Keresés

Részletes keresés

Campi Creative Commons License 2001.09.06 0 0 18
Kosz az infot!
Tudtam hogy ebben is benne van a cseszlovakok keze! :)))
Előzmény: Lokator (17)
Lokator Creative Commons License 2001.09.06 0 0 17
Kemeny idok, kutya vilag! :-)) Meg a cseszlovakok is jonnek. :-)))
Előzmény: Campi (16)
Campi Creative Commons License 2001.09.06 0 0 16
Na jo, most az egyszer meguszod :)

En is ugy erzem hogy osszeeskuves lehet a hatterben. Kulonben miert hallgattatak volna el a Quenn-kolasokat meg Queen-narancsosokat. Pedig azok meg szensavasak is.

Hova tart igy a vilag?? :))

Előzmény: Lokator (15)
Lokator Creative Commons License 2001.09.06 0 0 15
Hadd ne menjek el. :-)))
Erdekes a dolog, mert az szinte biztos, hogy budapestre egy helyrol szallitjak a pepsit. A gyarban meg egyformakat csinalnak.

Valami nagy osszeeskuves lehet itt. :-)))

Előzmény: Campi (14)
Campi Creative Commons License 2001.09.06 0 0 14
Ez egesz korrekt osszefoglalas volt!

Legy oly kedves, gyere el egyszer ide, es teszteld a kolakat meg egyeb cuccost. (en inkabb Sprite es 7up parti vagyok) mert itt mindig szensav nelkuliek. (Irinyi ut 30. kornyeke; 11 ker.; Plus)

Tegnapi tortenet: vettem egy fent nevezett termeket (7up) amit egy topa ember levert a szalag vegerol, a foldon szetdurrant (bezzeg abban volt szensav, grrrrr) tiszta ragacsos retek lett a gatyam szara. Ezutan kerdoen neztem az illetore, hogy netan vissza megy es vesz talan egyet nekem?? Ahh, nem, meg egy 'bocs'-t sem engedett el. Kobunko!!

Most jut eszembe: a queen kola (occso, de legalabb szar) viszont mindig szensavas, ammeg elfogyott :(

Előzmény: Lokator (13)
Lokator Creative Commons License 2001.09.06 0 0 13
Nos, ez nem egyszeru kerdes. Valaki irta lentebb, hogy ha 10 fokon palackozzak, akkor 29 fokon mar nem lesz benne buborek. Azert ez nem igy van: A homerseklet novekedesevel (es a razkodassal) a palackban levo nyomas no. Egy ido utan eler egy olyan szintet, amikor a folyadek mar nem tud tobb gazt leadni. Es ez sokkal inkabb a razkodastol mint a homerseklettol fugg. Razkodni pedig eleget razkodik szallitas kozben.
Magyarul: tokmindegy hany fokon iszod, lenyegeben ugyanannyi gaz van a folyadekban. (Az mas kerdes, hogy ha kinyitottad mennyi ido alatt megy ki belole a szensav.)

Egy masik fontos kerdes, hogy az egyes uditoitalok nem egyforma mennyisegu gazt tudnak elnyelni es ezeket nem egyforma razkodas hatasara tudjak leadni. Pl. a Canada Dryban viszonyal sok szensav van, de konnyen leadja. A Schweppes narancsban kevesebb a buborek, de nehezebben is adja le. A Popsi kolaban sok a buborek, nehezen adja le. (ezek tapasztalati megfigyelesek, lehet, hogy tevedek.) (A cocacola termekekrol nem tudok reszleteket, mert a munkahelyem a pepsitol veszi az uditot. :-)) )

Az en tapasztalatom szerint van eleg buborek az uditokben (legalabbis a pepsi termekekben), sot a Canada Dry es a Sprite szerintem sokkal job buborek nelkul, mindig egy kuzdes a szensavat kicsalogatni.

Egyebkent pedig tenyleg igyal sort! :-))

ID Creative Commons License 2001.09.06 0 0 12
hát az más. akkor csatlakozok ez előttem szólóhoz, vagyis próbáld lehűteni, vagy hideget venni. bár gondolom azt magadtól is megteszed. vagy vegyél hígítós kólaszörpit meg ásványvizet.
tényleg lehet még ilyet kapni?
Előzmény: Campi (11)
Campi Creative Commons License 2001.09.06 0 0 11
elonyben reszesitem a sort es az unicumot, ez teny. de mindig nem lehetek ittas, kulonben mi lesz szep hazankkal??? ezt neked is lekell ismerni

masnapossagra pedig szeretek inni szensavasat, de ellenben a sima 'izetlen' asvanyvizet rogton vissza adom. sajnos.

Előzmény: ID (10)
ID Creative Commons License 2001.09.06 0 0 10
egyébként onra fordítva a dolgot, engem mindig is zavart, hogy rohadt sok szénsav van ezekben a szarokban (még amikor ittam). ráadásul ki se tudod igazán engedni, mert csupa ragacs lesz mindened. a leggázabb, meg a kisüveges pepszi (nem tudom miért, de csak annál tapasztaltam), hogy megiszod, és nem tudod kiböfögni a CO2-t mert hab jön fel a torkodon. ne ezér sem iszom kólát. javaslom neked is ezt a megoldást.
Előzmény: Campi (9)
Campi Creative Commons License 2001.09.06 0 0 9
most mar tudjuk, koszi

nekem sem azzal van gond, hogy meghalnek tole, hanem hogy egy b..tt szensav sem jon ki belole (tudom az nem is johet, de most nem jut az eszembe a szo)

ID Creative Commons License 2001.09.06 0 0 8
én azt hallottam, hogy a kóla mérgező és már meg is halt valaki miatta.
ON én nem is iszom kólát. OFF
csak ásványvizet. persze azt is mértékkel, mert sok benne a kősó, ezért néha forrásvíz is kell. tudtátok?

Tomthumb Creative Commons License 2001.09.06 0 0 7
Egyszer egy nyáron még a boldogult Zastavában bontottam fel egy kétdecis gyömbért. Hát csöpögött a plafonról szépen a fejere. AKKOR még volt benn bubor!
leha Creative Commons License 2001.08.29 0 0 6
próbáljátok hidegen!

a hideg folyadék mindig több gázt tud oldani. hiába palackozzák tíz fokosan a kaulát, ha 29 fokos, amikor kibontod ... gáz nem sok lesz benne ...

X polgártárs Creative Commons License 2001.08.29 0 0 5
cseppet sem költségesebb, mint a káula...rossz kifogás :)
Előzmény: Campi (3)
hangaroa Creative Commons License 2001.08.29 0 0 4
Szia Campi!

Nekem is hasonlóak a tapasztalataim, legalábbis, ami a végeredményt illeti. Mert a bubroéktalan állapot az én tapasztalataim szerint nem párosul szisszenésben szegényes kinyitással. Éppen ellenkezőleg: kinyitom, kivágódik belőle az Old Faithful (ez egy gejzír a Yellowstone NP-ban), és utána már valóban nincs benne szénsav.

Persze azóta már megtanultam óvatosan kibontani.

hangaroa

Előzmény: Campi (-)
Campi Creative Commons License 2001.08.29 0 0 3
Naja, en sem szeretm nagyon oket, de nem lehet mindig sort inni. Azaz lehet. Csak koltseges. Na mind1...

Viszont miert van? Igy gyartjak mar, vagy a szallitaskor szetrugdossak? De akkor meg rogton ki kene jonnie, vagy akarmi... nem ertem, de mar k unom, hogy a 3. uditot veszem immar ebben a honapban es mind a 3 ilyen volt!!!

gauloises Creative Commons License 2001.08.29 0 0 2
Van egy megoldás.
Igyál sört! :-)

Egyébként ezt én még nem tapasztaltam.
Legalább is ásványvíz-fronton nem.
Más szénsavast meg nem iszom.
Kivéve a sört. :-)

Előzmény: Campi (-)
LULLABY Creative Commons License 2001.08.29 0 0 1
engem nem zavar,mert egyebkent is nullara utalom a szensavas uditoket
Előzmény: Campi (-)
leha Creative Commons License 2001.08.29 0 0 0
szerintem a coca colában még mindig több a buborék, mint kéne
Campi Creative Commons License 2001.08.29 0 0 topiknyitó
Eddig birtam!

Elegem van hogy a rohadt szensavas uditok nem szensavasak. Kinyitom oket szisszenes nelkul. Pedig anelkul eleg szarok. Miert van ez? Zavaz meg valakit?

Francba!
Ezen valtoztatni kell! Es nem csak Pepsi, hanem mar a Coca is! Szemetek!

Tudom, igyak sort...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!