csak aztán ezért van, hogy akit becsületes létére egyszer-kétszer megszopatnak, az maga is beáll stricinek, és növeli a "feketegazdaságot". ha nem lennék ilyen vén fasz, mint amilyen vagyok, én is felszámolnám a legális cégeimet és mindent svarcban csinálnék, beállnék én is simlisnek.
nekem a csúcssztorim egyébként az, amikor két év alatt harmadszor büntették meg a péket - mindannyiszor ötvenezer forintra, mert az alkalmazottja nem adott blokkot két kifliről. a harmadik után bezárt. egyáltalán, mi a lófaszért kell egy péket adóztatni ??? hajnalban kel, drágán veszi a lisztet, gürcöl egész nap és akkor rájár valami hülye picsa adóellenőr. miért nem megy el a strigókhoz, hogy miből vették a százmilliós házat ?
Amellett hogy ezektől a striciktől fél a rendőr meg az adóellenőr is, ezért inkább a becsületes embereken verik el a port.
Ezeknek van vesztenivalójuk, ezeknek van végrehajtás alá vonható vagyontárgyuk, ezeknek van egzisztenciájuk, ezek rezzennek össze, ha hivatalos leveleket kapnak. Ezek a polgárok. Féljenek ők.
A többi gazember meg úgysem fél.
Nyáron berendeltek az adóhivatalba. Kiderült, hogy a tavalyelőtti adóbevallásomba valamit rosszul írtam be, ezért be kellett fizetnem valami 1800 Ft önellenőrzési pótlékot meg valami kimaradt illatékhányadékot. (többet nem értettem belőle).
Aztán jött egy papír, hogy van 147.200 Ft pótlékhátralékkésedelmem, amit szíveskedjenk szeptem,ber közepéig befizetni, mert ha nem akkor jaj nekem.
A könyvelőm úgyszintén nyomdafestéket nem tűrő kifejezéseket használt. Elmondta: a korábbi tévedés miatt ettől eddig nyilvántartottak nekem valami marha nagy hátralékot, mert nem a megfelelő kódszámon szerepelt. Ennek a kamatait a gép évente ki fogja róni rám, amíg meg nem unják.
Ilyenkor írni kell, kérvényezni, bemenni, sorbanállni, alulfizetett, alulképzett hivatalnokok hatalmi arroganciáját és a sajáűt polgári kiszolgáltatottságomat elviselni, aztán jövőre reszketni, hogy nem vágják-e ki ismét.
A könyvelőm megnyugtatott: egy másik ügyfele hasonló ügye miatt 6 éve jár az apehhez, minden évben. Néha kétszer.
Varga úr, megnyugodhat, a becsületes adózó amúgy sem alszik nyugodtan.
ez egy ilyen mocskos, fasiszta rendszer, az adózó - értsd, aki be van jelentve - féljen. a faluban a totál svarcban "vállalkozó" stricik, bontott/lopottautó-seftelő-biztosítási csalók és a cigarettacsempészek nem kell, hogy féljenek, mert nincs bejelentett cégük...
Bár nem szeretem, amikor tőlünk sokkal fejlettebb államokkal példálózik vlaaku, de most én isa azt teszem: a svédeknél állítólag az ottani APEH megcsinálja helyetted az éves adóbevallásodat, elküldi neked, hog ynézd meg, ha gondolod, módosíthatod, utána aláírva visszaküldöd. Ide kellene eljutni minél gyorsabban.
Másik téma a cégek ellenőrzése, ugyanis tény, hogy nagyon nagy adócsalás megy. (persze ez nem magyar sajátosság, mondhatni világdivat) Ezt valahogy úgy kellene csinálni, hogy pld. ÁFA-t csak akkor lehessen visszaigényelni, ha azt már valaki befizette és be is folyt az államkasszába.
Bécs, 2001. október 15. (MTI) - Csaknem száz mérges kígyót találtak egy vasárnap esti, viszonylag enyhe kimenetelű közúti baleset után az autóroncsokat eltakarító egységek Felső-Ausztriában - közölték hétfőn Bécsben.
A mannheimi illetőségű német autós Ried im Innkreis közelében valószínűleg elaludt a volánnál, áttért az út másik oldalára és két autóval ütközött. A balesetben három személy könnyebb sérüléseket szenvedett.
Elcsodálkoztak azonban az autómentők, amikor a mannheimi kocsiban, műanyag ládákban vagy száz mérges kígyót találtak. Az állatokban nem esett kár, s átmenetileg befogadta őket egy állatkereskedés.
Csak hétfőn délelőtt derült ki, hogy az illető német férfi egy Braunau közelében lezajlott kigyó-börzéről tartott hazafelé. A hüllők szakszerű "csomagolása", a biztonsági ládák megakadályozták, hogy a veszélyes állatok kereket oldjanak.
Mint kiderült, a balesetet okozó férfi Mannheimben egy hüllőkre szakosodott állatkereskedés tulajdonosa. +++
Soltika: sajátos elgondolás, és talán működik is, feltéve ha nincs ellenőrizhető jövedelmed, végrehajtás alá vonható vagyonod, olyan lakcímed, ahol elérhető vagy, stb.
A polgárok többsége azonban nem ilyen, és mivel a fentiek közül nekem minden van, ezért nem tudok nyugodtan aludni.
Dakota Press
"ekkora baromságokat akkor se mongyál, ha 5en bíztatnak. Ez egy szakma. Nem amatőröknek való, ne hülyítsd a népet! OK? "
üdv:
soltika(amatőr kötőtűs nagymama) + Finci Kutya(kalaptűs profi)
Dakota Press
Ha belinkelnéd a Magyar Köztársaság 1949-óta többször módosított Alkotmányát.
Amikor én ilyesmivel próbálkoznák , akkor általában letiltatok
hali :
soltika
Nyugodtan aludjál .
Én pl. az 1999-es évre máig sem nyújtottam be hivatalos adóbevallást, a 2000-es évre csak a TISZAI ÁRVIZ miatt írtam alá.
Törvénytelenül működő államnak , az államalkotó és az államot saját szabad akaratából fenntartó állampolgár , nem köteles adóbevallást készíteni , azt benyújtani és ADÓT fizetni .
A Magyar Köztársaság Igazságügyminiszterénél Dávid Ibolyánál vagy kétszer feljelentettem saját magam nagy nyílvánosság előtt(az Indexen és az Internettón).
A Magyar Köztársaságban még a TÁKOLMÁNYBÍRÓSÁG(a Magyar Köztársaság Alkotmánybírósága Esztergomban van az ALKOTMÁNY szerint) is törvénytelenül működik.
Ha nem csalsz, nem lopsz, nem hazudsz ,AKKOR EGYSZERŰEN NEM TUDNAK VELED SEMMIT SEM CSINÁLNI !
(esetleg kinyírnak , de a jelek szerint valahogy eddig még túléltem)
hali :
soltika
hű, ez az ötlet jónak tűnt és nagyon tetszettm egészen amíg eljutottam az utsó mondatodig.
Paff.
Nekem már régen nincsenek cégeim, amíg voltak, addig meg tapasztaltam az apehtől és a dolgozóitól mindenfélét, a butaságtól kezdve a rosszindulaton át a jóságig, a korrupciótól az önzetlen segítségig, de azt csak most érzem, hogy szándékosan meg akarnak félemlíteni.
Két éve meghamisítottam az adóbevallásomat, mert visszajárt volna pár ezres, de a miniszterelnök a képembe vigyorogva közölte, hogy ellenőriznek mindenkit, aki visszaigényel. Én inkább úgy hamisítottam, hogy nekem legyen befizetni vakóm, mert kell a fenének az ellenőrzés.
Akkor is, ha nem találnak semmit.
Ki szeret egy olyan hivatalnokra várni, majd beszélgetni, aki eleve utál, mert törtrészét keresi mint én, továbbá csalót lát bennem és ezt mindenáron igazolni akarja.
Igazad van, egy jó könyvelő mindig jól jön. Nekem is van, több ellenőrzést jól kibíró, eddig sikeres könyvelőcég. Mivel infó szerint ellenőrzés esetén mindig találniuk kell valamit, hogy ellenőrzés esetén sikerélményük legyen az Apeh ellenőröknek, és ne értelmezési kérdésekbe kelljen belekötniük a bírság kiszabhatóságának okán, beraktunk a könyvelésbe (100Mio forgalom felett) könnyen kiszúrható, előzetes becslés alapján 15-20eFt-tal bírságolandó tételeket. Egy gyors hibatalálat az első 2 napban nekem is sok pénz takarít meg, nem 4-5 napig nyaggatnak minket úgy hogy állandóan elérhetőnek kell lennem. Harmadik ellenőrzésen estünk át(2 év alatt) úgy, hogy nem bukott ki, sok-sok napot szarakodtak velünk, ezt mutassuk, azt mutassuk, egészen a vámkezelések aktáiig (nem olajban utazunk). Nem találták meg :((
Örülök, hogy az általam előre borítékolt beszólások nem jöttek be, sőt, meglep a politika fórumtól szokatlan egyetértés.
Közben azon gondolkodom, hogy ettől a szerencsétlen beszólástól függetlenül nyissak-e egy új topikot a törzsasztalon, "zaklat az APEH" címmel, ugyanis zaklat az APEH.
Nem vagyok parás, a zaklatás nem személy szerint nekem szól, csak a sztori ami történik körülöttem, egyre érdekesebb, és csak a könyvelőmnek köszönhetem, hogy nyugodtan alszom.
Különben elég szarul érezhetném magam.
Az igazi polgári hatalom félelemben tartja a polgárait, közben nyálasan vigyorog rájuk, és amíg a lábukat vasalt csizmával tapossa, a buksijukra barackot nyom.
MOndjuk en meg inkabb azt szeretnem, ha csak akkor ellenoriznenek szemelyesen, ha vmi gaz van velem. Hazkutatani sem johetnek be csak ugy.
Nem igazan kedvelem azt a mentalaitast, hogy akinek nincs felnivaloja az ne takargasson semmit ...
Kedves keresztfiú!
Az adózók nagyon nyugodtan aludnának, ha abból indulhatnának ki, hogy az adóhatóság segít értelmezni, majd beszed, majd ellenőriz.
Jelen pillanatban ha állásfoglalást kérsz az adóhatóságtól, jó eséllyel kapsz 2 egymásnak ellentmondó nyilatkozatot, hoyg mit hogyan számolj el. Ezek szerint ők sem értik :((. Ilyen esetben viszont önkény kérdése, hogy vemhes, vagy nem vemhes, nem aludhat az adózó se nyugodtan.:(
Jelen pillanatban amikor a kisebbik koalíciós párt elnöke meg van győződve arról, hogy az Apeh eszköz a politikai ellenfelek ellen, sajnos vannak erre mutató jelek, akkor egyik adózó sem aludhat nyugodtan, mert bármikor lehet olyan megnyilvánulása, amit valaki (esetleg konkurens) kormányellenesnek magyaráz be, és már jöhet az Apeh.
Semmi elszólás nem történt. Nyílván az adózókat kell ellenőrizni ahhoz, hogy az adócsalókat lefüleljék. Az lenne furcsa, ha eleve adócsalókat szondáznának.
Jó észrevétel. A magyar kultúrörökség egyik legundorítóbb megnyilvánulása ez az alig burkolt alantas rosszindulat. Valóban adócsalókat kellett volna mondania, de ez a sz@rházi mindenkit fingatni akar, addig akarja élvezni a hatalmát, amíg csak teheti. Ez nem fogja előre vinni a dolgokat. Az ilyen normális emberi kommunikációra képtelen alakokat gyorsan ki kellene vágni az APEH-ból.