Keresés

Részletes keresés

Tappancs Creative Commons License 2001.09.10 0 0 161
Szóval értsem úgy, hogy igazságosnak tartod a trianoni határokat?
Előzmény: pindiy (9)
pannonbarat Creative Commons License 2001.09.04 0 0 160
NagyMo-n azok laknak? Szerinted? Ezt Te sem mondod komolyan:(
Előzmény: Székely Kecskés János (157)
Kismarton Creative Commons License 2001.09.03 0 0 158
akinek van mersze, nyisson topikot közpénzbôl zsidô nyári fesztivál címmel
Székely Kecskés János Creative Commons License 2001.09.03 0 0 157
És mondd, a"DDR"-ben 80-90 százalékos többségben románok, szerbek, szlovákok, netán ruszinok laktak?
Előzmény: pannonbarat (155)
Novák Előd Creative Commons License 2001.09.03 0 0 156
Hiteles információkat (ár, árusítási helyek, számok címe, képek stb.) e tárgyban az Aktualizált revíziós dalok témában kaphattok. Az a hivatalos, és korábban is indult, ezért hívjátok fel a moderátorok figyelmét e téma beolvasztására, ahogy a szabályzat írja.
pannonbarat Creative Commons License 2001.09.02 0 0 155
Bizony forszírozta. Csak egy zavart pillanatában Ulbricht fölépített egy falat, hátha úgy könnyebb lesz az egyesülés:)))

Amúgy a legnagyobb példányszámú Bild Zeitung mindig csakis idôzéjelben írta le, hogy "DDR", mert nem vette komolyan, nem hitte, hogy külön lesz a BRD-tôl.

Pedig a németek a II. vh. után gyengébbek voltak, mint a szövetségesek vagy a SZU.

Nem mondtak le Berlinrôl és Keletrôl.

Ne mondjunk le a mi területeinkrôl mi se. Nem kell holnap hadba vonulni. De beszélni mindig és mindig. Én ezt mondom.

Előzmény: pindiy (145)
Aradi Zoltán Creative Commons License 2001.09.02 0 0 154
Ha olyan jó, mint az "Átmegyek a Királyhágón" című kiadvány (ezt hallgatom minden nap) akkor nincs nagy baj. Azért megveszem az ismerősöknek és rokonoknak a biztonság kedvéért, mielőtt elkapkodják.
pindiy Creative Commons License 2001.09.02 0 0 153
Itten nem magyar érzelmű fiatalokról van szó, hanem olyanokról akik a sötétben fütyülnek.
Kb ennyi az irredentizmus.
Nem gondolnám, hogy ennyit jelent, ha egy magyar érzelmes.
Előzmény: Train Simulator (149)
Rudenz Ulrich Creative Commons License 2001.09.02 0 0 152
OFF
Semmi gond. Nem vettem sértésnek amit írtál, csak kicsit furcsállom hogy az egész hozzászólásom mindössze ennyit váltott ki belőled.
De hát ahogy gondolod.
Ha téged ez jobban érdekel, elmondhatom hogy lehettem volna Stüssi vadász is (aki mellesleg csősz eredetileg), de én Ulrich vagyok Rudenzből, Werner von Attinghausen, zászlósúr unokaöccse.
Nem tudom ismered e a történetet, de amint látom kártya terén nem vagy túl kompetens. Ugyanis én a zöld felsőt képviselem a lapjárásban, akire pedig Te gondolsz azt Itel Redingnek hívják. :-)

További jó élcelődést a nickekkel, a többiektől bocs az offtopikért.

Előzmény: Törölt nick (148)
Székely Kecskés János Creative Commons License 2001.09.02 0 0 151
"Sarkítva fogalmazva: az egyiknek (a magyarnak) joga van áthangszerelni a Székely Himnuszt, a másiknak (a nem magyar érzelműnek) nincs. Ez ilyen egyszerű."

Ez éppen olyan baromság, mint amikor csak egy echte zsidónak (származás, vallás, vállalás, közismertség)mvan joga bárki másik zsidóról kimondani, hogy zsidó. Legalább is ezt a (feltételezett ?) jelenséget kritizálta eddig a "nemzeti" oldal.

Himnuszokat pedig nem illik ilyen módon áthangszerelni.

Előzmény: Train Simulator (149)
Rudenz Ulrich Creative Commons License 2001.09.02 0 0 150
???
Előzmény: freeze flash (143)
Train Simulator Creative Commons License 2001.09.02 0 0 149
1. Az aktualizálás nem érintette a számok szövegét. Azok eredetiek.

2. Nem szerepel a lemezen olyan szám, ami Beregszászi Olga CD-jén ne szerepelne, így nem szerepel a "régi mániám" sem (aurorix).

3. Deniboj Himnusz-párhuzama mesterkélt. Kéretik az SzDSz-kedvenc Anima Sound Systemet (ami minden, csak nem magyar érzelmű) nem egy lapon említeni a magyar érzelmű, egyetemista fiatalok által kiadott, rockosított CD-vel. Sarkítva fogalmazva: az egyiknek (a magyarnak) joga van áthangszerelni a Székely Himnuszt, a másiknak (a nem magyar érzelműnek) nincs. Ez ilyen egyszerű.

4. Az áthangszerelés nagyon jól sikerült. Csak a női szóló gyengécske kicsit. Érdemes beszerezni a lemezt.

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.02 0 0 148
El vagy maradva...
Volt egyszer egy könyv: Új magyar anekdotakincs volt a címe.
Ebben volt pár rövidke történet, egy egyetemi tanárról. Az egyik arról szólt, hogy vizsgáztatott, és a vizsgázó kisé zavarban volt. Nem emlékszem a pontos kérdésre, csak arra, hogy válaszként Budenz József nevét várta volna.
A vizsgázó először csak a keresztnevét tudta kinyögni:
- József.
- Helyes. És a vezetékneve?
Ebben a pillanatban a tanuló még jobban összezavarodott és összekeverte a (hmmm... nem ismerem a magyarkártya lapjait...) talán a tök alsón látható személlyel, akit úgy hívnak mint téged: Rudenz... És rávágta:
- Rudenz!
Mire a prof:
- Helyes, maga viszont a stüszi vadász!

Szóval csak a fenti kis történet ugrott be amikor megláttam a hozzászólásod.

Egyébként, amit idézgettél, nem tudom mennyire készült állami pénzből - miért gondolod, hogy abból készült. Mondjuk kicsit nehezemre is esik elhinni, hogy a BIT Szabó Alberték "színvonalára" süllyedjen Ha valóban ők követték el, akkor ugyanolyan mocsok dolog, mint a topic témájául szolgáló CD... (Esetleg rajta van az is, amit egy "kedves" katonatársamtól hallottam? "Van egy régi mániám..." ezzel kezdődik :-( )

Előzmény: Rudenz Ulrich (138)
zebUlon Creative Commons License 2001.09.02 0 0 147
100 szónak is egy a CD-je , remek egy produkcijó az ominózus hanghordozón található műsor. :-)

zebUlon

deniboj Creative Commons License 2001.09.02 0 0 146
Meghallgattam a kazettát. Most a jelenségről nem beszélnék, inkább a kivitelezésről. Kb. ilyen lenne, ha a Himnuszt rap-esítve, vagy a Szózatot funky-sítva mutatnák be.

Kombiné, kombiné, csipkés kombiné. Ez a " művészi " színvonala. Lagzi Lajcsi mellette egy Kodály Zoltán. Szerintem.

db

pindiy Creative Commons License 2001.09.01 0 0 145
Egyébként, ha lyól emlékszem sokáig éppen az NDK forszirozta az ujraegyesítést::))))
Előzmény: pindiy (144)
pindiy Creative Commons License 2001.09.01 0 0 144
Perrsze, hogy erő kellett.
És még nem is a németeké.
Az ide bőven kevés is lett volna, ők csak mentek a kijelölt úton.
Elötte meg eszükbe sem jutott ilyesmi, hogy irredenta, no meg revizó.
Nem voltak önmaguk ellenségei.
Előzmény: pannonbarat (134)
freeze flash Creative Commons License 2001.09.01 0 0 143
Bocsi, de amit az Imágóeltüntetés, meg az Aranygálya csinál, több mmilliárdért, az mi?!?!?!??!!
Előzmény: Rudenz Ulrich (142)
Rudenz Ulrich Creative Commons License 2001.09.01 0 0 142
Ne érts félre, nem vagyok Szálasi fan. Csupán érdekelne mi van azon a kazettán ami ellent mond a jó ízlésnek, és a jelenleg is érvényben lévő törvényeknek. Idézhetnél. Mint láthatod, én is idéztem pár sort az általam említettről, csupán hogy érthető legyen mi is az amit kifogásolok benne.
Elsősorban hogy kimeríti a gyűlöletkeltésre vonatkozó törvényben foglaltakat. Egy etnikai kisebbség ellen (svábok)uszítanak, emellett egy konkrét személy (Csurka István) meggyilkolására buzdítják a hallgatóságot. Ez a dolog súlyosabb, törvénybe ütköző része. Mindezt pedig a lehető legalpáribb trágárságokkal fűszerezik.
És ami a dolog lényege, ezt az egészet az MSZP ifjúsági szervezete, a BIT támogatásával közpénzekből finanszírozva.
Pedig ebből a pénzből is sok vajaskenyér jutott volna ám a nyugdíjasoknak. Ám úgy látszik Horn, Kovács, Kuncze...stb elvtárs "uraknak" jobban megérte egy ilyen kazettába belefeccölni ezt az összeget, amelynek számszerűségéről valahogy elfelejtett beszámolni az akkori sajtó.
Előzmény: Törölt nick (137)
freeze flash Creative Commons License 2001.09.01 0 0 141
A cím jön be, Teeee..... ;-DDDDD
Engem ez az egész qrvára nem érdekel, főleg a "visszacsatolandó", fullra lelakott területek, meg ez az egész hőbörgés.
De az, ahogy az ellenzők tiltakoznak minden _vélt_ megmoccanásra, na, az a nagy röhej.
:-))))
Előzmény: Subiaco (120)
Aradi Zoltán Creative Commons License 2001.09.01 0 0 139
Mit kevertek közé? Nem te keversz itt nyilasbolsi?
Előzmény: Törölt nick (137)
Rudenz Ulrich Creative Commons License 2001.09.01 0 0 138
Semmi gond. Megértem. Ennyire futotta.
Előzmény: Törölt nick (135)
Rudenz Ulrich Creative Commons License 2001.09.01 0 0 136
A Szálasi kazit nem ismerem. Az is ilyen trágár uszításokat és mocskolódásokat tartalmaz?
Előzmény: Törölt nick (132)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.01 0 0 135
Bocs, de nem bírtam kihagyni :-)
Előzmény: Rudenz Ulrich (133)
pannonbarat Creative Commons License 2001.09.01 0 0 134
Picinye kiegészítésként egy rö9vidke Juhász Gyula idézet azzal, hogy az erôviszonyokban egyetértünk. Azonban a német egyesítéséhez ugyan milyen külön erô kellett? Például hit kellett hozzá.
Mondjam Ukrajna önállósodását, Csehország (és a nem létezô Szlovákia) függetlenségét?
Tehát Juhász Gyulától:
Mert nem lehet feledni, nem, soha,
Amíg magyar lesz és emlékezet,
Jog és igazság, becsület, remény,
Hogy volt nekünk egy országunk e földön,
Melyet magyar erô szerzett vitézül,
S magyar szív és ész tartott meg bizony.
Előzmény: pindiy (51)
Rudenz Ulrich Creative Commons License 2001.09.01 0 0 133
Hú bazzeg! Ezt most jól megkaptam. :-)
Előzmény: Törölt nick (131)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.01 0 0 131
Kedvesem! Te nicket tévesztettél! A Stüszi Vadász jobban illene hozzád :-)
Előzmény: Rudenz Ulrich (130)
Rudenz Ulrich Creative Commons License 2001.09.01 0 0 130
Nem értem a botrány tárgyát. Mi itt a probléma?
Megjelent egy CD. Eddig OK. Közpénzből, méghozzá 180 ezer(!) forintból, mely összeg hallatán többször ájultam el, és azóta sem térek magamhoz.
Ha belegondolok hogy mennyi vajaskenyeret lehetett volna venni ebből szegény nyugdíjasoknak...:-)
Na de térjünk a CD-re. Mire ez a nagy felháborodás? Mit tartalmaz ez a CD ami miatt ekkora vihart kavarnak körülötte? Azt sem értem hogy az "ügyben érintett" állami képviselők miért mosakodnak állandóan holmi huszadrangú provokátorok állandó nyálverései miatt. Ahelyett hogy egy jól bevált két szavas mondattal reagálnának az egészre: Na és?
Kérdezte itt valaki, hogy jelent-e meg hasonló hanghordozó az MSZP regnálása alatt közpénzekből?
Jelentem igen. Nem csak a "Best of Communism".
És itt most kopizni fogom magam egy másik topicból. Lássuk:
1997-ben egy magnókazettát jelentettek meg, melynek címe: "Rap és Punk a fasizmus ellen". Bizonyos források szerint, ennek a kazettának a megjelenését a Baloldali Ifjúsági Társulás pécsi szervezete finanszírozta. A kazettán olyan együttesek dalai hallhatók, akik bizonyára a "Tégy a gyűlölet ellen" jelmondatú hangzatos felhívás hatására írták dalszövegeiket.
Figyelem! Ezek még nem a szélsőbalosok, ezek az mszp ifjúsági szervezete, a BIT palástja alól kiszabadult üdvöskék. Szövegeik így szólnak:

"...Fajgyűlölet, neonácizmus, rasszista álmok, ezeknek hódolnak a tetves kopasz svábok..."

Attól függetlenül hogy a tetvesség és a kopaszság némileg ellentmondani látszik egymásnak, a svábokat úgy tűnik nem védi a Lex Göncz. Mint ahogy Csurka istvánt sem:

"...A kisnyúlból ökör lett, náci firkász dögölj meg, tintanyaló rohadj meg, fajgyűlölő dögölj meg..."

majd:

"...Kössük a Csurkát, kössük a Csurkát, kössük a Csurkát fel! Kössük fel!..."

Aztán tudnak ilyet is a mértékadóan balos fiúk:

"Nem csak a szélsőjobboldalé a világ, az úton még poroszkál néhány balos hadosztály. És ha majd győztünk, újra verjük a kulákot, minden újgazdagra várnak a gulágok." továbbá: "És ha majd győztünk, átformáljuk a világot, felkötünk minden rohadt Horthy imádót!(...)"

No comment. És még ők mondják másokra hogy uszító, szélsőséges, intoleráns...

Tovább is van mondjam még? :

"Fejlődésnek indul őskeresztény kultúrátok. Kárpátoknak minden mocska tintaként szárad rátok! Magyar bunkók éhen halni, magyar földbe temetnek, magyar seggbe magyar lófasz magyar férgek esznek meg.(...)"

Nos, aki tud ilyen, vagy hasonló, legálisan árusított hanghordozókról, amelyek hasonló minősíthetetlen hangnemben szólalnak meg, és ezek a hanghordozók magukon viselik valamelyik (szélsőnek vagy nem szélsőnek titulált) jobboldali párt vagy akármilyen szervezet kézjegyét
(mint ahogy az általam idézettek a BIT-en keresztül az mszp-ét), ne legyen rest, tegye közzé hogy mások is láthassák.

Érdekes módon 97-ben, amikor ez a kazetta napvilágot látott, nem pattant ki semmiféle botrány sem a közpénzek kapcsán, sem pedig a szélsőségesen gyűlölködő hangnem miatt. A Horn kabinet teljes mellszélességgel támogatta ennek a szennynek a megjelentetését. Erre mit mondasz Dakota?

Éppen ezért felháborítónak, egyszerűen a pofátlanság tetejének tartom ezek után bármiféle irredenta hanghordozó megjelenésének számonkérését olyanoktól, akik a gyilkosságra uszító szélsőbaloldali szemét megjelenésekor hallgattak mint szar a gazban, vagy éppen az ominózus kazettát hallgatták boldog extázisban, és eszük ágában sem volt számonkérni és botrányt kelteni.

pindiy Creative Commons License 2001.09.01 0 0 129
Az irredenta az irredenta, a nyilas meg nyilas.
A nyilas nem kedvelt állampolgártársait segiti a boldogtalanságban, ha módja lenne rá, az irredenta meg kedvelt határon túli nemzettársainak kivánja megneheziti a boldogulását.
Szóval mindekettő célja némi boldogtalansághoz segiteni az embertársait csak, hogy maga hősnek képzelhesse magát::)))
Előzmény: Aradi Zoltán (125)
Aradi Zoltán Creative Commons License 2001.09.01 0 0 128
Gondolod, hogy a Funar konyhapénzből dolgozik?
Előzmény: Törölt nick (127)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!