Keresés

Részletes keresés

lmnl Creative Commons License 2011.11.02 0 0 6

Helló!

 

Visszahozom ezt a topicot

 

Jó túraterveket szeretnék kérni főleg keleti tengerpartra triesztől kb. anconáig

mit érdemes ott megnézni, melyik városba vagy faluba érdemes elmenni

tengerpartok milyenek, stb.......

 

Előre is köszönöm!

Üdv

extasee Creative Commons License 2001.09.06 0 0 5
Hi edelweis!

Mindenki Ausztriát favorizálja... az autópálya miatt? esetleg egyéb okok is közrejátszanak? Hát lehet ,hogy megfogadom a tanácsotokat!
Tarvisio... szerintem csak nyujtózkodunk egyet ,de a vásárlást akkor itt nem fogjuk eröltetni...
Bologna ,Firenze ,Pisa ,Modena ...talán Genova is . Nos ezeket a városokat mindenképpen meg szeretnénk lesni és a vásárlást is ezekre a helyekre összpontositjuk!
Szállás ügyben kezdünk dülöre jutni(mármint,hogy kb.melyik területet tüzzük ki célnak! Úgy tünik La Spezia és környéke lesz a befutó... Elsösorban a tengerpart és Parma közelsége miatt illetve úgy gondoljuk ,hogy ott -október elején- rengeteg üres apartman ásitozik és az éjszakai élet és lehetöségek sem rosszak(séta nézelödés ,lányok miegymás ;)) )
Ez a falusi turizmus sem tünik rossznak, de csak mint átutazók ...sajnos...
Lassan keresnem kell a neten valami Olasz nyelvlecke oldalt... ;) ... Nemtudom az Angol tudásomat mennyire lehet hasznositani a recepción kivül!
Digitális fényképezögépet mindenképpen szeretnék kivinni, a töltése gondolom megoldható(konnektor)...
Jelenleg van kinnt ismerös, de addigra pont hazajön...

Köszi a hozzászólásokat ,ha valakinek még valami pici ötlete infója vagy bármi gondolata van ,akkor ne habozzon!

Thxxx
extasee

Előzmény: edelweis (3)
extasee Creative Commons License 2001.09.06 0 0 4
Szia!

Nagyon szépen köszönöm a részletes választ...
Sokat segitettél (a FORD-os -visteon emailra nem sikerült válaszolnom)...
Szlovéniával kapcsolatban azt hallottam,hogy nagyon szétkapják a magyar
autókat! Te erre gondoltál?

Köszi
Exasee

Előzmény: clark (2)
edelweis Creative Commons License 2001.09.05 0 0 3
Szia extasee,
Szerintem is jobb Ausztrián át mennetek, gyorsabb, biztonságosabb. Ne aggódj, el tudod ütni Olaszországban azt az időt, amit az utazással megspórolsz. Szlovénián jövet-menet hogy érintenétek Tarvisiot? Bár szvsz ott nem vásárolnék. (max némi ital félét, vagy ilyesmit) Tarvisio hasonló a triesti "piachoz",(amolyan Józsefvárosi piac) ahova azok a hazai kisebbségiek járnak beszerzésre, akik az aluljárókban lóbálják a gatyákat.
Északon drágább minden. Bolognában már jobb a göncök árfekvése, bőrt talán Firenzében érdemes, ott a legnagyobb a választék.
Ha van kint ismerős, mindenképpen ő foglaljon szállást, így tutira mentek és nem vághatnak át, mert ő perfektül megbeszéli. Hotel, szálloda egy vagyon szvsz 50DM/fő alatt aligha, és az épp, hogy csillagos kategoria. Vagy Ostello (most már nem csak 20 ágyas szobáik vannak, létezik még 2-3 ágyas is) vagy falusi túrizmus és ott ihacc-ehecc kecsketejet szárított akármivel. Meleg kaja legolcsóbb az u.n. önkiszolgáló éttermekben. Kávé,fagyi, ital vagy bármi más ülve fogyasztva sokkal drágább, mintha állva teszed ugyanezt. (Ez az önkiszolg. éttermekre nem vonatkozik)
Általában kedvesek.(Kivéve focidrukkerek, kéretik nagyon vigyázni velük!!!) A kisebb élelmiszerboltokban szívesen adnak kostolót, ha látják, hogy vacilálsz melyik sonkát, sajtot... vedd meg. Ha ilyen helyeken vásároltok kaját, még a szendvicseidet is elkészítik belőle, hogy ne neked kelljen vagdalnod a zsemlét, meg a bele valókat.
üdv
edelweis
Előzmény: extasee (-)
clark Creative Commons License 2001.09.04 0 0 2
Extasee!
1,Szlovéniát kihagynám(végül is Balkán emberileg meg majdnem fizikailag is)
2,Az osztrák autópálya matrica 2010Ft 10 napra, az olasz díj kb. 13Ft/km, döntsd el te.Én hosszú uton voltam 5000km-en sokat számított időben az autópálya gyorsasága, meg hogy nem keveredtem el annyiszor
3,Szálláshoz abszolute nem tudok hozzászolni(kisbusszal voltunk)
4,Útvonaltervező www.michelin-travel.com
5,Élelmiszervásárlásnál vigyázni hogy a frekventált helyen lévő szupermarket 3-szor olyan drága mint a 300m-re lévő szélső utcában.Tarvisioban vásároltam.Az aranyboltok eltüntek, 1grammot nem láttam.Bőrkabát 100DM-től kemény vacak bőrből,150DM puha, fényes bőrből(itthon ugyanez Cora-ban 35.000Ft),250-350DM csúcsszupi cipzáros macho stílusú.Pulcsit nem néztem, de rengeteg a ruha a kabáthoz képest.
Tarvisióban gagyogtak is magyarul és egyenrangú üzletfél voltam az osztrákokkal.
6,Pénz:ATM automata sok van,kártyát vigyetek,valutából csak líra,(Tarvisiot kivéve)
extasee Creative Commons License 2001.09.02 0 0 1

Még annyi, hogy túristáskodáson kivül szerepel terveinkben ruhavásárlás(pl.:börkabát ,pullóver) esetleg aranyékszer(talán jegygyürü) de szivesen meglátogatnánk akár egy falunapot is -helyi örlésü kecsketejjel és száritot nutriahussal füszerezve- szóval bármi 5letetek va SIKITSATOK légyszives!
;)))

Elöre is köszi

extasee
xtc@maffia.hu

Jah...és szeretik ott a Magyarokat? :)

extasee Creative Commons License 2001.09.02 0 0 0

Még annyi, hogy túristáskodáson kivül szerepel terveinkben ruhavásárlás(pl.:börkabát ,pullóver) esetleg aranyékszer(talán jegygyürü) de szivesen meglátogatnánk akár egy falunapot is -helyi örlésü kecsketejjel és száritot nutriahussal füszerezve- szóval bármi 5letetek va SIKITSATOK légyszives!

Elöre is köszi

extasee
xtc@maffia.hu

Jah...és szeretik ott a Magyarokat?

extasee Creative Commons License 2001.09.02 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Szóval baráti körben kitaláltuk,hogy október legelején (2-8ig)kimennénk - 1hétre Parma környékére - Olaszországba.De egy Bologna környéki szállást is el tudok képzelni...Végülis abszolúte mobilok leszünk kinnt csak kell egy "telephely"!
Adott:
-3 huszonéves srác
-1 Fiat Bravo
-(nemröhögni)1 Olasz-Magyar focimeccs Parmában

Ami info érdekelne:
-Szimpatikusabbnak tünik nekem az út Szlovénián keresztül... Sokkal rosszabb?
-Nem sietünk, autópályát eröltessük mindig , néha vagy soha (látnivalók kihagyása)?
-Próbáljunk spórolni az autópálya dijakon?(nem fontos szempont!)
-Melyik régióban keressünk szállást?Falusi turizmus vagy inkább apartman esetleg szálloda?
-Tervezett útvonal(hirtelen térkép az ölben):
Székesfehérvár-Letenye-CRO-Cakovec(Csáktornya)-SLO-Ptul-Celje-Ljubljana-Gorizia-ITL-Venezia-Padova-Mantova-Parma ... Firenze és Bologna még beficcenhet mint fakultativ program ...

Már végigolvastam sok-sok topicot de ha van valakinek valamilyen tapasztalata, ötlete kérem segitsen ha tud akár 2mondattal is!
Van kinnt -most még- tolmács ismerös aki szállásnak talán addig utána tud nézni vagy intézzem itthonról?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!