Keresés

Részletes keresés

Kuulpix Creative Commons License 2006.08.18 0 0 470
Mi pattan ki honnan? Egyébként az MC bevonatos védőszűrő (ez kellhet neked), az ND pedig semleges szürkeszűrő (kevesebb fényt enged át; záridő növelésére ill. mélységélesség csökkentésére használható).
Előzmény: duct (460)
mdemcsik Creative Commons License 2006.08.18 0 0 469

Eladó:

-Pentacon auto 2.8/29 MC kitűnő állapotban első sapkával M42 kb 5e Ft

-Revuenon-Special 2.8/165 M42 kb 5e Ft

-sefotos féle nagyon frankó EOS -> M42 átalakító ráragasztott és működő EF EMU 2-vel 15e

A szívem megszakad hogy el kell adnom őket, de sajna nagy úr a szükség. Nem használom őket annyit, hogy érdemes legyen megtartani. Mind a két obi képe kitűnő, üvegeik karctalanok, mechanikailag nagyon jó állapotban vannak.

Ha nem hiszed járj utána!

email:

demcsik kukac gmail.com

tom13 Creative Commons License 2006.08.17 0 0 468

Nikon->Canon átalakítóval már találkoztam, gondoltam fordítva hátha van...

Azért kár. Köszi a segítséget.

Előzmény: garfieldka (466)
belphnaque Creative Commons License 2006.08.15 0 0 467

Sziasztok !

 

Van egy elég... olcsó Tamron 70-300-asom. Más obit vettem közben, ami elég jó, s 200-ig lefed.

Akartam 200 feletti nagy telét, de soha nem lesz annyi pénzem.

A drágább Tamron telekonverterrel az egyszerű optika mennyire ad majd használhatatlan végeredményt ?

 

Köszi !

 

Belphnaque

garfieldka Creative Commons License 2006.08.14 0 0 466
Tudomásom szerint ilyen nics. Fizikailag több tényező is akadályozza a megalkotását. Fodítva viszont van.
Előzmény: tom13 (465)
tom13 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 465
Sziasztok!

Érdekelne, hogy van-e olyan konverter, ami lehetővé teszi Canon EF tipusú
objektív Nikon gépen (esetleg F100-on) való használatát?
Ha van, vajon milyen korlátozásokkal használaható, honnan lehet beszerezni és kb. mennyiért?
 
Előre is köszönöm. Tom13
Turulsólyom Creative Commons License 2006.07.21 0 0 464

KEdves topiktársak, eladóak az alábbi cuccok:

Pentax M49-es fordítógyűrű (K-bajonettes csatlakozással) - 3000 Ft.

 

Pentax S 52 konverter:- 3000 Ft.

Hanimex x 140-es vaku - 2000 Ft.

Csere is érdekelne,( mondjuk ezekért Chinon CE-4, CE-5, Pentax P50-es váz, egy jó állvány...
a számom: 06-20-575-21-70.

garfieldka Creative Commons License 2006.07.12 0 0 463

Írtam a címedre. Ha nem kapod meg, keress meg, publikus a címem!

Előzmény: Dreamair (461)
imrefysa Creative Commons License 2006.07.12 0 0 462

Üdv Mindenkinek!

 

Nemrég ruháztam be egy CANON S2 -es be, és vettema géphez egy Soligor adapter tubust de a felrakás után kicsit kotyog ez természetesnek tekinthető az utángyártott kiegészítőnél, vagy csak roszba nyúltam bele? Mielőtt elkezdek reklamálni gonoltam érdeklődök a tapasztalatok iránt.

 

ImrefySa

Dreamair Creative Commons License 2006.07.12 0 0 461
Sziasztok!

Érdekelne, hogy létezi-e Olympus OM / EOS konverter? és ha igen, akkor tud-e valaki szerezni, vagy csinálni és mennyiért?

Továbbá szükségem lenne egy M42 / EOS konverterre is.

Címem: gyurgyo kukac hotmail pont com , de ide is írhattok

Köszi
duct Creative Commons License 2006.06.29 0 0 460
Sziasztok!
Panasonic fz-5-ös gépre szeretnék lencsevédőt.Ajánlottak UV-szűrőt(Soligor 55mm), de nem passzol az átalakítóba:( Elméletileg igen(55mm) csak kevés a menetszám de kipattan belőle:(
Most gyári beszerzésén gondolkodom.
DMW-LMC55 vagy DMW-LND55 mi a különbség a kettő között?
Melyiket vegyem meg?Árban ugyan az.Nem vagyok nagy fotós csak kezdő hobbi, de nem szeretném a az objektív sérülne.

köszi
floyd.vi Creative Commons License 2006.06.27 0 0 459
Zeiss objektívhez Contax-EOS átalakítót keresek.
ope-á Creative Commons License 2006.06.13 0 0 458
sorry!

nem gondoltam, hogy szaktopik!

Bocs
Előzmény: Kuulpix (457)
Kuulpix Creative Commons License 2006.06.13 0 0 457

OFF:::Szia. Elnézést, hogy beleszólok, de már nagyon zavar amit csinálsz. Ez és a szűrők is szaktopik és nem adok/veszek ezért nem illik ilyen adás/vétel infókkal terhelni főleg nem ilyen óriási hírdetés formájában ráadásul pár naponta amikor eleve látszik még az előző is (ld. szűrők topik). Ha mindenáron a szaktopikba is akarod jelezni mert nagyon el akarod adni, akkor azt javaslom, hogy csak az adok veszek topikban található hírdetésed linkjét tedd be ide. Egyébként a rengeteg kép is felesleges és zavaró, elég egy linket berakni illetve ha már volt előző hírdetés, akkor arra magadnak válaszolva utalni rá. Köszönöm a megértésed! Üdv és sok sikert az eladáshoz!

Előzmény: ope-á (456)
ope-á Creative Commons License 2006.06.13 0 0 456
Sziasztok!

Még mindig új gazdit keres:


Emailom nyílvános

58mm-es Előtét ill. Szűrőszett eladó. MINŐSÉGI JAPÁN TERMÉK! Bonus Ajándék 3 darab Filter + szűkítő 58-52mm

Objektívek
Macro
Tele 2,0 X
Wide 0,5 X

Szűrők:
Polar
UV
FDL Filter


Köszönöm
krisz001 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 455

Igen, a bal oldali a kenko. Csak kiváncsiságból hasonlítottam össze, hogy mennyivel gyengébb az SHQ. Meglepődtem, én is jobbnak látom a kenkot (ezen az obin, ott). Természetesen az általános minősítéshez alaposabb teszt kellene (több obin különböző körülmények), de ez is valami.

 

Amit még érdemes megnézni, hogy az összereakott rendszer mennyire stabil (obi hossztengelye körül mennyire mozog a váz).

 

Szerintem a canont az artworkphoto-nál (esetleg ring fotónál rákérdezni, de nem lesz lényeges külömbség), a kenkot az optiformnál érdemes megnézni.

 

A pro és az SHQ közötti nincs összehasonlításom.

Előzmény: eotvoskuna (454)
eotvoskuna Creative Commons License 2006.06.13 0 0 454

Ha jól látom, akkor a bal oldali a Kenko. Tényleg jobb, mint a Canon vagy csak az én szemem csal? Egyébként már csak az ára miatt is a Kenko-val kacérkodom? Hol lehet olcsón beszerezni? Egyébként diára fényképezem, így az exif infok megléte vagy hiánya egyáltalán nem zavar. És a 2 Kenko között van lényeges különbség?

Köszi

Előzmény: krisz001 (453)
krisz001 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 453

Ebben a tartományban szerintem 3 konverter közül érdemes választanod.

A canont nem mindegyik obival tudod használni, mivel van egy gumírozott kinyúlása (fizikailag képtelenség rátenni).

Pro változat mellé szerintem érdemes megnézned a kenko SHQ 1,5x-t is.

Árban olcsóbb, minőségre nem rossz és van egy előnye (ami lehet hátrány is), hogy a gép elektronikája nem veszi észre, azaz nem kell ragasztanod az AF-hez (pl. 400/5,6 esetén). Ennek hátránya, hogy az exif-ben nem jelenik meg a használata.

 

Az alábbi képen éppen egy canon 400/5,6-on láthatod a canon 1,4x-t és az SHQ-t 200%-os képrészlet, azonos tömörítés webre..

 

 

klikk
Előzmény: eotvoskuna (452)
eotvoskuna Creative Commons License 2006.06.13 0 0 452

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 1.4x-őt Canon-hoz. Visszaolvasva, a Kenko 1.4 Pro jó választásnak tűnik. Az lenne kérdésem, hol lehet olcsón beszerezni, illetve használható ez a típus a különböző (Sigma, Canon, Canon L) objektívekhez? Korábban mintha valaki említette volna, hogy az L-es obikhoz csak a Canon konverterek jók. Ez igaz? Ha az álmom valóra válik, lesz majd valamikor egy 100-400 L IS USM vagy 400 5.6 L obim. Ezekkel is működik a Kenko? Köszi.

 

ZERG Creative Commons License 2006.06.04 0 0 451

Köszönöm!

Kipróbáltam és müxik.

Kicsit kényelmetlen volt 1-1.5 órán keresztül odafogni az obit, orrommal vezérelni a gép beállításait, előre meghatározni mi is lessz a jó blendenyílás, mert folyamatosan ujjammal kellett tartani és már egy idő után alig vártam, hogy végre lőhessek, mert szinte átszúrta a pecek az ujjam.

A fejem billegetsével meg belőni azt a kb. 1-1.5mm élességtartományt, hogy a helyére kerüljön. Nem kis móka.

Ezzel a módszerrel hamar tükörcserére lövöm a gépem, mert jónéhány lövés értékelhetetlenné vált.

Majd mindenképp készítek egy fordítót.

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (439)
Százbolha Creative Commons License 2006.06.03 0 0 450

Igen, tudom.

 

Speibl-vel csak viccelődtünk.

 

 

A Minolta és Pentax is sok mindenre képes.

Én leragadtam a Canyonnál, de nem istenítem, viszont biztos vagyok benne hogy a 8 Mpix elönyei a képen is láthatók.

Persze ezt én még szívesen megdupláznám, de ez nem ennek a topicnak a témája.

 

Bocs az off-ért.

 

Előzmény: MZ-6 (448)
Százbolha Creative Commons License 2006.06.03 0 0 449

Jólvan... nyertél.

 

Veszek olly-t!!!!!!!

majd ha fullframe lesz.........

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (446)
MZ-6 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 448
Ajánlgathatnál Pentaxot is. Van fénymérés + élesség visszajelzés is mindenféle emulátor nélkül. M42 obikkal is.
Előzmény: Százbolha (445)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.06.03 0 0 447

Amúgy meg kapja be a Nyikon meg a CA.non is.

 

:))

 

O kell venni, meg mindenféle átalakítót.

OM, M42, T2, Pentax, Leica R, Nikon, Contax/Yashica, ez mind jó rá oszt csókolom.

 

:)))

Előzmény: Százbolha (445)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.06.03 0 0 446

Hehe.

 

Van manuális EOS obi?

 

:)))

Előzmény: Százbolha (445)
Százbolha Creative Commons License 2006.06.03 0 0 445

Hehe...

 

 

Azért akármilyen Nyikonos vagy, azt nem tudod megoldani hogy a D50 is mérjen fényt és beállítsa a záridőt man. objektívvel vagy akár csupasz bajonettel.

 

A cmos méretén túl ez az egyetlen dolog amiért EOS DSLR-t ajánlgatok minden kezdő fotózgatónak..

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (444)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.06.03 0 0 444

Pont úgy mint egy EOS obit man. közgyűrűvel.

 

:))))

Előzmény: Százbolha (443)
Százbolha Creative Commons License 2006.06.03 0 0 443

Hátha ez neked müködés...

És hogy rekeszeli le a "G"-s objektívjét???  Man közgyürűvel?

 

 

nyikon.....

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (439)
madgie Creative Commons License 2006.06.03 0 0 442
Vagy Minoltát...
Előzmény: Százbolha (438)
MZ-6 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 441
Miért nem itthon nézelődsz? 32-33e körül van a Soligor meg a Kenko is.
Előzmény: tutajos_g (430)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!