Keresés

Részletes keresés

balais Creative Commons License 2008.01.11 0 0 567
 

Elcserélném Hama Sky 52mm-es előtétlencsémet 33mm-esre

és Hama UV O-HAZE 37mm-es előtétlencsét szintén 33mm-esre.

Mindkét lencse karcmentes,2 hete vásároltam,nam használtam,mert az én gépemre csak 33mm-es jó.

Ide írjon akit érdekel : balaiskukacfreemail.hu

9-D200 Creative Commons License 2007.12.13 0 0 566
Köszönöm!

Közben meg vettem az állványt (Giottos MT9371, MH1300-657), és a Nikon kiegészítőket br-2a, br-3, br-5 ez utóbbiról kiderült, hogy 62-52 mm-es szűkítő persze többszörös áron, mint egy Hama. Most egy 28-300-as Tamront tettem fel így fordítva a D200-ra szép nagyítást lehet vele elérni.

Sipi
Előzmény: garfieldka (565)
garfieldka Creative Commons License 2007.12.13 0 0 565
Még annyit, hogy többek rendelésére holnap vásárolok, tehát viszonylag gyorsan kellene döntened, ha megfelel!
Előzmény: 9-D200 (563)
garfieldka Creative Commons License 2007.12.13 0 0 564
Ha nem kapsz, be tudom szerezni, de kb. 2 hét. Amennyiben érdekel, magánban írhatsz!
Előzmény: 9-D200 (563)
9-D200 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 563
Sziasztok!

Tud valaki segíteni, hol lehet raktárról Pesten kapni step down ring (szűkítő gyűrű) 67-52 mm-est, vagy 62-52 mm-est? Sürgős lenne!

Köszönöm!
nord Creative Commons License 2007.12.03 0 0 562
Így, hat év után reméljük visszanéz a topiknyitó a jótanácsért. :)))
Előzmény: v h-1 (561)
v h-1 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 561
Javasolnám az autófokuszos közgyűrűsort, nekem is van, és kitünően működik. István
Előzmény: egon21 (-)
garfieldka Creative Commons License 2007.11.22 0 0 560
Mikor és hová küldjem? És hányat kérsz? Jöhet magánban a válasz, mert az biztosabb!
Előzmény: bartha gábor 2 (559)
bartha gábor 2 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 559

 

 Átalakitógyűrüt keresek 49-52-t.

Lebenstod Creative Commons License 2007.11.12 0 0 558
Akciós áron!
Előzmény: Lebenstod (557)
Lebenstod Creative Commons License 2007.11.12 0 0 557
Üdv. Múlt hétvégétől Raynox 0.6 szoros nagylátószögű előtétlencse + 52-55-ös gyűrű az Optoform Ferenc korút 31-ben.
Dynax5 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 556

Üdv!

 

Egy Canon G7-es géphez érdemes megvenni a gyári nagylátó előtétet vagy használhatók a más gyártók cuccai is?

 

Kösz!

Előzmény: Százbolha (551)
salah Creative Commons License 2007.08.06 0 0 555
Keresek Raynox-dcr250 -et megvételre.

hívj 70 335 0879
Kovido Creative Commons License 2007.07.28 0 0 554

Makróra melyik a jobb összeállítás?:

- Nikkor 70-300 VR + Raynox DCR-250

vagy

- Nikkor 50/1,8 + Soligor közgyűrűsor?

 

Esetleg ezek kombinációja?

garfieldka Creative Commons License 2007.07.08 0 0 553
Felejtsd el! Gagyi zoom, gagyi állványra az általam javasoltak nem érik meg. Túl drágák ahhoz.
Előzmény: betafoto (552)
betafoto Creative Commons License 2007.07.08 0 0 552
Sajnos nem értem, hogy melyikre gondoltál!

Én arra, amit százbolha linkelt be.

Tehát amivel egy gagyi zoom súlyát tudom bizonságosabban ráterhelni egy gagyi állványra, mivel annak - ill. nekem - nincs állványgyűrűje és az állványom egyébként is hétrét hajol, ha a gépnél fogva rögzitem.
Viszon ha az egészet alá tudom támasztani kb. a súlyközépben, akkor a gagyi állvány is sokkal többet bir és nem hajlik le a 300-as tele...

Szerinted van ilyen a Novoflexnél is?
Előzmény: garfieldka (550)
Százbolha Creative Commons License 2007.07.07 0 0 551
Soligort. Az a legolcsóbb.
Előzmény: FPerez (549)
garfieldka Creative Commons License 2007.07.07 0 0 550
Nem túl hosszú telék esetén megoldást jelenthet a súlypontkiegyenlítő gyorscseretalp. Ilyet kapsz Novoflexben, Cullmannban, de noName gyártóktól is.

A Novoflex gyorscseretalp alsó része kb. 20 ezer forint. Ehhez normál vagy hosszú cseretalpakat vehetsz. Ebben az esetben a két hosszú közül választhatsz. Az alsó részben oda kell csúsztani és ott rögzíteni, ahol kiegyensúlyozódik a felépítmény.

A Cullmann hasonló, de itthon nem forgalmazzák. Az idegen gyártók minőségét nem ismerem, viszont sokkal olcsóbbak.

http://www.novoflex.de/html_d/produkte.htm
http://www.novoflex.de/html_d/produkte.htm
http://www.cullmann-foto.de/html/products/stative/magnesit/index.htm
Előzmény: betafoto (547)
FPerez Creative Commons License 2007.07.07 0 0 549
Milyen közgyürűt ajánlotok makrózni egy Canon 70-200/4 L USM obihoz és 400D-hez?
Százbolha Creative Commons License 2007.07.07 0 0 548

Erre gondolsz?

http://pixinfo.com/img/a/makro/makro_telebraket2_260d.jpg

 

Inkább a manfrottót ajánlanám.

A cél: a bajonett lötyögésének megakadályozása.

Szerintem a kenkó ezt nem tudja. (hacsaknem az objektív állványcsatijához rögzíted)

Előzmény: betafoto (547)
betafoto Creative Commons License 2007.07.07 0 0 547
Keresek Kenko Tele Bracket, vagy ahhoz hasonló megoldást.
Tudja valaki, hogy hol lehet ilyesmit kapni itthon?
Valójában egy erős acél rudazat a szükséges állványcsavarokkal amivel a tömegközéppontban lehet felfogatni az álványra egy hosszabb/nehezebb gépösszálltást.

Előre is kösz!
ott123 Creative Commons License 2007.06.22 0 0 546
mondott=mondod (késő van), Kenko 1,4-es Pro 300
Előzmény: ott123 (545)
ott123 Creative Commons License 2007.06.22 0 0 545
Arra gondoltam, hogy megúszom az obicserét (tisztítás) - a 85 nagyon jó állandóra, mert szinte csak ezzel fotóznék, csak a gyújtótávolság nagy néha. De ha azt mondott, mosott lesz a képe, akkor passz (mondom, nem értek hozzá. A Kenko 1,4-es Pro-val láttam képeket a 85 mm-es 1.8-assal, azok nagyon jók voltak.
Előzmény: Százbolha (544)
Százbolha Creative Commons License 2007.06.21 0 0 544

Bocs... de egy 85mm-es kistelére minek 0,7x előtétlencse????

lesz beklőle mosottképű 60mm-es gyutávod?

 

Tényleg nem értem.

 

Mi a célod? Mit akarsz igy fotózni?

Előzmény: ott123 (543)
ott123 Creative Commons License 2007.06.21 0 0 543

Sziasztok,

nagyon nem értek ezekhez a konverterekhez, előtétlencsékhez. A kérdésem az, hogy Nikon 85/1.8-as fix obira szeretnék (62 mm) 0,7 körüli előtétlencsét kipróbálni. Mindenfélét találok a keresőkbe, csak ehhez hasonlót nem. (Mondjuk 62 mm-ről 58-ra menetátalakító gyűrűt ad ki, ebből van a legtöbb - vagy nem is létezik ilyen, amire én gondolok?). Segítséget előre is köszönöm (bár nem sok esély, látom, nem igazán látogatja mostanában senki ezt a topicot)

papugaja Creative Commons License 2007.05.29 0 0 542
Semmi baj.
Mindenkivel előfordul ilyesmi.
Az egyik Mars-szonda is valahogy így veszett el.
Előzmény: betafoto (539)
seeman Creative Commons License 2007.05.28 0 0 541
 :-))) Na, ez jó volt!
Előzmény: betafoto (539)
Százbolha Creative Commons License 2007.05.28 0 0 540
Ilyen nagy nagyításoknál a kihuzattal állítjuk be a képkivágást és a tárgytávolsággal (a gép mozgatásával!) az élességet.
Előzmény: betafoto (538)
betafoto Creative Commons License 2007.05.28 0 0 539
Bocsánat mindenkitől, aki vette a fáradtságot és megoldást próbált adni a kérdésemre.
A kockás füzet jó volt, csak azt felejtettem el, hogy azok fél centis kockák! Én pedig 1 cm-nek vettem, innen a kb 2x-es tévedésem!
Szóval minden ok a közgyűrűmmel és az 50-es obival.
Bocs mégegyszer!
Előzmény: betafoto (538)
betafoto Creative Commons License 2007.05.28 0 0 538
Iiiigen. Észrevettem, hogy különbséget okoz. De az egyre kisebb távolságoknál egyre kisebb különbséget okoz. Mivel egyre kisebb a fókuszálható tartomány is.
Kellene kb. 1:1-et kapnom 48mm közgyűrűvel, nem?
Előzmény: Törölt nick (537)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!