Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2006.11.03 0 0 487

Ezek közül az 50/1.8-val makróznék. Soligor kgy.-val elérhető az 1:1 nagyítás

Makro felvételeknél a kép "élvezeti értékét " általában meghatározza a képminőség.

 

Extrém nagyítások elérésére megfordítás helyet egy Raynox előtétet ajánlanék, vagy méginkább egy jó kompaktdigigépet.

 

Az átlag amatőt makró fotóinak 90% nem az extrém kategóriába tartozk.

Az 50mm+ kgy-vel jól el leszel, szép képek készíthetők ezzel az eszközzel is..

Előzmény: Törölt nick (486)
garfieldka Creative Commons License 2006.09.26 0 0 485

az adaptert az objektív elé tartva

 

a halszem előtétet az objektív elé tartva

Előzmény: garfieldka (484)
garfieldka Creative Commons License 2006.09.26 0 0 484

1. Találsz 52-es, 58-as szűrőmenetbe tekerhető halszem előtétet is, persze drágábban.

2. Ha a 36 mm-est tekered be egy 52-es objektívbe adapter segítségével, ha jó is lesz, csak az objektíved felületének egy részét hasznosítod. Hogy mi fog látszani a képen, előre nem biztos, hogy megmondható. Próbáld ki előbb, az adaptert az objektív elé tartva! Akkor látod, hogyan rajzol az adott objektívvel.

3. Mindenféle szűrőmenet átalakítót kaphatsz tőlem úgy 20 mm-től 120 mm-es méretig. Felfelé és lefelé is. Többnyire rendelésre.

Előzmény: conyg (483)
conyg Creative Commons License 2006.09.25 0 0 483

Hello mindenki!

 

Elég amatőr vagyok még a digitális fotózáshoz, viszont kinéztem a Soligor 0,25-ös halszem előtétjét.Tetszik ez a halszem téme. Viszont lenne egy kérdésem. Először is hogy miylen menete van, mert eddig csak azt találtam róla, hogy a filtermérete M52-es. A másik vége olyan 30 körüli lehet. A kérdésem az lenne, hogy a gépemnek M55-ös a menete (Pana FZ5).Ha találok hozzá megfelelő adaptert, akkor fel lehet rá rakni?Megfelelően fog működni?Van egy miniDV kamerám is, annak 30.5-es menete van(asszem), ha ahhoz is találok átalakítót, akkor ahhoz is használhatom?

 

Minden válasz nagyon érdekel.Előre is köszi: Cony

fonail Creative Commons License 2006.09.21 0 0 482
Sziasztok!

M42-52mm fordítógyűrűt keresek régi Zenit és hasonló obikra makrózáshoz.

Ha valaki tud ilyenről, az léci jelezze az alábbi mélcímen:
fonail@yahoo.com

Köszönöm!
tlight Creative Commons License 2006.09.18 0 0 481
Nagyon szépen vakuztál!
körvaku v. ikervaku v. diffúzor külső vakuval
Csinálj már egy werk fotót légyszíves!?
Előzmény: karvaszdani (473)
Salvataggio Creative Commons License 2006.09.18 0 0 480
Most nézegettem én is a közgyűrűk után, a Kenko és a soligor minolta AF-es közt 3000HUF a különbség.
Előzmény: garfieldka (472)
npixis Creative Commons License 2006.09.11 0 0 479

csak hogy előreugorjon

npixis Creative Commons License 2006.09.09 0 0 478

senkinek sincs semmi tapasztalata?

npixis Creative Commons License 2006.09.08 0 0 477
ez engem is érdekelne, bár inkább a sigma canon összehasonlítás. Annyival rosszabb is a sigma, mint amennyivel kevesebbe kerül? Főleg az 1,4-es érdekelne. Írjatok, ha van tapasztalatotok! Köszi!
Előzmény: Törölt nick (476)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.08 0 0 476
Sziasztok!
Az olcsóbb illetve a drágább telekonverterek között ua. márka például kenko 1,4pro vs. sima 1.5x között az autofókusz közvetítésében mármint a sebességben van-e különbség?
karvaszdani Creative Commons License 2006.09.03 0 0 475
nagyon közel kell menni, szóval kell olyan alanyt keresni, aki közel enged...... aha, 300D
Előzmény: Kreta (474)
Kreta Creative Commons License 2006.09.03 0 0 474
Kafa!
Mennyire kell ezekhez közel menni a témához?
Canon?
Előzmény: karvaszdani (473)
karvaszdani Creative Commons License 2006.09.03 0 0 473
Végül a Soligor mellett döntöttem .. de nem rosszul, legalábbis kezdeti tapasztalataim ezt mutatják .. mindhárom gyűrű felhelyezve ( 68 mm ) és 50/1.8 .. :



garfieldka Creative Commons License 2006.08.31 0 0 472
A Kenko jobban csengő név és drágább. Használatbéli különbség nemigen lehet a kettő között.
Előzmény: karvaszdani (471)
karvaszdani Creative Commons License 2006.08.31 0 0 471
Sziasztok
Elég rendesen visszaolvastam, volt is itt ilyen kérdés, de végül ha jól láttam, nem válaszolták meg...
Szóval, ha közgyűrű és a 12-20-36-os szet, akkor Soligor vagy Kenko?
Kuulpix Creative Commons License 2006.08.18 0 0 470
Mi pattan ki honnan? Egyébként az MC bevonatos védőszűrő (ez kellhet neked), az ND pedig semleges szürkeszűrő (kevesebb fényt enged át; záridő növelésére ill. mélységélesség csökkentésére használható).
Előzmény: duct (460)
mdemcsik Creative Commons License 2006.08.18 0 0 469

Eladó:

-Pentacon auto 2.8/29 MC kitűnő állapotban első sapkával M42 kb 5e Ft

-Revuenon-Special 2.8/165 M42 kb 5e Ft

-sefotos féle nagyon frankó EOS -> M42 átalakító ráragasztott és működő EF EMU 2-vel 15e

A szívem megszakad hogy el kell adnom őket, de sajna nagy úr a szükség. Nem használom őket annyit, hogy érdemes legyen megtartani. Mind a két obi képe kitűnő, üvegeik karctalanok, mechanikailag nagyon jó állapotban vannak.

Ha nem hiszed járj utána!

email:

demcsik kukac gmail.com

tom13 Creative Commons License 2006.08.17 0 0 468

Nikon->Canon átalakítóval már találkoztam, gondoltam fordítva hátha van...

Azért kár. Köszi a segítséget.

Előzmény: garfieldka (466)
belphnaque Creative Commons License 2006.08.15 0 0 467

Sziasztok !

 

Van egy elég... olcsó Tamron 70-300-asom. Más obit vettem közben, ami elég jó, s 200-ig lefed.

Akartam 200 feletti nagy telét, de soha nem lesz annyi pénzem.

A drágább Tamron telekonverterrel az egyszerű optika mennyire ad majd használhatatlan végeredményt ?

 

Köszi !

 

Belphnaque

garfieldka Creative Commons License 2006.08.14 0 0 466
Tudomásom szerint ilyen nics. Fizikailag több tényező is akadályozza a megalkotását. Fodítva viszont van.
Előzmény: tom13 (465)
tom13 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 465
Sziasztok!

Érdekelne, hogy van-e olyan konverter, ami lehetővé teszi Canon EF tipusú
objektív Nikon gépen (esetleg F100-on) való használatát?
Ha van, vajon milyen korlátozásokkal használaható, honnan lehet beszerezni és kb. mennyiért?
 
Előre is köszönöm. Tom13
Turulsólyom Creative Commons License 2006.07.21 0 0 464

KEdves topiktársak, eladóak az alábbi cuccok:

Pentax M49-es fordítógyűrű (K-bajonettes csatlakozással) - 3000 Ft.

 

Pentax S 52 konverter:- 3000 Ft.

Hanimex x 140-es vaku - 2000 Ft.

Csere is érdekelne,( mondjuk ezekért Chinon CE-4, CE-5, Pentax P50-es váz, egy jó állvány...
a számom: 06-20-575-21-70.

garfieldka Creative Commons License 2006.07.12 0 0 463

Írtam a címedre. Ha nem kapod meg, keress meg, publikus a címem!

Előzmény: Dreamair (461)
imrefysa Creative Commons License 2006.07.12 0 0 462

Üdv Mindenkinek!

 

Nemrég ruháztam be egy CANON S2 -es be, és vettema géphez egy Soligor adapter tubust de a felrakás után kicsit kotyog ez természetesnek tekinthető az utángyártott kiegészítőnél, vagy csak roszba nyúltam bele? Mielőtt elkezdek reklamálni gonoltam érdeklődök a tapasztalatok iránt.

 

ImrefySa

Dreamair Creative Commons License 2006.07.12 0 0 461
Sziasztok!

Érdekelne, hogy létezi-e Olympus OM / EOS konverter? és ha igen, akkor tud-e valaki szerezni, vagy csinálni és mennyiért?

Továbbá szükségem lenne egy M42 / EOS konverterre is.

Címem: gyurgyo kukac hotmail pont com , de ide is írhattok

Köszi
duct Creative Commons License 2006.06.29 0 0 460
Sziasztok!
Panasonic fz-5-ös gépre szeretnék lencsevédőt.Ajánlottak UV-szűrőt(Soligor 55mm), de nem passzol az átalakítóba:( Elméletileg igen(55mm) csak kevés a menetszám de kipattan belőle:(
Most gyári beszerzésén gondolkodom.
DMW-LMC55 vagy DMW-LND55 mi a különbség a kettő között?
Melyiket vegyem meg?Árban ugyan az.Nem vagyok nagy fotós csak kezdő hobbi, de nem szeretném a az objektív sérülne.

köszi
floyd.vi Creative Commons License 2006.06.27 0 0 459
Zeiss objektívhez Contax-EOS átalakítót keresek.
ope-á Creative Commons License 2006.06.13 0 0 458
sorry!

nem gondoltam, hogy szaktopik!

Bocs
Előzmény: Kuulpix (457)
Kuulpix Creative Commons License 2006.06.13 0 0 457

OFF:::Szia. Elnézést, hogy beleszólok, de már nagyon zavar amit csinálsz. Ez és a szűrők is szaktopik és nem adok/veszek ezért nem illik ilyen adás/vétel infókkal terhelni főleg nem ilyen óriási hírdetés formájában ráadásul pár naponta amikor eleve látszik még az előző is (ld. szűrők topik). Ha mindenáron a szaktopikba is akarod jelezni mert nagyon el akarod adni, akkor azt javaslom, hogy csak az adok veszek topikban található hírdetésed linkjét tedd be ide. Egyébként a rengeteg kép is felesleges és zavaró, elég egy linket berakni illetve ha már volt előző hírdetés, akkor arra magadnak válaszolva utalni rá. Köszönöm a megértésed! Üdv és sok sikert az eladáshoz!

Előzmény: ope-á (456)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!