Keresés

Részletes keresés

betafoto Creative Commons License 2007.05.28 0 0 536
Sziasztok!

Most vettem egy EF 50/1,8-at és várakozásommal ellentéteben kisebb nagyitást tapasztaltam. Pl. egy 36mm-es közgyűrűvel csupán kb. 0.44x-t és 48mm közgyűrűvel is csupán kb. 0.60x-t. Ezt gondoltam hogy fokusztáv=kihuzat esetében már 1:1-nél járok majd. Tévedtem? (Kockás papirral mértem a dolgot.)
husevotelefonfulke Creative Commons License 2007.05.06 0 0 535
Makrózáshoz szeretnék előtétlencsét venni. 77mm-es Cokin lencsét néztem ki, mely már talán elég nagy ahhoz hogy a kép szélei is normálisak legyenek, de még nem vészesen drága. Gondolom a dioptriák növekesésével egyre romlik a képminőség. Mennyire drasztikus ez a tendencia? Hány dioptriással lehet még értékelhető képet készíteni?
garfieldka Creative Commons License 2007.05.02 0 0 534
Mail ment.
Előzmény: betafoto (532)
Badmotorfinger Creative Commons License 2007.05.02 0 0 533
Jók a Kenko PRO konverterei, de igazság szerint a 70-200mm F4L-hez nem ajánlott a 2x-ező, mert elég nagy vele a minőségromlás, az AF bizonytalanságairól nem is beszélve. Ehhez a zoomhoz max. 1,4-1,5x-őt érdemes használni.

Ha viszont nem gond a nagyobb minőségromlás és esetleg az AF hiánya, akkor jó vétel.
Előzmény: Theshutter (531)
betafoto Creative Commons License 2007.05.01 0 0 532
350D-hez mennyibe kerül? 58-as kellene, egyenlőre a kit 18-55-hez.
Előzmény: garfieldka (530)
Theshutter Creative Commons License 2007.05.01 0 0 531

Tiszteletem a Tagoknak ! :-)

 

Lenne egy igen tiszteletteljes kerdesem.

Van egy Canon EOS 10D-m es egy 70-200 4L objektivem.

Szeretnek venni egy ketszerezot hozza.

Eloszor is mi lenne a javaslatuk, masodszor pedig, hogy jo lenne e az en altalam kinezett Kenko 300 Pro, aminek itt http://www.microglobe.co.uk/catalog/product_info.php?pName=kenko-pro-300-af-2x-teleconverter-for-canon-eos&cName=teleconverter-kenko-teleplus-teleconverter talalhato a linkje.

 

Elore is koszonet a valaszokert.

 

Theshutter

garfieldka Creative Commons License 2007.05.01 0 0 530
Persze a legjobb egy bajonettes és 58-as menetes kütyü lenne...

Azt is kaphatsz tőlem. Sok gépre létezik bajonettes, a frontoldalán pedig szűrőmenetes fordítógyűrű. Nem mind 58-as menetű, de ezen szűrőmenet adapterekkel lehet segíteni. Milyen gépre keresel?
Előzmény: betafoto (529)
betafoto Creative Commons License 2007.04.30 0 0 529
Nem M42-es objektívhez kell. Csak azért mondtam ezt a kombonációt, mert van már egy M42/EOS fordító kütyüm, és gondoltam a legegyszerűbb módja megfordítani egy akármilyen obi-t ha ebbe egy tök egyszerű menetes cuccot keresek.
Persze a legjobb egy bajonettes és 58-as menetes kütyü lenne, de hát persze sok mindent ki lehet még találni...
Előzmény: garfieldka (528)
garfieldka Creative Commons License 2007.04.30 0 0 528
És mi van, ha veszel egy ilyen M42-es gyári fordítógyűrűt? Ha kell, van két darabom eladó.
Előzmény: betafoto (527)
betafoto Creative Commons License 2007.04.30 0 0 527
Fotóbarkácsolóktól kérdezem!

Van valaki, aki kézügyességgel és szerszámokkal is rendelkezik, ráadásul meg is csinálna nekem egy M42-as adapterbe csavarható újabb adatptert, amire mondjuk 58-as "szűrőmenet" van esztergálva?

Nagyjából ez egy vállal hirtelen szűkülő, két menetet tartalmazó igen rövid henger az én elképzelésem szerint.

Persze objektív fordításra kellene, és van már egy M42-as adapterem.
Nem ingyen kellene, némi fájdalomdíjat megérne...
agyurma Creative Commons License 2007.04.27 0 0 526
Sziasztok!
Optika terén szegényesek az ismereteim. Egy kis tapasztalaton alapuló tanácsra lenne szükségem:
Otthoni, egyáltalán nem profi videókamerára (27 mm filter) szeretnék 0,7-es nagylátószögű előtétlencsét és UV filtert. Milyen márkát javasoltok? Kenko, Raynox vagy más? Postai utánvéttel rendelném meg valahonnan, így cég is érdekelne esetleges tapasztalattal. Ja, és használt is érdekel. :)
Előre is köszi a segítséget!
Százbolha Creative Commons License 2007.04.26 0 0 525
Mert nem mind átváltható.
Előzmény: emyl (523)
squiddy Creative Commons License 2007.04.26 0 0 524
Azt meg tudja valaki mondani, hogy ha van egy 1:4 leképezésű objektívom, akkor ha elé rakok egy 10, 22, 36mm-es közgyűrű sort, akkor hogyan változik a leképzési arány? Mi lesz a maximális nagyítása?
emyl Creative Commons License 2007.04.21 0 0 523
"Amelyik benyomja..

Szerintem."

 

aham... ez tök jó lenne :-)

az elmúlt 3 évben pöcökbenyomósat még nem láttam...

mér nem jó az, hogy átteszed manuálba az m42es obidat aztán oda tekered a blendét ahova akarod?

Előzmény: Százbolha (522)
Százbolha Creative Commons License 2007.04.21 0 0 522

Amelyik benyomja..

Szerintem.

Előzmény: Törölt nick (521)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.21 0 0 521
No, hát igen, a kérdés az, hogy melyik? ;-)
Előzmény: Százbolha (520)
Százbolha Creative Commons License 2007.04.21 0 0 520

Van amelyik benyomja a blendebeugrasztó pecket, van amelyik nem.

 

Ez fontos tulajdonság!

Előzmény: Törölt nick (519)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.21 0 0 519
Jó napot!

Pentax K100d hez keresek M42-es konvertert.
Nem tudom, vannak-e különféle képességű változatok, vagy lényegében mindegy, milyet veszek azon túl, hogy használt vagy új?

Üdv,

Pincehelyi
betaindexfoto Creative Commons License 2007.04.17 0 0 518
Köszi, ezt már hallottam, de ez csak a második kérdésem lett volna.
Először képet szeretnék kapni, teljes képet. Ezzel mi a helyzet?
Előzmény: seeman (517)
seeman Creative Commons License 2007.04.16 0 0 517
   Igazán jó eredményre csak a relatíve kevés lencsetagból álló, fényerősebb fixek szembefordítása esetén számíthatsz!
Előzmény: betafoto (516)
betafoto Creative Commons License 2007.04.16 0 0 516
Valaki tudna segíteni szembefordított objektívokkal kapcsolatban?

Mostanában kísérletezek a különböző macro nagyításokkal és a következő kérdésem lenne.
Ha egy 70-300-as telére szembefordítom a 18-55 kit objektívet, akkor az egy szűk körben ad csak képet. Egészen a tele kb. 135mm-es állásáig. Gondolom a látószögekkel van baj. Lehet, hogy egy nem EF-S objektívet szembefordítva a tele 70-es állásában is teljes kép lenne? Ugyanis ott még emberi a nagyítás és a minőség is jobb.
tamas9569 Creative Commons License 2007.04.08 0 0 515

Papugaja,

 

köszönöm a választ.

(csak, most, hogy benéztem az oldalra vettem észre, hogy annakidején nem köszöntem meg.)

Előzmény: papugaja (507)
szvl Creative Commons License 2007.03.29 0 0 514
Kipróbáltam a Canon gyári előtétlecséjét is (TC-DC58B), azzal a kép sarka is tökéletes (pedig még a Raynox 2020-as előtéttel is picit életlen volt). Szóval azt tudom javasolni a tele előtétet kereső Canon S3IS tulajdonosoknak, hogy válasszák a gyári előtétlencsét, még akkor is, ha az csak 1.5-szeresre növeli a fókusztávolságot.
Előzmény: szvl (513)
szvl Creative Commons License 2007.03.26 0 0 513
Kipróbáltam az Optiform-nál a Kenko KRT-20Pro-t is és a Raynox DCR-2020PRO-t is. A Kenko használatával a képek siralmasak (elmosódottak) lettek, a Raynox-al sokkal jobb eredményt értem el. Nem igazán értem, hogy a Raynox-ra miért panaszkodtak páran Canon S3IS mellett.
Előzmény: szvl (512)
szvl Creative Commons License 2007.03.24 0 0 512
Van valakinek tapasztalata a Kenko KRT-20Pro –val Canon S3IS-el kombinálva?

Canon S3IS-hez keresek tele előtét lencsét. Előszőr Raynox DCR-2020PRO-val szemezgettem, de az kiesett a számításba jövő előtétlencsék közül, mert pár angol nyelvű fórumon az S3 tulajdonosok arról panaszkodtak, hogy a Raynox DCR-2020PRO a Canon S3IS-el nem igazán vált be (homályos képeket produkált).
Geret Creative Commons License 2007.03.09 0 0 511
Bocsánat Raynox:)
Előzmény: Geret (510)
Geret Creative Commons License 2007.03.09 0 0 510

Persze nem új, és nem Soligor.

Pl egy ilyen (ez 58mm ugyan és nem 55mm) de ez jó lehet digitális fényképezőhöz?

Ha jól nézem makro funkcióhoz le kell csavarni az egyik lencsét? 

 

LINK

Előzmény: Lebenstod (509)
Lebenstod Creative Commons License 2007.03.09 0 0 509
Kérdésed nekem azért érdekes, mert egy Raynox 52mm-es nagylátószögű előtétlencse 43ezer Ft. (Optiform)
Előzmény: Geret (506)
GamMa Creative Commons License 2007.03.09 0 0 508

Sziasztok!

 

Tudna-e valaki segíteni a következő kérdésekkel kapcsolatban:

A Nikkor 80-200/2.8 kétgyűrűs változata konverterképes obi-e?

Ha igen,vajon csak a Nikkor konverterekkel kapcsolható össze,vagy a Sigma tipusai is megfelelnek hozzá?

 

Köszönettel

 

GamMa

papugaja Creative Commons License 2007.03.09 0 0 507
A TC-ket alapvetően telékhez optimalizálják. A Nikon ezt odáig fokozzta, hogy más-más TC való a különféle tartományokhoz.
Félő, hogy nem leszel vele elégedett.
Előzmény: tamas9569 (505)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!