Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2006.06.03 0 0 449

Jólvan... nyertél.

 

Veszek olly-t!!!!!!!

majd ha fullframe lesz.........

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (446)
MZ-6 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 448
Ajánlgathatnál Pentaxot is. Van fénymérés + élesség visszajelzés is mindenféle emulátor nélkül. M42 obikkal is.
Előzmény: Százbolha (445)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.06.03 0 0 447

Amúgy meg kapja be a Nyikon meg a CA.non is.

 

:))

 

O kell venni, meg mindenféle átalakítót.

OM, M42, T2, Pentax, Leica R, Nikon, Contax/Yashica, ez mind jó rá oszt csókolom.

 

:)))

Előzmény: Százbolha (445)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.06.03 0 0 446

Hehe.

 

Van manuális EOS obi?

 

:)))

Előzmény: Százbolha (445)
Százbolha Creative Commons License 2006.06.03 0 0 445

Hehe...

 

 

Azért akármilyen Nyikonos vagy, azt nem tudod megoldani hogy a D50 is mérjen fényt és beállítsa a záridőt man. objektívvel vagy akár csupasz bajonettel.

 

A cmos méretén túl ez az egyetlen dolog amiért EOS DSLR-t ajánlgatok minden kezdő fotózgatónak..

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (444)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.06.03 0 0 444

Pont úgy mint egy EOS obit man. közgyűrűvel.

 

:))))

Előzmény: Százbolha (443)
Százbolha Creative Commons License 2006.06.03 0 0 443

Hátha ez neked müködés...

És hogy rekeszeli le a "G"-s objektívjét???  Man közgyürűvel?

 

 

nyikon.....

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (439)
madgie Creative Commons License 2006.06.03 0 0 442
Vagy Minoltát...
Előzmény: Százbolha (438)
MZ-6 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 441
Miért nem itthon nézelődsz? 32-33e körül van a Soligor meg a Kenko is.
Előzmény: tutajos_g (430)
garfieldka Creative Commons License 2006.06.03 0 0 440

A géped működik a manuális közgyűrű(k), kihuzat vagy fordítógyűrű alkalmazása során is, csak nem lesz fénymérésed. Ilyen szempontból szerencsésebb a Canon, mert ott időautomataként dolgozik a gép.

 

Ha mégsem akarsz barkácsolni, manuális közgyűrűt és fordítógyűrűt tőlem kaphatsz. Szerintem egyedileg legyártani még a hozzáértő és anyaggal, eszközzel rendelkező számára sem olcsóbb, mint megvásárolni az említett kész makro eszközöket. A drága makro objektívet meg ne sajnáld, nem egy út vezet Rómába.

Előzmény: ZERG (437)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.06.03 0 0 439

Mi nem fog müködni?

Ez Nyikon.

 

Állítsd a vázon M/AF kapcsolót M-be és lőjj, még obi se kell hozzá.

 

:)))

 

Ha szeretnél fénymérést, esetleg AF-et, akkor kell venni egy Kenkót vagy Soligort.

Azokban minden csatlakozás benne van.

 

Egyszerűt talán lehet faragni, de nem biztos, hogy megéri.

 

 

 

Előzmény: Százbolha (438)
Százbolha Creative Commons License 2006.06.02 0 0 438

Nem fog müködni...

 

A gépedre csak olyan közgyürüt vegyél amely átviszi az elektromos jeleket is.

Különben ugyan az az állapot áll fenn, mint mikor levetted az objektívet.

 

Sajnos ilyenek a belépőszintű Nikon DSLR-ek.

 

Nem viccnek szánom: kevés pénzből 300D-t kell venni. Ahhoz bármit lehet esztergálni.

Előzmény: ZERG (437)
ZERG Creative Commons License 2006.06.02 0 0 437

Sziasztok!

Új vagyok itt és lenne egy kérdésem.

Nikon D50-hez szeretnék csináltatni egy közgyűrűt.

Nagyon ügyes forgácsolós barátaim vannak mindenféle gépekkel megáldva.

Maró, eszterga meg mit tudom én milyen célgépek vannak a műhelyben ahol én is dolgozom (kaorsszériás).

Tehát élőben még sosem láttam csak képen, de élnék a jelszóval : lehetetlen nincs csak tehetetlen. Nos nekem pénzem sincs és ha tehetném még az obiparkomat is csináltatnám, de nincs optikus ismerősöm. :-)

Nos van valakinek tippje honnan tudnék szerezni egy rajzot, vagy bármi más infót, hogy mi képpen is kell kinéznie egy ilyennek?

Ma megfordítottam az obit (Sigma 18-50 F3.5-5-6) és nagyon közel engedett. Azonban a gépet nem lehetett ellőni. Ez miért van? Mit kellene tennem, hogy tudjak fotózni?

Valamiféle fordítot kell gyártanom netán elektrónikával?

Van erre valami lehetőség?

Nagyon érdekel a téma, mert makró obiról álmodni sem merek.

 

fzr1000 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 436

Sziasztok!

 

Megvételre keresnék nikon 6T-s macrolencsét,esetleg árat tudtok mondani,és hol lehet beszerezni?

 

Köszi!

Kuulpix Creative Commons License 2006.05.31 0 0 435
Nem felezi, negyedeli. A 2x a fókusztávra vonatkozik, de véletlenül (vagy sem) a blendére is alkalmazható, viszont 2x-es blende érték az 2-vel "rosszabb" blendét jelent (1.4*1.4). Az 1.4x-ező rontja 1 blendével vagyis csökkenti felére a fényerőt.
Előzmény: geza844 (434)
geza844 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 434
Üdv mindenkinek!
Nem értek valamit, pl egy 2x-ezö az nem felezi az adott obi fényerejét?? Mert nekem ez tünik logikusnak. Akkor miért látom azt hogy pl F5.6-bol F11-et csinál? Mert F5.6-hoz képest fele annyi fényt F8-on enged be az obi nem???
Légyszi valaki magyarázza ezt el nekem....
nord Creative Commons License 2006.05.23 0 0 433
OK, jó makrózást!:)
Előzmény: tutajos_g (432)
tutajos_g Creative Commons License 2006.05.23 0 0 432
A 100/2.8 és 70-200/2.8 mellé nem tervezek EF-S obit, így a reszelés föl sem merül. Köszönöm a választ, üdv,
Gábor
Előzmény: nord (431)
nord Creative Commons License 2006.05.23 0 0 431

Igen, egyenértékűek.

Még egy dolog a Canon közgyűrűről: igaz, hogy drágább, de akkor érdemes olyat venni, ha esetleg EF-S obival is szeretnél makrózni. Ugyanis az EF-S-eknek a kialakításuk miatt tágabb nyílás kell a közgyűrűn, és ez csak a II-vel jelölt Canon közgyűrűn van meg. Persze a Soligort és a Kenkot is ki lehet reszelni, ha van hozzá bátorságod és affinitásod:)

Előzmény: tutajos_g (430)
tutajos_g Creative Commons License 2006.05.23 0 0 430
Kösz a tanácsot. Canon felejtve. A Soligor-ról valamiért azt hittem, műanyag... Írod, hogy nem, meg látom is a neten, hogy 300g, Kenko 270g, és mindkettő tudja az AF-et. Szerinted nagyjából egyenértékűek? Ha igen, árban a Kenko jobbnak tűnik, mert $159, míg a Soli €139.
Előzmény: nord (428)
husevotelefonfulke Creative Commons License 2006.05.22 0 0 429

Előtétlencsénél alap, hogy minél nagyobb annál jobb. Ha vmi kis szart pakol rá az ember, akkor a kis lencse/nagy domborulat miatt a kép szélein szar lesz a minőség. Vignettálás stb.

nord Creative Commons License 2006.05.20 0 0 428
Miért nem veszel egy Soligor sort? Ugyanolyan fémkarika ez és a Kenko is, mint a Canon - csak nem olyan drága:)
Előzmény: tutajos_g (424)
Kuulpix Creative Commons License 2006.05.20 0 0 427

Mire vadászol amire nem elég az a 420mm? Egyébként szerintem már önmagában is a használhatóság határát súrolja a vége annak a gépnek.

Az optiformosokat kérdezd meg a lehetőségekről. Ha jól rémlik a raynox gyárt olyan nem gyári tudst amire 52-es szűrőt és konvertert lehet tenni. Ezzel biztosan olcsóbban megúszod mivel ha egyáltalán létezik 72-es méretű konverter, akkor is horror lehet az ára. A gép objektívje pedig nem indokolja a 72-es méretet, csak idióta módon csinálták meg, hogy a napellenző végére került a filter thread.

All in all gondold át hússzor, de ha kíváncsi vagy menj el az optiformba és próbáld ki ha van nekik valami ajánlatuk.

Előzmény: husevotelefonfulke (426)
husevotelefonfulke Creative Commons License 2006.05.20 0 0 426

 

 

Na, esetleg vkinek vmi ötlet?

Vagy ha vki próbált fz20-hoz tele előtétet és bejött neki, az is nagyon érdekelne.

 

 

 

 

Előzmény: husevotelefonfulke (425)
husevotelefonfulke Creative Commons License 2006.05.18 0 0 425

 

 

Hol tudnék szerzni Cokin kétszerező tele előtétet? Lehetőleg 72mm-es kéne vagy nagyobb. Studioline-nál nincs csak szűrő Cokinból.

tutajos_g Creative Commons License 2006.05.15 0 0 424
Asszem rosszkor kértem tanácsot, a pengeváltás közben nem volt időtök rám... Nos, röviden a kérdés: mik a tapasztalatok a Kenko közgyűrűkkel (vs. Canon EF25), egy C.100-as makróhoz és főleg egy C.70-200-hoz?

Kösz,
Gábor
Előzmény: tutajos_g (412)
sefotos Creative Commons License 2006.05.02 0 0 423

Aki még nem látta, pár kép az EF EOS emulátorról:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9142671&la=54460955

agyurma Creative Commons License 2006.05.02 0 0 422
Van esetleg valakinek eladó 27 mm-es előtétlencséje JVC videókamerához? Ha igen, legyen szíves dobjon egy emailt. Köszönöm.
garfieldka Creative Commons License 2006.05.01 0 0 421
Miért is ne?
Előzmény: Majdnem (420)
Majdnem Creative Commons License 2006.05.01 0 0 420
ha találtál megoldást és elmeséled, sokat segítesz a most csak jószándékúaknak :)
Előzmény: garfieldka (419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!