Keresés

Részletes keresés

Lebenstod Creative Commons License 2007.03.09 0 0 509
Kérdésed nekem azért érdekes, mert egy Raynox 52mm-es nagylátószögű előtétlencse 43ezer Ft. (Optiform)
Előzmény: Geret (506)
GamMa Creative Commons License 2007.03.09 0 0 508

Sziasztok!

 

Tudna-e valaki segíteni a következő kérdésekkel kapcsolatban:

A Nikkor 80-200/2.8 kétgyűrűs változata konverterképes obi-e?

Ha igen,vajon csak a Nikkor konverterekkel kapcsolható össze,vagy a Sigma tipusai is megfelelnek hozzá?

 

Köszönettel

 

GamMa

papugaja Creative Commons License 2007.03.09 0 0 507
A TC-ket alapvetően telékhez optimalizálják. A Nikon ezt odáig fokozzta, hogy más-más TC való a különféle tartományokhoz.
Félő, hogy nem leszel vele elégedett.
Előzmény: tamas9569 (505)
Geret Creative Commons License 2007.03.08 0 0 506

Üdv!

 

Kérdezni szeretnék:

 

Van egy Fuji FP S5600 - os gépem, előtét lencsét szeretnék hozzá. Egy ismerősömnek fotóbörzén mondtak 55mm-es(ilyen való hozzá) makró/nagylátószögű előtétet.

Létezik hogy kettő az egyben (makró/nagylátószög)?

Márkát, típust tud valaki?

Esetleg valakinek van itt eladó?

(8000Ft-ért árulták újpesten, max ilyen árkategóriában nézegetek én is)

 

tamas9569 Creative Commons License 2007.02.13 0 0 505

Sziasztok,

 

véleményre lennék kíváncsi.

 

1.) Van egy 7D-hez használt Minolta 50/1.4 objektívem.

Ezt szeretném megtoldani 1,4x-es konverterrel portrézáshoz, egy fényértéket veszítve még elméletileg egész jó a helyzet.

E-bay-on kb. 25e -ért be lehet szerezni szállítással Soligor AF 1.4 Pro-t.

Mivel konkrét eszköz ismeretem nincs, a kérdésem az hogy ésszerűnek találjátok e a megoldást minőségi szempontból.

 

2.) Más kérdés telekonverterekről általában:

A fényveszteséget kizárólag a fókusztávolság megváltozásából eredeztethetjük, vagy olyan eset is előfordulhat nagy fényerejű obiknál, amikor a konverter lencse átmérője kisebb, mint az objektívé és önmagában ez okoz fényvesztést. Azaz a telekonvertereknél a lencseátmérő jellemző paraméter-e?

 

A válaszokat előre is köszönöm.

Lebenstod Creative Commons License 2007.02.12 0 0 504
Fontos topik, feljebb vele!
garfieldka Creative Commons License 2006.12.21 0 0 503
Ötezerért legfeljebb használtat kapsz itthon. Az ebay-en a legolcsóbb is közelít a hatezerhez, de így jobban hangzik. Küldtem mailt, ha nem akarsz a beszerzéssel foglakozni.
Előzmény: McGuyver (498)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.21 0 0 502
Sziasztok keresek Canon EF 2x II telekonvertert. Mailem publikus, várom az ajánlatokat!
McGuyver Creative Commons License 2006.11.23 0 0 501
Köszönöm a segitséget.
Előzmény: Százbolha (500)
Százbolha Creative Commons License 2006.11.23 0 0 500
Előzmény: Százbolha (499)
Százbolha Creative Commons License 2006.11.23 0 0 499
1-et eladtam. Másikat megtartom.
eBay-ról rendelhető. Kb ennyiért.

http://search.ebay.com/search/search.dll?sofocus=bs&sbrftog=1&catref=C6&from=R10&satitle=canon+macro+extension+MF&sacat=625%26catref%3DC6&sargn=-1%26saslc%3D2&sadis=200&fpos=ZIP%2FPostal&ftrt=1&ftrv=1&saprclo=&saprchi=&fsop=1%26fsoo%3D1&coaction=compare&copagenum=1&coentrypage=search&fgtp=
Előzmény: McGuyver (498)
McGuyver Creative Commons License 2006.11.23 0 0 498

Szevasztok!

 

Érdekelne, hogy kol lehet hozzájutni ahhoz a kínai manuális közkyűrűsorhoz 5.000FT. ért.

Nikon végű érdekelne.

Kérlek ha nem írod meg ide, akkor dobj egy emilt.

Válaszodat előre is köszönöm.

Előzmény: Százbolha (497)
Százbolha Creative Commons License 2006.11.21 0 0 497
Van. 5000 Ft-os manuális Kinai közgyürű készlet.

Én inkább a Soligort ajánlanám....
Előzmény: Jeannie (494)
s4775 Creative Commons License 2006.11.20 0 0 496
Állítólag van Zuglóban egy úriember, aki mindenféle átalakítót készít (esztergál, kovácsol, stb.)
Tudja valaki az elérhetőségét, címét? Esetleg azt, milyen minőségben dolgozik?
Köszönöm és elnézéseteket kérem, ha netán OFF-nak számít...
nord Creative Commons License 2006.11.19 0 0 495
Igen.
Előzmény: Jeannie (494)
Jeannie Creative Commons License 2006.11.19 0 0 494
Üdv, írtátok lejjebb hogy közgyűrűvel lehet makrózni a fix 50 obival. Működik ez minden további nélkül EOS 33-on is? Esetleg ezekkel: Soligor közgyűrűk? Valami olcsóbb alternatíva esetleg...?
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.16 0 0 493
Összeszerelési minőség, anyag minőség, bajonett pontossága stb...
Kenko-t vettem.
Előzmény: nord (492)
nord Creative Commons License 2006.11.16 0 0 492
Milyen minőségre gondolsz? A fém/műanyag karikában a lyukra? :)))
Előzmény: Törölt nick (490)
tlight Creative Commons License 2006.11.16 0 0 491
Állítólag ez a két termék teljesen ua. csak a feliratok eltérőek, lehetséges ez?

SOLIGOR 1.4X PRO AUTOFOCUS TELECONVERTER
43045 CANON C/AF 50400.-

Kenko AF Conversion Lens PRO 1.4 x DG
KE-MC2PAFE Kenko MC1.4x Pro300 DG Canon 52 300
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.16 0 0 490
kenko vagy soligor közgyűrűt jobb minőségű?Melyiket érdemesebb venni?
Joco.. Creative Commons License 2006.11.14 0 0 489

Sziasztok!

 

Látom, itt elég sok profi van. Hozzám képest biztosan. Én még csak most tanulom a fotózást. Van egy FUJI S 9500-as gépem. Segítene valaki abban, hogy milyen tele előtét objektívet lehet hozzá venni, ill. hogy milyen illesztő gyűrű szükséges? Gondolom, hogy az ill. gyűrűk minőségében nem sok különbség lehet, de az objektívekben biztosan számít a gyártó.

Tehát tanácsot kérek, azoktól akik jártasak az ügyben!

Köszönöm

O'haze Creative Commons License 2006.11.03 0 0 488

Sziasztok,

Kenko TELEPLUS PRO 300 Pro DG 1.4x teleconvertert vettem.

Idáig minden várakozásomnak megfelelően működik, az itthoni és külföldi véleményekkel megegyezően.

Az összes prime objektívemmel használható, EF-S objektívekkel nem.

Itt köszönöm meg a véleményeket.

Bátran tudom ajánlani minden hezitálónak.

Százbolha Creative Commons License 2006.11.03 0 0 487

Ezek közül az 50/1.8-val makróznék. Soligor kgy.-val elérhető az 1:1 nagyítás

Makro felvételeknél a kép "élvezeti értékét " általában meghatározza a képminőség.

 

Extrém nagyítások elérésére megfordítás helyet egy Raynox előtétet ajánlanék, vagy méginkább egy jó kompaktdigigépet.

 

Az átlag amatőt makró fotóinak 90% nem az extrém kategóriába tartozk.

Az 50mm+ kgy-vel jól el leszel, szép képek készíthetők ezzel az eszközzel is..

Előzmény: Törölt nick (486)
garfieldka Creative Commons License 2006.09.26 0 0 485

az adaptert az objektív elé tartva

 

a halszem előtétet az objektív elé tartva

Előzmény: garfieldka (484)
garfieldka Creative Commons License 2006.09.26 0 0 484

1. Találsz 52-es, 58-as szűrőmenetbe tekerhető halszem előtétet is, persze drágábban.

2. Ha a 36 mm-est tekered be egy 52-es objektívbe adapter segítségével, ha jó is lesz, csak az objektíved felületének egy részét hasznosítod. Hogy mi fog látszani a képen, előre nem biztos, hogy megmondható. Próbáld ki előbb, az adaptert az objektív elé tartva! Akkor látod, hogyan rajzol az adott objektívvel.

3. Mindenféle szűrőmenet átalakítót kaphatsz tőlem úgy 20 mm-től 120 mm-es méretig. Felfelé és lefelé is. Többnyire rendelésre.

Előzmény: conyg (483)
conyg Creative Commons License 2006.09.25 0 0 483

Hello mindenki!

 

Elég amatőr vagyok még a digitális fotózáshoz, viszont kinéztem a Soligor 0,25-ös halszem előtétjét.Tetszik ez a halszem téme. Viszont lenne egy kérdésem. Először is hogy miylen menete van, mert eddig csak azt találtam róla, hogy a filtermérete M52-es. A másik vége olyan 30 körüli lehet. A kérdésem az lenne, hogy a gépemnek M55-ös a menete (Pana FZ5).Ha találok hozzá megfelelő adaptert, akkor fel lehet rá rakni?Megfelelően fog működni?Van egy miniDV kamerám is, annak 30.5-es menete van(asszem), ha ahhoz is találok átalakítót, akkor ahhoz is használhatom?

 

Minden válasz nagyon érdekel.Előre is köszi: Cony

fonail Creative Commons License 2006.09.21 0 0 482
Sziasztok!

M42-52mm fordítógyűrűt keresek régi Zenit és hasonló obikra makrózáshoz.

Ha valaki tud ilyenről, az léci jelezze az alábbi mélcímen:
fonail@yahoo.com

Köszönöm!
tlight Creative Commons License 2006.09.18 0 0 481
Nagyon szépen vakuztál!
körvaku v. ikervaku v. diffúzor külső vakuval
Csinálj már egy werk fotót légyszíves!?
Előzmény: karvaszdani (473)
Salvataggio Creative Commons License 2006.09.18 0 0 480
Most nézegettem én is a közgyűrűk után, a Kenko és a soligor minolta AF-es közt 3000HUF a különbség.
Előzmény: garfieldka (472)
npixis Creative Commons License 2006.09.11 0 0 479

csak hogy előreugorjon

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!