előnyök hátrányok stb!
előre is köszi
L_a_s Creative Commons License 2008.04.10 0 0 597
Sziasztok!

Kerestem a választ, de nem találtam sajnos. Van egy Nikon D70-em standard obival (18-70 mm) és belső teret kéne fényképezzek, csak kb. web minőségben, úgyhogy nagylátószögű előtétlencsére gondoltam hirtelen (a mostani 18 mm x 1,5 = 27 mm kevésnek bizonyult, nem fogta át a teret rendesen).
Ennek az obinak a szűrőmérete 67 mm, de nem találtam ilyen méretben előtétlencsét. Mi a teendő? Nem létezik ilyen? Mi a megoldás? Egyszerű soligorra, vagy hasonlóra gondoltam.
Ha van bármilyen egyszerű megoldás, az is érdekel. Még arra is gondoltam, hogy veszek egy analóg nagylátószögüt, és utána szkennelem a képet.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget.

Las
garfieldka Creative Commons License 2008.04.05 0 0 596
Ez jó! Mondtam, hogy magánban írj! Itt ritkán vagyok. Azóta vettem pár darabot, de mindnek van már gazdája. :(
Publikus a címem, megkereshetsz.
Előzmény: 300ds (594)
analóg Creative Commons License 2008.04.05 0 0 595
Nagylátószögű előtét videokamerára eladó, talán érdekel itt valakit.
Paraméterei: SONY VCL 0630 s 0.6x 30mm-es menettel, fém tubus, ezüst szín, hibátlan, napellenzővel, első hátsó sapival, gyári szütyőben ár 12.000Ft.
Új ára itt: 23.000FT http://www.argep.hu/product_359664.html
Email címem publikus
300ds Creative Commons License 2008.03.26 0 0 594
Persze hogy érdekel. Mennyibe kerülne?
Nekem Canonhoz kéne de lehet, hogy kellesz majd mégegy de az Pentaxhoz.
Vagy teljesen mindegy milyen tipusra teszem föl?
Előzmény: garfieldka (593)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!