Keresés

Részletes keresés

Timna Creative Commons License 2001.10.27 0 0 19
A vonalas telefon melletti egyetlen érv szerintem az internetelérés - csak akinek másképp nem megy, viszont sokat netezne.
Telefonálásra egy prepaid mobil szerintem olcsóbb mint bármelyik buzi földi vonal (elnézést, csak ebben az évben kb 6 hónap telefonálásom + net költsége a vivendinél kb 180K).
Most sikerült olcsó online netet kapni (2500 bruttó per hónap, 1GB limit, kb fél megabit fel/le). Vodafonnal havi 1000-2000 Ft-ot telefonálok el.
A vivendi meg elmehet a retkes picsába, 2680-ért még fel se vetted a kagylót, osz most ennyiből majdnem telefon + net is van...
Ennyi :)
Ruperman Creative Commons License 2001.08.30 0 0 18
azt látom, hogy simán megvagyok nélküle és szerintem a többiek is látják. mondjuk az érdekes tény, hogy míg itthon 40%-os telefonpenetráció mellett is csökken a vezetékes előfizetés száma, addig nyugaton jóbval magasabb penetráció mellet is képes még nőni.
nekem az a hipotézisam, hogy ez azért van, mert az emberek nem tudják eltartani a vezetékest meg a mobilt együtt.
ki tudja, hogy ez igaz-e...
Előzmény: Lokator (16)
Lokator Creative Commons License 2001.08.30 0 0 17
Ja, es az otthon ott van, ahol a TVd meg a szamitogeped. :-))))
Előzmény: Ruperman (15)
Lokator Creative Commons License 2001.08.30 0 0 16
Miert adna nagyobb biztonsagot? Volt mar az elmult x evben, hogy otthonrol nem tudtal mobillal telefonalni? Es a mobil is tud csongeni reggel. :-)))))
Ez egy beidegzodes, hogy kell egy vezetkes. Ma mar siman megvagy nelkule.
Előzmény: Ruperman (15)
Ruperman Creative Commons License 2001.08.30 0 0 15
egyetlen dolog szól a vezetékes megtartása mellett, hogy az még mindíg nagyobb biztonságot ad, mint egy mobilszám (az otthonod ott van, ahol a tv-d. meg a telefonod, tenném hozzá) és ha nincs, ki fog engem felébreszteni reggel?
Előzmény: Lokator (14)
Lokator Creative Commons License 2001.08.30 0 0 14
Nem, sot. Megnyugodtam, hogy jo nekem az elofizetes, dragabb lenne a kartyas.
Ruperman Creative Commons License 2001.08.30 0 0 13
Ért rossz tapasztalat?
BTW bekértem a pannontól az elmúlt fél évem teljes híváslistáját, hogy akkor jól kiszámolom, hogy mi merre hány méter, erre ideadtak nekem 200 nyomtatott oldalt, jó sok pénzért. kérdem tőlük: fájlban nincs? örüljek, hogy így van.-jött a válasz. &@#&@°%!%!!-kösz.
Előzmény: Lokator (12)
Lokator Creative Commons License 2001.08.30 0 0 12
Ez igy van. Merlegelni kell, hogy kb. hanyszor dolgozol otthon, lehet, hogy az egesz elhanyagolhato.
Amugy meg tenyleg pontos szamolast ajanlok, eleg megdobbento dolgok tudnak kijonni.
Ja, es a westel meg a pannon weboldalan is van tarifaszamologep. (vodat nem tudom)
Előzmény: Ruperman (11)
Ruperman Creative Commons License 2001.08.30 0 0 11
Én őszintén szólva egyáltalán nem szántam még arra időt, hogy felfogjam egy újabb telefon szolgáltató újabb, végtelenül invenciózusan elnevezett tarifacsomagjainak valódi jelentését. Az a gyanúm, hogy bármit is választanék, mindenképpen valamilyen bünti járna a végén, mert mondjuk egyáltalán nem azok a kommunikációs szokásaim, mint ahogy azt ők elképzelik. Elég mondjuk egy-két nap otthon (betegen, de azért dolgozva, lásd távmunka) és azonnal borul a minimum csomag is.
fuck.
Előzmény: Berényi M. (8)
Lokator Creative Commons License 2001.08.30 0 0 10
Ezt nemtom. Ki kell szamolni, hogy mennyit telefonalsz, mennyi lenne, ha ugyanezt matavrol, minimummal, stb., bar szerintem tok felesleg a matav minimumra elofizetni, dragak a precdijjai, ha teged hivnak, akkor meg ugysem fizetsz.
Előzmény: Ruperman (9)
Ruperman Creative Commons License 2001.08.30 0 0 9
Köszönöm, ez így igen jól hangzik, majd jól kiszámolom, hogy melyik mobilról mondjak le. Nincs olyan matáv csomag ami megérné? ha minimumra fizetek elő és mobilról hívok az nem jó?
Előzmény: Lokator (7)
Berényi M. Creative Commons License 2001.08.30 0 0 8
Mobil vagy Stabil?
Egyre többen lemondanak a stabilról. Na vajon miért?
- a MATÁV embertelen előfizetési díja miatt?
vagy
- azért, mert a vezetékesen csak akkor vagy elérhető, amikor otthon vagy?
vagy
- mert drágább a tarifa, ha a stabilról tárcsázzuk a külföldöt,
vagy
- valami másért???

De néha az is jó:
- pl.: internet (bár ez attól függ),
- pl.: esti tarifák,
- pl.: nem lopják el (jaj, de jó),
- pl.: nem olyan drága a készülék (50-50%) és ha idegesek vagyunk nem fáj, ha rajta keresztül levezettük a feszültségünket...
:-))))))

Lokator Creative Commons License 2001.08.30 0 0 7
Egyik mobilt es a vezetekest mondd le, fizess elo a chellora. 2 telefon + 1 inet elofizetessel kevesebb lesz, ebbol tutti kijon a chello, ami raadasul gyorsabb. Este a mobil sem draga, akiket meg nagyon surun hivsz azokat vedd fel a kedvenc szamok (vagy hogy a fenebe hivjak) koze.
Szerintem igy a legoptimalisabb.
ID Creative Commons License 2001.08.30 0 0 6
fog sincs. bizotosan. ajánlom a startlap.com-ot, vszínűleg találni fogsz valami ilyesmit.
Előzmény: Ruperman (4)
ID Creative Commons License 2001.08.30 0 0 5
én azt csináltam, hogy vettem egy voda kártyát a 20 Ft-os percdíjaival, mer én Dunakeszin vagyok és ott Vivendi van aki 1 mocsok és 2x drágább a matávnál is. vodás kártyáról hívok, és így kb felére ment le a mobilhívások költsége.
Előzmény: Ruperman (2)
Ruperman Creative Commons License 2001.08.30 0 0 4
Hoppá, és akkor eltűnik egy 17k-s tétel a költségeim közül? Az internet megoldva. Van valahol matáv tarifa kalkulátor?
Előzmény: ID (3)
ID Creative Commons License 2001.08.30 0 0 3
az adsl-ről nincsen pontos infór ár/teljesítmény terén, az emlékezetem szerint most a legolcsóbb a chello, mer nincs bekötési díj (csak szarakodás) és havi 11e-ért annyit netezel amennyit akarsz. illetve 15 giga/hó határ átlépése esetén visszadobnak 512 k-ról 56k-ra:) komoly.

egyébként javaslom, jól megy, én azt használom.

Előzmény: Ruperman (1)
Ruperman Creative Commons License 2001.08.30 0 0 2
az ismerőseim zöme westeles, de aqkikkel legtöbbet kommunikálok azok pannonosok. viszont esste vagyok otthon, tehát akkor a vezetékes a legolcsóbb.
I'm fucked.
Előzmény: ID (0)
Ruperman Creative Commons License 2001.08.30 0 0 1
most még dialupról. de már nagyon unom, mert iszonyatosan lassú. meg ezért nem tudom visszaadni a vezetékest. De ha adsl-re frissítek akkor is ott kell, hogy legyen a vonal, nem? Menjek chellora?

Előzmény: ID (0)
ID Creative Commons License 2001.08.30 0 0 0
hogyan netezel pl?
egyébként jól van ez így, nálam is ez a helyzet. a kommunikáció költségeit pedig még az utazás költségei közelítik meg, vagy inkáb szárnyalják túl. szóval az kerül sokba, hogy nem ott vagy ahol éppen kéne.
Előzmény: Ruperman (-)
Ruperman Creative Commons License 2001.08.30 0 0 topiknyitó
Mobil (kettő), vezetékes, kábeltévé. Internetre is, persze. Sok csatorna, sok számla, pedig csak azt szerettem volna, hogy a legkevesebbet kelljen a telefonért és az internetért fizetni. Most meg vagyok lőve, nem tudom, hogy mit adjak vissza és kinek. Pedig a jövedelmem egyre nagyobb százalékát fordítom kommunikációra, messze magasabb hányadát, mint bárhol a világban. Vajon jó ez így? Hát nekem semmiképpen. Mi a legolcsóbb megoldás?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!