Keresés

Részletes keresés

sierra Creative Commons License 2001.10.07 0 0 18
Áruld már el, honnan szeded ezeket a végnélküli sportsztorikat. Olyan kíváncsi lennék. Tele van velük a pince, vagy mi?
Előzmény: Törölt nick (17)
larzen Creative Commons License 2001.08.31 0 0 16
Nehéz kérdés.
Engem általában nem vertek el, egy kivételtől eltekintve, amikor megérdemeltem. Aztán mindig is bűnrossz kölyök voltam. Aztán meg a középiskola után ez egyszer csak elmúlt.
A nem felé hajlok.
leha Creative Commons License 2001.08.31 0 0 15
... el tudok képzelni olyan helyzetet, hogy kell a pofon ... de akkor ott már a nevelést korábban elkefélték, mert a pofon - számomra egyenlő esélyekkel indulók között mehet ... tehát kb a 20 éves fiamat megpofozom, ha olyat tesz ... de ha olyat tesz, akkor 20 év kudarc volt a nevelése ...
RKata Creative Commons License 2001.08.31 0 0 14
Szerintem néha egyszerűen nem megy másképp, de sosem szabad, csak a fenékre ütni - a pofon megalázó és fájdalmas, márpedig a nevelési célú verés célja - elvileg - nem a fájdalom okozás. Nagyobb gyereket ütni nevelési célzattal szvsz teljesen értelmetlen, csak elvadítja az ember.

Sajnos nálunk napirendben volt a verés (alkoholista mostohaapuci), még engem is el-eltángált, pedig nem voltam az édesgyereke (egyszer az orromat is betörte). A húgomat még 18 éves korában is a földön rugdosta... Ennyit a megverés-kérdésről lányok esetében. :o(

ID Creative Commons License 2001.08.31 0 0 13
cshúúú, az nagyon merész terv!!!
majd örökölhetik egymás ruháit, mi?
egyébként ez a megverés-kérdés lányok esetében egészen másképp merül föl. kislányokat max az annyuk pofozhatja meg vagy kézrecsapni vagy ilyesmi.
Előzmény: nobodybuilder (12)
nobodybuilder Creative Commons License 2001.08.31 0 0 12
erre még nem tudok válaszolni neked.
de majd megoldom, az biztos.
szeretettel megyek neki a büdös kölykének! négy lányom lesz, montammá?
Előzmény: ID (10)
ID Creative Commons License 2001.08.31 0 0 11
mikor kicsi voltam mindig mentem verés ill fenyítés után a gyerekszobába és összepakoltam a jákékaimat hogy megyek világgá. aztán végül nem mentem (asszem).
ID Creative Commons License 2001.08.31 0 0 10
de ha mondjuk xedszer kéred, mondod, kiabálod a kölöknek, de az mégse csinálja amit kellene, akkor fenekes, vagy csak pl be a szobába és ki nem amíg nem szólok?
Előzmény: nobodybuilder (5)
leha Creative Commons License 2001.08.31 0 0 9
ellene az erőszaknak ... hahaha!

és a gyerek honnan fogja megtanulni az életet, ha apuka, anyuka a széltől is óvja?

mert bizony az élet olyan, hogy néha rosszat sem kell cselekedni, de ha rosszat tesz akkor beperelik és/vagy megverik és/vagy kirúgják és/vagy levonják a fizetéséből és/vagy elhagyják ... stb

láttam már olyan gyereket, akit csak pozitív megerősítéssel neveltek ... csúnya dolog az, amikor higgadt, többgyermekes családapa javasolja az üdülőbeli gyerekeknek, hogy "most már igazán megverhetnétek a kis szemétládát"

nobodybuilder Creative Commons License 2001.08.31 0 0 8
nincs még törpém, de én ilyen leszek.
aki mást mond, az ... nőjön be az orra luka.
Előzmény: ID (7)
ID Creative Commons License 2001.08.31 0 0 7
sorry, a szülői forumot nem néztem.

azért én találkoztam már olyan véleménnyel, aki határozottan ellene volt mindenfajta erőszaknak.
ezek szerint te nem tartozol ezek közé.
szvsz nem lehet úgy felnevelni egy gyereket, hogy egyszer se vered el a seggét. legalábbis én még nem találkoztam ilyennel.

Előzmény: leha (4)
nobodybuilder Creative Commons License 2001.08.31 0 0 6
beszarás : )))
hulla jó sztori amúgy.
[bocs.]
Előzmény: leha (4)
nobodybuilder Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5
igen.
csak anyám pofozkodott, úgy háromhavonta, ha kiborult vmitől és talált okot (ürügyet). elváltak, apám lelécelt jóval régebben, ő onnantól kezdve vigyázott, hogy ne rontsa a kapcsolatunkat ilyesmivel. neki persze nem ütöttem volna vissza (akkor még : )
Előzmény: ID (2)
leha Creative Commons License 2001.08.31 0 0 4
a szülői fórumon van erről topik ...

kell-e verni? nem kell, ... de lehet.
a verés (nem a tervszerű bucira pofozás - én pl néha kaptam a seggemre) ugyanolyan eszköz a nevelésben, mint a tv/számítógép/foci megvonás, a lelki terror (a nagymami sírni fog, ha nem eszed meg a tökfőzeléket), vagy a pozitív megerősítés. a kulcs az, hogy a sok eszközt megfelelően kell tudni kombinálni ... és a verés soha nem lehet a szülő idegességének levezetése

számomra emlékezetes (amit már leírtam legalább 1szer itt valahol az indexen): apámmal a városban elkezdtem valami miatt hisztizni ...
- kisfiam, háromig számolok és addig abbahagyod, vagy bemegyünk egy kapualjba és elverem a segged
- (nem hagytam abba)
bementünk a kapualjba, elverte a seggem ... ordítottam, mint a sakál
- kisfiam, háromig számolok, addigra befejezed, vagy kapod a párját ...
- (nem hagytam abba)
kaptam a párját ...

onnantól elég volt annyit mondani, hogy "háromig számolok" és máris tudtam kultúráltan viselkedni ...

ID Creative Commons License 2001.08.31 0 0 3
nem a hülyeségre gondolok, ill pontosabban arra, hogy nem tudja a gyerek, hogy hol a határ. szerintem semmiből sem tanulja meg jobban, mint abból hogy megtaasztalja az apuci-anyici erőfölényét.
Előzmény: hűha (1)
ID Creative Commons License 2001.08.31 0 0 2
komolyan mondod?
mer persze gondol ilyeneket az ember 13 évesen, de azér más dolog visszaütni..
nekem az volt a legdúrvább reakcióm, hogy elküldtem a pcsába, de persze azt is én szívtam meg.
Előzmény: nobodybuilder (0)
hűha Creative Commons License 2001.08.31 0 0 1
Három pofont kaptam, mindegyiket kiprovokáltam, emlékszem is rájuk. Remélem, nem lesz olyan gyerekem, akit ütni-vágni kell. Igaz nem is tudnám úgymond bántalmazni - amíg kicsi a kölök, addig egy nyakleves is bőven elég...utána meg már baszhatja az ember, verésse se ér el semmit, ha hülye gyerek...
Előzmény: ID (-)
nobodybuilder Creative Commons License 2001.08.31 0 0 0
nálunk otthon szokásban volt, sajnos.
akkor hagyta anyám abba, amikor vagy 13 évesen nyomtam egyet izomból vissza, hogy a falnak esett. azóta persze megbántam. de tuti, hogy sosem fogom megütni a gyerekeimet, mert megalázó volt, gyűlöltem érte a szüleimet.
Előzmény: ID (-)
ID Creative Commons License 2001.08.31 0 0 topiknyitó
...vagyis kell-e verni a gyereket vagy se? te megvernéd a gyerekedet (esetleg teszed-e), vagy minden szitut meg lehet oldani másképp?

továbbá: kaptál-e ki a szüleidtől, és hogyan emlékszel rá (én igen, többször is, és asszem jót tett meg okot is adtam rá)?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!