Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.16 0 0 6
Statisztikai alapon elvileg igen. Ebben a különböző életesemények érzelmi és racionális reakcióit firtató kérdések lennének, a szokásos igen, nagyon jellemző - ... - nem, egyáltalán nem jellemző hetes skála szerepelne. Ha az IQ - EQ statisztikáját vennénk alapul, akkor a nagy átlag pontszáma 90-110 között mozogna. Problémát jelentene, hogy az élettapasztalat jelentősen korrerál az életkorral és az életkörülményekkel, valamit valószínűleg a geográfiai - történelmi környezettel (akárcsak az IQ), ezért különböző életkor szakaszokra, valamint földrajzi régiókra különböző jellegzetes kérdéskört kellene kidolgozni.
Az is kérdéses, hogy mi lenne ennek az élettapasztalat pontszám mérésnek a célja?
Előzmény: Törölt nick (-)
Labor Creative Commons License 2001.09.07 0 0 5
Pont erről van szó. Hogy van-e jobb?
Előzmény: megasys (4)
megasys Creative Commons License 2001.09.07 0 0 4
A meroszamok arra valok, hogy ossze lehessen veluk hasonlitani a dolgok mindenfele tulajdonsagait. Szerintem az IQ es az EQ erre tokeletesen alkalmatlan.
Előzmény: Törölt nick (-)
parafaló Creative Commons License 2001.09.06 0 0 3
Erre szolgál az életkor. :)
Labor Creative Commons License 2001.09.06 0 0 2
Élettapasztalataim szerint ez nem mindig sikerül. :))
Egyébként engem is érdekel, de még nem hallottam ilyenről.
Előzmény: tüzes fal (1)
tüzes fal Creative Commons License 2001.09.05 0 0 1
Élettapasztalataim szerint a topicokat le szokták nullázni.
Tessék: 0
Előzmény: Törölt nick (-)
azazippo Creative Commons License 2001.09.05 0 0 0
Elettapasztalatom? 0 ...
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.04 0 0 topiknyitó
Az emberi képességeket (intelligencia, kreativitás) megpróbálták mérni, de ez a tényező szerintem legalább annyit számít. Persze az EQ-ban valahol benne van, de mennyire fedi át egymást a kettő? Lenne-e értelme vagy egyáltalán elkészíthető-e egy ilyen feladatsor?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!